e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: ceny fotografów i kamezrystów na rynku  (Przeczytany 11411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shar3ware Kobieta

• M&D&M
  • Chuck Norris
  • data ślubu: :i_love_you:
Hejka!!!

Interesuje mnie jakie macie propozycje cen od fotografów i kamerzystów?

Chciałabym wiedzieć jak kształtują się takie ceny na rynku. . .

Dziękuje Wam za odpowiedzi :-* :-* :-*

Offline Mariusz Borowski Mężczyzna

• nowicjusz
Jak zależy Wam na dobrych zdjęciach i filmie - to ceny od 3 tysięcy w górę.

• M&D&M
  • Chuck Norris
Mimo wszystko...bym się z tum nie zgodziła.
Bo,że ktoś bierze mniej pieniędzy to nie znaczy,że kiepsciutkie zdjęcia robi.

Ja znalazłam fotografa za 1200złotych a kamerzystę za 1000złotych.

Przepłaciłam czy raczej nie? :-\

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
my za fotografa placimy 1700zl..nie zgadzam sie z opinia ze dobry fotograf kosztuje powyzej 3 tys..zl..dla mnie to totalna bzdura !!

Offline tomaszl Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 6.08.2011
Poniżej 2k za fotoreportaż się nikt nie znajdzie :]
A ceny są różne jak ktoś chce to nawet "za darmo" może kogoś znaleźć .
My co prawda mamy termin 6 sierpnia 2011 ale foto już od kilku miesięcy zaklepany.
To kolejna mądrość - lepiej zawczasu się ubezpieczyć i wybrać sobie fotografa  który się podoba niż potem wybierać z tego co zostało na rynku rok lub o Boże pół roku przed ślubem :]

Offline BartekW Mężczyzna

• nowicjusz
Cytat: shar3ware link=topic=21245. msg1301204#msg1301204 date=1278073042
Mimo wszystko. . . bym się z tum nie zgodziła.
Bo,że ktoś bierze mniej pieniędzy to nie znaczy,że kiepsciutkie zdjęcia robi.

Ja znalazłam fotografa za 1200złotych a kamerzystę za 1000złotych.

Przepłaciłam czy raczej nie? :-\

Zeby odpowiedziec trzeba zobaczyc portfolio. .
Juz teraz strzelam ze jesli to 1200 za zdjecia z przygotowan, kosciol + plener - to zapala sie czerwona lampka. .
A jak jeszcze w tym jest album lub odbitki. .  Hm. .  Cos za tanio.  No ale jak pisalem - bez portfolio nic sie nie powie.

Jednak wybierajac fotografa kierowaliscie sie chyba nie tylko cena?

Trudno jednak radzic fotografa za 3000 jesli ktos ma przeznaczone na to 1000pln.

Wg mnie w takiej sytuacji gdy komus bardzo zalezy na b. dobrych zdjeciach - wyjscia sa dwa:

- doplacic do fotografa kasa przeznaczona na kamere,
- zrezygnowac z "fontanny czekoladowej" i doplacic do dobrego fotografa.

Lub zupelnie zrezygnowac z fotografa.
Bo wydajac 1000pln na "fotoziutka" (nie twierdze ze takiego wybraliscie) i pozniej sie rozczarowac z jakosci zdjec - to podwojna strata; kasy i pieknych chwil.

• M&D&M
  • Chuck Norris
A jednak wybraliśmy panią fotograf za 450 złotych ze wszystkim tzn.ślub,wesele i plener.
Fotografa znaleźliśmy  z polecenia naszego zespołu.
Próbki zdjęć dostałam na maila i stwierdzam,że są bardzo ładne :)

Więc mamy trochę taniej ;)

• nowicjusz
Cytat: shar3ware link=topic=21245. msg1311720#msg1311720 date=1279231278
A jednak wybraliśmy panią fotograf za 450 złotych ze wszystkim tzn. ślub,wesele i plener.
Fotografa znaleźliśmy  z polecenia naszego zespołu.
Próbki zdjęć dostałam na maila i stwierdzam,że są bardzo ładne :)

Więc mamy trochę taniej ;)

Probki zdjec?
Upewnij sie ze to zdjecia fotografa z ktorym rozmawialas.
Ma strone www? 450 za caly dzien?

