e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Dieta Dukana - forumowa grupa wsparcia  (Przeczytany 710785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ja dzis jadlam ta z Lidla na G. taka dziwna nazwa.

A na co mam patrzec w skladach szynek czy kielbas tez na wegle i tluszcz?
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline baska98 Kobieta

super ten wątek z przepisami, bo mi tez się nigdy nie chciało wertować tego wątku w poszukiwaniu czegoś...

Offline wiśniowa Kobieta

Magda gdzie w Olsztynie jest sklep ze zdrową żywnością? Mi w końcu waga ruszyła po przestoju chorobowym  :waga: No i moja Matula zachęcona moimi wynikami zaczęła od piątku dukać  :) I teraz ciągle wisimy na telefonie konsultując jadłospis ;)

Offline Kasia* Kobieta

a ja włąsnie piekę sernik , ciekawa jestem jak mi wyjdzie.

Kivi mi też skaczą kg, fakt trochę demotywujące to jest ale myślę sobie: od czego miałabym przytyć :D
a co do jedzonka szpitalnego myśle że jajka możesz sobie wziąć , kefir, serek wiejski i tuńczyka w puszcze. A ktos z rodziny może ci przynieść grilowanego cycka (zimny bo zimny ale zawsze mięsko)
« Ostatnia zmiana: 3 Marca 2010, 11:39 wysłana przez martini »
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline ciriness

Jako że zbyt dobrą kucharką nie jestem to powiedzcie mi dziewczyny jak grube mają być te ciasteczka i na czym je pieczecie? Bo mi przywarły do blachy :( i takie jakieś...suche wyszły!!

Offline Kasia* Kobieta

ja dawałam folię aluminiową , a teraz zakupiłam sobie papier do pieczenia.
suche? hmm, moje są kruche. i pyszne ;)
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Dziewczęta  ;D mam pytanie: a ile jajek tygodniowo można zjeść? chyba najlepiej samo białko?

Offline Mariolka Kobieta

dziewczyny wysłałam męża do sklepu ze zdrową żywnością
na serio słodzik kosztuje ponad 40-zł?
jak zadzwonił to kazałam mu nie kupować tego

Offline wiśniowa Kobieta

to co to za słodzik? może jakaś paczka wielka  :o :o :o  słodzik do gotowania/ pieczenia w proszku czy w płynie widziałam za jakieś 10-15 zł

jajek można jeść ile się chce  :) ja jem około 15 tygodniowo.... jak będzie równy miesiąc diety to sprawdzę cholesterol  ;)

Tak w sklepach sie cenia ze zdrowa zywnoscia  ::)

A czy takie cos to jest ta skrobia kuku http://www.allegro.pl/item935187303_skrobia_kukurydziana_prod_bezglutenowy.html bo nawet tanie.

Offline Kasia* Kobieta

mariola ja użwam zwykłgo słodziku w tabletkach - okazuje się pare postów wyżej że jest ok. Kosztował 5,5zł

zrobiłam sernik , całkiem smaczny, pięknie pachnie, tylko teraz wyrzuciłam go na papier bo "mokry " jakiś taki jest.

chyba można go zjeśc bez ograniczen co? ma tam 600g twarogu i 5 jajek i 3 łyzki otrąb

Offline kivi_23 Kobieta

Kasiano właśnie tak myśle, że sobie spakuje co nie co :) żeby jak najmniej grzeszyć

Offline Vall Kobieta

Kasia widze ze ty specjalizujesz sie w smakowitaościach-słodkościach :)

A co do jaj..ja rozumie, ze nie całe jaja sa dozwolone bez ograniczen, a jedynie białka, z żóltkiem nalezy uważać... ::) czy sie mylę?

Offline Kasia* Kobieta

wiesz bo ja lubie słodkie.
no i cos podjadam non stop, a to plasterek wędlinki a to otrębowe ciastka

jutro P+W  :)

dziś jestem pełna bo zjadłam:
-kefir
-puszkę tuńczyka
-6 plastrów wędliny drobiowej
-pół kg sznycli z indyka z grila (6 plastrów grilowanych)
- 2 kawałki sernika

i na kolacje ryba w folii z piekarnika

apetyt mi dopisuje :D

Jezuuuuuuu pol kg miesa...to jest ponad moje sily nawet na dwa dni :o

Menu na jutro:
Sniadanie : serek wiejski
II sniadanie: szyneczka
Obiad: watrobka z przepisu Madzi
Podwieczorek: jogurtos z otrebami
KolacjaL: kurak wedzony jak wcisne ale nie obiecuje  ;D
Do tego bedzie kawa z mleczkiem i cola light + woda.

