Autor Wątek: Ładna kobieta - co to oznacza?  (Przeczytany 2594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Ładna kobieta - co to oznacza?
« dnia: 27 Kwietnia 2010, 10:54 »
Przeczytałam dziś w necie artykulik:

http://www.figa.pl/Najslynniejsza-gruba-modelka-ZDJECIA-a448

i nie po raz pierwszy zaczęłam się zastanawiać nad tym, jaką kobietę w dzisiejszych czasach określa się mianem ładnej, szczupłej, zadbanej, że tak to nazwę "akuratnej" ;) Czy ładnymi Paniami są tylko te, które ważą od....do...i nie więcej? Ta obsesja na punkcie wagi strasznie mnie irytuje i dobija.....

Na Onecie była foto relacja z B w wersji natural - jak przeczytałam opinie pod zdjęciami to mi się włos zjeżył....http://zyciegwiazd.onet.pl/155417,0,beyonce-w-kostiumie-kapielowym,fotonews_detail.html

Może się komuś ten temat wydać pustym, ok, nie zmienia to jednak faktu, że waga to jedno, figura i jej kształt to zupełnie inna sprawa i tak na prawdę to od tego zależy, jak się prezentujemy. Co myślicie o tej kwestii?

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: Ładna kobieta - co to oznacza?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwietnia 2010, 15:26 »
Znalazłam jeszcze jeden artykulik na ten temat:

http://kobieta.wp.pl/gid,12211095,img,12211120,kat,63714,galeriazdjecie.html?T[page]=1

Offline julenka

  • * * * * *
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3592
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ładna kobieta - co to oznacza?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwietnia 2010, 15:50 »
Moim zdaniem temat wcale nie jest pusty.. Według mnie kwestia gustu, na ulicach jest mnóstwo puszystych kobiet - One również maja swoich mężczyzn, które je ubóstwiają..
Uważam, że kobieta o każdej figurze może być atrakcyjna pod warunkiem, że potrafi o siebie zadbać.

Z resztą odpowiedzmy sobie same: czy rozmiar 42/44 oznacza grubą kobietę? 

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: Ładna kobieta - co to oznacza?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwietnia 2010, 15:53 »
No właśnie...wg mnie nie...ale czytając opinie w internecie lub komentarze na różnych forach - włosy mi stają dęba...bo (oczywiście biorąc poprawkę na ludzi, którzy komentują aby komentować i im coś głupszego napiszą - tym lepiej) to pojawia się wiele opinii, że powyżej np 38 to już coś nie teges....Wg mnie to nie prawda, ale powiedzmy sobie szczerze...jakie wzory kreują media i gazety? I jak później nie mieć kompleksów?

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: Ładna kobieta - co to oznacza?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwietnia 2010, 16:11 »
no tak opinie są rożne...można dostać kompleksów
a ja myślę, ze rozmiar rozmiarem, niekoniecznie mamy je na czole wypisane, ale mnóstwo czynników składa się na to, jak kobieta się prezentuje i czy jest atrakcyjna, miedzy innymi nasz nastrój i jak się same postrzegamy
nie trzeba nosić 34, żeby czuć się atrakcyjna i to nie tylko dla swojego partnera, no a fakt, ze większość kobiet uważa, ze ma za dużo tu i tam, no cóż my już tak mamy, sama mam za dużo i chcę zgubić, i nie nosze 34, nawet 36 nie nosze ;) , ale nie uważam tez, ze przez to jestem brzydka nieatrakcyjna  :P

Offline julenka

  • * * * * *
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3592
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ładna kobieta - co to oznacza?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwietnia 2010, 16:31 »
Zgodzę się, że komentarze pod zdjęciami są nienormalne! Pamiętam zdjęcia Joanny Liszowskiej w stroju kąpielowym - ok, nie nosi ona rozmiaru 34/36, który przyjęło się nazywać idealnym, ale jak można nazywać ją grubasem, świnią czy jeszcze inaczej okropnie krzywdząco.. :(  Dla mnie najważniejsze jest to, że podobam się sobie i mojemu mężowi (zresztą Liszowska tez mu się podoba ;D)

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: Ładna kobieta - co to oznacza?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwietnia 2010, 09:50 »
Najlepsze jest to, że sytuację można również odwrócić - często szczupłe dziewczyny nazywa się właśnie anorektyczkami lub wieszakami, chociaz im wcale nie zależy na super szczupłej sylwetce - takie są i nic nie mogą na to poradzić. Wczoraj w jednym z kobiecych pism natrafiłam na list od dziewczyny, która ma problem ( w zasadzie nie Ona ma - tylko otoczenie) z tym, ze jest bardzo szczupła. Zarzuca się jej, że nie dba o siebie, bo nie je, ze męczy organizm i przesadza w drugą stronę. I teraz pytanie - czy nie jest tak, że jaka by waga nie była (wysoka, średnia, "idealna", niska) to zawsze będą negatywne komentarze - ta za chuda, ta za gruba, ta za niska, ta za wyskoa, za duzy biust, za mały biust itp. Oszaleć można....

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: Ładna kobieta - co to oznacza?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwietnia 2010, 16:17 »
no tak, bo nie wszystko musi się podobać, tak też jest i z ludźmi
każdy lubi co innego ;)

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)