Takie rzeczy tylko w Erze :D

• M&D&M
  • Chuck Norris
Spokojnie...dostałam zdjęcia na maila a i jak będziemy jechać podpisać umowę to zobaczę osobiście ;)

Jeżeli cos mi się w nich nie spodoba to zrezygnuję ;)

Offline zabawex Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 9.10.2010
My początkowo chcieliśmy tylko zdjęcia z pleneru i przeznaczyliśmy na to około 1000-1500 zł. Na kamerę też chcieliśmy mniej więcej tyle wydać, bo nie zależało nam na jakiejś specjalnej usłudze tylko na prostym nakręceniu wesele. Jednak kiedy trafiliśmy na fotografa Rafała Ogłazę zakochaliśmy się w jego zdjęciach. Początkowo umówiliśmy się z nim tylko na plener, ale po jakimś czasie wzięliśmy full service :) Przyjemność ta będzie nas kosztować 3300. Ale znaleźliśmy też kamerzystę, który dopiero wchodzi na rynek i nakręci nam wesele z przygotowaniami itp, czyli tez full service za 200 zł. Więc dwie takie usługi za łączka kwotę 3500 to chyba nie jest tak źle :)

• M&D&M
  • Chuck Norris
No my zapłacimy 1550 zł za obydwie usługi :)

• nowicjusz
Cytat: zabawex link=topic=21245. msg1312734#msg1312734 date=1279357572
[. . . ]Ale znaleźliśmy też kamerzystę, który dopiero wchodzi na rynek i nakręci nam wesele z przygotowaniami itp, czyli tez full service za 200 zł.  [. . . ]

Upewnij sie ze fotograf wie o "kamerzyscie" i jego doswiadczeniu.
To wbrew pozorom bardzo wazne.

Nie oznacza to od razu nic zlego, ale gdy sie wszystko omowi na poczatku - szczegolnie z poczatkujacym "kamerzysta" to przyniesie to tylko same korzysci :)

Offline Myszuś Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 30.04.2011
my płacimy za komplet - kamerzysta, ślub, plener, fotoksiążka itp 3500 zł - do tego jeszcze będzie księga gości od nich i 2 wersje nagrania z 5 zdjęciami z pleneru dla rodziców w takim ładnym zamszowym opakowaniu

jesteśmy zadowoleni z tej oferty i mogę polecic dalej bo już widziałam kilka ich prac i zwasze wszystko było bardzo ładnie i strannie zrobione

Offline zabawex Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 9.10.2010
Dzięki za zwrócenie uwagi na tę sprawę :)

• nowicjusz
Cytat: zabawex link=topic=21245. msg1314204#msg1314204 date=1279544808
Cytat: BartekW link=topic=21245. msg1312915#msg1312915 date=1279386843
Dzięki za zwrócenie uwagi na tę sprawę :)

Nie ma problemu.
Z wlasnego doswiadczenia wiem ze praca z kamera na weselu moze sie ukladac pomyslnie.
Trzeba to sobie jednak uzgodnic wczesniej i po sprawie.

Kamera moze tez sporo zepsuc, jak i fotograf kamerze.
Zloty srodek to podstawa :)

Tym bardziej ze slub to momenty nie do powtorzenia i to nie sesja w plenerze gdzie sie posmiejemy, poklepiemy po plecach i znowu powtorzymy zdjecie/ujecie.

Offline przemekb Mężczyzna

• użytkownik
  • data ślubu: 07.06.2008
zauważyłem ostatnio nową modę... większość par, które poznałem tak zrobiło.

trzeba przeanalizować co jest dla nas (młodych) ważniejsze. czyt (film czy zdjęcia)

jeśli zdjęcia to film kręci amator wujek, jeśli film to na odwrót, szukanie półśrodków żeby rodzicom i gościom się podobało, często obraca się przeciw ostatecznym rezultatom, a to że ludzie na forach będą pisać że pięknie i cudownie wcale nie musi być prawdą:) nikt przecież nikomu nie zrobi przykrości, a nie uczciwe firmy tylko na tym żeruję, w stanach wytacza się procesy, film na youtubie "tani fotograf" - ang. i ludzie wygerywają
w Polsce mówi się trudno lub nic nie mówi, co jest znacznie gorsze...

