e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Dieta Dukana - forumowa grupa wsparcia  (Przeczytany 653395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maggi-80 Kobieta

Moja ukochana waga dziś powiedziała, że do 68 kg zostało 300 g. WOW Strach się bać, jakoś nie chcę tej III fazy.

Ja wczoraj zrobiłam sałatkę z makreli - pychotka:

- 2 wędzone makrele
- 3 jajka na twardo
- serek biały
- jogurt naturalny
- musztarda (znalazłam w Lidlu bez cukru)
- pieprz
- cebula

Tak samo robię z łososiem wędzonym:

- łosoś
- jajka na twardo
- serek biały
- jogurt naturalny
- bazylia i pieprz
- cebula

Ta z łososiem jest bardziej reprezentacyjna, więc będzie gościła na moim stole w święta Wielkanocne

Offline Kasia* Kobieta

ja tej trzeciej fazy to doczekac sie nie mogę :)
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline malgosiask Kobieta

Dziewczyny, czy zamiast serka homo mogę dać kefiru do zrobienia tego chlebka dukanowego? Wszystkie składniki mam, no oprócz właśnie serka... W piekarniku będę robić, ile stopni i jak długo?

Offline kaamila Kobieta

Ja dzisiaj na śniadanko: serek wiejski light z ogórkiem kwaszonym, pomidorem i cebula, posoliłam, popieprzyłam-PYCHA
Na obiadek: dwa udka kurczaka gotowane z kalafiorem i fasolką zieloną
Na podwieczorek: jogurt naturalny z otrębami i z połówką ogórka kwaszonego
Na kolację: jakieś mięsko by się zdało

A tak w ogóle, to jakoś apetyt mam ostatnio duży.... ??? Czy to normalne?

No i 3 dni @ się spóźnia, to chyba też od dietki ;) :D

Offline kaamila Kobieta

A ja zrobiłam dzisiaj nutelke ;D Pychota

Offline Zaneta_81 Kobieta

bardzo bardzo proszę o książkę na maila  :blagam:

Offline agulkaaa Kobieta

ta faza P+W jest extra

na obiad miałam pulpeciki z mielonego indyka w sosie pomidorowym z ziołami i czosnkiem mniam

a chlebek dukanowy z mikrofali to ja mogę jesć codziennie
dzisiaj jadłam z serkiem turek fit:)

Magda gdzie kupujesz skrobię kukurydzianą? bo mąkę mam ale skrobi nie widziałam nigdzie

Offline agulkaaa Kobieta

no i czy do budyniu mogę dać mąkę kukurydzianą????

Offline demka Kobieta

no to ja jeszcze raz oficjalnie proszę o dukanową książkkę aniademska@poczta.onet.pl
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Kasia* Kobieta

ania zaraz ci wyślę

kurde a ja mam wrazenie że na W+P tyję ::)
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline demka Kobieta

Kasiu dziekuję bardzo- mam zamiar zacząć od marca :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline demka Kobieta

Kasieńko dostałam bez załącznika :(
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Kasia* Kobieta

hmmmmmm wysle jeszcze raz(użyłam opcji przeslij dalej)

Offline adusiaxxx Kobieta

Dziewczyny czy ja też mogę prosić o tę książeczkę na maila? adamituniewicz@interia.pl , byłabym bardzo wdzięczna  :)

Magda, podziwiam Cię, jesteś mega motywatorem do tej diety, a ja pewnie za jakiś czas pewnie też z niej skorzystam  :)

Offline Kasia* Kobieta

dzieki tak tez myślalam, że top woda, bo od czego mialabym przytyc :D

adusia wyslalam.

Offline agulkaaa Kobieta

a ja dzisiaj robię chlebek kukurydziany
na śniadanie chudy twaróg z rzodkiewką
na obiad mam pulpeciki z wczoraj z sałatką zkap pekińskiej, ogórka i pomidora
kolacja jajka na twardo
w międzyczasie jogurt z otrębami
i hektolitry picia
:)

Offline agulkaaa Kobieta

mam wkładkę :):):):):):):):)

Offline maggi-80 Kobieta

Ja dziś się cieszę i martwię - dziś waga pokazała 67,9. W założeniu miałam 68 kg - więc jakby meta II fazy. Ale jakoś boję się zacząć trzecią

Offline nikmat Kobieta

Dziewczyny Wy już 3 fazę, a co po niektóre będą dopiero zaczynać - ale to dobrze, bo przynajmniej mamy już dobrych przewodników w dietce. :)

Offline maggi-80 Kobieta

Wrzucam - bardziej dla siebie i Magdy, ale jak dojdziecie do III fazy to będzie ściąga;)

FAZA STOPNIOWEGO UTRWALANIA musi dzielić się na 3 równe części. I tak:
- przy utracie 10 kg, utrwalanie ma trwać 100 dni, co oznacza po 34 dni na każdy etap tej fazy,
- przy utracie 30 kg, utrwalanie ma trwać 300 dni, co oznacza po 100 dni na każdy etap tej fazy.

Otręby owsiane są obligatoryjne, zaś pszenne jedynie zalecane.

Proteinowy czwartek OBLIGATORYJNY w każdym z etapów.

