e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Co myślicie o takim pomyśle zbierania funduszy na ślub?  (Przeczytany 4743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline groszek

• maniak
Nietypowy sposób?

Pewna para postanowiła zorganizowac swój slub z datków. Wklejam treść ogłoszenia:

To bardzo niezwykła aukcja.Bo charytatywna

Zacznę od tego że ja i moj narzeczony bardzo chcemy się pobrać.I wszystkobyło by super tylko brakuje nam pieniążków.Nasz ślub odbędzie się:

19.08.2006r.    po pieciu latach chodzenia.

Jesteśmy bardzo zakochani, i wszystko było by super gdyby nie tak bardzo materialna rzecz jaką są pieniądze.Niby szcześcia nie dają ale jak widać mogą szczęściu  pomuc.Aukcja jest dedykowana ludziom o dobrym serduszku, tym co rozumieją jak to jest gdy sie kocha.Cuż mogę zaoferować za te skromne dla was,a jak wielkie dla mnie 5zł.Dla wszystkich któży ,,kupią teraz" mogę obiecać że wyślę e-mailem nasze zdjęcia ze ślubu który się odbędzie 19.08.2006r. o godzinie 14.

W kościele Św.Jakuba w Skorogoszczy.Serdecznie dziękuję za każde 5zł.Nawet nie wiecie jak to dla nas wiele.

Jeśli ktoś chce mogę porozmawiać na GG 1707287

Czy ja jestem nieczuła? Jak dla mnie to przegięcie. Dla chcącego nic trudnego. Jak się chce, to MOŻNA się pobrać bardzo skromnie. Widać po komentarzach, że Ci państwo kupowali np. cyfrowy aparat za kilkaset złotych, a w tej (a nawet niższej cenie) można juz kupic na Allegro suknię slubną, nie wspominając o uszyciu czegoś gustownego białego przez zwykłą krawcową.
Jak się ma jakąkolwiek złotą biżuterię, można zużyć ją na obrączki. Ewentualnie na początek mogą być srebrne- za grosze!
Ksiądz też nie weźmie pieniędzy od biednych ludzi, w każdym razie znam takie sytuacje, są tacy księża.
Itp, itd.. ja bym tak nie postąpiła. Ale może się mylę.
[/scroll]

Offline madziulek Kobieta

• Chuck Norris
Akcja akcją ale na Allegro to już przegięcie zresztą dziwne wolałabym mieć ślub tylko z rodzicami zeby poprostu być żoną i mężem a nie robić z tego dnia takiego cyrku

Offline Moongirl Kobieta

• zapaleniec
Ojaaaa, lekka przesada. "Chodzimy ze sobą 5 lat"- a co to wyrok? Ja jestem ze swoim 6,5 i jakoś nikogo o pieniądze z tego tytułu nie proszę!  :lol:

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005

Offline Antalis

• Chuck Norris
Jak dla mnie przegięcie na całej linii.
Ja kiedyś miałam na wycieraczcie karteczke -

"młode małżenstwo nie mające juz  funduszy (  wydali na wesele ) prosi o pomoc.Potrzebuja mebli, poscieli, ciuhuw,łorzeczka dla dziecka .... TV, birzuterii :confused:
Kontakt pod telefonem komórkowym " ( pisownia oryginalna )

:D ---- no to chwila hajtac sie mieli za co a teraz nic?? No to nie robie wesela jak mnei nie stac !! A z tym TV i bizuteria oraz tel.kom to juz  

P.S. To dopiero przegięcie ...

Offline AnetaM Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 10.09.2005
ojejej szkoda, że co młodzi sobie sprawy nie zdają z tego co tak naprawdę znaczy miłość! Niech poczekają jeszcze 3 lata i odkładają pieniążki jak zależy to da radę zamiast kupować cyfrówki....to jest beszczelne!! Ale cóż każdy sobie radzi jak umie ciekawa tylko jestem czy  ktos im wyśle te 5 złociszy  :mrgreen:

Offline groszek

• maniak
Kliknij na aukcję (podałam link na początku tematu) ktos już zalicytował  :roll:

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
Cytat: "groszek"
Kliknij na aukcję (podałam link na początku tematu) ktos już zalicytował

naiwni

mi by było wstyd
przecież to obciach na całej linii
jak chodzą ze sobą 5 lat to eszcze rok czy 2 ich nie zbawi
:hahaha:

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
O Bosch! :shock:
Ludzie już na prawdę głupieją. Ja sobie czegoś takiego nie wyobrazam. :roll:
Ślub można przecież wziąść bez wesela itd.
Rozumiem, że mozna taką aukcję zdrobić jak się zbiera pieniążki dla jakiegoś chorego dziecka, a nie na takie głupoty (bo to jest dla mnie głupotą). :evil:

Offline Corollka

• użytkownik
przegięcie na maksa   :obrazony:    :obrazony:

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
A dla mnie to zwykłe cwaniactwo... Są ludzie, którzy się nabierają na takie "hasła" i myślę, że jest duża szansa, że "młodzi" uzbierają trochę kasy...
Ja bym tak nie postąpiła, bo albo mnie na coś stać - i to kupuję lub urządzam, albo mnie nie stać - i rezygnuję z przyjemności.
Ale w sumie ciekawy pomysł... mają fantazję...  :x

Offline groszek

• maniak
Ludzie bez wstydu...

Offline azzurra

• maniak
Dziewię się tym ludziom, bo ślub wcale nie musi być wystawny, najważniejszy jest te człowiek obok.