Porządna oprawa czyt foto lub video zaczyna się foto ok 3 tys wideo ok 2-2,5 ale są oczywiście droższe firmy.

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
Porządna oprawa czyt foto lub video zaczyna się foto ok 3 tys wideo ok 2-2,5 ale są oczywiście droższe firmy.
zgodze sie ale wydaje mi sie ze rynek jest dosyc spory wiec kazdy wybierze cos dla siebie. Inna sprawa jest to ze sa zdjecia i zdjecia :) moze to brutalne ale nie wierze ze za 400-500 zł dostane fotki na poziomie fotografa z górnej polki.
Niestey czasami finanse nie pozwalaja komus na spełnienie wszystkich marzen, kazdy ma swoje priorytety.

Offline pusia24 Kobieta

• uzależniony
My za fotografa zaplacilismy 1260zl (sesja plenerowa 1godz w dniu slubu+45zdjec w albumie+plyta z wydrukowanymi zdjeciami), za kamerzyste zaplacilismy 1800zl(calodniowe filmowanie).Pozdrawiam.

• użytkownik
no i właśnie o tym, mówię, mało nie zapłaciłaś, a nawet dużo 1200zł za godzinną sesję, u mnie za tyle sesja 5-6 godzinna jednak bez albumu.
« Ostatnia zmiana: 6 września 2010, 10:48 wysłana przez Maja »

Offline pusia24 Kobieta

• uzależniony
No to fakt ze duzo zaplacilismy ale za to zdjecia sa tago warte, jestesmy bardzo zadowoleni.Chcielismy miec sesje calodniowa po slubie ale nie stety czasu zabraklo.

Offline szargiel

• użytkownik
My za dwóch młodych i świetnych fotografów zapłaciliśmy 1.800,00 zł. W cenie było:
a) przygotowania od samego rańca, przy czym jeden z fotografów był ciągle ze mną, a drugi z mężem mym;
b) kościół - obfotografowane z dwóch perspektyw, bo dwóch fotgrafów;
c) wesele aż do oczepin - także obfotografowane przez dwóch  szalejacych po sali z aparatami ;);
d) całodniowa sesja w róznych zakątkach Świnoujścia. obydwaj fotografowie jeździli dzielnie za nami i nikt nie kasowal za paliwo.
e) płyta z około 360 rewelacyjnymi zdjęciami + 20 kolażami ze zdjęć - do użytki, kopiowania bez żadnych blokad itp.;
f) album ze 103 zdjęciami, chyba  w formacie 15x21.

Chłopaki byli wspaniali i polecam seredcznie (w razie czego namiary na priv).

• użytkownik
pokaż profesjonalnemu fotografowie te rewelacyjne zdjęcia, nie koniecznie tu na forum, to pewnie otworzy Wam, oczy.
Za 1800 zł 2 fotografów w tych czasach to chyba że charytatywnie robią :))
« Ostatnia zmiana: 6 września 2010, 10:48 wysłana przez Maja »

Offline szargiel

• użytkownik
przemekb a czy Ty jesteś profesjonalnym fotografem i kto nim według Ciebie jest? Bo jeżeli tylko Ci co fotgrafują dla National Geographic i Times, to to nie byli fotografowie jeszcze tej półki.

Ale jeżeli jesteś także fotografem, bo w świecie fotografii ślubnej mówi się o Przemysławie B. ze Świnoujścia, to uważam, iż Twoje prace są równe poziomem z fotografami, któych my mieliśmy.

Więc nie mów mi tu o charytatywności, bo dajesz tylko wyraz temu, iż nie znasz się na rzeczy. A skoro uważasz, że tylko, gdy zapłaci się bardzo wysoką cenę za fotografa to ma się piękne zdjęcia, to jesteś w błędzie. Są także ludzie, którzy nie muszą zarabiać kroci, żeby wykonać młodym parą wyśmienite zdjęcia.

