e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1599286 razy)

Offline madzia_n Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Rowery polecam firmy Leader fox. Jeździmy bardzo często gdy tylko zaczyna się sezon kilka razy w tygodniu :)
http://www.leaderfox.pl/
Rewelacyjny sprzęt. Bardzo sobie chwalimy. Rok temu młodemu też kupiliśmy z tej firmy.

Udało mi się znaleźć.
Mąż ma ten model:
http://www.leaderfox.pl/1759-zl-daft-gent-2017-c11-k2017-i398.pl.html

A ja ten:
http://www.leaderfox.pl/1449-zl-away-lady-2017-c11-k2017-i403.pl.html

tylko inne kolory ;)
« Ostatnia zmiana: 9 lutego 2017, 10:15 wysłana przez madzia_n »

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
My mamy wszyscy troje Authory.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Dzięki dziewczyny, wszystko sobie posprawdzam, poczytam i na pewno coś wybierzemy :)

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Aniu gratuluję  ;D

A powiedz mi u,  możesz na priv. Bo mam znajomą która też adoptowala chłopczyka i teraz chcieli drugie to ośrodek się  nie  zgodził bo ona po roku wróciła do pracy a deklarowała że zostanie w domu  ::) u Ciebie  też to sprawdzaja ???

Offline Zoya Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2010 r.
Ja sprzedaję swój fotelik rowerowy Weeride deluxe:
http://myweeride.pl/index.php/fotelik-rowerowy-deluxe/

Może któraś z Was przegarnęłaby :)

Offline anka332 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009-09-05
Aniu gratuluję  ;D

A powiedz mi u,  możesz na priv. Bo mam znajomą która też adoptowala chłopczyka i teraz chcieli drugie to ośrodek się  nie  zgodził bo ona po roku wróciła do pracy a deklarowała że zostanie w domu  ::) u Ciebie  też to sprawdzaja ???

co za glupota!!!!
u nas nic takiego nie sprawdzali, niech znajomi pojda do innego normalnego osrodka

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
Laski co mogę zrobić, żeby uniknąć zapalenia oskrzeli u Julii?

Miała 3 tygodnie temu. I teraz zaczyna się dokładnie tak samo :(
Katar spływa jej do gardła i ma straszny kaszel przez to, w nocy prawie nie spaliśmy.
Gorączki jeszcze nie ma. Wczoraj podałam jej neosine, zrobilismy ihalację solą ( 0.9% ale dzisiaj kupimy tą 3%), dzisiaj rano dałam jej też flegaminę. Niestety musiałam ją zawieźć do niani ale jutro zostanie w domu.
Dzwoniłam do niani i mówi, że po obiedzie zwymiotowała jakby tą flegmą...
Modlę się, żeby znowu to nie był antybiotyk bo ona jest trochę bardziej lajtową wersją Natalki od Moni jeśli chodzi o podawanie leków...

Myślicie, że powinnam iść z nią do przychodni ją osłuchać? czy chwilę powalczyć jeśli nie ma gorączki?
bez sensu chyba ciągnąć ją w te "zarazki"...

Offline bubulina Kobieta

• maniak
Vivka duzo ja oklepuj. Jezeli zwymiotowala flegma to dobrze.
Na noc dala bym kropelki przeciwkaszlowe(u nas sie sprawdzaly bo inaczej musialam z mala spac na siedzaco)
Czeste inhalacje na pokoj z olejkami tez nam pomogly.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
Bubulina a jakie kropelki? pamiętasz nazwę?
no własnie spanie to dzisiaj nie można było nazwać spanie, tak ją biedną ten kaszel męczył :(

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Chyba sinecod. Mój też to brał. Ale ostatnio miał przepisany syrop levopront.

Nam ogólnie na katar i nocny kaszel pomaga... amol na mokrym ręczniku na kaloryferze ;)

Offline bubulina Kobieta

• maniak
Sinecod ja mojej podawalam 10 kropele i bylo duzo lepiej.
Sinecod jest dla takich maluchow wlasnie bo wiekszosc lekarstw to od 3 roku

Online sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Sinecod.
Dobrze ze zwymiotowala
Oklepuj rob inhalacje i sciagaj gile baaaardzo często najlepiej katarkiem do odkurzacza.
Inhalacje co 3h a gile co chwile nawet

Cholera maly coraz czesciej przy cycu ale ja nie ogarniam tego
A jak zassal i pociagnal tak juz mam sutka do wymiany  :-X

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
Sylwia tylko, że jej na razie nie mo co ściągać, te gile to jej lecą po gardle nie nosem ;/

Dzięki dziewczyny. Zakupię ten Sinecod.

Online sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Kurde nie dobrze...
Probuj rozrzedzic tymi.inhalacjami..
Cholerna pogoda- niech albo dowali teraz przez msc porzadnym mrozem albo niech juz bedziebwiosna i precz te choroby!

