e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Dieta Dukana - forumowa grupa wsparcia  (Przeczytany 639321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziubasek Kobieta

o taką odpowiedź mi chodziło  :-*
A polecisz jakiś preparat? mam krem Oilatum... nada się?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
dawaj na początek i zobacz co będzie...
ja bym właśnie natłuściła i poczekała co będzie...

Offline dziubasek Kobieta

dziękuję Pani Doktor :)

Mi za to po prawej stronie  ciala pod piersiami w dol wychodza czerwone male plamki.Nie swedzi , sa takie szorstkie.

A ja dzisiaj mialam na deser pyszny serniczek na zimno.Mniaaam!

Offline pamela Kobieta

kurcze mi tez zaczelo cos wyskakiwac, choc nie wyglada to jak skaza, na calej dlugosci reki i jednej i drugiej i tylko tam mam takie chrostki ale nie zbite w placki, nie czerwone i nie suche choc swedzi troche. i tez zastanawiam sie czy to moze byc od diety.

Offline ciriness

agulla i ja miałam identyczne uczulenie na brzuchu bliżej biustu na dukanie, mi pomogła maść ale co jakiś czas mi się to na chwilkę odnawia :(

U mnie dzisiaj jeszcze wiecej tych plamek niz wczoraj ... kurde ... az na plecy mi wchodzi i na brzuch ...

Dziubas, mam takie samo cos i dumalam co to moze byc, mam na lewym ramieniu...ale czad, teraz mi sie przypomina, ze w czasie jak pierwszy raz zaczynalam Dukana to mialam to samo, potem przeszlo i teraz zas wyskoczylo....
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline baska98 Kobieta

u mnie dzisiaj proto-czwartek ::) jak na razie się trzymam...

A mnie chyba tym razem dieta nie podchodzi, co chwila mam takie bolesci brzucha, ze mam dosyc  :'( Sama nie wiem co robic.

Offline ciriness

Aniu to może zmień tryb albo dołóż warzywka, owocka?  :przytul: Nie ma sensu się męczyć.

Ja właśnie zrobiłam to http://dukan.blox.pl/2010/09/Tunczykowe-dyski.html i nawet nawet, to chyba jedyna postać pod którą zaakceptuje tuńczyka :)

No dumam, czy nie dietowac ale bez przesadyzmu + fitness do czerwca pownnam te dwa nadprogramowe kg zrzucic.

Offline baska98 Kobieta

Aniu to może zmień tryb albo dołóż warzywka, owocka?  :przytul: Nie ma sensu się męczyć.

Ja właśnie zrobiłam to http://dukan.blox.pl/2010/09/Tunczykowe-dyski.html i nawet nawet, to chyba jedyna postać pod którą zaakceptuje tuńczyka :)
ja je bardzo lubię :D
zrobiłam je kiedyś na imprezkę ze znajomymi (nie dukającymi) i wszystkim smakowały. Nawet nie wiedzieli, że to dietetyczne ;D

a ja jako, że dziś protoczwartek nie mam went do robienia jedzenia...
zrobiłam sobie mix z tego co było w lodówce: tuńczyk, cebulka, ogórek kiszony, serek wiejski i gotowane jajka :D dopieprzyłam i nawet spoko :D

Offline martulka Kobieta

Ja protoczwartkowo wcięłam twaróg chudy, białka jajek i duszone sznycle z piersi indyka.

Offline baska98 Kobieta

ja właśnie wróciłam z aerobiku i wylałam z siebie 7 poty więc mam nadzieje, że jutro nie zobaczę wyższej wagi...

Offline martulka Kobieta

U mnie po protoczwartku minus 0,5 kg :)

Offline baska98 Kobieta

ja tylko 0,1kg mniej ale i tak dobrze, bo zawsze po protoczwartku miałam wyższą wagę...

A u mnie dzis rano szok...1,1 mniej niż w piatek rano, a na dodatek wieczorem wypilam pol piwa ;D

Offline Ania1234 Kobieta

A ja właśnie się zważyłam... 49,5 kg :) a zjadłam chyba z 10 dkg czekoladek :)

