e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: TORT  (Przeczytany 125322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
TORT
3 lutego 2005, 21:33
My problem z ciastami mamy z głowy. Część upiecze moja sąsiadka, której wypieki są the best,a resztę dostaniemy (w tym również tort) od piekarni wojskowej i to za darmo :)

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
TORT
3 lutego 2005, 22:16
A może coś takiego :) Tort nazywa się "NOC POŚLUBNA"

Offline davyjohn Mężczyzna

• entuzjasta
TORT
3 lutego 2005, 23:50
a może jednak to?

hm... albo to?

no ewetualnie jeszcze to może być...

albo ostatecznie...

zibi, mam nadzieję że nie dostanę za to bury...

Offline Marzena

• bywalec
TORT
4 lutego 2005, 10:22
O maj god !!! Dejw jestem w szoku!!!!!! nie wiedziłam ,że takie torty istnieją :shock:  :shock: ale powiem szczerze ,że nie chciałabym takiego na moim weselu :D

Offline Marzena

• bywalec
TORT
4 lutego 2005, 10:26
Za tydzień jadę do Sz-na i powiedzcie mi gdzie mam sie kierować po ładny i smaczny tort?

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
TORT
4 lutego 2005, 10:27
woźniak

• entuzjasta
TORT
4 lutego 2005, 23:07
no dobra... cały czas się wstrzymywałem z komentarzem dotyczącym Woźniakowych tortów... monia ja wielokrotnie miałem okazją konsumować wypieki z Woźniakowej cukierni (mój wujek który ma pawilon też na Pogodnie z racji odległości zawsze na okazje rodzinne kupuje torty od Woźniaka) i powiem szczerze, że jeśli chodzi o walory smakowe to cukiernia w Neptunie jest lepsza. Owszem, Woźniak ma ciekawe i oryginalne rozwiązania stylistyczne ale jeśli chodzi o najważniejsze, czyli smak, to w Szczecinie lepszy jest Neptun.

czyli odpowiadając na pytanie Marzenki:
ładny - Woźniak
smaczny - Neptun

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
TORT
4 lutego 2005, 23:39
coprawda nie jadłam torta weselnego ale ponoć baaaaaaaaaaaaardzo różni się smakowo od tortów jakiemozna kupić nacodzień (urodzinki, imieniki itp)...

większośc znanych mi osób zachwala woźniaka...

o neptunie nic nie słyszałam... nawet nie próbowałam ich produkcji;)

• entuzjasta
TORT
4 lutego 2005, 23:50
no nie wiem, też nie próbowałem weselnego od niego... jeśli ma głębszy smak i mniej cukru w sobie (ech ta waga...) to pewnie prezentuje wysoki poziom. jeśli nie, to ja wybrałbym neptuna...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
TORT
7 lutego 2005, 08:49
A propos zdjęć tych odważnych torcików to czyba propozycje na torciki na wieczór kawalarski/panieński- miałam coś w tym stylu, a weselny tort z takim motywem to "lekka" przesada, chyba że goście nie są pruderyjni  :oops:
ale nie jednak uważam, że to niesmaczne  :?

• entuzjasta
TORT
7 lutego 2005, 13:30
oczywiście masz rację, te torciki pokazałem bo przypomniałem sobie tamte od Ciebie, a że akurat Martulka dała zdjęcie "nocy poślubnej" więc z rozpędu tu wrzuciłem i swoje ;)

Offline Marzena

• bywalec
TORT
7 lutego 2005, 15:39
Ja jadłam torty z Neptuna i sa pyszniutkie mniam mniam............ a czekoladowe niebo w głebie :lol:  :lol:  I tam sie najpierw skieruje dzięki Davy. I cukiernia jest blisko starówki :D
A Wozniak ma plus za to że można zrobic tort ze zdjęciem.

• entuzjasta
TORT
7 lutego 2005, 15:50
o ile dobrze pamiętam nazwę tego z Neptuna to "Tort Wiedeński", świetny :)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
TORT
8 lutego 2005, 11:52
Hmm, nasze rodzime torty stylistyką raczej nie powalają na kolana (trzeba trochę zmodyfikować zamiary cukiernika, jak się da oczywiście), ale zazwyczaj wyglądają tak

przepraszam zwolenników płaskich tortów, mnie one mazurki przypominają

Wierzcie mi, że te u góry to są torty przygotowne na wesele  :( chociaż niektóre są beznadziejne

No chyba, że coś takiego ale to chyba dobra propozycja na komunię

Offline Sylvi Kobieta

• Administrator
  • maniak
TORT
9 lutego 2005, 15:07
a propos tortow ze zdjeciem i wozniaka
kiedys zamowilismy u nich tort z logo firmy (impreza dla klienta) . wszystko odbywalo sie latem, wiec zamowienei obejmowalo rowniez dostawe (co by torcik sie nie rozplynal). po przywiezieniu slodkosci i otwoerzu wieczka zdebialam jak zobaczylam logotyp - caly rozmazany  :?

mam nadzieje, ze to byl wypadek przy pracy u wozniaka ..... a ze trafilo na mnie, coz ... :?

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
TORT
11 lutego 2005, 10:49
Jeszcze kilka torcików

A te ze Szczecina, hmm wiadomo od kogo  :wink:

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
TORT
1 marca 2005, 23:48
i jeszcze jeden,, wiadomo od kogo  :D

To jest mój upatrzony,,, taki bym chciała, gdyż sukienkę będe miała z bordowymy wstawkami...  Tylko nie wiem... na ok 45 osób, to on na pewno za duży będzie.. :(

Może mi wymyślą jakąs inną opcję...