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
Vivka uważaj z tym sinecodem. Ostatnio jak Łucja miała zapalenie oskrzeli i powiedziałam że dałam na noc supremin(inny przeciwkaszlowy) to mówiła żeby absolutnie nie dawać bo dziecko powinno odkaszlnac ta wydzieline

Na rozrzedzenie kataru jeszcze polecam isonasin septo
« Ostatnia zmiana: 9 lutego 2017, 15:44 wysłana przez elemelka »

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
Niby tak ale sen też dobrze działa na chore dziecko nie? ;) Kupię i zobaczę jak będzie kaszleć wieczorem. Ja wiem, że kaszel to generalnie dobry odruch ale chciałabym, żeby chociaż trochę w nocy pospała.

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
Rozumiem. Ja wtedy raz dałam i efekt był natychmiast. Szkoda patrzeć jak dziecko się tak męczy.
No ale jak powiedziała żeby nie dawać to już więcej nie dałam.

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
My w zaleceniach zawsze mieliśmy - do godziny 17 tylko leki wykrztuśne a na noc ten Sinecod.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Flegma wyrzy***na to najlepsze co może być.
Jak najwiecej oklepywania po każdej inhalacji.

Offline madzia_n Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Też zawsze na noc dawaliśmy coś przeciw kaszlowi żeby mały dobrze  spal

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
My w zaleceniach zawsze mieliśmy - do godziny 17 tylko leki wykrztuśne a na noc ten Sinecod.
My też tak mielismy.
Vivka dobrze ze zwymiotowała.
Nawet jak nie spływa jej noskiem na zewnątrz katarek psikaj wodą morską i odciagaj....mi tak kazał pediatra przy Michasi robić...

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Zgadzam się z dziewczynami, u nas też sinecod. Oklepywanie koniecznie głowa w dół. Mam nadzieję Vivka że się uda.
My też z Filipem walczymy żeby znowu zapalenia oskrzeli nie było.

A na katar coś dajesz? Bez recepty to chyba nasivin i oxalin zostaje

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
U nas jak jest zapalenie oskrzeli to żaden sinecod czy supremin (ta sama su stancja czynna)  nie działają

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
U nas też leki przeciwkaszlowe tylko na noc. Od 3 roku życia jest rewelacyjny Levopront, na nas wszystkich i Adriana działa jak ręką odjął.

Vivka, a probiotyk bierze od czasu tamtego antybiotyku 3 tyg temu?

Jeśli katar jest gęsty, świetnie działa Mucofluid, spray do nosa, rozrzedza wydzielinę inaczej niż te Nasiviny itp, wysoko z zatok, po minucie od psiknięcia dziecko wszystko może wysmarkac. Ale on na receptę.

Offline dmonik44 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19.06.2010
A nebbud? u nas zdziałał cuda ostatnio, ale on na receptę....po każdym wieczornym po położeniu spac byl rzy...g i spokój!
Natalka 4.11.2012

Offline bubulina Kobieta

• maniak
Vivka jeszcze sobie przypomnialam jak mloda miala taki "zatokowy" katar ktorego nie bylo w nosku a splywal do tylu to robilam mlodej plukanki do nosa isonasin septo.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
A nebbud? u nas zdziałał cuda ostatnio, ale on na receptę....po każdym wieczornym po położeniu spac byl rzy...g i spokój!

Rzygu po Nebuddzie czy po kaszlu nim wywołanym?

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.09.2007
Nebbud to steryd wiec jego im mniej tym lepiej. Wiem bo mój najmłodszy bierze go od listopada na stałe. Choć nasza dawka i tak z tym małych ale jednak to steryd
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
A levopront na suchy tylko kaszel.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
Sinecod przed snem chyba nie zadział za bardzo, po godzinie zwymiotowała ( przy kaszlu) flegmą.. ale taką ilością, że w życiu tyle nie widziałam.

Nebud mam ale nie chcę go podawać bo na razie nikt zapalenia oskrzeli jej nie stwierdził.

Płukanie nosa tymi ampułkami jest niewykonalne u niej.

Pelavo połknęła płacząc i przekupiona Kinder jajem :D ( cale szczęscie interesuje ją tylko zawartość a nie czekoladka ;) )

Selena dostaje cały czas probiotyki i jeszcze BLF100 więc jestem trochę zaskoczona, że znowu coś złapała...

W każdym razie temperatura nie przekracza 37 stopni a u niej to chyba dobry znak, bo raczej przy każdej poważnej infekcji miała gorączkę już od początku.

Aaaa i jeszcze jedno. ta 3% sól do inhalacji to bez recepty jest? w mojej przydomowej aptece powiedziano mi, że oni o czymś takim nie słyszeli...