Autor Wątek: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść  (Przeczytany 10798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« dnia: 18 Marca 2010, 12:17 »
Szukałam i szukałam i czytałam i nie znalazłam nigdzie takiego wątku, gdzie bydgoszczanki i nasi goście, a jest tu nas trochę mogłyby podzielić się swoimi mniej lub bardziej lubianymi miejscami, gdzie można coś dobrze zjeść i napoić się  :pijaki:  :drinkuje:
Wiadomo ile brzuszków tylko opinii, ale jestem ciekawa, gdzie chodzicie na jakieś wypady "gastronomiczne" ;)

Nie chodzi mi o spojrzenie na restauracje, puby, knajpy z perspektywy organizacji wesela, tylko tak ogólnie, jakieś małe uroczystości, uroczyste czy romantyczne kolacyjki, albo po prostu obiadki na mieście.

A może są takie lokale, gdzie coś jest nie tak, nacięłyście się na coś i warto uprzedzić inne osoby (nieświeże jedzenie, biegające szczurki itd ;-P)

Co o tym myślicie?

Ja osobiście jadam w centrum albo poza Bydzią okazjonalnie. Ale czasem chciałabym gdzieś wypaść i nie mam za bardzo weny, poza znanymi mi już miejscówkami.

Z mężem czasem idziemy na pierogi Pod Aniołami,gdzie podoba mi sie klimat i duuuuuuży wybór pierożków,no i cena jest przystępna.
Wiem, że jest jakaś pierogarnia na Dworcowej, ale nigdy tam jeszcze nie byłam.

Naleśniki wolę w Manekinie, bo w Smoku, jakoś mi nie podchodzą. Nie wiem, może to ciasto za mączne? Ceny przystępne,klimat lokalu też ok, tylko kiedyś widziałam, jak chłopak wstawał (a siedział na tej podwyższonej części i zarył głową w żyrandoli zbił - na szczęście nic się nie stało, ale zamieszanie było - tam nie siadam ;-) ).

A jeśli chodzi o słodkie, to lubię Sowę i Staropolską, ale jem tam głównie lody , bo ceny niektórych słodkości mnie przerażają ;D

Na gorąco to mi przychodzi do głowy, pewnie uzupełnię coś, ale ciekawa jestem waszych ulubionych miejsc :)



Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marca 2010, 18:33 »
Jesli chodzi i pierozki to tez lubie Pod Aniołem   ;D ;D Pysznosci !!

Osobiscie uwielbiam SPHINX .... a deser wiśniowy u nich to juz normalnie powala wszystko  ;D ;D

Pizza Hut ahh pizza z oscypkiem, albo z lososiem ... miodzio  ;D ;D

Hmmm.... co jeszcze ... !!

W ogole uwielbiam karkowke z grila, najczesciej ja jem w Ballbeek (nie wiem jak to sie pisze)  :P  ;)

A z jedzoka poza miastem do GAZDÓWKA i CZARNY KON najczesciej odwiedzamy z mezusiem  ;D
W Gazdowce uwielbiam oscypka z zurawina  :P a Czarny kon ma przepyszny krem z pomodorow z serem feta - poprostu mega pyszna zupka  ;D ;D

Tak w ogole bardzo czesto jem na miescie ... lubie wszystko i wszystko (zazwyczaj) mi smakuje  ;D

Jesli chodzi o slodkosci ... to sowa i staropolska i tu kazde ciacho lubie no i Sowie paczki  ;D ;D ;D

Jak cos mi jeszcze wpadnie do glowy dam znac  ;D ;D


Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marca 2010, 10:29 »
Byłam ostatnio z małżonem w Ogniem i Mieczem. W sumie jadłam tam już kiedyś i powalił mnie ich taki zielony sos. W sumie ni cholery nie wiem,co jest w środku, ale był pyszny ;) Ja wsuwałam mięsiwa z grilla i ostatnio sałatkę z kurokiem, smaczna :) Małżon wziął mięsko z sosem chrzanowym - też dobre. Tylko, że ja nie lubię tych miejsc, gdzie zdechła zwierzyna wisi mi nad talerzem :pogrzeb:  :P
Ale duży plus dla tej knajpy za zabicie małego głodu chlebkiem z pysznym, odpowiednio doprawionym smaluszkiem :)

A w czarnym koniu jeszcze nie byłam, ale przymierzam się :)



Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marca 2010, 21:05 »
Co do tego zielonego sosu to chyba pirli pirli tez mi bardzoooo smakowal .... jadlam go przy ASie na Chodkiewicza ... zapach  pysznej karkoweczki przyciagnal mnie z uczelni na obiadek  ;D ;D

Offline EvelinaDut

  • „Z Panem Bogiem jak z dzieckiem, nigdy nie wiesz czym jeszcze cię zaskoczy.”
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Kobieta
  • Co mnie nie zabije to mnie wzmocni :)
  • data ślubu: wolę nie pamiętać!!!
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #4 dnia: 7 Kwietnia 2010, 14:15 »
Pozwolę się wtrącić:P
Da Grasso ;D tam się ostatnio często stołuję i ich pizze rzucają mnie na kolana ;D
Siostrzyczki z piekła rodem...

"Lepiej za dużo nie marzyć,
marzenia mogą sparzyć,
gdy nigdy się nie zdarzy,
to co sobie wyobrazisz..."

Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Kwietnia 2010, 19:11 »
Ojjj tak, DaGrasso  ;D ;D ;D

Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Kwietnia 2010, 19:13 »
Rozmiar pizzy mnie tam rozbraja, ale naprawdę lubie ichne pizze ;) Najczęściej jadłam w domku, bo byłam tylko raz w Fordonie i na Dworcowej, ale oni chyba jeszcze gdzieś mają pizzerie?



Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #7 dnia: 8 Kwietnia 2010, 19:15 »
Jeszcze na wyzynach ale nie wiem gdzie dokladnie  :P

Offline EvelinaDut

  • „Z Panem Bogiem jak z dzieckiem, nigdy nie wiesz czym jeszcze cię zaskoczy.”
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Kobieta
  • Co mnie nie zabije to mnie wzmocni :)
  • data ślubu: wolę nie pamiętać!!!
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwietnia 2010, 16:57 »
Ja mam blisko na Dworcową, bo mieszkam w Centrum.
Ostatnio połapałam ulotkę Da Grasso i wiem, że są 3 punkty w Bydgoszczy;) To na Wyżynach to było chyba na ul. Wojska Polskiego
Siostrzyczki z piekła rodem...

"Lepiej za dużo nie marzyć,
marzenia mogą sparzyć,
gdy nigdy się nie zdarzy,
to co sobie wyobrazisz..."

Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwietnia 2010, 10:31 »
Też mi się jakoś kojarzy Wojska Polskiego.

A my jakoś ostatnio pizze jedliśmy z telepizzy i mario, bo małżon taką preferuje. Ja tam najlepiej lubię tę domową, którą robię w maszynie do chlebka (tzn. ciasto tam robię ;) )

A ostatnio byliśmy w manekinie i było sporo ludzi, a obsłużeni byliśmy bardzo szybko, tak szybko, że aż się śmiałam, że chyba odgrzewali ;)



Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lipca 2010, 13:31 »
Jeśli ktoś miałby ochotę poznać rewelacyjną miejscówkę i grilla na obiad to polecam Stopkę. Jest to mała mieścina między Bydgoszczą a Koronowem... i tuż za tablicą z przekreśloną stopką, po lewej stronie ukaże nam się bardzo ciekawe miejsce. więcej nie powiem, jedźcie i sprawdźcie :)

W GPSa, wpiszcie Stopka i tak się kierujcie. Ci co nie mają GPSa, mapa Bydgoszczy i okolic do łapki i w drogę :)

POLECAM WSZYSTKIM :)

Offline EvelinaDut

  • „Z Panem Bogiem jak z dzieckiem, nigdy nie wiesz czym jeszcze cię zaskoczy.”
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Kobieta
  • Co mnie nie zabije to mnie wzmocni :)
  • data ślubu: wolę nie pamiętać!!!
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Lipca 2010, 13:46 »
Nawet wiem kto tam jest właścicielem ;D
Ci państwo właściciele mieszkają 0,5 km od moich rodziców ;)
Siostrzyczki z piekła rodem...

"Lepiej za dużo nie marzyć,
marzenia mogą sparzyć,
gdy nigdy się nie zdarzy,
to co sobie wyobrazisz..."

