e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Dieta Dukana - forumowa grupa wsparcia  (Przeczytany 637963 razy)

baska98 to może spróbuj jeszcze raz...ja dopiero za drugim podejściem się zmotywowałam i się opłaciło :)

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline dmonik44 Kobieta

Hej dziewiczyny:) właśnie dzisiaj zaczęłam dietę... mam mało silnej woli, ale mam nadzieje że jakoś dam radę. Bardzo chciałabym schudnąć bo nie mogę na siebie patrzeć... koleżanka mi doradziła żebym wydrukowała sobie zdjęcie Magdy z przed i po diecie i tym się motywowała:) a może pomoże ::)
Natalka 4.11.2012

Offline pamela Kobieta

no to pwoodzenia, a ile masz do stracenia?

Offline dmonik44 Kobieta

13 kg według testu Dukana.
Mam być 3 dni na uderzeniówce, myślicie że wystarczy?
 jeśli utrzymałabym dietę to 28.08.2011 osiągnęłabym wymarzoną wagę:)
ciekawe.... :Pjuż nie pamiętam kiedy tyle ważyłam więc ciężko mi uwierzyć....
Natalka 4.11.2012

Offline evelaz Kobieta

witajcie dziewczyny... od niedawna zaczęłam na poważnie myśleć o dukaniu... moja córcia odrzuca karmienie cycem ,więc mogę śmiało zacząć dietę...  chciałabym zrzucić jakieś 20kg i mam nadzieję,że uda mi się wytrwać do tego wyniku... ! Wasze wyniki dodają mi wiary,że jest to realne...

mam prośbę, czy ma któraś z Was jeszcze książkę Dukana w pdf-ie i mogłaby mi wysłać na maila? mój mail to evelinaz@wp.pl z góry dzięki :)

Offline Anjuschka Kobieta

W ogóle jak tu cicho ostatnio :)

Ja się dzisiaj zastanawiałam, czy jak wrócę na Dukana po ciąży (będzie to po ponad rocznej przerwie), a nie skończyłam 3 fazy za pierwszym razem, to jak teraz zacznę od 1 fazy to na 3 fazie będę miała być tyle dni ile stracę kg teraz razy 10 dni? Bo jestem teraz w ciąży, w 8 miesiącu a nie doszłam jeszcze do wagi sprzed Dukana, ale wtedy nie utrwalałam diety odpowiednio długo. A teraz będę miała do zrzucenia o wiele mniej (no mam nadzieję, że z 5-7kg, zobaczymy jak będzie po porodzie). Czy wiadomo o co chodzi? Bo nie wiem jak mam to opisać.

Offline amika Kobieta

Ewelinko a może chcesz książkę.Chętnie Ci pożyczę bo mi na razie nie potrzebna ;)

Offline dziubasek Kobieta

Ania dla mnie to ciemna magia ;)
A cicho tu faktycznie... ciekawe, czy to już spowszednienie diety, jej odpuszczenie, czy zupełna kapitulacja ;)
U mnie sprawa ma się tak-
zrzuciałam 14 kg i wg Pana Dukana dobrze by było, abym schudła jeszcze 3kg... A ja bym chciała jeszcze 6-7 ;)
Niestety dla mnie dieta białkowa nie do końca okazała się taka super-ekstra, bo po jelitówce, którą przechodziłam jakieś 3 tygodnie temu musiałam lekko spasować. Mój żołądek na większą ilość białka reagował koszmarnym bólem... Zatem przesłam sobie na fazę trzecią wcześniej niż planowałam. Teraz dochodzę do wniosku, że ostatnie kilogramy schudnę już z głową ;) bez białkomanii nie jedząc słodyczy i kolacji oraz produktów pszennych...
Generalnie jestem mega zadowolona z efektów, moje BMI w końcu nie wykazuje nadwagi i jest w tzw. "normie" :)

Offline ricardo Kobieta

Ja teraz jak pomyślę o twarogu, jajkach na miekko czy twardo czy innych rzeczach typowo dukanowych to normalnie aż mi niedobrze... więc co za tym idzie od jakiegoś czasu nie robimy proteinowego czwartku... a waga jest ok... ale jakoś chyba trzeba będzie się przemóc...