Offline baska98 Kobieta

u mnie ostatnio nawet rewelacyjnie, bo dziś rano miałam 53,4kg :D
ale przez dietę mój organizm szaleje...
robiłam sobie wczoraj badania krwi i moczu. Bałam się, że w moczu będzie białko ale na szczęście ok :D za to ma dość wysoko cholesterol ::) zawsze wyniki miałam idealne. Jedynie w ciąży troszkę hemoglobinę zaniżoną, a dziś jak zobaczyłam ten cholesterol to zgłupiałam...
Od 6 stycznia nie zjadłam nic tłustego. Mięsa tylko chude i pieczone w piekarniku, bądź duszone na wodzie. Mleko, jogurty, serki homo 0% tłuszczu, bądź z jego minimalną zawartością... i skąd ten cholesterol?
mówię o tym lekarzowi, a on do mnie, że jem za dużo słodyczy :D jak jem to już dietetyczne ;D to on, że za mało ruchu więc ja mu mówię, że 2 razy w tyg. prowadzę aerobik + biegam za dzieckiem ;D
jak nie byłam na diecie i jadłam tłuste rzeczy, czasem nawet bardzo tłuste to cholesterol był w normie, a jak przeszłam na dietę to skoczył do góry ;D fajnie ;D ;D ;D

Może za dużo jajek? Żółtka podnoszą cholesterol...

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
to ile Ci tego cholesterolu wyszło?
no i którego? bo ważne są frakcje...

Offline Ania1234 Kobieta

Ja też mam wysoki cholesterol i też mówiłam lekarzowi, że wszystko chude jem, nie jem słodyczy, itd.,  więc doszłam do wniosku, że to pewnie przez jajka, a dokładnie - żółtka...

Chociaż u mnie, tak powiedział lekarz, może mieć wpływ hormon tarczycy... Ja się tam na tym nie znam...

W styczniu miałam 7,63 i od tamtego czasu unikam jajek jak tylko się da... Dalej jest wysoki, ale troszkę spadł. Taraz 7,37, w tym LDL 5,35 (0,00-4,00),

HDL 1,73 (1,03-1,55), trójglicerydy na szczęście 0,63!

Offline baska98 Kobieta

chyba, że to przez jajka chociaż ostatnio czytałam w medycznej gazetce, że najnowsze badania pokazują, że jajka wcale nie podnoszą cholesterolu...

to ile Ci tego cholesterolu wyszło?
no i którego? bo ważne są frakcje...
na szczęście ten zły (LDL) jest mniej podwyższony...
cholesterol całkowity: 270,51 mg/dl
cholesterol HDL 93,67 mg/dl
cholesterol LDL 166,39 mg/dl

Offline martulka Kobieta

Uwielbiam protoczwartki :) Dzisiaj waga pokazała 52,1 kg :)

Offline baska98 Kobieta

martulka to już dużo poniżej :D bo Ty chyba chciałaś 53...

a ja właśnie grzeszę z mężem :D zjadłam sobie zwykłą bułę ze wszystkim co jest możliwe w środku :D nawet zwykły majonez :D + wino - jak grzeszyć to na całego :D :D :D

Offline martulka Kobieta

Tak poniżej, ale waga sama spada. Ogólnie pilnuję, żeby nie przekroczyć 53 kg. Dzisiaj upiekłam chleb orkiszowy (ziarno sama zmieliłam), na obiad jadłam pełnoziarnisty makaron z sosem bolognese.

W książce dr. Dukana jest napisane o możliwym podwyższonym cholesterolu, na skutek spalania własnego tłuszczu.

Offline baska98 Kobieta

poproszę przepis na chlebek orkiszowy i pełnoziarnisty makaron...

mi pomimo grzeszków na szczęście waga utrzymuje się w okolicach 54kg, albo jest troszkę mniej albo więcej dlatego też pozwalam sobie na grzeszki... z resztą u nie jutro kończy się 5 tydz. III fazy więc te moje grzeszki powoli wprowadzają mnie w normalne jedzonko :D niedługo zostaną mi już tylko protoczwartki...

Offline martulka Kobieta

Chleb orkiszowy zrobiłam z 350 gram ziaren orkiszu, które zmieliłam na mąkę (można kupić gotową mąkę orkiszową), dodałam 150 gram mąki pszennej, 40 gram drożdży, 350 ml ciepłej wody i 2 łyżeczki soli. Wyrobiłam ciasto, przełożyłam do podłużnej blaszki o dł.40 cm. Gdy chlebek wyrósł upiekłam przez 50 minut w 200 stopniach (piekarnik gazowy).

Makaron pełnoziarnisty kupiłam gotowy (np.Lubelli).

Dzisiaj rano na wadze ujrzałam 51,9. Super! Dzisiaj królewska niedziela  ;)

Wklejam moje foty przed i po
przed

dzisiejsze

Offline pamela Kobieta

no no super zmiana.