e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Dieta Dukana - forumowa grupa wsparcia  (Przeczytany 653122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ciriness

Też mam wrażenie, że wszyscy zaczęli dietę, półki świeca pustkami, ale tylko w niektórych, cennych dla nas miejscach :)

Dziewczyny, dzisiaj 2 dzień uderzeniówki i jem, nie jestem głodna, ale mi strasznie słabo i kręci mi się w głowie. Normalne to? A jak tak, to kiedy przejdzie :)

Ja też tak miałam, na uderzeniówce było mi słabo, a pierwsze dwa dni kręciło mi się w głowie, tak organizm czasem reaguje, przejdzie :)

ja właśnie zrobiłam cisteczka. Znowu w zmodyfikowanej wersji.
2 jajka
serek homo (200gr)
twaróg (cała paczka)
ciut mleka 0,5%
cynamon
i ok 6 łyżek płatków pszennych (nie miałam owsianych )
12 tabletek słodziku (rozkruszonych)

wszystko zmiksowałam. i do piekarnika

wyszło mi ok 25 ciastek. i pytanie ile mogę dziennie ich zjeść? (wyszły pyszne)

Można zjeść 3 łyżki otrębów dziennie :)

Magda właśnie, czekam na pomysły na sałatki na P+W, ja mam 2/2 ale chyba przejdę 3/3 !

Dzis II dzien, chcialam się nie ważyc rano ale nie wytrzymałam  ;D Waga pozakała mniej o 900g  ;D Dobrze wiem, ze tak zawsze jest na poczatku ale to dodatkowa motywacja :)

Teraz popijam kawke + wode na zmiane  :) Otreby stoja obok i sie usmiechaja, mi one smakuja tak "na surowo" bez niczego  :) Tylko zawsze zapomne ile przennych i ile wosianych w tej proporcji 2+1 ???
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Vall Kobieta

a ja nie mam wagi :) więc nie waze sie...

zwazyłam sie wczoraj na fitnesie, zwaze sie moze w srode bo tam ide, i w pt...
Albo zrobie to dopiero w pon :) zeby był "efekt" mocniejszy :D

ja po sniadnaiu: serek +białko z jednog jaja na twardo +kawa z mlekiem....
A do pracy ..hmm..nie wiem co wizasc... pewnie kupie sobie kabanosy konskie - bo wygodnie sie je je, sa dozwolone i...są miesne - a mowicie ze wazne zeby dużo mięcha jesc... potem cycki czekaja juz upieczone..i na wieczór sie zobaczy..pewnie kawalek makreli ;/ (nie jestem fanką ryb ;) )

A gdzie te konskie kabanosy kupujesz?? Ja tez chce :P

I jak robicie cycki, jakie dajecie ziola itp bo moje wczoraj byly srednie >:(

Offline ciriness

Anusia możesz się ważyć, dukan pisze że nawet w ciągu dnia kilkukrotnie waga może spadać :)

Ja koniny za nic w świecie nie ruszę!

Magda chodzi o to że ja nigdy za bardzo sałatek nie jadłam :( Zrobiłam jedną z makreli z jajkiem i koniec pomysłów :(

Witam wszystkie forumowiczki ;-)
to mój pierwszy post na Waszym forum, zawsze byłam tylko nickiem . . .
Za namową mojej Asi ;-) od wczoraj również jestem na dukanie  ;D

moje menu wyglądało następująco:
I śniadanie: serek wiejski lekki Piątnica
II śniadanie: kefir
obiadokolacja: makrela wędzona i 2 jajka na twardo
w ciągu dnia dużo wody i herbata szczególnie czerwona

chyba troszkę za mało?

a dzisiaj:
I śniadanie: serek wiejski lekki Piątnica
mam też duży jogurt naturalny Jovi, otręby owsiane i żytnie, no i tuńczyk z puszki
po powrocie z pracy upiekę sobie filety rybne w folii

proszę powiedzcie mi czy dobrze
chętnie wysłucham Waszych porad - dziękuję  :)

Madziu wczoraj taki dzień był, w sumie bez przygotawań  :( ale obiecuję poprawę
książki zakupione ale jeszcze się nie wczytałam . . .
napiszcie proszę swoje menu na "uderzeniówkę" będę wdzięczna ;-)

Madziu,  Twoje efekty są zdumiewające - gratuluję !!!

Offline agulkaaa Kobieta

a ja uwielbiam te ciasteczka otrębowe
wczoraj dałam jeszcze do nich aromat migdałowy

niebo w gebie

o lece do wątku z przepisami

Offline ciriness

Ja się właśnie zastanawiam, jutro wyjeżdzam na cały dzień, pół dnia spędze w pociągu i na uczelni a mam dzień P i co ja mam jeść, 3 serki to za mało na cały dzień...

Macie jakieś pomysły??

Offline agulkaaa Kobieta

a na podjadanie ciasteczka otrębowe:):):):):):):):)

Offline tete Kobieta

• "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 2.06.2007
Wiecie co,nie ukrywam ze irytuje mnie jak diabli kiedy jak dzis np robie zupe ogórkową i krokiety dla męza i dziewczynki mojej....a jak juz panna wczoraj zasiadla do truskawek (mamy swojskie mrozone) z jogurtem naturalnym -myslalam ze sie oslinie!! :P :P

a dzis:
-kawa+slodzik
-2 jaja gotowane-faszerowane makrelą +szczypior+jogurtem nat.
-2plastry szynki chudej
potem zjem jog+otreby+cycnamon+1 surimi
-obiad 2cycki duszone z natką pietruchy
podwieczorek -serek wiejski
-kolacja tunczyk+jeden maly ogór korniszon do środka
myslicie ze ok
Nie mozna modyf. wiec nie zdazylam zapytac czy to wg Was nie za duzo?
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline paooolka Kobieta

może stworzymy osobny wątek z przepisami dukanowymi? mam ochotę na te czekoladki dukanowe ale nie chce mi sie przeglądac całego wątku :P
jestem za :)

dzis 2 dzien, za soba mam juz placuszka z otarb, białek i sera :) oczywiscie polany serkiem wiejskim :) pyyyychota
w pracy jogurt, serek wiejski, sałatka z tunczyka i jajek :)
na obiad pałeczki z kurczaka pieczone a na kolacje rybka :( achhh jak nie lubie ryb