Offline tete Kobieta

• "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 2.06.2007
Sluchajcie,ja dzis dalam 1/3 cebuli do duszonych cycek z kurzczaka i natke-dopatrzylam sie w książce ze mozna-czy się myle?
a jak z curry jest?mozna choc troche dodac do mięs?
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline wiśniowa Kobieta

Vall : o ile dobrze zrozumiałam książkę to z żółtkiem należy uważać tylko jeśli ma się problemy z cholesterolem  ::) co prawda jest w im trochę tłuszczu ale nie wiele... za to są witaminy :) kiedyś gdzieś czytałam (nie pamiętam gdzie i nie wiem na ile to sprawdzone), że żółtka jajek podwyższają cholesterol gdy występują z cukrem (np.: w ciastach)

Anusia: ja mam tą skrobię... nawet od tego sprzedawcy kupiłam ;) ma też agar-agar :)

Offline paooolka Kobieta

ja osobiscie z całymi jajkami nie przesadzam... czesto jej samo białko.

Offline Kasia* Kobieta

ja też rano samo białko. Po żółtku mam czkawkę poza tym nie lubie za bardzo.

Anusiaaa no cała paczka tyle miałąm ale zjadłam na dwa razy- jak dobrze przyprawione, grilowane to place lizać.

Offline paooolka Kobieta

dzis za mna :

placuszek z otrab, białek i sera + serek wiejski
jogurt nat
3 plastry lososia
4 pałeczki z kurczaka
twaróg z zółtkiem, lyzka jogurtu, słodzikiem i cynamonem
kawka, woda, cola zero :)

dzis malo jedzenia i mało mieska bo migrena mnie dopadła... mdliło mnie na mysl o jedzeniu wrrrrrrrrr

Offline malavi Kobieta

Nie mogę znaleźć tego mleka w proszku nigdzie :) Byłam w realu i nie było, jak jest to na jakim dziale?

Offline Mariolka Kobieta

ja mleko w proszku to odtłuszczone kupiłam dzisiaj w tesco tam gdzie są śmietanki do kawy, mleczka w tubkach i mleka w  kartonie

mam pytanko kupilam 2 słodziki w tesco
jeden na bazie aspartamu, napisane,że nie nadaje sie do pieczenia
i drugi na bazie cyklaminianu-czy wg was nadaje się do pieczenia?

Offline nikmat Kobieta

Drugi dzionek dietki, nie jest tak źle:
menu podobne do wczorajszego, tyle że wieczorkiem cycek pieczony i wcześniej kefirek 0%.
A wieczorkiem jak małego wykąpaliśmy i nakarmiłam wybyłam na rowerki. :)
Po 4 miesięcznej przerwie od fitnessu nie było tak źle jak myślałam, choć i tak mokra zeszłam z rowerku. :D

Offline Vall Kobieta

uuulala..Kasia faktycznie masz apetyt :)
mi jakoś mięcho samo średnio wchodzi...

Ja dzis tak jak pisalam:
sniadanie: białko i serek wiejski
potem przegryzłam kabanosa - laske (końskiego)  - anusiaaa kupilam w Almie (b. dobry)
Serek wiejski
Filecik z indyka i łyzke chudego sera białego
I jogurt 0% Sanok(owocowy), bez cukru (co prawda ma 6 węgli, ale na mysl o mięsie czy rybie mnie wzdryga ;)

ps. i mase wody, przez to źle spałam, bo siku non-stop biegałam :)
anusiaaa nie pij kawy na noc ;)

Offline Kasia* Kobieta

jeeeeejju sernik mi strasznie zmakuje, chyba bardziej niż zwykły.

i juz wiem że zamiast jeść suchy twaróg bede robić sobie własnie taki sernik(z jajkami, i pół szklanki mleka, a no i słodzikiem)

Offline Mariolka Kobieta

no ja jutro piekę sernik
postanowione

Offline Kasia* Kobieta

tylko przygotuj sobie ręczniki papierowe bo jest dośc mokry i po pieczeniu trzeba go na jakąś godzinę zostawić, potem myk na ręczik papierowy i niech tak leży z godzinę.

Agulka jak wróce ze stolicy to zapraszam na ciacho ;)

Offline malgosiask Kobieta

No właśnie, ten sernik...  Zrobiłam dzisiaj. Niestety, strasznie mokry. Mam nadzieję, że jutro rano trochę się "zetnie" i będzie ok. Wzięłam gryza - super!
Czy spód ma się zrumienić czy mój piekarnik nie dał rady?  ::)

Offline Vall Kobieta

no to ja moze w weekend upieke sernika :)
Tak na miły koniec i początek  I i II fazy :)