e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: TORT  (Przeczytany 143578 razy)

Niunx

• Gość
Odp: TORT
31 sierpnia 2008, 20:33
Super watek.. Ja jeszcze absolutnie nie mam pomyslu na tort.. ale kilka zdjec bylo niesamowitych i na pewno beda inspiracja.

Moj tort na pewno bedzie prosty i delikatnie ozdobiony. No i pietrowy  ;)  ;D

Offline ---aśka---

13 września 2008, 10:36
cyesc ja mam pztanie  -  cyz ktos wie cos o  mistrzu z rzmanowa (cukiernik) i prosye o jakis kontakt do niego jak macie dyieki

Offline zupcia Kobieta

23 marca 2009, 20:25
Nikt tu dawno nie zaglądał :)
Mam pytanie do dziewczyn, które planowały podać tort wcześniej niż o północy bądź po oczepinach. Jak się ten pomysł sprawdził u Was? Nam wcześniejsze podanie tortu zasugerowano w lokalu i troszkę "pokopałam" na ten temat. Znalazłam informację, że w Polsce tradycją było podawanie tortu po głównym posiłku no ale troszkę się to zmieniło ;) Zaczęliśmy się nad tym zastanawiać - alkohol i tort to nie najlepsze połączenie, ja przynajmniej nie jem słodyczy kiedy popijam jakieś procenty, osobiście wolałabym zjeść go wcześniej. Jestem ciekawa jak wyszło u Was.

23 marca 2009, 20:37
na naszym weselu tort został podany jako głowny deser- po obiedzie był czas na spokojnie "oddychnąc" a potem sobie, w całej tej weselnej oprawie, wjechał piętrowy tort.
ze stołow było juz spokojnie uprzątnięte po obiedzie, były słodycze, owoce, kawa itp. wiec ta typowo deserowo.
sprawdziło sie to w 300%, każdy mógł tort zobaczyc w pełnej krawsie, no i skostzowac;)
w moim regionie jest to raaczej tradycja, ze tort podawany jest po obiedzie a nie ok. pólnocy, gdy juz w głowce lekko szumi, śledzik miesza sie z innymi zagryzkami a i nie któzy nawet do tortu nie potrafia dotrwać ;)

Offline baska98 Kobieta

24 marca 2009, 11:03
my tez tort podaliśmy zaraz po obiedzie, a dokładnie to po obiedzie i po 2 tańcu...
wszyscy skosztowali tortu i nikt nie odmówił...
a na pewno po wódeczce już by tylu chętnych nie było...

Offline zupcia Kobieta

25 marca 2009, 11:37
Dziękuję za odpowiedzi :) Podanie tortu po obiedzie wydaje mi się dobrym pomysłem.

Offline ajka85 Kobieta

28 marca 2009, 08:37
u mojej siostry tort byl podany ok 22, wszyscy sie delektowali jego smakie, wjechal pietrowy z fontannami ognia w ciemnosci...cudowny widok i taki pyyyszny :) mysle ze u mnie tez bedzie mniej wiecej o tej godzinie:)

Offline aadaa Kobieta

29 marca 2009, 14:35
u nas tort również był po obiedzie i pierwszych tańcach - wyjechał niespodziewanie i wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni. Każdemu smakowało :) polecam podać torta u nas była to godz 22 :) bo wesele zaczęliśmy 19.15
B .: 02/06-2010    K.: 20/06-2012

Offline obserwator

8 czerwca 2009, 17:04
Dla niektórych podanie tortu o godz. 22 jest trochę za późno  ;)(wiadomo z jakich powodów :D )

23 lipca 2009, 11:11
u nas tort podano ok 23
na sali zrobilo sie ciemno, a wlasciciel lokalu osobiscie wjechal tortem ozdobionym  fontannami :)
dodatkowo wlasciciel poczestowal nas po raz 2 lampka szampa ( 1 byl na wejscie )  ;) ;) ;)

13 sierpnia 2009, 01:05
U mnie tort będzie po północy (chyba), chciałabym piętrowy, delikatny i oryginalny... A nie taki jak u wszystkich znajomych na weselach...  ;) Jak będę bardziej się w temat wgłębiać na pewno wkleję to co wykopałam w necie i inne moje inspiracje  :)

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • Total likes: 3
  • data ślubu: 19.09.09
13 sierpnia 2009, 16:49
u nas z kolei tort będzie około 22,chcielibyśmy żeby był w takim stylu(tylko oczywiście na innym stelażu-ten jest w kształcie rowerka) nie chcemy klasycznego piętrowego, :)
[/url]
[/url]

Offline jola87k Kobieta

13 sierpnia 2009, 17:19
u nas tort będzie podany ok godz 21 ze względu na dużą ilość dzieciaczków na weselu, które pojadą wiadomo wcześniej do domku, będą miały słodkie zakończenie wesela ;D ;D

