e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1601272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zoya Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2010 r.
Justyś, ja do niedzieli też miałam takie wrażenie.

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
zaczynam się bać  :(

A nam dali Azitrolek. Jeszcze nie wykupiłam...

z grubszej rury, ale ja go "lubię", wiem dziwne określenie  ;)

Offline Zoya Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2010 r.
Rozumiem ;)
Ale nabieram pewności, ze obejdZie się bez tego...

Dawno mi sie nie zdarzył o, żeby dzieci spały na raz o tej godzinie. Dziwne uczucie ;) nie wiem co robić ;)

Offline Daruda Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
Zdrówka,zdrówka,zdrówka!!!!!! U nas w Irlandii też nie lepiej, straszna ta zima, jeszcze tylko kilka dni na szczęście;-) Ale w około tyle ludzi chorych!!!!!!!!!sama dziś z Naduśką czekałam w polskiej przychodni ponad 2 godziny, nasz rekord!!!!! od samego czekania można się rozchorować, a tam były takie tycie bobaski też....

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Elemelko, nie zastanawiam się i dawaj antybiotyk, jeśli jest już zapalenie oskrzeli, bo może pójść dalej. U starszych dzieci może próbowałabym bez, ale u małych nie. I to że Zosia mało kaszle to wcale nie jest dobrze kochana! U nas Maks baaardzo mało teraz kaszlał, wręcz sporadycznie, i co, dziś byliśmy na kontroli po tygodniu, świstów już nie ma, ale coś tam jeszcze słychać, pediatra mówi, że to dlatego,że nie kaszle własnie, zostały 2 dawki antybiotyku, i dała jeszcze Mucosolvan do inhalacji, zrobiłam godzinę temu i pokaszlał tak 'fajnie', odkrztuszając bez problemu. Adi się wykaszlał to u niego całkiem przeszło.

I Maks ma Augmentin, kupy straszne po nim,po 3 razy dziennie i dupka trochę zaczerwieniona, ale sudocrem daje radę. Dawaj probiotyk koniecznie, pediatra mówiła, że po Augmentinie bez probiotyku może boleć brzuszek, u nas nic nie było.

Aha, u nas pierwsze 2-3 dni po wizycie walczyliśmy inhalacjami jeszcze, Nebbudem i Ventolinem, ale wtedy nie było jeszcze świstów.

Dajcie spokój dziewczyny, tak chwaliłam ten sezon, bo i Adi mniej, i mąż wcale, a rok temu bral 3 antybiotyki do teraz, i ja ciągle w ciązy coś łapałam, ale to co teraz mnie zmogło to jakaś masakra. Nie wiem, czy pisałam, z kaszlu zrobiło mi się zapalenie krtani, zatok i ucha, teraz po 4 dawce w końcu zaczęłam się lepiej czuć, ale czuję, że kilka dni będę dochodzić do siebie. Co za p... wirusy, żadne naturalne metody nie pomogły! Dwa dni leżałam bez życia, żeby nie mama i babcia to ja nie wiem, bo po chłopakach to nie było widać.

Nawet probiotyk brany od jakiegoś czasu i woda z miodem i cytryną na czczo. Albo inaczej, pół zimy chroniły, az to tego wirusa, którego Adi z przedszkola przywlókł. Ferie biedaczek w domu spędził, a wynudził się.
Ja czekam na powrót sił i muszę odgruzować chatę.

Zawsze mówiłam, że nie ma nic gorszego niż posiadanie chorych dzieci, oj jednak jest, chora mama opiekująca się dziećmi! Masakra.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Co do tego kasłania to mi lekarka tez mówiła, ze jak kaszle to dobrze bo tak odksztusza tą wydzielnię.
Najlepszy jest rzyg, wtedy wydzieliny najwięcej wyłazi.

U nas po tym Auugmentinie też był sajgon kupowy.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Selena, jak u Ciebie objawia się zap. krtani? Czujesz coś głęboko w gardle i nie możesz tego odkrztusic? Glos dziwny, od cichego do krzeczącego?
Nigdy nie miałam a teraz takie objawy mnie złapały. Dopiero jak przycisnę szyję to coś się odrywa... Masakra. Wszystko mnie boli od tego kaszlu.

Offline madzia_n Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Jak ja Was czytam to strach wychodzić z domu a już na pewno strach puścić dziecko do przedszkola. Naprawdę poważnie się zastanawiam czy puścić młodego od poniedziałku ::)

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
U nas smogu nie ma aż takiego a prawie  wszystkie znane mi dzieci kaszla, mają zap oskrzeli czy płuc....taki sezon.

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Mój do przedszkola chodzi, nic mu nie dolega oprócz suchego kaszlu rano.
Gorączkowal mocno w święta i nic poza tym. Wcześniej przez 3 miesiące brał Entitis i mam nadzieję, że to zadziałało.

Daję mu obecnie vibovit z żelazem i ceruvit. Rano odstany miód i probiotyk.

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
U nas odpukac zdrowi juz  ::) tfu tfu
Nati na zapalenie oskrzeli dostala Berodual a Adi tez Berodual i steryd Nebbud do inhalacji ( obylo sie bez antybiotyku bo mial robione crp i ewidentnie wyszlo ze to wirus wiec antybiotyk zbedny)

Offline madzia_n Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
erodual powodował u Dominika skutki uboczne..

Entitis młody też brał na wiosnę. Wydaje mi sięze pomogło.

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
Małgosia, zanikł mi głos, potem miałam skrzeczący i zachrypnięty, albo taki szept. Gardło mnie nie bolało, tylko caly przewód, myślałam, że od kaszlu.

