e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Dieta Dukana - forumowa grupa wsparcia  (Przeczytany 617304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30.05.2009
Zgadzam się z Kasią... im więcej się je tym szybciej się chudnie :) Ja też jem teraz ogromne ilości żarcia.... przed dietą wydaje mi się, że jadłam dużo mniej :)

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
no i to jest własnie ten błąd który popełniłam w I fazie. schudłam tylko 2 kg ::)
a teraz każdego dnia coś leci, a to -0,3 0,5- albo tak jak dzis -0,7 :)
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Jeny, ja nawet tak po prawdzie nie mam kiedy tego wszystkiego zjesc, siedze caly dzien w pracy to tylko krotkie przerwy na lunch, kefir czy serek przy biurku ::)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
wiśniowa ja się wcześniej nie tyle co odchudzałam (te 5kg) ale zmieniłam styl żywienia, czyli ograniczyłam makarony, ziemniaki, jadłam mniej ogólnie kalorii, bez słodyczy, wiecej ryb, kurczaka i warzyw, więcej wody i tak jakoś wyszło

A tak to jeszcze w życiu na żadnej diecie nie byłam!

W sumie maruda ze mnie, od 1 grudnia schudłam 9kg to chyba znośnie.
I stwierdzam że za mało jem!

Proszę dajcie jakiś przepis na wątróbke :D
Jutro będę szukać twarogu na sernik! I obiecuję jeść więcej :D

Anusia ja tez mam z tym problem cały dzień na zajęciach, 15 min przerwy i kiedy to jeść?

Wiśniowa a na jakim trybie jestes?
Ja mam 2/2 ale już sama nie wiem jaki najlepszy

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
To może po prostu Twój organizm nie został zaskoczony pierwszą fazą i tyle.... z resztą i tak bardzo dużo schudłaś jak dla mnie i to w tak krotkim czasie.... brawo  :brawo_2:

ja lecę systemem 1/1... jakos mi najłatwiej żyć bez warzyw jak wiem, że następnego dnia już będę mogła się nimi zajadać  ;)

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Ja jestem na 5/5. Nie wiem, może zmienię jak zacznie mi przeszkadzać. Przyznam się szczerze, że wcześniej jakoś warzyw nie uwielbiałam, jadłam dosyć rzadko. Najczęściej pomidory, ogórki i sałatę. Teraz to trochę więcej bo mam sporo pomysłów na dania i chce mi się gotować :)

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
jeju ale Wy mało jecie :o

im więcej się je tym szybciej się chudnie :)

to chyba nie oznacza ze mam jesc na sile, az mi bedzie niedobrze?? :) kurde ja rozumiem ze trzeba jesc ale glodna nie chodze a do jedzenia mnie nie ciagnie. moze kazdy organizm inaczej reaguje i ma inne potrzeby... poprostu wiecej w siebie nie wcisne i tyle! :) moze inne dziewczyny tez tak maja :)

chyba lekko zgrzeszylam, M dzis pokroil i przyprawil kurczaka na kotleciki, zjadłam 3-4 i dopatrzyłam sie ze w przyprawie była marchewka, ogolnie nie widziałam jej w kotlecikach a sporo zostało mi na jutro, jakos szkoda mi sie ich pozbyc

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
nie no nic na siłę... ja na uderzeniówce byłam ciągle głodna więc jadłam teraz już mi się apetyt zmniejszył ale i tak jem sporo.... co do zmuszania to zmuszam się do śniadania.... przed dietą prawie nic nie jadłam rano a jak już to coś małego bo zazwyczaj rano nie chce mi się jeść  :) a co do ilości... zjadłam dzisiaj

śniadanie : placek dukana z trzema plasterkami sopockiej i serkiem wiejskim
II śniadanie : wędzony pstrąg
obiad: 2 kotlety z piersi indyka z serkiem wiejskim i korniszonkiem plus rosołek
deser: jogurt naturalny straciatella (wtarłam sobie nutelkową czekoladkę)
kolacja : wędzony łosoś z serkiem wiejskim

jeszcze pewnie kefirek wciągnę wieczorem :)

