e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1733289 razy)

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Sylwia. Jesli masz ochotę pierdyknac laktator w kąt to to po prostu zrób i nie oglądaj sie na to co powiedzą inni !!! Mam wrażenie, że masz juz serdecznie dość ale boisz się, że ktos Cię źle oceni ...
Masz żyć i robić tak aby Wam było dobrze i abyś miała luz psychiczny i czerpała radość z życia i z macierzyństwa. Nie mozesz byc w ciągłym stresie  o porę ściągania, ilość i jakość mleka ... Nie wypruwaj sobie żył bo do niczego dobrego Cię to nie doprowadzi  :-*

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
Justyna, jedyne co mi przychodzi do glowy to robic kaszki na mm.
Ja mialam takie instant, ktorych nie trzeba bylo gotowac. Albo zrob na wodzie i dopiero pozniej dodaj mm.
Nie ma sensu chyba probowac roznych firm, bo one wszystkie paskudne w smaku ;)

Offline Zoya Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2010 r.
Justynka, mój Michał też nie tolerował mm. Po łyku wypluwał i się darł. Nie udało mi się go nauczyć, przechytrzyć ani zmusić, a kombinowałam i z rodzajamki mleka i z butelkami i kubkami i słomkami i innymi cudami.
Jadł kaszki na mleku. A z butelki pił tylko i wyłącznie bobofruta marchewkowego.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Justyna nie pocieszę, ale moja Iga też nigdy nie piła MM, nie udało mi się jej nauczyć pić z butelki. Ona nie używała nigdy smoczka, żadnych butelek, tylko cyc. I niestety, ale mam mega problem z odstawieniem jej od piersi... A za niecały miesiąc będzie miała 2 lata.

Jeszcze dodatkowo mi czasem głupio, bo ona mówi bardzo dużo i wyraźnie i potrafi np. w sklepie krzyknąć: "Mama dawaj cycusia! Cycka mi daj teraz! Mleczko chciałam!" :P :D

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
Weźcie mi natłuczcie do głowy ze mm nie jest złe....
Sylwia
Nie, nie jest złe, nie myśl w ten sposób bo zwariujesz przez takie myślenie albo prze ten laktator.
Pozwól, że Ci przypomnę. Prze moją chorobę, która ujawniła się w czasie ciąży nie miałam mleka WCALE. Nie było mi dane dać jej mojego mleka choćby raz. Młoda moja jadła wyłącznie mm. Ma się świetnie, nie choruje (tfu, tfu) i wszystko jest super.
Daj sobie może czas do końca marca, wydłużyć możesz zawsze ;-) I proszę Cię przestań się zadręczać, bo to ani dobre dla Ciebie ani dla chłopców a i mąż odetchnie :)

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Justynka a to kwestia mm czy butelki? Twoje mleczko pije z butelki?

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
Ania, a ja widze po sobie ze to ja mam problem wiekszy z odstawieniem niz Lena :P
Musialam sama zacisnac zeby i powiedziec sobie, ze nie dam i koniec. I wiesz co? Nawet nie wola, czasami jak zaczyna mi podnosic bluzke to staram sie odciagac jej uwage. A slowo na "c" jest u nas zakazane zeby jej sie nie przypominalo. I jest sukces, juz chyba z 5 dni jest bez karmienia. Bo co to w ogole za karmienie juz bylo, chciala sie potulic przez 3 min.
Ale zycze Ci powodzenia :)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Ja pamiętam, że jak Iga miała jakoś około 2 miesiące to ściągnęłam laktatorem mleko, bo zrobił mi się zastój. I wtedy wypiła. Później jakoś nie było już potrzeby i około 7-8mca chciałam jej dać moje mleko z butli to nie chciała...

Edzia nie ukrywam, że mi też było wygodnie, ale im jest starsza tym jest gorzej...

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ja ci Ania powie, ze Twoja Iga to po fotach wygląda na taką małą "aparatkę". Ma taką "zadziorną" urode!
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Zgadza się! Cała Iga :P

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Dziekuje!