Ja swoich fotgrafów polecam z pełną odpowiedzialnością, popartą opiniami moich gości weselnych i znajomych.

• użytkownik
przemekb Ale jeżeli jesteś także fotografem, bo w świecie fotografii ślubnej mówi się o Przemysławie B. ze Świnoujścia, to uważam, iż Twoje prace są równe poziomem z fotografami, któych my mieliśmy.

Tak mówią tylko ci co nie widzą różnicy, a mówią że jest w rankingu 10 najlepszych w Polsce? :)

wiesz zresztą bardzo chętnie bym porównał, podejrzewam że większość też by z przyjemnością chciała zobaczyć różnicę?, bo jak nie widać to po co przepłać, DOSia :)

pozdrawiam

to co mała pokazówka :))

przemekb Więc nie mów mi tu o charytatywności, bo dajesz tylko wyraz temu, iż nie znasz się na rzeczy. A skoro uważasz, że tylko, gdy zapłaci się bardzo wysoką cenę za fotografa to ma się piękne zdjęcia, to jesteś w błędzie. Są także ludzie, którzy nie muszą zarabiać kroci, żeby wykonać młodym parą wyśmienite zdjęcia.

mówię o charytatywności, bo za 1800 zł - koszty (album ) - dojazd - koszty firmy, dzieląc na dwóch
to albo dostają wszystko za darmo albo to co wyżej....

pozdrawiam

Offline szargiel

• użytkownik
przemekb a więc jesteś tym fotogarfem. To moim zdaniem niezłą antyreklamę sobie robisz w takim razie.

pokazówka??, jak najbrdziej - tylko po co, skoro Ty cenisz się tak wysoko, że nie dostrzegasz, że ktoś może być równie dobry i nie musi za to dostawać ogromnego wynagrodzenia. Zresztą, o tym, iż świetne zdjęcia nie zawsze = się wielka cena, świadczą takze wypowiedzi innych forumowiczów.

Poza tym zważ, iż dla laików w dziedzinie fotografii, takich, jak ja, zdjęcia od fotografów za 1.800 i powyżej 3.000 (jak tu niektózy na formu sugerują), wielokrotnie niczym się nie różnią, a wszystkie są piękne. Wystarczy pooglądać portfolia na szeregu stronach internetowych fotografów i poczytać opinie na forum w dziale zawierającym m.in zdjęcia z wesela. Te, które są od fotografów wynajętych (czyli tzw "profesjonalistów" - w odróżnieniu od gości ze zwykłymi cyfrówkami), zawsze wzbudzają ogromny zachwyt. A przecież niemożłiwym jest, aby wszystkie forumowiczki korzystały z tego samego "profesjonalisty" i za taką samą cenę. Więc albo jedni forumowicze słodzą innym formuwiczom, bo inaczej nie wypada (co byłoby bardzo ryzykowną tezą i na pewno niemiłą w stosunku do formuowiczów), albo jednak jest wielu bardzo dobrych fotografów za niewielkie pieniądze.

Więc nie przekonasz mnie i mam nadzieję, że parę innych osób jednak też, iż dobry fotograf to drogi fotograf. Nawiasem mówiąc - 1.800 zł to kupa szmalu, nawet, jeżeli mamy dwie osoby i koszty wykonania albumu.

• użytkownik
nie zamierzam przekonywać ciebie, bo i tak nie mam na to siły, ale to ty mi robisz antyreklamę, pisząc że zdjęcia które dostałaś są praktycznie mojego poziomu, nie dając nikomu na to dowodu.
Tak jak mówi przysłowie każda myszka swój ogonek chwali, co do tego słodzenia, niestety jest to prawdą, dlatego również  w pierwszym poście napisałem ci żebyś pokazała zdjęcia profesjonalnemu fotografowi.

ja w każdej chwili mogę pokazać pełen materiał i nie mam obaw.

kolejną sprawą jest to że wiele osób nie potrafi dostrzec różnicy i twierdzi właśnie to co napisałaś powyżej, ale to tak samo jakby powiedzieć że np. porsche i polonez to to samo, bo oba jeżdżą, a w końcu różnica cenowa
jest ogromna, tak samo jest z fotografami.

