e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Szczepić czy nie szczepić?  (Przeczytany 97479 razy)

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
Odp: Szczepić czy nie szczepić?
13 stycznia 2014, 10:34
my niedługo mamy mieć szczepienie MMR, te o którym się teraz tak głośno zrobiło...
czy jest jakiś zamiennik tej szczepionki, bezpieczniejszy?
nie powiem zmartwiłam się nieco...

jeszcze jedno pytanie, dlaczego dużo osób ma złe zdanie o szczepionce 6 w 1? co jest w niej takiego niepokojącego?

i jeszcze jedno... warto szczepić na meningokoki?

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
13 stycznia 2014, 10:51
Aniolek nie ma zamiennika dla odry, dla różyczki jest i jest dla świnki. Ta ostatnia niestety niedostępna w pl.
Na odre świnkę różyczkę jest starszy mmr i priorix. Jak się martwisz to możesz opóźnić te szczepienie, np. o pół roku. W Szwecji, która ma jeden z rozsądniejszych kalendarzy szczepień te szczepienie jest w 18 miesiącu życia.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 11:02
dziekuje Ci bardzo  :-*
im wiecej informacji jest o szczepionkach tym ja sie bardziej w tym gubie  :-\

mam zamiar szczepic jeszcze na ospe wietrzna, wole zeby maly tego nie przechodzil  ::) ale nie mam pewnosci czy dobrze robie...

Offline kjp83

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 11:17
Żadne szczepienie nie chroni w 100% na całe życie. Przeciwciała nabyte przez chorobe są zawsze bardziej wartościowe :)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 11:27
Mam pytanie odnośnie szczepionki Polio..
mamy szczepienie 15.01 razem z DTaP.

Przychodnia napisała o tym, żeby dziecko nie jadło surowych owoców i warzyw ani nie piło soków.
Jaki wpływ maja surowe warzywa/owoce?

I czy lepiej zaszczepić IPV czy lepiej OPV?
dzieki z góry..

My mamy jutro to szczepienie i nic nie mówiła o owocach i warzywach  ::)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 11:35
Kjp niby racja, ale kurde ta ospa jest straszna, a moze uda sie ja ominac.
jak u mnie z rozyczka, bylam szczepiona i nie chorowalam, malz chorowal, bylismy wtedy nawet w bliskim kontakcie i sie nie zarazilam, i mam takie same nadzieje co do ospy.

Offline kjp83

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 11:54
Niestety za szczepienie/nieszczepienie nikt za nas odpowiedzialności nie wezmie. Musisz sama zdecydowac co będzie lepsze :)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 11:58
taka moja rola jako rodzic :)
Ty rowniez masz watpliwosci, czy juz podjelas decyzje jak bedziesz szczepic drugiego dziecia?

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 12:01
dziekuje Ci bardzo  :-*
im wiecej informacji jest o szczepionkach tym ja sie bardziej w tym gubie  :-\

mam zamiar szczepic jeszcze na ospe wietrzna, wole zeby maly tego nie przechodzil  ::) ale nie mam pewnosci czy dobrze robie...

Aniolek - moj marcel byl szczepiony na ospę. Niestety i tak na nią zachorował :) więc  drugiego juz nie szczepię na ospę bo to nie ma sensu :)

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 12:09
Anio0lek - moja szczepiona na ospę, bawiła się z dwójką kuzynów przez caly okres choroby - nie zachorowała.

Każdy przypadek inny.

Offline aneta_81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.07.2006
13 stycznia 2014, 12:18
Mam pytanie odnośnie szczepionki Polio..
mamy szczepienie 15.01 razem z DTaP.

Przychodnia napisała o tym, żeby dziecko nie jadło surowych owoców i warzyw ani nie piło soków.
Jaki wpływ maja surowe warzywa/owoce?

I czy lepiej zaszczepić IPV czy lepiej OPV?
dzieki z góry..

My mamy jutro to szczepienie i nic nie mówiła o owocach i warzywach  ::)

No właśnie szukam w necie informacji i nic nie moge znależć. Daję go do przedszkola i w tym dniu bedzie na 2 śniadanie pomarańcza a po obiedzie jabłko.. i nie wiem czy brać dzień wolnego?

Offline kjp83

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 13:18
Ty rowniez masz watpliwosci, czy juz podjelas decyzje jak bedziesz szczepic drugiego dziecia?
Jeszcze nie wiem czym będę szczepić. Pod koniec ciąży mam zamiar iść do naszej pediatry i ustalić jakiś plan. Jedno wiem na pewno że nie dostanie szczepienia w pierwszej dobie życia, te szczepienie dostanie po skończonych 3 miesiącach życia. I tak samo będzie z całym kalendarzem- wszystko minimum 3-6 miesięcy później.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
13 stycznia 2014, 13:26
u mnie dylemat jest jak szczepić, czym i kiedy. W skojarzonych przeraża mnie ilość podawanych na raz różnych "chorób". Ale te nfzetowskie też się chyba podaje na jednej wizycie, więc na to samo wychodzi ::) no i jednak przeraża mnie ta szczepionka mmr, to chciałabym przeciągnąć. Ale z drugiej strony moja będzie prawdopodobnie żłobkowa, więc chciałabym, żeby wrzesień zaczęła już zabezpieczona ::) zdziwiłam się za to jak się dowiedziałam, że teraz nie ma ospy w obowiązkowych ::)
no i nie wiem co z dodatkowymi, czy warto ??? eh, masakra ::)  

ja jestem rocznik 83 więc szczepienia wtedy były na porządku dziennym, różyczkę przeszłam jak miałam 10 lat, ospę jak 25, ale dość łagodnie i bez większych powikłań ::)

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
13 stycznia 2014, 13:42
Ale z drugiej strony moja będzie prawdopodobnie żłobkowa, więc chciałabym, żeby wrzesień zaczęła już zabezpieczona ::) zdziwiłam się za to jak się dowiedziałam, że teraz nie ma ospy w obowiązkowych ::)
no i nie wiem co z dodatkowymi, czy warto ??? eh, masakra ::)  

To prawda, ospa nie jest obowiązkowa a tylko zalecana. Dla dzieci chodzących do żłobków czy klubików szczepienie są bezpłatne.

