e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Dieta Dukana - forumowa grupa wsparcia  (Przeczytany 623005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paooolka Kobieta

Sniadanie: omlet z paryka ostroa (w proszku :) )+ kawałki piersi z kurczaka :)
actimel był jakby miedzy posiłkami.
mieso/ryby/jajka to głowne posiłki: sniadanie, w pracy jako lunch, obiad i kolacja. pomiedzy tez musze cos jesc

Offline maggi-80 Kobieta

Paoolka ja jadłam kefir np, albo jogurt naturalny ze słodzikiem, alno robiłam sobie więcej kurczaka pieczonego i w ciągu dnia jadłam. Możliwości jest dużo

Offline baska98 Kobieta

ja niestety musiałam dietę przerwać we środę jak w nocy z wtorku na środę złapałam wirusa i całą noc spędziłam na kibelku z miską z przodu ::)
we środę rano nie byłam w stanie stać na nogach ale na wadze stanęłam ;D ;D ;D było 2,5kg mniej :D :D a dokładnie 54,5kg :D :D a marzyła mi się waga 55kg ;D
tak czy inaczej szybko przybyło, bo leżałam godz. pod kroplówką - wlali we mnie 2litry ::)
a potem 5 dni z dzieckiem w szpitalu (jedzonko szpitalne) więc waga już wyższa...

Offline maggi-80 Kobieta

No sałatki też są dobre, a na P=W to brałam puszki rybne - w pomidorkach.

Offline paooolka Kobieta

Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie, bo trzeba jeść dużo, ale jak ja nie mogę, to mam się zmuszać? Mój organizm nie chce więcej, jak jem żeby się zmusić, to aż mi niedobrze.  :P :P No i zastrzegam że nie chodzę głodna.  ???
ja mam tak samo... u mnie glod napedza sie dopiero wieczorem wiec pewnie jeszcze go poczuje  :D
ja narazie sie mam zamiaru jesc wiecej niz potrzebuje, pewnie moj organizm sam sie rozkreci ;) dzis dopiero 1 dzien :)

Offline kaamila Kobieta

Ja wlasnie zrobiam sobie nutelke, wlalam do kostkarki na lod, i do lodowki ;D Beda pyszne  czekoladki na zchcianki D

Ja np. dzisiaj zjadlam udko wedzone z sosem jogurtowym, szklanke rosolku z wczoraj, pol jogurtu naturalnego z otrebami,
a na kolacje planuje ser twarogowy.

I naprawde wiecej nie wcisne :P Juz mamwrazenie pelnosci, ale mam nieraz takie dni, ze jem duzo wiecej, ale to przewaznie na P W.

Offline ciriness

Magda a poleć jakieś fajne sałatki może sie przekonam :)

Offline malavi Kobieta

Też mam wrażenie, że wszyscy zaczęli dietę, półki świeca pustkami, ale tylko w niektórych, cennych dla nas miejscach :)

Dziewczyny, dzisiaj 2 dzień uderzeniówki i jem, nie jestem głodna, ale mi strasznie słabo i kręci mi się w głowie. Normalne to? A jak tak, to kiedy przejdzie :)

Okazalo sie, ze moja kumpela z biurka obok tez od dzis zaczyna diete dukana wiec we dwie razniej  ;D
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Kasia* Kobieta

ja wróciłam dziś z wyjazdówki.
przytyłam - czuję.
strałam sie trzymac dietę, mimo że na stole pyszności były.

ale np jak ciotka zrobiła ryb ę w piekarniku to dowiedziałam sie że była z masem  ::) :-\
mięso okazało sie wołowiną (już robiłam sama),
ale za to znalazłam super serek homo z B 15,5, W1,2, T 0,3% smakuje super.
no i nie jadłam prawie wcale ryb- nie licząc puszki tuńczyka.

więc jadłam glównie jajka, raz dziennie mięso, i plastry drobiowej wędliny (B 21,5, W 1,0 T 1,5), no i te serki homo.
mimo to czuje sie spuchnięta , może woda mi sie zatrzymała ::)

no nic trwam dalej.

ahhha i jeszcze komentarz mojej ciotki - że sekta  mnie jakaś opetała heheheh (sekta Dukana) ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 2 marca 2010, 00:02 wysłana przez martini »
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline malgosiask Kobieta

Ja od pięciu dni na II fazie.
Jutro znów same białka... dopiero się zorientowałam. Dobrze, że dziś żadnych warzywek po drodze nie kupiłam :)
Mam schemat 5/5, na razie wytrzymuje, chociaż ciężko z wymyślaniem potraw - najczęściej cycki pod każdą postacią i wołowinka. Wczoraj zrobiłam dorsza po grecku - niebo w gębie. Robiłam też a'la bigos z pieczarkami i kurakiem. Często wcinam jogurt naturalny (czasem dodaje 1/4 łyżeczki słodzika). No i serek wiejski. Czuję się rewelacyjnie... Chociaż woda mi się już znudziła i szukam dobrej herby...