Offline ciriness

A ja się wykończyłam ostatnim dukanem i naraziłam sobie poważnie nerki na szwank. Dodam, że piję ok 5l płynów dziennie z czego 3l wody.
Do dziś myślę że po nim choruję.

Moja przyjaciółka dostała okropnej wysypki, którą leczy do dziś.

Znajoma Pani doktor mówi, że co chwilę ktoś w szpitalu ląduje po dukanie.

Przestałam polecać tą dietę ;)

Offline kjp83

Ja prawdopodobnie mam zapalenie śluzówki żołądka z powiększonymi węzłami chłonnymi ( w trakcie konsultacji z lekarzem). Nie wiem czy to po dukanie ale to właśnie po diecie pojawiły się dolegliwości :/
aaa i teściowa jest oddziałową na nefrologii i mówiła że co chwila ktoś trafia do nich po dukanie. Dziewczyny ładny wygląd to nie wszystko, zdrowie ważniejsze. Fajnie że tak łatwo się po tym chudnie ale chyba koszt jest zbyt wysoki, prędzej czy później odbije się na zdrowiu.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline gosiaczekk Kobieta

Ja się właśnie tego bałam i nie zdecydowałam się na te dietę. Zdrowie ważniejsze niż chuda dupa ;)

Offline evelaz Kobieta

JoasiaOl - dziękuję za wysłanie książki :)

Anetko- dziękuję,ale dostałam książkę w pdfie,to mi wystarczy :)

od jutra zamierzam zacząć dukać... mam nadzieję,że obędzie się bez wizyt w szpitalu... ;)

Offline Justys851 Kobieta

To ja jeszcze wrzuce swoje zdanie - do moich znajomych ze studiów, którzy już od dawna pracują jako dietetycy trafiają ludzie po dukanie z efektem jo-jo , diete kończyli 3-4 lata temu  ::)

Offline ada1988 Kobieta

czytałam wywiadz  dukanem i on sam mówił że.... jezeli powróci się do starych nawyków żywieniowych czyli jedzenie typu fast-food tłuste jedzenie itd to jo-jo będzie! zreszta to nie tylko po dukanie tak może byc!!!!!!!

Offline dziubasek Kobieta

Moim zdaniem sama dieta w takiej konstrukcji jaką stworzył dr Dukan jest dobra. Problem pojawia się wtedy, kiedy ją modyfikujemy wg swoich potrzeb i dla swojego "widzimisie". Sama widzę po sobie- przez dwa miesiace stosowałam się do wszystkich zaleceń- zero grzeszków, kombinowania, pilnowałam się z piciem płynów... a później już zaczęłam kombinować. A dobra tu sobie zgrzesze w końcu będzie grll z przyjaciółmi... zrobie sobie po nim 3 dni białkowe i będzie git. Za mało schudłam w tym tygodniu? polecę z 5 dni pod rząd na białku to waga zleci.... no i jak się takim sposobm nie mieć uszczerbku na zdrowiu? Niestety odchudzanie wciąga. Coraz niższa waga na wyświetlaczu jest dla mnie jak narkotyk... dosłownie. I widzę, ze dla mojego męża również. Dopiero jak coś zaczęło boleć i przeszkadzać w funkcjonowaniu to człowiek się zaczyna zastanawiać... myślę, ze duża większość, któa trafia po Dukanie do lekarzy to tacy agenci jak ja ;) którzy sobie lekko zmodyfikowali zalecenia...

Offline gosiaczekk Kobieta

tak na prawdę to nie sztuka schudnąć, tylko sztuką jest tę wagę utrzymać potem :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
efekt jojo dotyczy każdej diety, bo mniej zależy od niej a bardziej od osoby stosującej...
jak się zaczyna "żreć" to się tyje na powrót i tyle...

Offline kjp83

efekt jojo zależy tylko od nas- czy zaczniemy żreć czy nie, ale jeśli co druga osoba trafia do lekarza z dolegliwościami podietowymi to coś jest nie halo.