Offline chiquita_84

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 18:15
Jeszcze nie wiem czym będę szczepić. Pod koniec ciąży mam zamiar iść do naszej pediatry i ustalić jakiś plan. Jedno wiem na pewno że nie dostanie szczepienia w pierwszej dobie życia, te szczepienie dostanie po skończonych 3 miesiącach życia. I tak samo będzie z całym kalendarzem- wszystko minimum 3-6 miesięcy później.

To w szpitalu odmówisz dania dziecka na szczepienie? Musisz wtedy napisać że bierzesz za tą decyzję pełną odpowiedzialność?

Offline kjp83

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 18:40
Marta nic nie musze podpisywać, daje tylko swój papier ze sie nie zgadzam. Pewnie tam wysmaruje tez powod swojej odmowy ale na pewno nie podpisze żadnego podsunietego papierka. Widzialam taki druczek w necie i calkowicie kloci sie to z tym co myślę. Poza tym zmuszanie do podpisywania tych oświadczeń mija się z prawem.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 18:53
Na FB jestem w grupie zamkniętej, gdzie laski nie szczepią swoich dzieci w ogóle. Nawet w szpitalu zaraz po urodzeniu.
Niektóre z nich odwiedza nawet straż miejska.

Offline kjp83

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 19:16
Martyna a Ty szczepisz Gabrysie? W Pl jest obywatelski obowiązek szczepień, nie ma prawnego. Nie mozna juz nalozyc grzywny za nieszczepienie

♡ Szymon & Leon ♡

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 19:48
Ja szczepiłam, ale gdybym miała jeszcze jedno dziecko, nie wiem, czy bym kontynuowała.
Jestem tam, bo kolega mnie zaprosił, głównie chodziło mi o wiedzę na temat naturalnych metod leczenia dzieci, bo o tym też piszą. Przyznam szczerze, że niektóre laski dość przesadnie podchodzą do tematu szczepień.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
13 stycznia 2014, 22:51
Moja kolezanka nie szczepiła swojej córki jeszcze niczym.
Mała ma 1,5 roku.

Jest bardzo anty-szczepionkowa.
Na FB lubi się udzielać tu https://www.facebook.com/StopPrzymusowiSzczepien

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.08.2008.
26 stycznia 2014, 21:05
Ja szczepilam na wszystko: rotawirusy, pneumokoki, meningokoki, ospa wietrzna i 5 w 1. U nas polecaja 5 w 1, a nie 6 w 1.

Offline Katrinka Kobieta

• My:)
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.08.2007
14 lutego 2014, 20:22
aaanusiaa a jaką szczepionką szczepiłaś teraz? właśnie dostałam skierowanie dla młodej na błonice, tężec, krztusiec, polio.
To są jakieś płatne szczepionki? bo kurczę szukam w necie i różne są..

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
15 lutego 2014, 18:51
Bezplatne.
Zapomnialam jak się nazywa a do książeczki mi nie wpisali bo zapomnialam jej wziąć....

Offline kjp83

• Chuck Norris
15 lutego 2014, 19:43
Blonnica tezec krztusiec plus polio. Polio jest do picia, powoli chca wycofywac, mozna doplacic do wklucia- z tego co wiem szczepionka lepsza, czystsza. Ja caly czas mysle czy dac ta szczepionke... Boje sie lekko.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris
15 lutego 2014, 21:04

To w szpitalu odmówisz dania dziecka na szczepienie? Musisz wtedy napisać że bierzesz za tą decyzję pełną odpowiedzialność?

możesz odmówić... mnie pytano czy chcę szczepić..tak było i przy Marcinie i przy Madzi

Offline chiquita_84

• Chuck Norris
15 lutego 2014, 21:23
chyba będę musiała zadzwonić do naszej pediatry i z nią pogadać. Nie znam się na szczepieniach za bardzo a w necie jest tyle sprzecznych informacji że strach czemukolwiek zaufać  ::)

• Chuck Norris
15 lutego 2014, 21:29
w ostatniej Polityce jest artykuł o tym "jak niektórzy polscy naukowcy pomagają rozkręcać antyszczepionkową histerię"

Offline kjp83

• Chuck Norris
15 lutego 2014, 21:52
Dla nie znam artykuly ale nie wierze w to co piszą. Tak samo jak nie ufam lekarzowi który mówi mi ze nie ma skutków poszczepiennych, ze szczepienia są w 100% dobre. Cos jest na rzeczy i teraz dwie strony będą sie przeciagac

♡ Szymon & Leon ♡

• Chuck Norris
15 lutego 2014, 22:03
Kasia nie znasz treści artykułu ale z góry zakładasz że to nieprawda?.. być może jak mówisz coś jest na rzeczy ale warto poznać różne opinie i argumenty..

Offline kjp83

• Chuck Norris
15 lutego 2014, 22:04
Jasne ze czytam różne artykuly, slucham różnych opini ale w masowych gazetach ciągle piszą to samo.

♡ Szymon & Leon ♡