e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Dieta Dukana - forumowa grupa wsparcia  (Przeczytany 617369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
Kasia* przepisik juz wrzuciłam :)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
mariolka po  pierwsze dzieki z aprzepisy :)

po drugie nutelke robie z wieksza iloscia wody. mikserem musze sprobowac - moze bedzie gladsza. ja jestem niecierpliwa i mi tam na gladka mase reka sie nie chce :)

ale jaka woda?
w przepisie nie widziałam wody
było 7 łyżek mleka odtłuszczonego, kakao,słodzik i 2 łyżki mleka w płynie
no to jak te 2 łyżki mleka miały zrobić gładką masę z takiej ilości proszku?

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30.05.2009
mi nutelka wyszła z przepisu ale od razu wrzuciłam ją do foremek i do zamrażalnika... fajna jest :) już kilka pochłonęłam... do roztarcia użyłam berła... tylko ja dawałam ciut mniej mleka w proszku a więcej mleka w płynie :)

w ogóle to w życiu tyle nie jadłam co teraz na tej diecie  ;D dzisiaj 17 dzień diety i już 6 kg poszło  :waga: a chodzę napchana jak nie wiem co... i co dziwniejsze spadki wagi najwidoczniejsze są po dniach PW (idę systemem 1/1)

chlebek z mikrofali mi w ogóle nie wszedł... cały poszedł do kosza  ::) zdecydowanie wolę dukanowego placka z patelni... codziennie na śniadanie mam jakąś jego wariację ;) chleba z drożdżami jeszcze nie piekłam i się nad nim zastanawiam... chyba wolę oduczyć się jedzenia chleba w ogóle bo po zakończeniu diety rzucę się na białe pieczywo i wrócę do punktu wyjścia  ;) bo właśnie takie kanapeczki mnie zgubiły  ::)

i też miałam taki dzień na uderzeniówce, że mi jedzonko w gardle stawało... żadnego z posiłków nie byłam w stanie dokończyć  ::)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
ja upiekłam ciasto jogurtowe
wszytsko ok,tylko cierpkie w smaku straszliwie
czy to oznacza,że jednak ten slodzik nie nadaje się do pieczenia?

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
Mariolka te słodziki na których nie jest napisane, że są do pieczenia tracą część właściwości w trakcie obróbki termicznej... jeżeli nie masz innego to możesz dodawać ale więcej bo z tego co kojarzę taki słodzik traci ok. połowę swojej słodyczy :) Wyczytałam to na forum dukanowym  :)

Offline kivi_23 Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 4 czerwca 2010 - 16:00
To ja chyba też mam zły słodzik.. robiłam wczoraj budyń i w ogóle nie był slodki :P

Offline maggi-80 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19-06-2010
Wczoraj kupiłam sobie spodnie, bo już wszystkie ze mnie lecą. Rozmiar 38  :skacza: :skacza: :skacza: :skacza:

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
ten słodzik to i owszem z czerowną etykietą ale taki tescowy

a może za malo dałam?
bo w przepisie było 3 czubate łyżki
a powiedzcie ile to wtedy tabletek, bo jak tak stoję i non stop wyciskam po maleńkiej tabletce i się namacham,to mi się odechciało i dałam łyżeczkę tylko

Offline Madmoseille Kobieta

• nowicjusz
maggi ale Ci dobrze - gratuluję  :brawo_2:
mam nadzieję, że za jakiś czas też będę kupować ubrania w mniejszym rozmiarze  ;D

siedzę w pracy i zjadłam puszkę tuńczyka+2 jajka na twardo, obżarłam się na maxa (oczywiście mówią, że smrodzę tym żarciem ale co tam ...)

p.s. nie wiecie może dlaczego nie pojawia się u mnie suwaczek z wagą? i niektóre emoty?

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
Maggi gratuluję  :brawo_2: :brawo_2: :brawo_2:

Mariolka tabletka słodziku odpowiada łyżeczce cukru więc jeżeli w przepisie jest mowa o 3 czubatych łyżkach to wg mnie powinnaś dać 6-8 tabletek plus oczywiście zapas jeżeli słodzik traci słodycz przy wysokiej temperaturze.... ja staram się unikać słodzika kiedy tylko mogę... to jednak niezbyt zdrowe jest ;)

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
gratulacje Maggi!!!