Forum ma te moc bo..
Wywalilam smutki i złość.. poszlam do kosmetyczki i... juz podjelam decyzje ;))
Postatam sie zeby w 100% byl na moim mleku jeszcze 1.5msca a pozniej bedzie mieszanie i tyle ;)

Edzia. Metody pobudzenia laktacji mam w jednym palcu..
Power pumping (sesja godzinna)
Femaltiker
Slod jeczmienny
Sciaganie co 2 godz a czasem i 12 razy na dobe
Lecytyna na lepszy wyplyw
A najlepszym dopalaczem jest ... sen ;)))))

Ale dziekuje ze moglam sie wygadac!
Tymczasem meldunkowy na mnue czeka bo juz 4 godz minely i cyce wychodza z biustonosza ;)))

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Jezu pisze juz 3 raz i nie ma posta  >:(

Gosia jak miała 2-3 miesiące wypiła moje mleko z butelki.
Teraz juz nie.
Wodę pije z bidonu.
Gdyby ina ssaka dłużej i przybierała więcej to bym olala to mm a tak, ona 4 min possie i koniec, można zegarek na stawiać

Ja juz się dzisiaj tak zryczalam ze masakra, mam dość, dwójka mniejszych dzieci od swoich rówieśników to juz za dużo dla mnie  :'(

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
A probowalas w kaszce? Owsianka, jaglanka? Ona lubi takie rzeczy?

Offline kasia.g Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 14.06.2008
Sylwia, musiałam przez prawie 2 tygodnie odciągać pokarm i podawać przez butelkę- byłam tym wykończona. Dla mnie każda osoba karmiąca tym sposobem jest bohaterką! Podziwiam siłę woli i determinację. Ja w trybie odciąganie,-karmienie z butli pierwszy tydzień prawie nie spałam. Także szacun za to co robisz.
Julia II 2010
Ksawery VIII-IX 2011
Tymon III 2013

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Akurat czas picia to nie wyznacznik, Maks tez szybki, czasem 3 minuty nalyka sie i nie chce. A 10kg prawie wazy; ja sie mu boje dawac wieksze porcje, je te 190 obiadku, odmierzam sloiczkiem, bo i tak jest pulpet. Najgorzej w nocy, ostatnio tylko z cycem by spal.

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Justynka a co ze stałymi pokarmami? Kaszkami? Bo może jej mleko niepotrzebne...

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
A probowalas w kaszce? Owsianka, jaglanka? Ona lubi takie rzeczy?

Lubi, na wodzie , z owocami  8)

Dalam jej dzisiaj jaglanke na mm , dostalam tym w twarz, wyplula, krztusila się

Justynka a co ze stałymi pokarmami? Kaszkami? Bo może jej mleko niepotrzebne...

Ona je rano kaszke na wodzie z owocami , robie jej różne, ewentualnie jogurt z owocami, jajecznice z samego żółtka ( ma uczulenie na białko ) ale jest to porcja ok 100 ml, więcej nie da rady zacisnie zęby , macha rękami.

Obiad to je grudkowate obiadki bez problemu ale to tez v porcja bok 100 ml.

I chciałam jej kolacje jakąś treściwsza wprowadzić  ::)
Oprócz tego Cyc na zadanie ale tak jak pisalam 4 min i stop.

Nie wiem może my cos z genami mamy nie tak ze te nasze dzieci takie małe  :'(
Aż zał patrzeć jak są wśród rówieśników
Ona waży tylko 7,2 kg. Karol w jej wieku 8,4 kg , wiec chyba mam powtórkę z " rozrywki ".

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
Selena a mi sie wydaje że czas jedzenia to jednak ma coś wspólnego...moja też krótko potrafiła ostatnio ssać i co?
Efekt taki że mało przybierała.

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
Justyna wiem, że się stresujesz, ale jesli dobrze patrzę, to ona wagowo mieści sie jeszcze w centylach, jak ze wzrostem? Aż sprawdziłam u swojej i w wieku 9 miesiecy ważyła co prawda prawie 8,8 kg, ale w 13 miesiącu   juz tylko 9,5 kg, bo zaczeła sie dużo ruszać i chodzić  :) najwazniejsze, żeby dziecko było zdrowe, a jak jest wersja top model to przynajmniej nie trzeba walczyć z otyłością  ;)
co do mm to sobie przypomniałam, że ja na poczatku dawałam jakies smakowe, bo zwykłe tez nie przechodzilo, potem sie przyzwyczaili