Na uderzeniówce wypiłam jednego actimela 0,1% i zjadłam jedną kostkę gorzkiej czekolady - ssałam baaardzo długo :) W sumie zeszło mi 1,8kg.

W sobotę lekko "wymiękłam" bo zjadłam rosołek z klopsikami cielęcymi i kurczaka w sosie z pięcioma kluskami (w restauracji) :-X No ale ja mam tylko 5kg do zrzucenia, więc wmawiam sobie, że mogłam :) Na Wielkanoc zaczynam III fazę...

Offline kasia22 Kobieta

Dziewczynki może mi Któraś przesłać na @ "Nie potrafię schudnąć" w pdf?? Bądź w postaci skanowanych stron?? Z góry dziękuje ;)

Offline kivi_23 Kobieta

Ja to dziś się kurczę nieco złamałam :/ zjadłam kawałek ciasta :-\ wczoraj miałam gości i nic nie ruszyłam a dziś.. wszałamałam ale tylko 3 łyżeczki na szczęście nie połasiłam się na cały kawałek ;) zwalam na okres ;D

Offline Kasia* Kobieta

ja właśnie zrobiłam cisteczka. Znowu w zmodyfikowanej wersji.
2 jajka
serek homo (200gr)
twaróg (cała paczka)
ciut mleka 0,5%
cynamon
i ok 6 łyżek płatków pszennych (nie miałam owsianych )
12 tabletek słodziku (rozkruszonych)

wszystko zmiksowałam. i do piekarnika

wyszło mi ok 25 ciastek. i pytanie ile mogę dziennie ich zjeść? (wyszły pyszne)
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Ja tez mam pytanie bo przygotowuje menu n jutro.

Ten chlebek z otrebow to mozna w I fazie i czy w I fazie moge napic się np. szklanki mleka. ???

Na jutro mam:
- sniadanie ser twarog pomieszany z jogurtem plus troszke slodziku ( na slodko sniadanko)
- II sniadanie wedlinka
- obiad salatka z tunczyka z jajem i ogorkiem
-podwieczorek serek wiejski
- kolacja - nie wiem

Offline asia Kobieta

Ja dzisiaj zaczęłam 1 dzień I fazy  :skacza:

Menu:
I śniadanie - 2 jajka na twardo + serek grani light
II śniadanie - puszka tuńczyka w sosie własnym
obiad - 2 piersi z indyka na grillu
kolacja - makrela wędzona

Może być?

Offline anulla_p Kobieta

Chociaż woda mi się już znudziła i szukam dobrej herby...
ja - osoba, która kiedyś nigdy nie piłam ni innego poza kawą zostałam poczęstowana herbatą białą, bardzo dobra ale do tanich nie należy  ::) a potem to już poszło: zielona, pokrzywowa, jaśminowa (ale prawdziwa a nie czarna z zapachem jaśminu) rozkręciłam się  ;D a czarnej herbaty nie dotknę za żadne skarby aaaa lubię też imbirowo-cytrynową ale nie wiem czy do kupienia w Polsce
może warto poszukać w sklepach coś czego nie próbowałaś  

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Kasia* Kobieta

Asia menu chyba super.

ania a ty jakiego ogórka chcesz dać w I fazie do tej sałatki z tuńczyka? poza tym nie ma mięska w Twoim menu :-[

Kasia, daje korniszona.
Nie chce mi sie miesa jutro ::)

Offline Vall Kobieta

houk..ja tez melduje sie po 1 dniu dukanowym..

jakoże bylam dzis zabiegana..to w sumie zjadlam chyba nieduzo..
I 1 jajo i plaster szynki
II serek biały Lidl
przedobiedni podwiezorek ;) plaster szynki ( w aucie, w drodze do domu)
III cycki kurze pieczone w rękawie
IV kawalek makreli +kawałek chudego sera białego