Offline kivi_23 Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 4 czerwca 2010 - 16:00
Maggi-80 Gratulacje!!

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris

Mariolka tabletka słodziku odpowiada łyżeczce cukru więc jeżeli w przepisie jest mowa o 3 czubatych łyżkach to wg mnie powinnaś dać 6-8 tabletek plus oczywiście zapas jeżeli słodzik traci słodycz przy wysokiej temperaturze.... ja staram się unikać słodzika kiedy tylko mogę... to jednak niezbyt zdrowe jest ;)
ale w przepisie było 3 czubate łyzki słodziku...nie cukru

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
no ale słodzik robią tak, żeby mniej więcej odpowiadał słodyczą temu co cukier... jak kupujesz słodzik w proszku to zazwyczaj jest tak samo słodki jak cukier więc proporcje sa takie same

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Wiśniowa, 6kg na minusie? Super!! Ja dziś 12 dzień, w niedzielę planuję ważenie  ::)

Maggi
, o spodniach 38 marzę, mam takie fajne beżowe sztruksy, których nie oddałam, a leżą już jakieś 7 lat. Nie mogę się doczekać jak je założę... Gratuluję efektów!!

W ogóle wczoraj spędziłam cały wieczór w kuchni - dokładnie 4h30m! Byliśmy z Małżem na zakupach i jakoś tak dużo mięcha i ryb miałam do obrobienia... No i sernik. Ehhh, ale teraz czuję satysfakcję. Pełna lodówka = dobry humor ;D

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Wiśniowa ja podobną ilość dni na diecie a mi spadło 3kg ehh no trudno :D Gratuluję takiej imponującej szybkości!

Maggi ja to samo! Mierzyłam w sobotę dżinsy 38 i weszłam jupi jak się cieszę :D
na razie nic nie kupuję trochę na mnie spodnie wiszą ale poczekam jeszcze kilka kg...

chyba muszę upiec ten sernik co mówicie! Jutro wybieram się do tesco :)

I też nienawidzę wyjazdów, ludzie w pociągach dziwnie się patrzą na serek wiejski czy sałatki, ale jedno jest pewne, tak siebie możemy rozpoznać , kto wyciąga serek ten protalek :D

dzisiaj ubogie z powodu podrozy
sałatka z kurczaka, jajka i sera
dwa ciasteczka
serek wiejski z kromką chleba

i nic więcej nie będzie chyba że w drodze na pociąg zakupię jeszcze jeden serek wiejski, ale jutro za to planuję wątróbkę, no zobaczymy:D

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
Ja na początku robiłam większe zakupy... teraz się wycwaniłam i kupuję mniej.... mam przez to świetny pretekst do codziennego spaceru (do sklepu ;)). Akurat wychodzi mi te "zalecane" 30 minut marszu w obie strony :)

ciriness : ja na uderzeniówce straciłam 4 kg stąd ten wynik ;) dżinsy już na mnie wiszą ale też się wstrzymuje... szkoda teraz coś kupować ;) żałuję, że się nie zmierzyłam na początku diety bo w cm chyba naprawdę sporo mi spadło... mąż przy każdym obięciu mnie jest zaskoczony bo zmiany są z dnia na dzień :) pewnie niedługo waga się zatrzyma i będzie spadać wolniej.. podobno to normalne :)

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Wiśniowa a dużo chcesz zrzucić?
Będziesz mogła potem ubrania porównać hihi :D

Ja już nie wiem, może coś źle jem, ale 3 kg w 3 tygodnie z czego 2kg na uderzeniówce to strasznie wolno, wyjdzie że te 7 kg będę zrzucać w takim tempie przez 4 msce...a dukan wyliczył że do połowy kwietnia :(

Jak waga spada to jest fajnie, ale jak tak stoi to załamka idzie, od kilku dni oscyluje wokół 65 i nie chce ruszyć!