Offline Justys851 Kobieta

13 sierpnia 2009, 17:21
u Nas tort był podany ok 20 - 20.30 , i każdy mówił ze był to swietny pomysł , torcik można było zjeść do poobiedniej kawki i herbatki a i dzieci go  skosztowały  ;)

Offline niuniuśka Kobieta

24 sierpnia 2009, 21:36
Umnie tort był o 23;30 przed oczepinami;)))
obserwuję cię! tort powalil wszyskich gości a smak. . . .
porostu niebiański z czystym sercem polecam!
« Ostatnia zmiana: 24 sierpnia 2009, 21:56 wysłana przez rybkawiedenka »

Offline ela Kobieta

24 sierpnia 2009, 22:24
rybko wygrywasz  :hahahaha: padłam  ;D

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 04.06.2005
24 sierpnia 2009, 22:37
hehe.. dobre ;)

u nas tort był zaraz po obiedzie i wg mnie  był to swietny wybór  ;D

25 sierpnia 2009, 19:45
Nasz tort-
2 piętra z musem gruszkowy i 2 z musem truskawkowym. ogólnie bardzo lekki:)

Offline Emiliana Kobieta

5 listopada 2009, 11:45
Powiedzcie, o której najlepiej podać tort?
Standardowo, czyli ok 23:30, od razu po obiedzie jako deser (u nas obiad będzie ok. 18), po 1 serii tańców, czy po drugim posiłku, czyli gdzieś tak ok. 21:30 - 22?

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • Total likes: 3
  • data ślubu: 19.09.09
5 listopada 2009, 11:57
u mnie był o 21
jeszcze dzieciaczki biegały po sali i mogli skosztować
a i goscie duzo alkoholu nie mieli w sobie wiec 10 kg tortu poszło migiem
[/url]
[/url]

Offline baska98 Kobieta

5 listopada 2009, 15:43
u nas był podany po obiedzie i pierwszym tańcu. Jak skończyliśmy tańczyć tort wjechał na salę :D
wszyscy byli zadowoleni, bo odpoczęli sobie po obiedzie, a faceci nie zaczęli jeszcze pić wódeczki więc chętnie skosztowali :D

Offline Aniaaaaaa Kobieta

9 listopada 2009, 09:31
a ja biorę torcik z Cukierni Domowej mam nadzieje że pyszny będzie, jedyny minus to to że musimy go zabrać 24 grudnia bo nikt nam nie zrobi 26ego, oj taka data pokręcona

Offline Kobietkaa Kobieta

9 listopada 2009, 09:58
My po obiedzie i pierwszym tańcu pojechaliśmy na ekspresową sesję fotograficzną i kiedy przyjechaliśmy to podano tort. To było bardzo dobre rozwiązanie, goście odpoczęli i mieli ochotę na coś słodkiego do kawy  :)

Offline renia1986 Kobieta

15 listopada 2009, 21:06
Mimo to że daleki termin mam do decyzji, ale chyba weźme tort z dodatkami róży (czerwona lub pomarańczowa - w zależności od tego na jaką dekorację sali zdecydujemy).

Offline izabelle13 Kobieta

28 grudnia 2009, 00:33
U nas tort podany był po po odtańczeniu pierwszego tańca.
Przede wszystkim chodziło nam o dzieciaczki, ale pomysł był świetny z tego względu, że goście nie zdążyli jeszcze pić alkoholu i każdy chętnie zjadł kawałek.
Wiecie jak to jest po drinku- mało kto się słodkim chce "zamulać" ;)

Offline AgnieszkaM Kobieta

15 lutego 2010, 11:00
na targach slubnych w katowicach znalazlam piekny tort, czysty elegancki super!!, figurki z bialej czekolady nie wiem dlaczego tylko, wystawca go tak slabo wyeksponowal

(juz sie nauczylam wklejac zdjecia wiec bez linkow)
pozdrawiam mlode panny!!

Offline Zytalov Kobieta

16 lutego 2010, 09:26
AgnieszkaM piekny tort a zrobilas moze zdjecie tych skrzypiec z cukru? przeslij mi prosze na mail.

Offline mk.mika Kobieta

17 lutego 2010, 15:04
A tak wyglądał nasz tort pyszny jasny biszkopt krem kawowy i czekoladowy a na zewnątrz ajerkoniakowy udekorowany wiśniami :)

Offline hejkuma Kobieta

6 marca 2010, 16:11
U nas tort był podany po oczepinach. A jeśli chodzi o smak to dwa piętra były brzoskwiniowo-wiśniowe a dwa śmietankowe.

Offline Justys851 Kobieta

8 marca 2010, 00:04
A to nasz torcik - tradycyjny śmietankowy  ;)
Podany po pierwszym bloku tanecznym - do kawki i aby dzieci będące na weselu mogły skosztować  ;)