♡ Szymon & Leon ♡

Tak ale bardziej chodzi mi o to ze dużo osób myśli ze po tej diecie takiego efektu nie ma  ;)
i nie mówie tu o powrotu od razu do tłustych dac, fast foodów , tyko do normalnej diety tak jak jest na fazie IV i to wlaśnie z protoczwartkami, niektórzy na tej fazie byli a przybierali to co stracili

Offline agulkaaa Kobieta

ja po dukanie nabawiłam się kamieni żółciowych
ale o tym wam już pisałam

niestety dieta ma dużo skutków ubocznych

Ja po Dukanie mam bialkowstręt, na widok kurczaka podnosi mi się dosłownie ::)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline maggi-80 Kobieta

Mi się wydaje, że każda dieta ma jakieś skutki uboczne. A na pewno taka radykalna. Ja akurat nie mam, ale badałam się w trakcie diety i byłam przygotowana, że ją rzucę. U mnie po diecie wyniki sa lepiej niz dobre...

Morgan

• Gość
Dziewczyny ale nie rozumiem jednego... ten watek jak dobrze widze to FORUMOWA GRUPA WSPARCIA... a wy ciągle anty? Jak ktos nie chce niech z Dukana nie korzysta... kazda dieta ma jakies skutki uboczne... nie kazda pasuje kazdemu.... ja schudlam ponad 30kg... schodzac z otylosci 3 stopnia... aktualnie mam nadwage i malutko do zrzucenia... cisnienie mam w normie i wszystkie wyniki lepsze niz miałam, łykam witaminy, pije pokrzywe i stosuje Dukana.... i NIC MI SIE NIE DZIEJE....
Jak ktos wazy duzo (jak wazylam ja) i ma motywacje (jaka mam ja) to przeciez nic takie gadanie nie da. kAZDY MA SWOJ WYBOR.

Offline kjp83

Tak Morgan ale jeśli dzieje się coś złego po tej diecie to warto ostrzec te które zamierzają na diete pójść. Niestety skutki mogą pojawiać się nie tylko tuż po zakończeniu diety. Mnie lekarz uświadomił że coś może wyjść nawet po kilku latach. Teraz gdybym miała iść na dietę ( zamierzam ) to skorzystam z nature house. Jeśli chudnąć to z głową i przede wszystkim pod czyjąś kontrolą.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Kasia* Kobieta

Morgan jesli dziewczyny mialy jaies problemy zdrowotne po Dukanie to mysle ze warto wlasnie TU o nich napisac. A nie tylko same plusy diety.
Wiadomo kazdy reaguje inaczej , ale wlasnie w tym watku nalezy pisac o plusach i minusach tej diety.
p.s mi tez nic po niej nie jest
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

kjp83 naturhouse to ja Ci raczej nie proponuje  ::)
płacisz tam za suplementy, które możesz kupić o wiele taniej w aptece, a Oni nie układaja Ci diet pod Ciebie tylko mają wszystko na dysku i drukują  ;) Tyle że chodzisz tam co tydzień więc cały czas jesteś pod kontrolą , ale te baza diet którą mają to poprostu diety ubogoenergetyczne z różną ilością kcal , i tylko dopasowują w zależnosci kto ile powinnien jeść  ;)
im bardziej zależy na sprzedaży tych suplementów niż na diecie , a często dziewczyny tam pracujące to nie dietetyczki, są tylko po jakimś tygodniowym kursie  ;) znam to od strony osób tam pracujących i to tylko nie w jednym punkcie  ;)

Offline kjp83

A mój ojciec ma tam znajomości więc liczę na lepsze traktowanie ;D. On sam bardzo ładnie na tym schudł. Suplementy podejrzewam że są oparte na składnikach ogólnodostępnych, ale mi chodzi o to by być pod czyjąś opieką, żeby ktoś kontrolował to wszystko. No i nie ukrywając cotygodniowe ( czy co dwa tyg- już nie pamiętam) wizyty są mobilizujące. No nie wiem- zastanowie się jeszcze. Jeśli nie to, to pójdę do dietetyka. Na pewno żadna dieta "z gazety".

♡ Szymon & Leon ♡

To fakt , tak jak napisałam wyżej, cotygodniowe wizyty są mobilizujace, tymbardziej ze za każdym razem jesteś ważona i mierzona  ;)
skoro masz znajomości to może nie będą Ci wciskac tych najdroższych suplementów  ;)
Ogólnie ich diety nie są jakieś złe, chodzi mi o to ze większą wagę i nacisk kładą na spzredaż tych suplementów niż na odpowiednie dopasowanie diety i ułożenie jej indywidualnie do danego człowieka - bo tego w ogóle nie robią  ::)