Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 3561361 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline dmonik44

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5748
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.06.2010
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44310 dnia: 17 Lutego 2017, 07:09 »
To u nas sto lat za murzynami! jedne bioderka o ile wszystko ok i żadnego okulisty! A ile razy przychodzą do was położne? w mojej przychodni 6 i raz pielegniarka.
Natalka 4.11.2012

Offline izulek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44311 dnia: 17 Lutego 2017, 07:46 »
Położna minimum 4 do 6 razy jak zajdzie potrzeba plus pielęgniarka.  To akurat są wytyczne na całą Polskę i za to maja płacone. Ale wiem że potrafią przyjść raz na przykład...
I od 21 tc NFZ gwarantuje wizyty położnej, u niej albo do domu przychodzi jak pacjentka leżąca.


Offline dmonik44

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5748
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.06.2010
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44312 dnia: 17 Lutego 2017, 07:50 »
Przepisy znam  ;) tylko pytam o praktykę. Płacone jest za 6 patronazy. Ale wiem ze czasami przychodzi raz lub dwa. Opieka położnej z POZ dla ciężarnych jest mało popularna,dziewczyny nie wiedza o tej możliwości a w przychodni rzadko proponują...
Natalka 4.11.2012

Offline izulek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44313 dnia: 17 Lutego 2017, 07:53 »
A to u nas położna była 6 razy i raz pielęgniarka.  Ale tak jak piszesz wiem że potrafią właśnie raz przyjść i jeszcze kazać się podpisać za następne wizyty.... Dramat. 
Teraz też przed każdym szczepieniem mieliśmy wizytę u pielęgniarki i ona ważyła,  mierzyła, sprawdzała ogólnie czy wszystko ok i można było pogadać


Offline miśka28

  • pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9429
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.09.2006
  • Skąd:: Szczecin
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44314 dnia: 17 Lutego 2017, 09:04 »
jeśli nawet nie jest to zalecane  w danym regionie, to myślę, że warto "wyprosić" skierowanie u pediatry do okulisty (albo dla spokoju iść nawet prywatnie )  - u nas było standardowo w pierwszym roku życia, a potem już zgodnie z wytycznymi okulistki bilans w 3 i 5 roku życia, teraz kontrola co  1,5 roku - juz przedszkolaki są stety/niestety tabletowo-smartfonowe  :) do tego w szkole dochodzi informatyka, tablice multimedialne, dlatego trzeba trzymać rekę na pulsie...

Offline kurczaczek83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20528
  • Płeć: Kobieta
  • Igorek ur. 24.01.2014
  • data ślubu: 24.12.04
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44315 dnia: 17 Lutego 2017, 09:31 »
Położna minimum 4 do 6 razy jak zajdzie potrzeba plus pielęgniarka.  To akurat są wytyczne na całą Polskę i za to maja płacone. Ale wiem że potrafią przyjść raz na przykład...
I od 21 tc NFZ gwarantuje wizyty położnej, u niej albo do domu przychodzi jak pacjentka leżąca.
Wytyczne wytycznymi...u mnie tzn u Igora i u Michasi była tylko raz...
Co do połoznej w czasie ciaży jeśli masz takie życzenie moze przychodzić do Ciebie i nie musi być to wcale ciaża leżąca, zależy jak sie dogadają :P
U mnie połozna była raz w czasie ciazy....



Offline ciriness

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 15056
  • data ślubu: 11.09.2010
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44316 dnia: 17 Lutego 2017, 10:26 »
A u nas sajgon z okulista bo co dzwonie to nikt mi 2 msc dziecka nie chce przyjąć a mamy tak zaropiale oczy ze juz nie wiem co robić.

Bioderka też dwa razy, nowe zalecenia mówią że 4-6 tydzień a potem 3 msc




Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44317 dnia: 17 Lutego 2017, 10:29 »
Ojejejej ale co się Małemu dzieje?
To chyba szpital Wam zostaje. Z oczkami to chyba nie ma co ryzykowac.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline ciriness

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 15056
  • data ślubu: 11.09.2010
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44318 dnia: 17 Lutego 2017, 10:35 »
Aniu walczymy już 1,5 miesiąca z ropka, dwa antybiotyki miał i ciągle wraca, prawdopodobnie alergia na kota albo zapchany kanalik. Natomiast dopóki ma katar a ma cały czas to niby to nie zejdzie a przepchanie kanalika dopiero po 4 mscu.
Też się martwię bo różne powikłania mogą z tego być a strasznie długo się ciągnie. Oczka ma już teraz takie malutkie i opuchniete. W poniedziałek koleżanka go obejrzy ale jak będzie tak źle jak wczoraj to chyba pojadę na sor okulistyczny...




Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44319 dnia: 17 Lutego 2017, 10:44 »
Aaa myslałam, że tak nagle coś się stało.
Biedulek :(
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline dmonik44

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5748
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.06.2010
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44320 dnia: 17 Lutego 2017, 10:49 »
To moze warto kota na jakis czas dac komus na przechowanie i zobaczyć czy bedzie poprawa?
Natalka 4.11.2012

Offline malgosiask

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8926
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44321 dnia: 17 Lutego 2017, 11:18 »
Słuchajcie. Co Wam szkodzi chodzić na wizyty co roku? Np. w okolicy urodzin pełen pakiet - okulista, ortopeda, usg brzucha, laryngolog, morfologia, mocz. To nie przesada a profilaktyka. Zresztą dziecko sie przyzwyczai ;) Pediatra nie chce dać skierowania? No to może z 500+ wziąć (większość z Was ma). Serio piszę. Z synem tak robię (ale troche częściej bo my po przejściach).
Sama też praktykuję - co roku cytologia, usg piersi, tarczycy, waginalne, morfologia, okulista (noszę okulary).

Offline elemelka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 12356
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44322 dnia: 17 Lutego 2017, 11:21 »
Gosiu współczuję z tymi oczkami. Nawet nic sensownego mi nie  przychodzi do  głowy,  żeby  poradzić :-(


Offline violiza

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44323 dnia: 17 Lutego 2017, 11:33 »
ja bym nie czekała i jechała na SOR.
To chore, żeby z takim maluchem nie móc się dostać od lekarza... ;/ współczuje.
Jeśli macie możliwość wypożyczcie komuś kota ;p ale nie wiem czy to coś da ?? Przecież i tak sierść zostanie... wiem, że uczulenie jest na ślinę kocią, ale co z tego jak kot się wciąż myje i sierść leci...
jestem forumową skrzypaczką,->
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)


Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44324 dnia: 17 Lutego 2017, 11:34 »
Gosiu ale prywatnie okuliści nie chcą przyjąć ?

Offline ciriness

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 15056
  • data ślubu: 11.09.2010
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44325 dnia: 17 Lutego 2017, 11:40 »
Z tym kotem to zalamka, ja jestem na niego na maksa uczulona ale ja to luz, niestety jednak chyba Filip też :(
Ale jak go tak oddać :(

No Olu tak na szybko nie ma terminów nigdzie prywatnie, najwcześniej środa, a jak coś by się znalazło to mówią że dopiero dzieci od 3 rz.

W ogóle powiem wam że mam ubezpieczenie w lux med od sierpnia i to jest jakaś porażka, okulista u nich na 15.03 a np na dzieci chore mogę się dostać za trzy dni... Prawie jak na NFZ ;)




Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44326 dnia: 17 Lutego 2017, 11:42 »
Ja jesli mam sie stawić z Liwią do jakiegoś lekarza czy kontroli to korzystam z NFZ tylko wtedy gdy na wizytę czekam max do 5 dni.
Jeśli proponują mi jakieś odległe terminy to nawet nie biorę ich pod uwagę. Idę prywatnie (a prywatnie to wiadomo, że bardzo szybko) choćbym miała sobie od ust żarcie odjąć.
I nie korzystam z porad "pierwszego lepszego" lekarza. Robię wywiad, radzę się i wybieram sprawdzonych.

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44327 dnia: 17 Lutego 2017, 11:46 »
Z tym kotem to zalamka, ja jestem na niego na maksa uczulona ale ja to luz, niestety jednak chyba Filip też :(
Ale jak go tak oddać :(

No Olu tak na szybko nie ma terminów nigdzie prywatnie, najwcześniej środa, a jak coś by się znalazło to mówią że dopiero dzieci od 3 rz.

W ogóle powiem wam że mam ubezpieczenie w lux med od sierpnia i to jest jakaś porażka, okulista u nich na 15.03 a np na dzieci chore mogę się dostać za trzy dni... Prawie jak na NFZ ;)

No nawet prywatnie z takimi maluchami jest problem bo nie wszyscy maja odpowiedni sprzet.