Ale dziwię się też Waszym komentarzom, żeby jeszcze poczekali... Czekanie ze ślubem, aż będą na to pieniądze to, moim zdaniem, absurd.

Ja jestem zwolenniczką tego, że jak ludzie chcą być razem, to nie powinni decyzji o ślubie odkładać aż będzie mieszkanie, lepsza praca, większa pensja, itp.

No ale może ja jestem staroświecka.

Offline demka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
:shock:  :shock:  :shock:
To może każdy sobie wystawi taką aukcję bo zbiera np. na nowe meble, mieszkanie, samochód... Ludzie są naiwni więc może wylicytują...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline pioteras Mężczyzna

• uzależniony
    • ZDJĘCIA KUBUSIA TUTAJ !!
  • data ślubu: 15.07.2006
Hehe ale pomysł :D niezły  :mrgreen:
Mnie on nie drażni, przecież nie musze ich wspomóc, mogę się za to pośmiać :) i za to im dziękuję  :wink:  
Nie zgadzam się za to całkowicie z opinią żeby czekać na ślub jeśli jest brak pieniędzy, to jakieś zachwianie wartości i zaburzenie postrzegania właściwego celu ślubu.

Offline Ecia

• uzależniony
Cytat: "pioteras"
Nie zgadzam się za to całkowicie z opinią żeby czekać na ślub jeśli jest brak pieniędzy, to jakieś zachwianie wartości i zaburzenie postrzegania właściwego celu ślubu.

Mnie się wydaje, że dziewczynom chodziło o to, że jeśli bardzo chce się mieć duże wesele, limuzynę i tą całą otoczkę, to można poczekać, pooszczędzać i uzbierać kasę na chociaż część marzeń o Wielkim Dniu. Można przecież chcieć zaszaleć w tym dniu, bez "zaburzenia postrzegania właściwego celu ślubu". Ale zbieranie pieniędzy od innych do to już jak dla mnie gruba przesada :roll:

Dziewczyny jeśli się mylę to mnie poprawcie, bo się trochę w Waszym imieniu wypowiedziałam hehe :D

Offline Agnieszka32

• phpBB Moderator
  • uzależniony
A ja sie zgadzam z pioterasem w kwestii tego, że to aukcja, jak aukcja...nikt nikogo nie zmusza do licytowania, proste....a to, że sprzedający zdecydowali się zarobić na swoim uczuciu, to juz ich sprawa....mnie osobiście ta aukcja nie wzrusza w żaden sposób (licytować nie będę).

Martina, też tak mam....jak słyszę słowo "pieniązki", "kanapeczka" itp....to mi ostatni posiłek do gardła podchodzi :mrgreen:

Offline groszek

• maniak
A propos zdrobinien, też jestem przeciwniczką nadużywania tego środka stylistycznego. Ale jak się rozejrzycie po forum, to strasznie się te zdrobnienia tutaj rozpleniły. "Zaproszonka", "sukienusie", "buciczki", "obrączusie"- zwróccie uwagę..  :roll:

Offline Agnieszka32

• phpBB Moderator
  • uzależniony
"Zaproszonka", "sukienusie", "buciczki", "obrączusie"- zwróccie uwagę..

A ja czasami sama się do siebie usmiecham, bo mam wrażenie, że większość dziewczyn na forum ma wspólnego faceta- Misia :mrgreen:  :mrgreen:  Ale nie wiem dlaczego; tu na forum te wszystkie zdrobnienia jakoś tak mnie nie rażą :)
Za to w życiu ma alergię i do końca nie zapomnę sytuacji:
_ Aga, chcesz może herbatki?
- Nie, dziękuję....
- Ale z cytrynką?!
- Nie, dziękuję...
- To może zjesz kanapeczkę??-
- Nie, dziękuję (ciśnienie niebezpiecznie rośnie)...
- Takie pyszniutkie zrobię, z pomidorkiem i serkiem, w piekarniczku
- Nie, dziękuję (piana z pyska się toczy)
......(po dwóch minutach):
- Jesteś pewna, że nie zjesz kanapeczki??!! Zrobię ci...
............uciekłam.....

Offline azzurra

• maniak
Zdrobnienia na forum są super! Bo widać, że zawarty jest w nich ogromny ładunek emocjonalny, a przecież o to w zdrobnieniach chodzi  8) Jesteśmy szczęśliwe i tak to okazujemy!

No i jakiś mały wątek poboczny nam się zrobił...

Offline groszek

• maniak
Cytat: "Agnieszka32"
mam wrażenie, że większość dziewczyn na forum ma wspólnego faceta- Misia

Masz rację! ja też nie podaję prawdziwego imienia mojego wybranka, a "Misiu" mówię na niego juz od dawna, ale on naprawdę ma z misiem wiele wspólnego, np. uwielbia długo spać, kocha słodycze, zwłaszcza "mniodek" i ma bardzo włochaty brzuszek :mrgreen: . Dżizussss... żeby tego nie przeczytał, bo na mnie nakrzyczy  :mrgreen:
Kiedyś stwierdzilismy, że w 9 przypadkach na 10 wołam go "Misiu" zamiast "tu prawdziwe imię" :D
Zaczęłam się opanowywac i uzywać imienia. Oprócz tego mamy mnóstwo określeń na siebie, ale to już bardziej intymne i słysząc niektóre brechnęlibyście gromko, więc nie będę tego używać.