Autor Wątek: "Miłość jest ślepa, a małżeństwo najlepszym okulistą." :D - 18.06.2011r.  (Przeczytany 90858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline s_erduszko
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10507
  • Płeć: Kobieta
  • :-D
Mało kto zwraca na to uwagę, jak napiszesz tak będzie  ;D

Offline kacha8609

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3170
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.06.2011r.
Dzięki Ci kochana jesteś niezastąpiona  ;D ;D Jak będę miała jakiś problem z nazwiskiem to będę pisała do Ciebie  ;D 



Offline mka

  • Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5815
  • Płeć: Kobieta
  • We are connected that is how I feel...e-zadymiary
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
Justyś wie bo to specjalistka polonistka :D ;D ;D ;D ;D

Ojjj ja też będę mieć problem z odmianą nazwisk ::) :D

Akt chrztu? A to nie jest ważne tylko 3 miesiące? :drapanie: Czy po prostu w ciągu tych 3 miesięcy trzeba protokół spisać? 8) 8) 8)

Szczęśliwego NR :drinkuje: :drinkuje: :drinkuje:


Offline patrycja_4r

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5513
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011r  :i_love_you:
Kasiu wszystkiego dobrego w Nowym roku!!!  ;D
A właśnie na jakie zaproszenie ostatecznie się zdecydowaliście?
Jest dokładnie tak jak pisze Justynka  ;D - dobrze mieć taką specjalistkę w swoim gronie  ;D ;D ;D ;D
Przyznaję się bez bicia,że kiedyś nie zwracałam uwagi na to jakie jest zaproszenie,jak wypełnione itp.Jednak zmieniło się to od czasu organizacji własnego ślubu i wesela...przejżałam nawet ostatnio kilka zaproszeń jakie dostawałam ja czy moi rodzice i wiecie co-na 5 tylko jedno było poprawnie wypełnione  :mdleje:


Offline Asiste

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1419
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2011
ufff dobrze wypisałam:)

ale jeszcze nie wszystkie więc przynajmniej mam pewność czy poprawnie

racja, Justyś - dobrze, że jesteś:)
Zapraszam Cię do mojego odliczanka

".. Zasypiać i budzić się przy Tobie do końca swoich dni... "

Offline ciriness

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 15056
  • data ślubu: 11.09.2010
O matko a ja miałam na kulturze języka polskiego taki test z nazwisk, jak ja tego nie cierpię! Dobrze że justi taka specjalistka :D





Offline ylka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1615
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2011-05-14
Nie jestem jakąś specjalistką, ale lubię język polski i jak tylko mam jakiś problem, od razu zaglądam do słownika. Z tego, co wiem, to prawie wszystkie polskie nazwiska się odmieniają, trzeba tylko znaleźć odpowiedni wzorzec odmiany. Nazwiska żeńskie, które nie są zakończone na "a", nie odmieniają się wcale, ale chyba nikt nie pokusiłby się o odmianę, bo brzmiałoby to koszmarnie  :)

Np.
Maja Kowalska - Maję Kowalską
Maja Kuryło - Maję Kuryło
Maja Konsek - Maję Konsek

W większości trzeba się kierować intuicją i potraktować nazwisko jako zwykły wyraz i wtedy najłatwiej będzie znaleźć poprawną formę.

Ja mam kilka zaproszeń ślubnych dla osób, które w ogóle nie uznają odmiany swojego nazwiska (bo tak sobie wymyśliły) i pytałam, czy mam się kieriować zasadami język polskiego, czy wpisać nazwisko nie odmienione.

