e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 2261893 razy)

Offline :martyna: Kobieta

Oj Sylwia, ja już dawno nie piszę o moich odczuciach otwarcie. Ba! Mam tylko ze 3-4 koleżanki, którym mogę się zwierzyć z tego co czuję i wiem, że mnie zrozumieją.
Wstydzę się czasem moich myśli, ale cóż począć...ostatnio stwierdziłam, że się nie nadaję na matkę, bo czas spędzony z dziecmi mega mnie męczy i najbardziej to ja lubię ciszę.
Uwielbiam moment, kiedy śpią!
A starsza dobija mnie zawodowo...
No i teraz hit - gdybym miała to doświadczenie, które mam nie wiem, czy świadomie zdecydowałabym się na dzieci.
Amen

Offline Natysa Kobieta

• To co na zawsze między nami, dodaje wiary w lepszy czas;*
  • uzależniony
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 19.05.2012
Sylwia jak ja doskonale Cię rozumiem, uwierz mi mam tak samo. Ciągle na pełnych obrotach, ciągle coś. Ani chwili dla siebie, o mężu nie wspomnę. Dzień za dniem, ciągle to samo. U mnie jeszcze walka z kilogramami ciągle przegrana... Ciągle żyje nadzieją, że już nie długo będzie "z górki"... :)
Gabriela
Zofia

Offline izulek Kobieta

Cóż tak to mniej więcej wygląda....  Moja córka do śpiochów nie należy....  od 2 miesiąca do niedawna spała po 30 minut z zegarkiem w ręku,  jeżeli dłużej to jak u selenuy u mnie na rękach... Chusta ja denerwowala,  no chyba że szłam po dworzu z nią to tak ale w domu zupełnie nie.... Jeszcze jak była niemobilna to polezala w leżaczku, do tego od 6 miesiąca w nocy potrafiła się budzić co godzinę.  zupełnie nie mam czasu dla starszego,  często prosi żeby cis z nim porobić póki Julia śpi a ja muszę zrobić obiad /pranie /sprzątanie bo zaraz się obudzi....  Ale kocham tak Tr łobuzy dwa no...  A jak patrzę jak są za sobą to serce różne

Offline kurczaczek83 Kobieta

Zawsze sie idzie do swojej parafii po zgodę. Też tak robiłam, bo też chrzciłam gdzie indziej.
Tak tylko niekonieczne mozna ta zgode uzyskac...u nas w parafii ksiadz nie da takiej zgody i nic mu nie zrobisz...ma takie prawo i tyle.

Sylwia to chyba normalne.
Moj igor teraz trenuje moja cierpliwosc...on uparcioch a takie pomysly ma ze szok...
W dodatku jak jest juz zmeczony wieczorami to taki marudny a przy tym zlosliwy...nie wiem po kim ;)
Dzis sprobukemy go polozyc w ciagu dnia na godzine bo inaczej zwariuje z tymi jego zlosliwosciami.

W dodatku musze dokarmiac Michalinke. Smutno mi z tego powodu....nie tak to sobie wyobrazalam.
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2017, 02:23 wysłana przez kurczaczek83 »

Offline selena Kobieta

Kurczaczku, nie przybrala? Mm dajesz czy ściagasz swoje? Kochana, może to chwilowe, też dokarmiałam obu synów przez krótki czas.

Przybrala cale 40g :( daje cycucha normalnie i po karmieniu daje mm...w nocy tylko na moim mleku i teraz zjadla cycochy i mm nie chce

Offline kjp83

Martyna Kochana! Mam identyko! Tez nie wiem czy szla bym w to swiadomie. Uwielbiam cisze spokoj. Pracuje w domu i cudnie mi do 16 zanim nie wroca. Po 16 to tylko przetrwanie do kapieli ;)

♡ Szymon & Leon ♡

Proza życia dziewczyny...ja mam ostatnie 5 lat wyjętych. Z życia. Min
 tez zawodowego . Teraz wychodzę na prosta, mam wywalone na bajzel w mieszkaniu, już mi przestaje być wstyd przed nianią ;).   moje minimum socjjalne to to by było co jeść i by ciuchy byly czyste ;)

Offline sylwiq Kobieta

Dziewczyny  :-*
Ja akurat mysle ze gdybym wiedziała jak jest to zdecydowalabym.sie na dziecko rok po roku... ::)

Ps. Szwagierka nalezy do domijikanow, podeszla tak od takni dostala zgode ns chrzciny!!! ;)

Offline elemelka Kobieta

Fajnie Sylwia  że jest  zgoda  :D

Ech,  ja mam straszne myśli,  ale  boję się je mówić na głos. Zresztą wczoraj byliśmy u neurologa z Zosia i jak się  człowiek napatrzy na te chore dzieciaki to aż mi głupio się  robi,  że tak narzekam  ::)

Offline izulek Kobieta

W trudnych chwilach też mam głupie myśli ale szybko je odpedzam. Staram cieszyć się tymi dobrymi chwilami. 

