e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: "Miłość jest ślepa, a małżeństwo najlepszym okulistą." :D - 18.06.2011r.  (Przeczytany 36369 razy)

Offline s_erduszko Kobieta

Dobre wieści z tym mieszkankiem - 3mamy kciukasy  ;D
Cisza- słyszałam o tym filmie, ale też nie widziałam  >:(

Offline justys0101 Kobieta

Trzymam kciuki za mieszkanko.
Filmu niestety nie oglądałam... Nie byłam w stanie ;)

Offline bluebird Kobieta

Też  trzymam ;D
Widzę że u Ciebie też rozterki obuwnicze ;) ja już momentami miałam dość. Ale napewno gdzies jest ten nasz wymarzony but ;)

Offline ciriness

Ehh ja oglądałam ten film i troszkę żałuję bo potem spać nie mogłam  :(

Offline kacha8609 Kobieta

Ciri powiem Ci że po obejrzeniu tego filmu nigdy w życiu nie pójdę w góry zimą!! maskara....
Nawet nie chce wiedzieć jak się czuła rodzina tych dzieci jak oglądała wczoraj ten film....

Dla rodzin był specjalny pokaz wcześniej tego filmu w Tychach wraz z aktorami którzy grali w tym filmie. Np. Olszówka. Mówili o tym w DZIEŃDOBRY TVN kiedyś...

aaa to ja o tym nie wiedziałam....  ;D Dobrze że jesteś Katarzyno  ;D

Offline aniolek86 Kobieta

Ja chciałam film oglądnąć to przyjechał brat z dziewczyną i oglądanie już nie miało sensu  ;)

Offline ylka Kobieta

a ja właśnie obczaiłam, ze 01.11 będzie jeszcze raz leciał na tvn. Trzeba koniecznie nagrać  ;D

aaa to ja o tym nie wiedziałam....  ;D Dobrze że jesteś Katarzyno  ;D
Cała przyjemność po mojej stronie  8)

Ylka - o której  ???

Offline marena84 Kobieta

Oczywiście trzymam kciuki za mieszkanko :ok: :ok: :ok:

a o filmie to ja nawet nie słyszałam, nie mówiąc już o oglądaniu  ::)

Dziewczyny jak nie widziałyście to naprawdę polecam!! Sama jeszcze raz zobaczę skoro powtarzają  ;D
Wiecie co mój PM mnie dziś zaskoczył!! Powiedział żebyśmy może teraz poszli na nauki bo później nie wiadomo jak z czasem będzie!!
Tylko teraz nie wiem, na pewno trzeba iść do kościoła zapytać się kiedy się zaczynają, trzeba jakieś zaświadczenie że się chodziło na religie w szkole  średniej czy coś? Powiedzcie koleżance jak to wygląda???  ;D ;D

Mój ksiądz nie kazał nam brać żadnych zaświadczeń, że się chodziło na religię...
Póżniej dostaje się tylko zaświadczenie, że się chodziło na nauki i dostarcza do parafii.
Ale co kościół to inny obyczaj  ::)
A gdzie będziecie chodzić na nauki?

Będziemy chodzić do "mojego" kościoła czyli na Środuli.
Tylko wiecie co ja nie wiem jednej rzeczy bo teraz czytam na stronie kościoła że nauki przedmałżeńskie odbywają się w każdy wtorek i są wypisane trzy:
nauki przedślubne: wtorek godzina 17.30
katechumenat: wtorek godzina 18.30
spotkanie dla narzeczonych : wtorek godzina 19.30
+ spotkanie indywidualne z proboszczem: wtorek 17.00
Rozumiem że wszystkie musimy zaliczyć, ale teraz moje pytanie brzmi ja sobie mogę tak z dworu że się tak wyrażę wejść na te nauki czy muszę iść najpierw do księdza i zapisać się na nie???  :drapanie: :drapanie: :drapanie: :drapanie: :drapanie: :drapanie: Jestem jakaś nie kumata hehehe

Ja myślę, że tak z dworu ;)
Przynajmniej nam ksiądz tak kazał.
Dał nam kartkę, gdzie w każdym miesiącu są 3 spotkania... Czyli tak jak u Was... Mamy sobie wybrać dogodny miesiąc i być na 3 spotkaniach.
Ale my idziemy bliżej wiosny...
Boję się, że teraz nie ma ślubów w związku z czym będzie mało chętnych i bedziemy musieli tam siedzieć sami...  :P
W każdym bądź razie my mamy czas oddania zaświadczenia do czerwca.