U Maksa był o tyle problem, że on nadal ulewa, mniej, ale od kaszlu znów bardziej i po antybiotyku też nam raz chlusnał nim. Podałam jeszcze raz. Nawet obiadkami zaczął, hmm, jakby zwracać od kaszlu. Nie ma co się dziwić, bo i ja mam odruch wymiotny od kaszlu.

Offline vonka

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
U nas nebbud, berodual i mucosolvan nie pomogły.
Dostaliśmy nowe zalecenia i zobaczymy czy tym razem pomoga

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Selena, jak u Ciebie objawia się zap. krtani? Czujesz coś głęboko w gardle i nie możesz tego odkrztusic? Glos dziwny, od cichego do krzeczącego?
Nigdy nie miałam a teraz takie objawy mnie złapały. Dopiero jak przycisnę szyję to coś się odrywa... Masakra. Wszystko mnie boli od tego kaszlu.

Ja niestety cierpię co jakiś czas na zapalenie krtani. Zaczyna się u mnie zawsze tak samo - suchość, która mija tylko podczas picia... i tak ze dwa dni, już wiem co będzie dalej. Samo gardło mnie nie boli, boli cały przewód tak jak napisała selena i najbardziej niżej niż gardło. Przy bardzo głębokim wdechu też odczuwam ból i dyskomfort. Głos zanika, najpierw się zmienia, później chrypi chrypi aż do szeptu.

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
u nas Nadia cały tydzień też w domu , kaszel i goraczka . najgirsze, że ona nie chce brać syropów , na siłę też się nie da wszstkim pluje , na szczęście lub się inhalować ale to jakoś nie wystarcza, na gorączkę musiałam dać czopek- też oczywiście nei było to dobrowolne i potem jeszcze ze 20min placz i jekanie ,że ją boli :/

od 2 dni  w sumie do południa wszystko super, bawi się ,gania nawet mniej kaszle, zero gorączki, a przychodzi godz 15-16 i pada , rośnie temp, zasypia od razu na sofie budzi się rozpalona no maskaraa . mam nadzieję, że już będzie wszystko ok .dawno nam tak się nie pochorowała

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
Dziewczyny mam pytanie...
Igor jak wstaje rano to zakaszle parę razy (miesiąc temu był chory, podejrzenie zapalenia płuc)w  dzien nie kaszle, chyba ze ostro pobiega w domu ale to normalne....zastanawiam się czy iść go osłuchać...kataru, gorączki kichania brak...no i właśnie ja też czasami zakaszlę bo mnie coś w gardle zadrapie i nie chciałabym go gonić w te choróbska, a boję się że przeoczę....
Zwariuję zaraz normalnie...
Moze być od suchego powietrza?
Teraz okres grzewczy....

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
Jak tylko w takich sytuacjach to ja bym nie szla do lekarza. Zwłaszcza w tym sezonie...

Offline beta80 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 11.07.2009
Ja tez...ludzi chorych i dzieci w poczekalniach mnostwo :-(

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ja to ze strachu nie zabieram Tymona teraz w zadne publiczne miejsce: sklepy/kościoły i inne.

• Chuck Norris
Dzieki dziewczyny, właśnie o to mi chodzi, a dwa jak sie napije to jak ręką odjął i wydaje mi sie że to powietrze...ja czasami zakaszlę...

Anusia my tez nie wychodzimy nigdzie w sensie sklepu, kościoły itd...
Mój mąż tylko chodzi bo ja mam katar :p

Offline dmonik44 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19.06.2010
U nas pogorszenie, dzisiaj Natalia kaszle okrutnie...cały czas praktycznie  :-[ do lekarza na 17.20 ledwo nam się udało dostać bo oblężenie straszne  :-\
Natalka 4.11.2012

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Dziewczyny czy ten augmentin mieszalyscie z jedzeniem? 

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
Ja nie. Bo jak mieszasz z jedzeniem nigdy nie wiesz jaką dawkę dziecko "zje".

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Wiem Sandra ale kurcze ma odruch wymiotny przy tym :-\ boję się żeby całkiem nie zwymiotowala. Dziś połowę dawki zjadła w kaszce a połowa że strzykawki to wtedy chyba więcej wyleciało po brodzie  ::)

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ja przechylałam Tymcia do lężącego, żeby nie wypluwał i dawałam po malutkich dawkach.
Ryczał, rwał się, dwa razy mu się podnosiło, raz wyrzygał...ale dawał rade bo to gęste jest.
Syropy jakies tam płynne to na poczatku wypluwał od razu bo nie były takie geste jak ten Augmentin.

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
Kurczaczek a syn miał zap oskrzeli? Bo jesli tak to lekarz mi mowil ze po tym moze kaszlec nawet do 2 mcy. I tez do przychodni nie chodze.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline vonka

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
u nas ostatni antybiotyk przeszedł tylko zmieszany z sokiem malinowym
pół łyżeczki soki i pół łyżeczki antybiotyku
i zabawa dopóki odpowiednia dawka nie zostanie połknięta  :P

• Chuck Norris
Kurczaczek a syn miał zap oskrzeli? Bo jesli tak to lekarz mi mowil ze po tym moze kaszlec nawet do 2 mcy. I tez do przychodni nie chodze.
Wiesz miala podejrzenie zapalenia płuc....dlaczego podejrzenie?
Bo nie miał gorączki tylko katar i kaszel i osłuchowo było słychać....a nie zrobił prześwietlenia bo to był piątek przed swiętami i juz nie było gościa od rtg....

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
Elemelko, Maksowi sie cofalo, dwa razy rzygnal nim. Pomoglo dawanie malych ilosci ze strzykawki.