1 OKRES :

Produkty dozwolone:
- Proteiny i warzywa z fazy naprzemiennej przez 6 dni z 7
- 1 porcja produktów skrobiowych na tydzień, zamiast 2
- 1 posiłek królewski na tydzień, zamiast 2
- żółte sery dopiero w drugim etapie
- 2-3 kawałki chleba dziennie (40-50 g).
- 1 owoc rano i 1 owoc wieczorem lub mus owocowy bez cukru
2 OKRES :
Dorzucamy kolejne produkty dozwolone:
- 1 porcję produktów skrobiowych (czyli 2 porcje na tydzień)
l- ser żółty do wyboru (albo 40 g sera codziennie o zawartości tłuszczu 20% , albo 40 g sera żółtego o zawartości tłuszczu 40% raz na dwa dni)

3 OKRES :
Pełna faza utrwalania:
- Proteiny i warzywa http://z fazy naprzemiennej przez 6 dni z 7
- 2 porcje produktów skrobiowych na tydzień,
- 2 posiłki królewskie na tydzień,
- porcja sera żółtego (40 g) o zawartości tłuszczu max. 40 % , codziennie, która może być zastąpiona 100 gramami sera białego z pełnego mleka
- 2-3 kawałki chleba dziennie (40-50 g).
- 1 owoc rano i 1 owoc wieczorem lub mus owocowy bez cukru

Offline ciriness

wow, faza III wygląda zachęcająco !!

U mnie od 3 dni waga stoi, mimo protein od dwóch, chyba muszę przejść na więcej 5/5 albo to jest tak jak magda pisała, chwilowy zastój!

dzisiaj
śniadanie twarożek
drugie śniadanie dwie kromeczki chlebka otrębowego i pasta z makreli, jajek
obiad fasolka z kurczaczkiem wędzonym (bo podróżuje)
kolacji pewnie nie dam rady!

wczoraj
śniadanie twarożek z kromką chlebka
drugie śniadanie twarożek
obiad wołowina z bambusami

Mi jest strasznie ciężko jeść na tej diecie bo podróżuje, dzisiaj 5h w pociągu a jak wyciągam twarożek to patrzą się na mnie jak na idiotkę, ale trudno! :D

Offline ciriness

wołowina była na dniu warzywnym hmm Magda dobrze że mi mówisz, wyrzucam fasolkę, zostaje marchewka :D

Offline Kasia* Kobieta

ale zieloną fasolke chyba można co?

Offline Kasia* Kobieta

A to przekopiowane z książki podstawowe informacje o diecie

Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa:
pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi.

Offline malgosiask Kobieta

Dziś zaczynam II fazę. Na minusie 1,8kg :) I tak jak pisała wcześniej wiśniowa, ja również czuję się po uderzeniówce lekko i dużo energii mam. Wczoraj miałam ochotę na ciasto czekoladowe, ale wołowinka na zimno okazała się lepsza :)

Więc dziś wchodzą warzywka. Planuję 5/5. Jeśli jednak się okaże, że bez warzyw jakoś tak słabo, przejdę może na 1/1. Później pomyślę...

Offline maggi-80 Kobieta

Ja jadłam fasolkę - z jajkiem i kurczakiem - pychotka:D

Zaplanowałam pierwszy posiłek królewski na sobotę - idziemy z PMem na pizzę :D

Offline maggi-80 Kobieta

W moim odliczaniu jest foto - http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=18400.780

Co prawda to foto aktualne było zrobione ze 3 tyg temu, ale w sumie teraz tylko brzuszek mniejszy

Offline adusiaxxx Kobieta

Dziękuję pięknie za książeczkę, wydrukuję i będę sobie w wolnych chwilach podczytywać, na razie  ;D A później zabiorę się do działania  8)

Magda te 1,7 kg to na pewno stracisz w mgnieniu oka, nawet nie zauważysz kiedy, także, wierzę w Twoje siły :) Ja teraz idę właśnie w drugą stronę  ::)
Tylko wiecie co, mnie przeraża to, że później do końca życia trzeba już się stosować do tej diety  :-\ No, ale jak się chce wyglądać to trzeba się stosować  ;D ;D ;D

Offline ciriness

Fasolka była akurat żółta i powędrowała do kosza, Magda dobrze że czuwasz bo w momencie jak mi napisałaś o fasolce to sobie przypomniałam, że nie można, nie wiem gdzie ja mam głowę ostatnio !

co powiedzie na ciasto marchewkowo-czekoladowe? spróbuje zrobić ze skrobią lub mąką kukurydzianą jak ją dostanę, moja ciocia takie robi, zmodyfikuje przepis, powinno być pycha!
Jak się uda, dam wam znać. Muszę jeszcze ten słodzik zakupić!

Magda ja mam podobny problem jak ty, do września mam nadzieje zrzucić to co chcę, powinno udać się wcześniej, potem ślub a potem planujemy dzidziusia, a to się wagą długo nie nacieszę, ale przynajmniej jak znowu przytyje te 15kg to nie będzie mi tak ciężko niżbym już z tej swojej nadwagi przytyła jeszcze tyle !

Meggi zazdroszcze pizzy mniam mniam ! Świętujcie ile wlezie :)