Offline marena84 Kobieta

Kasiu nie wiem jak u Ciebie, ale powiem ci jak było u mnie.
My w tym samym czasie co ustalaliśmy godzinę slubu, dostaliśmy karteczki na których są nasze dane i miejsca na podpisy od księży itp. (chodzi właśnie o nauki i spowiedź) i dostaliśmy też liste kiedy się nauki zaczynają i gdzie się odbywają. I po prostu ustaliliśmy sobie (sami między sobą) że idziemy w październiku i tak z marszu poszliśmy, bez żadnych zapisów ani zaświadczeń i na naukach te karteczki nam podpisywali. Tam były trzy spotkania. I tyle. Teraz zostały nam jeszcze dwa spotkania w poradni  :-\

Yhym ale ja karteczki nie dostałam!!W takim razie muszę iść po tą karteczkę do księdza!! ;D Kurcze Justyś chyba masz rację... może faktycznie się wstrzymamy do wiosny.... bo nie wyobrażam sobie siedzieć tam samemu.....  ::) ::) ::)

Offline ciriness

Ten film tak jak Krzysztof na pewno będzie do ściągniecia :)

O matko..ty się upewnij czy wy takie rzeczy musicie robić. Ogólnie są chyba tylko katechezy plus poradnia.
My sprawdziliśmy na stronie diecezji kiedy i w jakim kościele zaczynają się katechezy czy poradnia (może znajdziesz coś takiego?) i z po prostu że tak napiszę z ulicy poszliśmy na to, dostaliśmy tam książeczki w które wstawiali nam pieczątki za każde spotkanie i potem daliśmy te podbite książeczki proboszczowi.
U was to chyba będą te nauki przedślubne.
A do spowiedzi ksiądz da karteczki przy spisywaniu protokołu, zależnie 2 spowiedzi jak nie mieszkacie ze sobą, jedna jak mieszkacie :D

Offline marena84 Kobieta

zależnie 2 spowiedzi jak nie mieszkacie ze sobą, jedna jak mieszkacie :D
:o :o :o o tym jeszcze nie słyszałam  ::)

u nas te nauki nazywają się pre-kana  ;)

Offline shar3ware Kobieta

Ja miałam tak ,że jak ksiądz na ogłoszeniach ogłosił ,że zaczynają się nauki przedmałżeńskie ,to poszliśmy na to spotkanie.
Dostaliśmy karteczkę z tematami nauk i chodzilismy co tydzień w sobotę po mszy wieczornej.
W taki oto sposób zleciały nam cztery tygodnie.
A o spotkaniach w poradni nic nam nie wspomniał ,więc nie wiem kiedy to trzeba iść  :-\

Do poradni to się idzie kiedy się ma fantazję. My pójdziemy zimą. U nas dają dwa oddzielne kwity :)

Ale ja nawet nie wiem gdzie sie u nas znajduje taka poradnia?  :-\
Skąd ja mam się dowiedzieć?  :-\

Offline ciriness

U nas poradnie są często właśnie przy kościołach, spytaj się księdza :)

My nie musieliśmy robić poradni bo "nasz" biskup wojskowy nie wymagał :D

Ale ja nawet nie wiem gdzie sie u nas znajduje taka poradnia?  :-\
Skąd ja mam się dowiedzieć?  :-\

No u nas poradnie są przy kościołach i się idzie tak z trzy miesiące przed ślubem ;) Więc pewnie u was też taka poradnia przy kościele jest  ;)

Aa...to pójdę jak będziemy protokół spisywali ;)

Aa...to pójdę jak będziemy protokół spisywali ;)

Tylko wiesz co? ;) bo moja przyjaciółka we wrześniu brała ślub i jak oni spisywali protokół to już poradnię musieli mieć zaliczoną  :P

Ok dziękuje Wam moje drogie jesteście niezastąpione....  ;D ;D wiem już co i jak  ;D
Życzę Wam miłego weekendu pa  :-* :-* :-* :-* :-*

Offline ylka Kobieta

No ale jak piszecie ,że to można zaliczyc kiedy się chce,A najlepiej przed  ślubem to czegos tu  nie rozumiem.
Protokół spisuje się 3 miesiące przed  ślubem,więc jest jeszcze dość czasu.