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
u mnie :

sniadanko : placek z 4 plastrami wedzonego lososia
II sniad: srek wiejski
tzw lunch :) salatka z jajka, wedzonego lososia, korniszonka, przypraw + sos czosnkowy z jogurty
obiad ok 18 - kotleciki drobiowe z ta nieszczesna przyprawa z marchewka (jesc czy nie  ???)
zaraz wciagne jeszcze udko wedzone :)

dzis przezylam kryzys slodyczowy... jak pomysle ze przez nastepny rok nie wciagne nic dobrego to mi przykro jes  :'(

Offline kaamila Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 10.07.2010
Ja wczoraj zakupiłam wreszcie wagę i się zważyłam i ....................61,8 kg, to znaczy, że od początku diety schudłam tylko 3, 2 kg.  >:(
Na diecie jestem 31 dzień, ale jestem na P+W i mam @, więc może jakis kilogramek się zachomikował wraz z wodą, jak by tak było to średnio nadal wychodzi 1 kg na tydzień.

Ja też mało jem, ale przed dietą nie jadłam jakiś czas chleba w ogóle i ziemniaków też mało. No i BMI mam w normie, więc może dlatego wolniej chudnę??? Chciała bym zrzucić 9,5 kg, dukan wyliczył, że zrzucę tyle 4 kwietnia....realne?

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
hmmm a twaróg jecie wieczorami? ja mam nawyk z silki ze nie jem nabiału wieczorem. choc wiem ze laktoza w przetworach mlecznych jest zredukowana wiec sama nie wiem, mozna czy nie mozna? zaraz chyba sobie zrobie ze slodzikiem bo mam straszna chcice na slodkie  :D

Offline biedronka81 Kobieta

• nowicjusz
hej ja tez jestem 3 dzień:) póki co -1,4 kg ale korzystam ile sie da z zasady jeśc ile chcesz i kiedy chcesz:)

mam do was pytania (nie widziałąm tego wątku i dałam w przepisach)

- czy mozna pic kefir owocowy 0% tł ale cukier jest?? podobnie mam z jogurtem, bo trudno dostać 0% tł i cukru (tylko w kefirfu firmy sanok ale co przyjde do wykupione:( )
- gdzie kupujecie kakao odtłuszczone i jak sie nazywa
- jaki to słodzik specjaln do pieczenia?

przepraszam z góry jak te pytania juz byly ale nie mam czasu teraz tych 26 str wątku czytac

dzieki

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
myślę, że można... mi kefir czy jogurt bardziej wieczorem wchodzą  ::) Paula zrób sobie nutelkę i wlej ją do foremek do lodu i włóż do zamrażarki... będą czekoladki na słodyczową chcicę ;)

kaamila : 1 kg na tydzień to jest idealny spadek wg Dukana.... szybsza utrata kilogramów jest podobno niezdrowa  :)

zrobiłam dzisiaj galaretkę z kuraka i coś mi nie chce stężeć... chyba za mało dałam tego agar-agar  ???

Biedronka : lepiej daruj sobie owocowe kefiry czy jogurty bo mają sporo węglowodanów, kakao odtłuszczone kupiłam w zwykłym sklepie (np.: wedel kakao o obniżonej zawartości tłuszczu), słodzik na którym jest napisane, że jest do gotowania lub pieczenia

ja używam takiego

kakao wygląda podobnie jak to ale nie ma napisu naturalne.. za to pod napisem kakao jest napis "o obnizonej zawartości tłuszczu"

Offline biedronka81 Kobieta

• nowicjusz
dzięki:)

a gdzie ten słodzik kupilas?? nigdzie nie widziałam takiego!

a na wedlu ta obniżona wartość tłuszcvzu to ile %%?? bo ja kupiłam decomorene i też pisze e obiżona zawartość tlszczu a 10-12% jest - to ok takie??

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
tak takie... wedel ma chyba 10 albo 11% dlatego też kakao to rarytas i należy je stosować z umiarem ;)
słodzik kupiłam w kauflandzie... tam jest ogromny wybór słodzików... takich do pieczenia/gotowania widziałam chyba z 5 (w płynie i w proszku)

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
to i ja mam pytanie:

ile moge dać mąki kukurydzianej??
zamiast tej salatki z kuraczaka robie naleśniki z przpisu który sama wklepilam i tam jest mąka kukurydziana. Pytanie ile moge dac?pół szkl to chyba za dużo co?
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
nie możemy jeść mąki kukurydzianej tylko skrobię kukurydzianą... wiem, że w książce jest mowa o mące ale to błąd w tłumaczeniu  :) ja do naleśników daję czubatą łyżkę skrobii na 2 jajka i 0,5 szklanki mleka  :)

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
no to dooopa :-[ :-[ :-[  ciasto idzie do kosza:(

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Dziewczyny mam słodzik Sweetie Gold w proszku do pieczenia i wypiekow i teraz czytam etykiete a tam 395 kcal w 100 g :o Ja myślałam, że słodziki są niskokalorczyne albo ja mam jakąś sciemę ???