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Lipca 2010, 15:12 »
Ja nie wiem kto, ale to jest jedno z moich ulubionych miejsc... zawsze wracam objedzona jak bąk.. PYCHA  ;D

Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Lipca 2010, 15:20 »
oj tak, grill stopka jest świetny! Małżon uwielbia tam jeść i często się zatrzymujemy wracając z koszalina :)



Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Września 2010, 13:03 »
Da Grasso ma faktycznie super pizze, ale ostatnio odkryłam pizze w "Naleśniki jak Smok" i się zachwyciłam, super jest, i ceny bardzo fajne też :)

A jeśli chodzi o miasto, to oprócz tych, które już wymieniłyście polecam mała knajpkę meksykańską przy Gimnazjalnej obok liceum "Jedynki". Świetne meksykańskie i co za tym idzie ostre żarełko :)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Września 2010, 10:38 »
No tak, ale "Smoka" teraz przenieśli  :-\

A ja ostatnio wprawdzie to poza Bydgoszczą byłam w knajpie "Jadło Biskupinek". Kumpela zachwalała i faktycznie - pierogi z mięsem rewelacja, barszczyk czerwony czuć, że z buraczków a nie z paczki i szaszłyki rewelka! Byłam mile zaskoczona, bo przejeżdżałam tamtędy często, a zawitałam dopiero teraz.



Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Września 2010, 13:04 »
Szczerze to nie wiem którego przenieśli, koło mnie (Fordon) są dwa nieruszone :) chyba, że mówisz o jakims w miescie :)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Września 2010, 13:36 »
o tym, co był nad eljazzem, nawet na stronie www mają info, że jest przeprowadzka lokalu i jak byłam ostatnio w centrum, to nie było szyldu ani nic...
A do tego do fordonu wybiorę się kiedyś z ciekawości, zupełnie o nim zapomniałam.
On jest gdzieś na rzeźniackiego?



Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Września 2010, 13:56 »
Tak, jeden jest na rzeźniackiego a drugi na skarżyńskiego w Carefurze :) ale ten na rzeźniackiego ładniejszy :)
nawet nie wiedziałam, że się ze starego rynku przenieśli, strasznie dawno tam nie byłam.
A jak tam z naleśnikami ? bo ja zawsze pizze jadlam :P



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Września 2010, 03:50 »
Jak to się stało, że nie znalazłam wcześniej tego wątku? Taka wielbicielka latania po knajpach jak ja na pewno ma w tej kwestii coś do powiedzenia ;D Co prawda częściej stołujemy się z mężem w Toruniu, gdzie na stałe mieszkamy, ale w Bydzi również zdarzyło nam się być w paru fajnych miejscach, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

Stary Port 13 zlokalizowany w budynku XIX-wiecznego spichlerza przy ul. o tej samej nazwie. Nie jest to restauracja tania, ale z pewnością wyjątkowa. Klimat wnętrza jest niesamowity, przy stolikach stoją małe latarnie, do tego przez środek restauracji płynie "potoczek" z rybkami ;) Miejsce jest więc niezwykle romantyczne, idealne na wyjątkową okazję, np. rocznicę ślubu.

Oregano na Długiej. Byliśmy tam parę lat temu, więc niewiele pamiętam, poza tym że jedzenie było pyszne ;D

Dolce Vita przy ul. Podwale - coś dla miłośników kuchni włoskiej. Jedzonko smaczne, ceny przystępne, do tego ciekawy wystrój :)

Mega na Curie-Skłodowskiej - troszkę daleko od centrum, ale warto się tam wybrać, zwłaszcza jeśli lubicie wnętrza, w których jest dużo zieleni (w sensie roślinek) ;) Jedzenie oczywiście pycha, ale knajpka do najtańszych nie należy.

Tyle o restauracjach. Na kawkę i deserek idealnym miejscem jest Asia (wejście od Wyspy Młyńskiej lub Długiej). Nie jest tak zatłoczona jak Sowa a spokojnie może z nią konkurować jakością jedzenia i cenami :P Do tego baaardzo przytulne wnętrze i spokojna nastrojowa muzyka. Podsumowując - idealne miejsce na randkę ;)

Na koniec zostawiłam prawdziwą perełkę... Czy wiecie, gdzie w Bydgoszczy można kupić najlepsze lody? Takie, przy których chowają się wszystkie Sowy i Zetki? ;) Jeśli skręcicie z Gdańskiej w taki wąski przesmyk (niedaleko hotelu Pod Orłem), jakbyście chcieli przejść do parku, zobaczycie taką maleńką niepozorną lodziarnię - 3 stoliki w środku, 3 na zewnątrz. Tam właśnie można kupić lody, których smaku nie da się opisać, bo przymiotniki takie jak "wspaniałe", "przepyszne", "wyśmienite" tego nie oddadzą ;) Niestety lodziarnia ta czynna jest sezonowo (chyba od maja do września), więc następnym razem wybiorę się tam dopiero w przyszłym roku... :-[