P.S. Wszystkiego Najpiękniejszego w Nowym Roku, bajkowego ślubu, wesela do samego rana i namiętnego małżeństwa  :-*

Offline kacha8609

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3170
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.06.2011r.
Dzięki kochane za rady i życzenia noworoczne  :-* :-* Dla Was oczywiście jeszcze raz wszystkiego dobrego  :-*
Pati wybraliśmy ostatecznie BALANCE BA05  ;D
Jak tylko przyjdą to oczywiście będę się chwalić  ;D



Offline patrycja_4r

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5513
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011r  :i_love_you:
Cytuj
Jak tylko przyjdą to oczywiście będę się chwalić

Koniecznie!  ;D Strasznie jestem ciekawa czy będziesz równie zadowolona jak ja,jaką czcionkę wybraliście,teksty i w ogóle  ;D


Offline kacha8609

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3170
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.06.2011r.
Pati czcionkę wybraliśmy nr. 31 a tekst z ich wzorów ale trochę zmieniliśmy  ;D nie pamiętam który miał numerek  ;D
No ja mam nadzieję że będę równie zadowolona  ;D
Poranna kawunia?  :kawa:



Offline ylka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1615
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2011-05-14
koniecznie  :kawa:

Offline s_erduszko
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10507
  • Płeć: Kobieta
  • :-D
Kasiu oczywiście w doborowym towarzystwie
:kawa:
Czy Ty też tylko jeszcze jutro musisz wstać ?  ;D

Offline Aneczq1987
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2011
Dołaczam sie ale z herbatką  ;D

Ja już dałam listę do wypełniania zaproszeń i mam nadzieję że dobrze poodmieniałam  ;D

Offline kacha8609

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3170
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.06.2011r.
Aha zapomniałam Wam powiedzieć że byłam wczoraj u krawcowej u której będę szyła bolerko i welon... one tam zajmują się szyciem sukni i wszelkich dodatków ślubnych ...  ;D Nie wiem czy Wam mówiłam ile powiedziano mi za bolerko i welon  w wiadomym salonie...  ::)
Za bolerko 1`200zł a za welon taki jak chce 2,5m podwójny obszyty koronką 850 zł...  :mdleje: :mdleje: heheh taniocha co nie ?
Tak więc kiedy usłyszałam takie ceny powiedziałam że nigdy w życiu nie zapłacę tyle za kawałek szmatki łączna kwota to 2`050zł a za suknie płacę 2`660 zł heh  :mdleje:
Tak więc wczoraj byłam na mieście i krawcowa mi powiedziała że za bolerko koło 150 zł za welon 120 zł.
Babeczka powiedziała że ceny uzależnione są od jakości koronki i że ceny które mi powiedziała są na "oko" może być więcej albo mniej ;D ale to i tak nie źle co nie?? ;D ;D ;D ;D



Offline s_erduszko
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10507
  • Płeć: Kobieta
  • :-D
No niezła różnica !!!  :o
Dobrze, że znalazłaś tą krawcową :)

Offline ylka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1615
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2011-05-14
NO chyba na głowę upadli z tymi cenami. Nie wiem, kto za takie ceny kupuje...

Offline justys0101
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7686
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: [color=black
 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Chyba sobie wolała obrus na głowę zarzucić niż tyle zapłacić :D ;)

Offline justys0101
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7686
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: [color=black
Wolałabym sobie obrus na głowę zarzucić niż tyle zapłacić :D ;)

Jakoś bez składu dziś piszę  :P

Offline patrycja_4r

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5513
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011r  :i_love_you:
Justyna dokładnie!!!  :D
Ta moja "koleżanka"co w cierpniu brała ślub,kupiła welon w tym samym salonie co suknie.Dłuuuuuuuuuuugi z krzyształami ...Założyła go tylko do kościoła i na 1wszy taniec.Zapłaciła za niego 1000zł!!!! MASAKRA!Do tej pory słyszę odgłos pękających kryształów bo ludzie bo nich deptali  :mdleje:


Offline mka

  • Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5815
  • Płeć: Kobieta
  • We are connected that is how I feel...e-zadymiary
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
O kurczaki :mdleje: :mdleje: :mdleje:..no mi w salonie za 3m welon bez ozdób zawołali ok 250 zł...ale jakbym chciała jakiś haftowany i cudaczny to oni zamawiają, ale firma zewnętrzna ustala ceny i może być dużoooo drożej  ;) ;) ;)

Offline ciriness

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 15056
  • data ślubu: 11.09.2010
Bardzo mądrze, ja też dałam za welon 1/4 i był piękny i tak :)