Wszamałam wlasnie kuraka wedzonego ;D

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
oj dziwczyny IIcio dniowe (I)..czuje sie podbnie jak niektóre z Was dzis - fatalanie..
od wczoraj wieczora w sumie muli mnie, jedzenie jak wdize to mam wstręt... i wcuskam na siłe..
A rano przed totalnym zejściem w pracy ratowałam sie cola light..ona jak zawsze na mdłości pomaga ;) a jest dozwolona..

ale na siłe przyjęłam; łyzke sera twarogowego 0% i 10cm kabanosa
w pracy 20 cm kabanosa + serek wiejski lekki
Potem bardzo chciałam zjesc cycka..ale udało mi sie 1/3 jednego..bo mnie cofa...
Teraz zjadłam plaster szynki idyczej + serek homogenizowany  naturalny 3%

Mam nadzieje, ze ten objaw odrzucający minie..bo generlanie chodziłam dzis głodna, ale kompetnie nie mogłam się wiziąśc za Dunakowe żarełko!

Musze chyba bardziej urozmaicać.... (ale człowiek stworzenie leniwe ;) ).

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
a o ktorej najpozniej jecie??

Vall witaj w klubie :)

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
Magda masz ogrom pomysłow na jedzonko :) wrzucaj jak najwicej do przepisów bo sa naprawde zachecajace  :D

• Chuck Norris
Ja zaraz zrobię śledzie z przepisu Magdy - będą na jutro. No chyba, że będę musiała posmakować ;D

Paula, ostatni posiłek jem ok. 21.

Annusiaaa, no ale 100g to prawie 2/3 słoika. Nie sądzę żebyś tyle na raz wsunęła :)

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
to ja już nie wiem co z tą skrobią/ mąką.... wydawało mi się, że przeczytałam całe forum o którym piszesz Magda i dziewczyny ciągle podkreślają, że ma być skrobia a nie mąka  ::) mąkę na pewno łatwiej dostać bo jest prawie wszędzie... gorzej ze skrobią :)

Magda jak robisz sałatkę z surimi?

Offline nikmat Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 18.09.2010
zrobiłam rybkę zapiekaną w sosie z jogurtu, smaczna. Już nie mogę się doczekać na P+W, to wtedy zrobię ze szpinakiem, tak jak Magda podaje. :)

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
ja jem ostatni posilek przed 20stą

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ja dzis jadłam ok 20 ostatni posiłek wedzonego kuraka - coraz bardziej mi smakuje.

Marta (Vall) warto urozmaicac, bo jak wzielam do ust takiego cycka z piekarnika myslalam ze puszcze pawia, a teraz sobie watrobke zrobiłam 0 mniami, dzis kotleciki z cycków + sosik czosnkowy (na jutro) i od razu mi sie chche jesc :)

Annusiaaa, no ale 100g to prawie 2/3 słoika. Nie sądzę żebyś tyle na raz wsunęła :)

Tak, wiem ale zdziwilo mnie, ze to az tyle ma kalorii ::)

Surimi spróbowałam i dla mnie jest fuj :P

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
mi też surimi nie podeszło.

dziewczyny z grupy poniedziałkowej, jak wam idzie spadek kilogramów? czekacie z ważeniem do piątku?

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Wiesz co Kasia, mi Dukan wyliczyl, ze bede miala w I fazie spadek 1,8 i coś czuje, ze wlasnie tak bedzie bo dzis rano mialam rowny 1 kg mniej.

Wydaje mi się, że o wiele się wolniej zrzuca jak się ma mniej do zrzucenia - maslo maslane ale kumacie. Gruby straci w uderzeniówce 5 kg, a taki co ma dobre BMI a chce sie troszke odtluscic to wolniej i mniej mu leci.

• Chuck Norris
Zgadzam się anusiaaa, mi po uderzeniówce zeszło 1,8kg, ale jak widać na suwaczku, mało mam do zrzucenia...