Ja teraz np. mam ubezpieczenie Inter Polska, a oni maja umowę rownież z Lux Med (kiedys miala tylko Lux Med, potem Medicover) to na dermatologa kazali mi czekac 1,5 miesiaca....na szczescie znalazłam w innej placówce wspolpracujacej z Inter Polska.

No ale i tak terminy specjalistów zazwyczaj lepsze niz na NFZ :P

Moja mama z NFZ to miała teraz przygodę. Dzwoni umowic sie do neurologa. Babka mówi przez telefon. Ale ma pani szczescie wlasnie dostalismy dwa terminy dodatkowe na za tydzien i za dwa tyg.
Mama sie ubiera, wsiada w autobus i jest tam za 20 min. Daje skierowanie a babka mówi "a skad ma Pani takie informacje i złowieszczo patrzy na kolezanki z recepcji".
I nie chciały jej dac tego terminu, dopiero jak mama zaczęła im podskakiwac to zapisały ja....
Wczoraj miała wizyte, dzis jest w szpitalu....bo dostała skierowanie na cito.
Ale pindy nie chciały chyba zeby ta wiadomosc wyszla na swiatlo dzienne i któraś chlapnęła.


Loona, no nie zawsze własnie priv jest szybko....jasne to nie są miesiące, ale często-gęsto dobry priv lekarz nie ma miejsc od razu.

Znam tez takich lekarzy - pediatrów - dwie dokładnie, które nie przyjmuja juz "obcych" pacjentów bo mają takie duże obłozenie stałych.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2017, 11:48 wysłana przez anusiaaa »
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline malgosiask

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8926
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44328 dnia: 17 Lutego 2017, 11:50 »
W ogóle powiem wam że mam ubezpieczenie w lux med od sierpnia i to jest jakaś porażka, okulista u nich na 15.03 a np na dzieci chore mogę się dostać za trzy dni... Prawie jak na NFZ ;)
Jak to?
Właśnie sprawdzałam na koncie syna - dzieci chore dziś 7 lekarzy - pierwszy na 12:30 a ost na 19. Okulista najszybszej środa.

A jutro dzieci chore aż 18 lekarzy od rana.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2017, 11:52 wysłana przez malgosiask »

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44329 dnia: 17 Lutego 2017, 11:51 »
Ania miałam taki sam przypadek z kardiologiem u Karola.
Tez przez tel babka powiedziała ze się miejsce zwolniło na za tydzień, wiec szybko RAM pojechalam zw skierowaniem i okazało się ze nie ma......
Myslalam ze wyjde z siebie
Nie chciała mnie pinda zapisać..... I czekalam pół roku.



Offline kurczaczek83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20528
  • Płeć: Kobieta
  • Igorek ur. 24.01.2014
  • data ślubu: 24.12.04
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44330 dnia: 17 Lutego 2017, 12:06 »
W ogóle powiem wam że mam ubezpieczenie w lux med od sierpnia i to jest jakaś porażka, okulista u nich na 15.03 a np na dzieci chore mogę się dostać za trzy dni... Prawie jak na NFZ ;)
Jak to?
Właśnie sprawdzałam na koncie syna - dzieci chore dziś 7 lekarzy - pierwszy na 12:30 a ost na 19. Okulista najszybszej środa.

A jutro dzieci chore aż 18 lekarzy od rana.
I ja chcialam w ciazy zapisać sie do lux medu od meża z pracy ale jak mi powiedzieli ze do endo (gdzie potrzebowałam na już i wizyta co miesiac) dopiero na wrzesien to podziękowałam (rodziłam w październiku a dzwoniłam nie pamiętam czy to był kwiecień czy marzec...może później ale dobili mnie terminem).

Gosiu współczuję alergii u synusia



Offline violiza

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44331 dnia: 17 Lutego 2017, 12:09 »
anusia, to mama miała szczęście.
 Ja znam przypadek, koleżanki z pracy teściowej, która pojechała do WARSZAWY (z Bydgoszczy) szczęśliwa, że ma termin lekarza na już i co się okazało? Że ma owszem na ten dzień ale za 2 lata :D
jestem forumową skrzypaczką,->
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)


Offline malgosiask

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8926
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44332 dnia: 17 Lutego 2017, 12:11 »
Z endo jest gorzej, to prawda. Ale jak wychodzę z gabinetu to w rejestracji umawiam się od razu na kolejną wizytę, to nie ma problemu na za miesiąc (a online nie ma terminów na nast 3 miesiące ::) )