Offline justys0101
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7686
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: [color=black
Kasiu, byłam wczoraj w Wiktorii... 
Wprawdzie nie na ślubie (a stypie), ale w 90 % było ok :)

Byłoby 100% gdyby, PM nie brakowało filiżanki, kelner nie sprzątnął mu talerza z kotletami i nie zaniósł na inny stół zanim zdążył sobie nałożyć  :hahaha: I gdyby nie wygiął mi się widelec przy krojeniu  :hahaha:

Ale poza tym wszystko super, także nie masz się czym martwić :)
Kelner był tylko jakiś nadgorliwy  :P
Aczkolwiek bardzo uprzejmy i od razu doniósł nakrycie, oddał kotlety i wymienił mi widelec  ;D ;D ;D

Będzie dobrze!!!  :-*

Offline mka

  • Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5815
  • Płeć: Kobieta
  • We are connected that is how I feel...e-zadymiary
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:

Aczkolwiek bardzo uprzejmy i od razu doniósł nakrycie, oddał kotlety i wymienił mi widelec  ;D ;D ;D

 :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Offline kacha8609

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3170
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.06.2011r.
Tak tak kotlety najważniejsze  :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
To dobrze że Ci się podobało ;D Szkoda tylko że w tak smutnych okolicznościach musiałaś się o tym przekonać....  ::)
 A jedzonko Wam smakowało??  ;D
Zostałam ciocią  ;D moja koleżanka urodziła córeczkę ale jest fajniusia  ;D
I wiecie co chyba nie wytrzymam i po ślubie zaczniemy się starać o dzidziusia  ;D Mój instynkt macierzyński się obudził i pracuje pełną parą  :brewki: :brewki: :brewki: :brewki:



Offline justys0101
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7686
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: [color=black
Już byłam tam na 3 stypach, także luzik  ;)

Jedzenie mi smakowało... Nie musisz się obawiać :)

Instynkt macierzyński, to ja już mam dawno  :D :D :D
Odkąd siostra ma synka ;)

Ale my raczej od razu po ślubie nie będziemy działać. Chciałabym być na ślubie przyjaciółki jeszcze bez brzuszka, a oni mają ślub w kwietniu 2012...

Offline s_erduszko
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10507
  • Płeć: Kobieta
  • :-D
 Kasieńko, będziemy Ci kibicować :)
:dzidzia: :dzidzia: :dzidzia:
A co na to PM ? :o

Offline mka

  • Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5815
  • Płeć: Kobieta
  • We are connected that is how I feel...e-zadymiary
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
O to widzę, że masz tak jak ja...zaraz po ślubie działać będziemy ;D ;D ;D ;D Nie wiem, ale chyba bardziej doczekać się dziecka nie mogę niż ślubu :brewki: :brewki: :brewki: :brewki:

Offline kacha8609

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3170
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.06.2011r.
PM też chce  ;D Ale  na razie skupiamy się na ślubie  ;)

Nie wiem, ale chyba bardziej doczekać się dziecka nie mogę niż ślubu :brewki: :brewki: :brewki: :brewki:

Powiem Ci że jak patrzyłam na tą kruszynkę malutką to bardzo chciałam być na miejscu mojej koleżanki heheh  ;D



Offline s_erduszko
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10507
  • Płeć: Kobieta
  • :-D
Chrześniak mojego R skończył rok w I dzień świąt, zaczyna już chodzić pomału. I takie dziecko bym chciała, z tego najgroszego odchowane, już wszystko je pomału, pomału chodzi, także już w górki  ;D

Offline Lenka89

  • Bicie Jego Serca Najpiękniejszą Muzyką....
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.04.2011
Kasiu mogę prosić o namiary na krawcową?
Ja uwielbiam dzieci ale powiem Wam szczerze, że po ślubie chciałabym się nacieszyć mężem jakiś czas. Nie mieszkamy razem przed ślubem, chciałabym pobyć troszkę tylko we dwoje :) Ale docelowo chciałabym mieć co najmniej dwójkę :) Sama mam rodzeństwo i nie wyobrażam sobie, żeby moje dziecko było jedynakiem :)