I zaliczylam jeszcze Vacu :) między obiadem a kolacja ;)

Offline malgosiask Kobieta

Moje menu w 1 fazie było jednak bogatsze. Myślę, że trochę za mało jecie, no ale wiem, czasem się nie chce jeść. Jednak próbowałabym wcisnąć, bo zawroty głowy mogą męczyć...
Dusiłam np. kilo cycek i miałam najpierw na obiad (na ciepło), potem jako przegryzka/kolacja i na nast. dzień jako II śniadanie (z serkiem homo i z ziołami). Na kolacje często robiłam jajka faszerowane i miałam też na śniadanie.

Moje menu (I faza) wyglądało tak:
I śn. - jajko faszerowane łososiem i serkiem homo, serek wiejski light
II śn.- pierś z kurczaka (lub kawałki wołowiny) z serkiem homo w ziołach
obiad - pulpeciki z mięsa drobiowego z ogórkiem +sosik jogurtowo czosnkowy
podwieczorek - serek wiejski light
kolacja - jogurt naturalny + roladki drobiowe z twarożkiem

Większość rzeczy robiłam wieczorem. Fajnie jest kombinować żeby się nie zanudzić :)

Anulla_p
, właśnie wczoraj pomarańczowo-imbirową piłam, myślałam, że mi gardło wypali :) Ostatnio smakuje mi malina-marakuja, no i zielone też mi wchodzą. O czystej pomarańczy marzę :)

Offline Kasia* Kobieta

Kasia, daje korniszona.
Nie chce mi sie miesa jutro ::)

ale tak jak Magda pisała: mięsko jest mega ważne w I fazie uderzeniowej

ja sobie chyba zapodam na dzisiejszą noc zioła przeczyszczające. Od środy nicccccc :-\  

Offline nikmat Kobieta

I ja też rozpoczęłam dietkę. :D
Rano jogurcik jogovita, 3 plasterki piersi z indyka - upieczonego samodzielnie :)
Pózniej serek wiejski 3% 2 plastry indyka
Jogovita + łyżka otrębów owsianych,
Udka z kuraka bez kości upieczone 2x + jogurt jogovita (parę łyżeczek) z czosnkiem, odrobiną soli i pieprzu
Jogovita + łyżka otrębów owsianych + 3 plastry indyka
2 l wody i herbatka zielona
więc tak wyglądał moje dzisiejsze posiłki :D

Ale ryby maja b.duzo białka wiec mozna chyba to zamiennie jesc, ja nie chce zeby ta dieta bya jakas katorgą dla mnie wiec jem to na co mam ochote a jest dozwolone :)

Offline Vall Kobieta

no podobno "dukan" lubi zaprzec...
ale nie wiem czy to prawda.... mam nadzieje, że nie -nie lubie ziólek przeczyszczających ;/

Dzieki Magda.

Ale w II fazie juz mleko mozna??

Offline kaamila Kobieta

Ja mleka w ogóle nie lubię, dodałam go tylko do czekoladek. I to takie 0 % :P
anusiaaa, mleko to produkt tolerowany, czyli wg dukana taki, który można, ale nie należy przesadzać ( jak z musztardą )

Jutro znów P+W  :skacza:

Dziewczynki, czy któraś jest na rytmie 3/3?

Mi sie w głowie nie kręciło i nie kręci, czyli chyba jem ok? Nie za mało?

Moje dzisiejsze menu:

2 udka wędzone z sosikiem z jogurtu naturalnego
pół twarogu
3 czekoladki dukanowe
szklanka rosołku

No i ćwiczenia na boczki i 60 brzuszków ::)

Szkoda z tym mlekiem  :'( Ja uwielbiam :'(

Jutro bede robic watrobke z przepisu Magdy i chleb z mikrofali :)

Offline Kasia* Kobieta

może stworzymy osobny wątek z przepisami dukanowymi? mam ochotę na te czekoladki dukanowe ale nie chce mi sie przeglądac całego wątku :P

ja dzis zjadłam:

twaróg 250gr
3 jajka
0,8kg piersi z kurczaka (grilowane)
serek wiejski
8 plastrów szynki z indyka
no i chyba z 10 tych ciasteczek dukanowych

Offline wiśniowa Kobieta

ale nas tu dużo już... suuuper  :skacza: teraz już będę na bieżąco :)