.... tylko jeszcze nie wiem jaki smak... :P

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
TORT
2 marca 2005, 08:33
Ja nie wiem gdzie takie robią ale byliśmy we wrześniu 2004 roku na weselu u kolegi i oni mieli identyczny tort (zrobiony w Stargardzie)  :lol:

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
TORT
2 marca 2005, 11:28
Ostatnio dość często chodzę na wesela i muszę przyznać, że te bardzo strojne torty są po prostu nie zjadalne! To tylko taka ładna atrapa! Wszyscy goście oddali pełne talerzyki po spróbowaniu jednego kęsa! Generalnie cały tort poszedł do kosza, a tak PIĘKNIE WYGŁĄDAŁ! Mają strasznie dużo barwnika szczególnie na dekoracji (moja kuzynka-panna młoda poplamiła sobie nimi ręce) i najlepsze jest to, że nie mogła ich niczym domyć! Ja oczywiście nie twierdzę, że wszystkie takie są! Ja po prostu trafiłam na pewną firmę z mojej okolicy! Pamietajcie dziewczyny, że "nie to złoto co się świeci" :!:  :!:  :!:
Zaraz pewnie mi się od kogoś oberwie, ale ja tylko chciałam uprzedzić! :cegly:
Pozdrawiam!

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
TORT
2 marca 2005, 12:21
Maja, a jak ten tort wyglądał w rzeczywistości?  :P

Bo na obrazku mi się podoba, ale skoro widziałaś go "na żywo" to powiedz czy może być..

Martusia, a Ty sie podziel informacją skąd był ten niesmaczny tort :?

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
TORT
2 marca 2005, 12:29
Madzialenko nie wiem czy mogę o tym pisać? :Nie_powiem:
 Ale Wy dziewczyny jesteście w większości z pomorza więc pewnie na tą firmę nie traficie, bo firma jest z Jaworzna! Jest tutaj nawet kilka fotek zamieszczonych tej firmy! Pozdrawiam Cię!  :)  :)  :)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
TORT
2 marca 2005, 13:45
Tort był nie tylko ładny, te kwiaty były na prawdę ślicznym akcentem  :Daje_kwiatka: , były oczywiście bordowe tak jak dodatki Panny Młodej. Był też po prostu przepyszny i podobnie jak nasz był z bitą śmietaną a nie z jakimiś kremami.
Nasz cukiernik powiedział  :Kucharz: , że używa 36% śmietanki do ubijania bo do niej nie potrzebne są żadne udoskonalacze - polecam torty z bitą śmietaną  :ok:

Offline Marta&Tomek

• użytkownik
:-)
6 marca 2005, 19:56
byliśmy dziś na gali! Jesteśmy zdecydowani skąd będzie tort! Zdecydowanie od Woźniaka! Niebo w gębie! Rewelacja! Czekoladowy i kawowy! i te róże!!! Moja mama zawsze kupowała i u nich slodkosci i chwaliła pod niebiosa, my też się podpisujemy pod obiema rączkami!!!!

Offline aniac

• entuzjasta
TORT
6 marca 2005, 20:19
ja tez probowalam wozniaka, naprawde super smaczny!

Offline violencja

• nowicjusz
TORT
7 marca 2005, 11:34
A jaki Pan od Woźniaka był przystojny... :lol:
Prawda Martusiu? :D Ehmm...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
TORT
7 marca 2005, 11:49
No to jeszcze kilka gigantów

Offline Marta&Tomek

• użytkownik
1
7 marca 2005, 17:14
a pewno, że przystojny! I żeni sie 27-08-2005 :-) Dziwnie znajoma data..... :D  :D  :D  8)  8)  8)

Offline Julia

• Chuck Norris
TORT
24 kwietnia 2005, 16:09

[/img]

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
TORT
1 maja 2005, 19:54
a Ja miałam tort od Woźniaka(na zdjęciu),był bardzo smaczny i ładnie wyglądał. Wszyscy zachwalali.Wzięłam owocowy(truskawkowy)

Offline Kiatek Kobieta

• użytkownik
torty
1 maja 2005, 20:53
witajcie :) ,
ja polecam wszystkim cukiernię w Radisonie
zamawiam tam zawsze torta urodzinowego dla swojego Rumcajsa ( zawsze czekoladowy i zawsze bardzo smaczny )
na ślub też tam zamówiliśmy, choć rozeznaliśmy się również w innych cukierniach
w Stargardzie jedną pewną niestety zlikwidowali i zostaliśmy na lodzie, a w Radisonie na początku wydawało się nam drogo
okazało się potem, że ceny są takie same jak w innych cukierniach, a najważniejsze było to, że smak już znaliśmy
zamówiliśmy taki sam "jak na sklepie", tylko dekoracja na najwyższym piętrze była nietypowa ( a zamiast pary poprosiłam o obrączki )
i to był strzał w dziesiątkę, wszystkim smakował i zajadaliśmy się nim jeszcze dwa dni
( kłopoty były z zamówieniem, trafiłam tam tylko na jedną rzetelną ekspedientkę, która nie kazała mi torta osobiście zamawiać u kierownika cukierni, za to nikt nie potrafił zrozumieć dlaczego nie chcę torta białego, czyli w bitej śmietanie, tylko zwyczajnego czekoladowego, czyli "czarnego" )

co do podania tortu, to u nas był po obiedzie ( to było przyjęcie, a nie wesele, choć trwało do 3.00 nad ranem )
i to też był strzał w dziesiątkę
szef lokalu powiedział, że po północy mało ludzi będzie miało ochotę na torta ( oczepi nie było ) i miał rację, a tak każdy spróbował

polecam też sami tiramisu