Offline kurczaczek83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20528
  • Płeć: Kobieta
  • Igorek ur. 24.01.2014
  • data ślubu: 24.12.04
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44333 dnia: 17 Lutego 2017, 12:13 »
Z endo jest gorzej, to prawda. Ale jak wychodzę z gabinetu to w rejestracji umawiam się od razu na kolejną wizytę, to nie ma problemu na za miesiąc (a online nie ma terminów na nast 3 miesiące ::) )
Tak tylko ja chciałam pierwszy raz i jak byłam z Michasią w ciązy więc wiesz....początek ciąży a oni mi pierwszą wizytę proponują miesiac przed porodem...a te wszystkie miesiące miałabym płacić normalnie za lux med (ja nie miałabym za darmo...)



Offline malgosiask

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8926
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44334 dnia: 17 Lutego 2017, 12:14 »
To nie rozumiem. Może jakis inny rodzaj umowy mam...

Już wiem, przeczytałam. W umowie mam, że wizytę u endo mam zagwatantowaną w przeciągu 7 dni roboczych.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2017, 12:22 wysłana przez malgosiask »

Offline ciriness

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 15056
  • data ślubu: 11.09.2010
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44335 dnia: 17 Lutego 2017, 12:20 »
Małgosia no co ty!ostatnio dwa razy sprawdzałam dzieci chore i za każdym razem były trzy dni, a wczoraj okuliste i termin pierwszy na marzec. Idę zobaczyć aż z ciekawości tego okuliste. Może to zależy co się zwolni?

Najlepszy jest u nas jeden neurolog, który właśnie prywatnie zapisuje na za rok i to jeszcze masz np wizytę na 23:00 :)

Ja miałam z Filipem u neonatologa pokazać się za miesiąc (a byłam 4 stycznia)  a w rejestracji mi dały pierwszy termin na 1 marca i nie było bata. . Dlatego nie lubię NFZ i nie korzystam jak nie muszę.
Wyszłam z Filipem ze szpitala w sobotę 28 stycznia, miał być w poniedziałek osluchany żeby zdecydować o lekach a mi dali termin na 16 lutego u rodzinnego, szkoda gadać. Może ja jestem za mało asertywna?




Offline malgosiask

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8926
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44336 dnia: 17 Lutego 2017, 12:26 »
Sprawdź koniecznie. Na dziś widzę jeszcze 3 terminy.
Albo zadzwoń na infolinię. I tak mam wrażenie, że online jest mniej terminów.

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44337 dnia: 17 Lutego 2017, 12:31 »
Tez jestem w lux medzie
I jak się okazało w ciąży że potrzebuje endokrynologa, to czekałam an wizytę 2 tyg ale to właśnie w przychodni się zapisywałam, Oni tam wpisują jako dodatkowe osoby i lekarz poprostu widzi że już przyszłaś i między zapisanymi pacjentami zaprasza do gabinetu
Oni mają chyba 15 czy 10 min na osobę, czasami ktoś przyjdzie tylko po rp więc ten czas się zwalnia  ;)



Offline violiza

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44338 dnia: 17 Lutego 2017, 12:36 »
kurczaku miałam identycznie z endo. Dodam, że chodzę regularnie (co pół roku) ale w razie ciąży wiadomo, że powinno się natychmiastowo dostać do lekarza. Niestety nawet po kontakcie telefonicznym z moim lekarzem, który prowadzi mnie od 2011 nie udało się dostać na wizytę (bo przerobił za dużo pacjentów) masakra.
jestem forumową skrzypaczką,->
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)


Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44339 dnia: 17 Lutego 2017, 12:47 »
W Medicover np. codziennie rano ładowane są nowe wizyty, których nie było dzien czy miesiąc wczesniej.
Zawsze warto na nie zapolowac.
A jezeli chodzi o specjalistów to tez warto on line kilka razy patrzec nawet na dzien czy sie nie zmieniło bo ludzie odwołuja i sie miejsca zwalniają.

Ja z dziećmi na NFZ chodzę rzadko, ale do pediatry czasami tak...u nas nie ma zapisów i to mi sie mega podoba. Wole poczekac nawet godzine w poczekalni i byc przyjeta niz nie byc w ogole.
Ale najbardziej mnie wkurza czekanie na wizyty prywatnie. Umawiam sie na 15, a wchodze do gabinetu o 16...to mnie mega irytuje,
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"