Offline Kasia* Kobieta

Magda co do tych moich ciasteczek, to oczywiście dałam otręby pszenne (nie miałam akurat owsianych), ok 5-6 łyżek.
 wiem że dzienna dawka jest 3 łyżki pszennych. ale ja miałam tylko te i dałam własnie więcej. Wyszło mi sporo ciastek 9ok 25) i moje pytanie jest ile dziennie można ich zjeść?
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Mama kupila mi wedzonego kurczaka  ;D Kurde w zyciu tego nie jadlam i juz sie nie umie doczekac...chyba go wszamam na kolacje ;D

Offline malavi Kobieta

Dzieki za wsparcie :) mój organizm chyba skapitulował, bo juz nie mam mgły przed oczami  i w głowie mi się nie kręci. W zasadzie czuje się całkiem normalnie. No i juz 2kg na minusie. ale pryznam sie, że wieczór przed rozpoczęciem diety zaliczyłam Sphinxa i paczkę jezyków, to pewnie dlatego az tyle ;) Super, że jest wątek z przepisami

Mam kilka pytań :)
Gdzie kupuje się:
-olej parafinowy
-mleko odtłuszczone w proszku
-skrobie kukurydzianą
- czy ten słodzik w proszku z Kauflandu to sie do tych dukanowskich deserków nadaje, a jak nie to jaki tak?

Offline malavi Kobieta

Ekstra dzięki :)
Teraz jak juz normalnie widze na oczy jakoś mi łatwiej!

Ja mam slodzik sussina gold w tabletkach, jest tez w proszku?

Offline Kasia* Kobieta

a czy zwykły zwykły słodzik jest ok? czy zabroniony????? bo juz zgupiałam!
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline Kasia* Kobieta

ale moje ciastka jakos wychodza ok,.
czyli diecie to nie szkodzi tak?

rozumiem, że tylko tuńczyk w sosie własnym dozwolony?  ??? a tuńczyk w oleju sojowym wynocha?

Offline ciriness

Jeju tyle mówicie o tych ciasteczkach że i ja je muszę zrobić, a piecze się je tak normalnie na patelni czy w piekarniku?

Magda dzięki za pomysły!!!! :przytul:
Chyba zrobie sałatkę z jajka, kurczaka pieczonego w sosie sojowym i może twarogu? Zobaczymy co z tego wyjdzie!
Upiekę dzisiaj chlebek z drożdzami:)

Moje menu dzisiaj (P+W)
- jajecznica z szynką z dwóch jajek
- sałatka z sałaty, ogórka, pomidora, kurczaka wędzonego i jajka z łyżką jogurtu
- panga na parze z kalafiorem, marchewką i brokułami

Wczoraj byłam w kinie na avatarze i skusiłam się na garść popcornu  :dno: no ale trudno! I tak ponad 3 tygodnie wytrzymałam bez niczego !

Offline Kasia* Kobieta

sprawdziłam , nie ma tam tego składnika.

Offline paooolka Kobieta

mam problem, dorwała mnie dzis migrena, dla mnie rowna sie to z glodówka przez wieksza czesc dnia. nie jestem w stanie w sibie nic wcisnac bo zaczne wymiotowac, pewnie wieczorem dopiero moj zoladek przyswoi jakies pokarmy. bardzo zaszkodzi to diecie?

Offline gosiaczekk Kobieta

...a ja dzisiaj weszłam na wagę a tam 3 kg mniej!!!! Jejku jak się cieszę. Do tej pory waga stała w miejscu a tu dzisiaj aż nie dowierzałam.  ;D ;D ;D  Niesamowicie to motywuje! Pierwsza dieta, na której nie jestem głodna!

Offline paooolka Kobieta

gratulacje!!!!

Offline ciriness

Brawo Gosiaczku :D
Naprawdę ja też pierwszy raz w dietę uwierzyłam :)

Paolka witaj w klubie  :przytul: ja myślę że jeśli będziesz w stanie coś przekłnąć to potraktuj to jako dzień taki jaki miałby być i nic się nie stanie, będzie dzień dodatkowej głodówki

Offline malgosiask Kobieta

Gosiaczekk, a od kiedy jesteś na Dukanie?
Ja jestem od 20 lutego, po uderzeniówce -1,8kg. W sobotę będzie 10 dzień II fazy, ważenie w niedzielę :) Ehh, nie spodziewam się rewelacji...

Offline kivi_23 Kobieta

Kurcze kg mi skaczą do góry i na dół i właściwie to już nie wiem co się dzieje  :-\ a cm to stoją w miejscu i to najbardziej mnie martwi  :-[ a przymiarka I sukni 16 marca brr..  i do tego w przysżłym tyg szpital.. ajj i bede musiała jeść co mi dadzą :-X

Offline gosiaczekk Kobieta

Na diecie jestem od 17 lutego, ale czasem sobie folguję, że tak powiem :) nie trzymam się tak ściśle tych wszystkich zasad.

Zjadlam szynke z piersi kurczaka, jakos mi smierdziala rano ale byla....pyszna  ;D ;D ;D