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
Justyna, Twoje dzieci są wyjątkowe! A jeśli mają problem ze wzrostem, to widocznie taki ich urok. Grunt, że wiesz już teraz na czym stoisz. Czy cofnęłabyś czas, gdybyś wiedziała co Cię czeka? Jestem pewna, że nie. Serce matki zawsze chce dla pociech uchylić nieba i będzie cierpieć, gdy dziecko zbyt niskie, zbyt grube itd.
Masz radosne, mądre dzieciaki, więc głowa do góry!
O karmienie Młodej walcz, skoro uważasz, że za mało przybiera. Ja Agatę budziłam w nocy na karmienie, jadła na śpiocha 2-3 minuty, ale efekty mojego poświęcenia były. Tobie też się uda  :)
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
Sylwia!!!! Lecytyna tylko przy zastojach. Uzaleznia i ZMNIEJZA ilosc mleka. Polecam karmi na zwiekszenie laktacji. Tez sie kiedys balam ale naprawde nie ma czego....
Tez mam dosc tego sprzetu....tym bardziej ze ost kazdy lekarz u ktoego bylam jest wrecz zniesmaczony ze jeszcze karnie!!!!!! Ja sama mam dosc...nie mam zycia...a kregoslup mi juz wysiada... moj plan karmic do roku.... zalecenia sa do dwoch... tesciowa zaczyna sie wcinac w to...a jejj pies pije moje mleko....
Boje sie jednego. Ze zapotrzebowanie Tadzia na mleczko sie nie zmniejszy a chcialabym nie dawac mm. Ale jesli bym musiala to co zrobie jak wycisze laktacje a on tak jak u Justyny nie bedzid chcial tego pic??staram sie zeby juz ladnie jadl stale jedzenie ale to roznie. Czasem pieknie zje 3  posilki ae i tez zje tyle co zwykle mleczka.
« Ostatnia zmiana: 31 marca 2017, 08:46 wysłana przez violiza »
jestem forumową skrzypaczką,->
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Kurczaczku, ale jakby długość picia była wyznacznikiem najadania się, to mój by nie dobił ponad 8 kg na samym cycu, bo tyle ważył mając 6 miesięcy.
A z tego co pamiętam, Justyś pisała, że Karol też zawsze krótko pił. 

Offline Zoya Kobieta

• Chuck Norris
A to nie jest tak, ze dziewczynki są zazwyczaj drobniejsze?

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
u nas Adrian też baaardzo krótko pije  ::) wręcz zmuszam go żeby jeszcze troszkę pociamkał ale nieee 3 minutki i koniec  ::) a waży z 7.5 kg ( przez ostatni miesiąc gdzie był chory baardzo malutko przybrał  :( )

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Mojemu klockowi sluzy mleko matki..
Zaraz doboje do 7...
Klucha jak nic ;)
Iza spoko nie biore poki co nic. Nawet femaltiker odstawilsm.
Jedyne czym aie ratuje w kryzysie to PP ;)

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
A my  w szpitalu :-\ Łucja dziś  wstała i mówi  mi  że  boli  ja  głowa. Chciałam jej  dać  po śniadaniu paracetamol. Wstał Rafał i mi mówi,  że wczoraj sir  uderzyła w głowę  ::) no to do auta i jedziemy. Zostawili nas na obserwacji. Ona cały  czas  śpiąca. Ile się naplakala jak wenflon jej zakladali :'(

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
O ludu!!! Mam nadzieje, że to nic poważnego. Dawaj znać na bieżąco. Trzymajcie się.

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
Akurat femaltiker Ci nie zaszkodzi ale chorenie drogi... ja wlasnie siedzialam na ogrodzie z laktatorem...do czego to doszlo :0 ale zasnal dopiero po ponad 1,5h spaceru to szkoda mi bylo budzic... ledwo sciagnelam polowe cyca to oczywiscie wstal...
Elemelko... biedna kurka a wymiotowala? Dlaczego maz dopiero teraz powiedzial????!!!!
jestem forumową skrzypaczką,->
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Violiza u niej upadki i uderzenia gdzieś także w głowę to  chleb powszedni ::)
Wczoraj wieczorem  było normalnie,  nic  się  nie  działo,  nie  skarżył się  na  nic.Raz  zwymiotowala jak  jechaliśmy autem.
Dobrze chociaż,  że  Zosia przestala gorączkowac bo całkiem bum już się pochlastala nie wiedząc z którą zostać.
Na noc chyba ja tu zostanę.
Jezu  myślę o Zosi i cycki mi  momentalnie pecznieja  ::) jak  ona  da  radę  beze mnie  :'(

Offline Zoya Kobieta

• Chuck Norris
elemelko, a jakie to było uderzenie? Upadek, zderzenie z jakimś przedmiotem, coś spadło na nią?