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Września 2010, 10:22 »
Owszem, lody tam są pyszne, ale jeśli chodzi o smak czekoladowy to mam inne miejsce i przykro mi Nemezis, ale bije czekoladowy z Twojego miejsca na łeb, na szyję  ;D

Chodzi o niepozorną budę na Dworcowej.. bardzo blisko Gdańskiej tak więc jak ktoś będzie miał ochotę sprawdzić to z Gdańskiej należy skręcić w Dworcową i iść stroną Empiku. Taki zółty, duży kiosk można by powiedzieć. Ich lody czekoladowe - są NAJLEPSZE  :) Mocno, intensywnie czekoladowe... mhmm, zresztą musicie iść i sprawdzić! O!

Ale to niestety też sezonowy punkt... więc dopiero jak się zrobi ciepło wiosną...

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Września 2010, 11:06 »
NIe zgodzę się z tym, że w Bydg najlepsze lody są w tym przesmyku :) Ta lodziarnia istnieje od wielu lat, pamietam jeszcze jak po maturze poszliśmy tam na lody i na dluzszych przerwach w liceum :) ( bo tuż obok miałam szkołe) . Fakt ewoluowała, ale pomimo wielu ciekawych smaków nadal można w tych lodach natknąć się na drobinki zamrożonej wody i gałki niestety nie są zbyt duże. Dla mnie naj naj lody są w Staropolskiej, nie wiem czy w każdej są takie pycha i  wielkie na pewno na  wyżynach niedaleko Staffa takie właśnie są. Dwie gałki wyglądają jak 4 a smaki też niczego sobie :)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #22 dnia: 1 Października 2010, 02:13 »
Mysia, nigdy nie zamawiam czekoladowych lodów, jakoś nie lubię... wolę owocowe ;) Wiec nie kwestionuję Twojej opinii :razz:

Precious, ta lodziarnia o której piszę, jeszcze do niedawna miała zupełnie innego właściciela i zupełnie inne lody! Niedawno wykupił ją sąsiad moich teściów, który jako jedyny w Bydzi ma międzynarodowy certyfikat na swoje lody, przywiózł recepturę z Włoch i trzyma ją w tajemnicy (tzn. robi te lody zupełnie sam). Wiem, że nawet Sowa próbował go do siebie zwerbować ;D Nie myślcie, że zachwalam tę lodziarnię, bo prowadzi ją znajomy, ja tego pana nawet osobiście nie znam, kojarzę go tylko z widzenia i z opowieści ;) Ale wiem jedno - jego lody są BOSKIE :Serduszka: Precious, proponuję wybrać się tam jeszcze raz... Jestem pewna, że zauważysz różnicę ;)

Offline Daisy87
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 972
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Października 2010, 22:33 »
to i ja dorzucę swoej trzy grosze  ;D
Polecam restaurację Oranżeria przu ul. Jana Kazimierza ( przy Starym Rynku, obok jest Magdzińskiego)
Bardzo miła atmosfera, ciekawy wystrój. Cena lunchu (do 15:30) tylko 15zł, w cenie jest danie ( chyba 6 dań do wyboru) i napój ( kawa, herbata, sok, woda, wino). Porcja nie jest mega wielka ale dla mnie wystarczająca, chociaż ja jestem osobą która ma mały żołądek wiec może to nie jest obiektywna opinia ;) Ceny normalnego obiadu od 20 do 30zł. Myślę, że warto tam zajrzeć ;)

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Października 2015, 23:22 »
Jak tam bydgoszczanie?  Gdzie aktualnie można dobrze zjeść w Bdg?

Offline Vivka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6224
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2014
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Października 2015, 08:08 »
ooo jaka reaktywacja :D

ja polecam restaurację Kuchnia przy ul. Grodzkiej ( drugi lokal ul. Jatki). Jedzenie rewelacyjne, codziennie nowe menu. Naprawdę warto! :)
Tatar na przystawkę- najlepszy jaki w życiu jadłam :)




Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23884
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Października 2015, 16:38 »
A co, Zibi, wybierasz się do nas? :)

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Bydgoszcz - gdzie dobrze zjeść
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Października 2015, 16:38 »
tak myślę ...