Offline anka332 Kobieta

dziewczyny mam pytania do doswiadcznych mam
1. czy dziecku ktore skonczylo 4 miesiace moge zagescic mleko kleikiem ryzowym
2. jakie sa teraz wytyczne dotyczace wprowadzania innych pokarmow? od 4 miesiaca czy 6? dziecko na mleku modyfikowanym
3. do tej pory mielismy mleko bezlaktozowe wprowadzone tylko i wylacznie dlatego ze byl nerwowy i podobno sie to poprawilo teraz zmienilam na mleko bebiko dla dzieci z kolkami z obnizona iloscia laktozy. przy pierwsyzm mleku kupki byly twarde, ciezko bylo mu je zrobic, czasami musialam pomoc. przy tym mleku sa rzadkie, smierdza, kolor ciemnozulty wystepuja raz dziennie o stalej godzinie. ktore sa lepsze? czy suzkac jeszcze innego mleka.
ide do pediatry we wtorek ale chcialabym znac wasze opinie.
Pawel 26.06.2013
Dominik 18.11.2016
I czerwcowa 2020 niespodzianka

Offline elemelka Kobieta

Ania teraz  się  zmienily zalecenia i dla dzieci karmionych mm też  się  zaleca rozszerzenie  diety po 6 miesiącu
http://malgorzatajackowska.com/2015/03/16/czym-sie-rozni-cztery-od-szesciu-czyli-o-tym-kiedy-rozszerzac-diete-niemowlecia/
Nie mogę tego znaleźć teraz
Co  do  reszty to  nie  wiem

Offline sylwiq Kobieta

Chyba te rzadsze, smierdzace sa lepsze  ;D
Jakkolwiek to brzmi...
Gorzrj gdy sa zaparcia i trzeba wspomagac np czopkiem..

Przy sebku rozszerzalsm diete po 4mscu.. przez 3.5roku to sie zmienilo ze niby po 6mscu sie rozszerza w tym ten kleik tez..
Ale ja chyba bede postepowac jak przy sebie czyli po 4mscu. Bo skoro setki tysiecy dzieci szlt tyym svhematem to i teraz nic sie filipowi nie stanie.

Offline Daruda Kobieta

Dziewczyny, a od kiedy krowie? Jakis budyn. .czy cokolwiek na krowim?

Jak napozniej

Wcale ;) moje dzieciaki w ogóle nie dostają

Offline kjp83

Moje dzieci tez nie dostaja. Ale budynie jogurty itp. po 4rż u Szymka. Leo jeszcze nie dostaje krowiego (nie liczac smietany w zupie i jogurtu i mizerii )

♡ Szymon & Leon ♡

Offline justyna85 Kobieta

W Norwegii dzieciaki juz kartonowe dostaja w przedszkolu jak maja rok nie ktore jak maja 11miesiecy jak szybciej zaczna przedszkole . I jest to mleko zimne prosto z lodowki :/ platki tez jedza z zimnym mlekiem

Moje dzieci tez nie dostaja. Ale budynie jogurty itp. po 4rż u Szymka. Leo jeszcze nie dostaje krowiego (nie liczac smietany w zupie i jogurtu i mizerii )

W zlobku tez nie?

Mój normalnie jogurty, śmietanę w zupie a mleko dostaje do kakao....

Offline selena Kobieta

Daria, w obecnych zaleceniach krowie można już od czasu rozszerzania diety, jak składnik posiłku, nie jako zastępnik mm, więc budyń itp możesz zrobić, aczkolwiek ja u Adriana wprowadziłam krowie jakoś bliżej 3 urodzin i teraz też chyba nieprędko.

Sylwia, tak naprawdę nie wiemy jakie konsekwencje w późniejszym życiu ma wczesne rozszerzanie diety, są badania mówiące o tym, że uklad pokarmowy 4 miesięcznego dziecka nie jest jeszcze na tyle dojrzały, by trawić inne pokarmy niż mleko. A konsekwencje mogą tak naprawdę wyjść po latach, coraz więcej osób w dorosłym zyciu ma kłopoty żołądkowe, zespół jelita drażliwego czy po prostu wrażliwy żołądek. Warto przemyśleć :)

Offline emm-a Kobieta

Klara zaczęła dostawać krowie mleko po 12 mies. Teraz codziennie owsianka,kakao i ogólnie dużo nabiału :-)
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline Daruda Kobieta

To na jakim gotujecie wlasnie desery?

To na jakim gotujecie wlasnie desery?

U nas owsiane lub orkiszowe

Offline Daruda Kobieta

dzięki;-) rozumiem,że ml tyle samo???? jak jest w przepisie np???? Chodzi mi o przepisy na tm, zamiast gotować modyfikowane chcę właśnie dodać normalne,jak w wyzej wymienionym budyniu,czy innych gdzie jest dodatek mm lub normalnego;-)

Offline kjp83

Martyna w przedszkolu mu nie daja mlecznych rzeczy. W przedszkolach zlobkach mleko krowie jest po 12mż co jest dla mnie absurdem! 
Daruda my tez tylko mleka roslinne. Krowie to tylko z mezem do kawy i starszy sie czasami domaga (np. Platki na mleku)

♡ Szymon & Leon ♡

Ja gotuje na krowim budyń, naleśniki itd (powyżej 60stopni MM jest bezwartościowe)... ale do picia i kakao (jeszcze nie robiłam, ale gdybym robiła) na MM. Nina ma 19 msc i do 3 roku życia na pewno będzie piła MM, a nie krowie.

Offline izulek Kobieta

Czytalam ze po roku mozna przejsc na krowie ale nie uht tylko to z krotkim terminem. Ale moje sa bezmleczne. Biorac pod uwage ze czesto mm maja syrop glukozowo frutkozowy . olej palmowy to nie wiem co gorsze krowie czy mm....

Moja córcia w końcu sie nahssa bo zasnela po "obiadku" teraz przy cycu.

Igorek ma stan podgoraczkowy :(