co do tego

"albo jednak jest wielu bardzo dobrych fotografów za niewielkie pieniądze." bardzo dobry fotograf nie pracuje za takie pieniądze to niemożliwe

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 6 września 2010, 10:49 wysłana przez Maja »

• użytkownik
Poza tym zważ, iż dla laików w dziedzinie fotografii, takich, jak ja, zdjęcia od fotografów za 1.800 i powyżej 3.000 (jak tu niektózy na formu sugerują), wielokrotnie niczym się nie różnią, a wszystkie są piękne. Wystarczy pooglądać portfolia na szeregu stronach internetowych fotografów i poczytać opinie na forum w dziale zawierającym m.in zdjęcia z wesela.

właśnie zapomniałem, wskaż mi osobę, która publicznie by pisała że ma słabe zdjęcia że jest niezadowolona, takie rzeczy robią anonimowo i pod innymi nickami.
Niestety w naszym kraju większość tanich firm to wykorzystuje, np oddając surowe zdjęcia, bez wymagającego sytuacji retuszu, z nieumiejętną obróbką z kadrami jak od wujka amatora itp.
Zdjęcia bez treści, po prostu zwykłe zdjęcie ale nic poza tym. Sesje plenerowe z setkami słabych i nieumiejętnie wykonanych zdjęć w ciąż w tych samych miejscach i pozach.

oczywiście jeśli komuś na tym nie zależy to ok, ale proszę nie pisz że zdjęcia od fotografów za niecałe 10000zł i do zdjęć droższych fotografów się niewiele różnią bo nie jest to prawdą.

• użytkownik
sorki 1000zł miało być :P
« Ostatnia zmiana: 6 września 2010, 10:49 wysłana przez Maja »

Offline MalaSowa Kobieta

• nowicjusz
A ja płaciłam 700zł i jestem BAAAARDZO zadowolona  :D

Offline szargiel

• użytkownik
Witam przemekb. Dalej nie wiem kto wg Ciebie jest profesjonalnym fotografem? Nieistotne zresztą. Prawda w biznesie ślubnym, jak i ciązowo-dziecięcym, wg mnie jest taka, że z założenia (nie wiadomo skąd wziętego), to, co ma w nazwie "ślubne", "weselne", "ciąża", "dziecko", jest dwa, trzy razy droższe niż normalnie. Jak poprosi się fotografa, który nie wykonuje li tylko fotografii ślubnej (lub przede wszystkim jej) o reportaż ze ślubu i wesela, to także zrobi piękne zdjęcia. Bardzo ważnym jest bowiem dobry sprzęt (a to mają niemal wszyscy fotografowie), oświetlenie, miejsce, w którym robi się zdjęcia i oczywiście ludzie. Nie ma fajnych zdjęć, gdy para młoda jest smutna, albo niesympatyczna. Takich też na portfolio i na konkursy nie wysyła.
Wracając do tzw branży ślubnej - wystarczy przejść się po zakup np: trywialnych spinek do włosów, czy butów do ślubu dla panny młodej- w zwykłym sklepie są normalne ceny, w ślubnym trzy razy droższe. A jedne i drugie niczym się nie różnią (poza pewnie wyglądaem, ale to kwestia już gustu, a nie posiadania w nazwie "ślubny").
Z ciążą jest tak samo - są np: specjalne soczki, czy kremy tylko dla mam w ciąży, które także w większości nie różnią się od normalnych - nie posiadających w nazwie "ciąża".

Tak więc wg mnie, wiele osób daje sobie wmówić, ze to jest taki jedyny dzieć w życiu, że jak sie zapłaci dwa, trzy razy drożej, to ma się na pewno coś pięknego (zdjęcia, suknię, wystrój sali, itp.). Moium zdaniem to nieprawda, ale każdy ma wolną wolę i robi ze swoją kasą to co chce. Stąd i fotograf za 700 zł i za 1200 i za 1800 i za 3000 będzie mial zawsze kleintów, chociaż każdy z nich robi świetne zdjęcia.