Da ktoś przepis na Magdowe wątróbki bo nie mogę znaleźć ?

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris

Da ktoś przepis na Magdowe wątróbki bo nie mogę znaleźć ?

Wlasnie je pozarlam, były pyszne..mniam mniam...beda mi towarzyszyc od dzis czesciej.
Ale przepis mam w domu, wpisz w wyszukiwarce i ci znajdzie.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
Ciriness : Każdy ma swoje tempo więc nie ma się co przejmować.... może masz jakąś historię odchudzania? Dukan to moja druga dieta w życiu a ostatnia (kapuściana) była jakieś 6-7 lat temu więc może to ma znaczenie  ::) Na suwaczku masz -9 kg więc wnioskuję, że się już wcześniej odchudzałaś :)

Offline malavi Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 3.06.2010
zdobyłam mleko odtłuszczone i słodzik do ciepłych rzeczy w proszku, a skrobię kukurydzianą zamówiłam w necie :) jestem gotowa na nadejście kolejnej fazy :) piątku przybywaj!!!

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Ja dzisiaj jestem 3 dzień na I fazie  :)
Wczoraj chyba za mało zjadłam popołudniu bo dzisiaj obudziłam się z bólem głowy, nudnościami i... uczuciem straszliwej pustki w żołądku!!!
Ale teraz jest już dobrze  :)

Dzisiaj zjadłam:
I śniadanie - 4 plastry gotowanej szynki
II śniadanie - jogurt naturalny z 2 łyżkami otrębów pszennych
potem - serek grani light
obiad - wątróbka z indykiem
jeszcze coś przekąszę na kolację...

Offline Madmoseille Kobieta

• nowicjusz
Asiu, Ty tak samo jak ja - 3 dzień  ;D
mam podobnie jak Ty, głowa mnie boli i strasznie chce mi się pić ale wlewam w siebie ile mogę  ;D

powodzenia kochana :skaczą:

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Powodzenia i dla Ciebie Gosiu  ;) :-*

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
A mnie nic nie boli i czuje się swietnie, a tez mam 3 dzien  ;D

Menu na jutro:
sniadanko: serek homo ze slodzikiem
II sniadanko: szynka + jajo + chlebek z mikrofali
Obiad: placki z kuraka (znalazlam jakis takis przepis)
Podwieczorek: kafir
Na kolacje cos przetrące ale nie wiem co.

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
ja tez dzisiaj 3 dzionek :)
wczoraj czułam sie paskudnie, mam nadzieje ze tylko przez zmiane pogody :)

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
jeju ale Wy mało jecie :o

ja dziś:
kefir
noga bez skory
6 plastrów wędliny
kawałek ryby grilowanej
2 pomidory
pieczarki do ryby
kapusta kiszona
2 jajka
połowe sernika  z wczoraj

a w planach mam:
sałatka z grilowanego kurczaka z warzywami i jogurtem plus czosnek i koperek
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Właśnie wróciłam od kosmetyczki i Ona też jest na Dukanie  :) Świat oszalał na punkcie tej diety :D

Zaczynam rozważać  ;D

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Kasia, a ty zawsze jadlas tyle...bo ja od zawsze jem max 5 posilkow i jak teraz mialabym wiecej to chyba bym puscila pawia...tak jak w ostatnioa sobote(chcialam sie najesc przed dieta i wszystko poszlo w kibel ::) )

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
wiesz ja jadłam chyba mniej,.
ale tu widzę że sprawdza sie to co na poczatku pisała Magda: im więcej sie je (mięsa i ryb szczególnie) tym więcej sie chudnie.
Mi ciężko szło na początku, więcej jadłąm jogurtów i kefirów itp a na mięso nie miałam ochoty.
teraz sie własnie rybami, jajkami i kurczakiem objadam a reszte to tak jak mi sie zachce. I waga ruszyła w dół.
poza tym tak jak pisałam wcześniej : uwielbiam te cistaeczka otrębowe no i sernik na drugi dzien rewelacja (trochę za słodki jak dla mnie, następnym razem dam mniej slodziku)
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień