e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Dieta Dukana - forumowa grupa wsparcia  (Przeczytany 613188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
ja też mam na mailu ale jakoś lubię mieć ładną papierową:) dlatego sobie sprawię nową:)

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
i ja dotarłam :) zamierzam zaczac od poniedziałku (bo jutro wyjezdzam na szkolenie).
boje sie tylko tego ze mam teraz w planach pare szkolen... niestety wtedy nie ja decyduje o tym co jem.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Jeszcze zanim przeczytam wazne pytanie czy kawe mozna z mlekiem + slodzik - bez tego umre?
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
uffffffffffff

Offline maggi-80 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19-06-2010
Dzis waga dla mnie łaskawa - 11 kg i w końcu upragniona szóstka z przodu :D

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
jak was czytam to nie czekam na ksiązke
zaczynam od dzisiaj\
na śniadanko zjadłam omlet z jajek i czerwoną herbatę

obiad - pieczone mięsko w ziołach
potem jakiś serek wiejski zjem
i plaster chudej wędliny

mam nadzieję ze to będzie takie proste jak sie wydaje

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
Magda ty to jesteś moim guru w tej diecie:):):):)

wynik masz rewelacyjny:)

Offline maggi-80 Kobieta

• Chuck Norris
Dziewczyny tylko konsekwencja :) Mi sie jeszcze grzeszek nie zdazyl. A jak sie widzi efekt na wadze to jest latwiej

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ksiazka wydrukowana, teraz musze przeczytac i mysle, ze od 1 marca zaczynam.

Mam pytanko, czy mozna zuc gume ;D :P

Offline kaamila Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 10.07.2010
Ja też żuję bezcukrową orbit. ;) :D

No to nie wracam do 1 fazy :P Jestem dzisiaj 3 dzień na białkach, jutro zaczynam 3 dni z warzywami.

Na śniadanie zjem serek wiejski, na obiad rybki na parze, a na kolacje nie wiem jeszcze, niestety nie mam jak zwykle pomysłu :-[

Szukałam kefiru, no ale niestety każdy miał węglowodany w sobie, i to więcej niż białek, więc takie dopadają? Tłuszczu nie miał.

Ja jak mi się zachciewa słodkiego, to zwykły twarożek ugniatam z słodzikiem. Może niezbyt wyszukane, ale nawet smaczne ;D

Może jakąś pierś sobie zrobię na parze, bo moja patelnia bez tłuszczu niestety się nie sprawdza :(

*Magda*, podasz przepis na te placuszki dukanowe? Dobre są?

Maggi-80 jak zwykle gratuluję :Najlepszy: idziesz jak burza, też bym tak chciała :D

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Przebrnelam przez pierwsza faze i oczywiscie mam pytania:
- mozna jogurt naturalny ale musi byc Light??
- jakie serki, twarozki kupujecie, jakich firm?
- szczypiorek jest jako wspomagacz  ;D rozumiem, ze moge go laczyc z twarozkiem?
- musztarda - jaka?

Offline maggi-80 Kobieta

• Chuck Norris
Ja zas wczoraj zrobilam danie na szybko - w naczyniu do zapiekanek - wrzucilam mielone z indyka i przyprawy roznste jak do mielone + grilla kamisa i zapieklam

Proste, szybkie i pyszne

Offline kaamila Kobieta

• entuzjasta
anusiaaa Ja kupuję twarozki i serki na takiej zasadzie, żeby białka > węglowodany+cukry.

Na takiej samej zasadzie kupuję jogurty naturalne ;D

Szczypiorek z twarożkiem można.
Musztardę też, ale nie za dużo, i nie za często. Chyba obojętnie jaka musztarda, w książce nie jest to sprecyzowane.

*Magda* dziękuję za przepisy ;D

Offline kaamila Kobieta

• entuzjasta
Właśnie, w Polsce w każdym prawie produkcie, jest trochę cukru, taka polityka żywnościowa ;D

Piękę sobie dzisiaj chlebek ;D Magda, powiedz mi, piekłaś ten pierwszy który podałaś? Wyszedł dobry? Jak dużo go wychodzi? bo składników to troszkę mało ;D

Offline kaamila Kobieta

• entuzjasta
Aaaa, to takie placuszki ? Ja myślałam że to też jest w foremce :P

Madziu, to jak będziesz w domku to wklej prosze ten chlebek, chętnie skorzystam ;D

A czy można jeść kabanosy drobiowe?
« Ostatnia zmiana: 22 lutego 2010, 11:23 wysłana przez martini »

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Najbardziej sie ciesze na wedzona makrele - mam na nia smaka juz od 3 miesiecy i nie kupilam, a teraz to produkt dozwolony :)
Najgorzej mi bedzie pozbyc sie ryzu :'(

Offline kaamila Kobieta

• entuzjasta
Ja makrele lubię, ale nie przepadam, ostatnio jak kupiłam, to pół musiałam wyrzucić, bo mój PM nie je takich rzeczy.  :P
No to kabanoski odpadają.... :'(
A co jesz z wędlinek? Ja nie wiem jakie kupować, nigdy nie zwracałam uwagi ile co ma tłuszczu, jak wyglądało fajnie, to kupowałam.

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
a ja właśnie piekę w piekarniku indyka w przeróżnych ziołach z sokiem z cytryny i czosnkiem i będę jeść  sobie plasterki jak będę głodna

dam rade dam rade:):):):):)

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
muszę sobie to non stop powtarzać :):):):)

kurde te 5 dni szybko zleci a potem jest tak na SB a SB bardzo mi sie podobała schudłam na niej 9 kg
dalej nie chudłam bo zaszłam w ciąże:):):):):

Offline kaamila Kobieta

• entuzjasta
Agulkaaa dasz radę napewno ;D

Ja też wytrzymałam na niej już długo, ki8edyś byłam na kapuścianej, PORAŻKA, przez duże P. Po dwóch dniach wylałam tą zupę do kibla, nie mogłam na nią patrzeć. I w ogóle trzęsły mi się ręcę, było mi słabo :P  :mdleje:

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
tak samo jak kopenhaska
porażka
matka jaka ja głodna chodziłam
i kg szybko wróciły

Offline Agulek79 Kobieta

• Boże dopomóz mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
  • Chuck Norris
    • Agulek relacjonuje!
  • data ślubu: 27.06.2009
Cześc Dziebuszki!! Ja od kliku dni czytam wszystko co jest w sieci o tej diecie i nabrałam wielkiej ochoty spróbowac. Najbardziej motywujące są znikające kg forumek!! Mam już książkę którą przeczytam (nawet ze 2 razy - zeby czegoś nie przeoczyc)..i zaczynam. U mnie będzie trudniej bo mieszkamy z mężem u jego babci i jestesmy na jej kuchni...wiec bede musiała z wielu rzeczy zrezygnowac a nie chce żeby babcia sie obraziła... ::)
Bardzo bym chciała do wakacji zrzucic 10 kg. Mam nadzieje że mi sie uda jak bede przestrzegac zasad i nie dam sie skusic np. słodyczom! ;) ;D

Fajnie Wisienko że załozyłaś ten wątek!! :-*
W razie czego służę książką "nie potrafię schudnąc i "350 przepisów" w PDF-ie oraz mam ok 12 stron róznych przepisów - tych mniej skomplikowanych i w miarę tanich! ;D

Mam pytanko do stosujacych dietę. Czy dodatkowo cwiczycie- chodzicie na fitness, siłownię?

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ja tez poprosze o te przepisy :)

Offline KaroLLA K.J K.G Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 28.08.2010
oooo jak fajnie Wisienko że założyłaś ten wątek :)

ja też jestem na diecie proteinowej, ok 2 tygodnie :) od 8 dni cieszę się już drugą fazą, w pierwszej fazie straciłam 4,5 kg teraz nie wiem bo już dawno się nie ważyłam. Podczytuję sobie to co piszecie i mam pytanko, jak pieczecie ten chlebek to Wam nie przywiera?? bo ja kiedyś próbowałam i mi się przypalił od spodu.  

Co do smażenia moja mama kupiła sobie patelnię tefala z powłoką zapobiegająca przywieraniu i jest świetna! Wczoraj nawet robiłam na niej wątróbkę z duszoną cebulką, dobrze przypieka i można na niej smażyc do woli. Muszę sobie poszukać na all takiej i tez kupić bo to dobra inwestycja.

Co do serków to ja się zajadam Serkiem Wiejskim lekkim z Piątnicy (3% tłuszczu), jogurty zero procent tłuszczu z JOVI, wyczaiłam jeszcze jogobellę light ale chyba muszę sobie odpuścić bo według zasady białka> węglowodany + tłuszcze nie spełnia warunków :), hohland w plasterkach FIT Gouda. Tera jak tak sobie skontrolowałam jeszcze jogurt naturalny z danone i z krasnystaw to odpadają bo za dużo węglowodanów

Offline KaroLLA K.J K.G Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 28.08.2010
Agluek ja mam zamiar od jutra chodzić co najmniej dwa razy w tygodniu na basen, w pierwszej fazie przed śniadaniami skakałam na skakance max 150 razy, napełniłam sobie dwie butelki 1,5 litrowe woda i podnoszę rano i wieczorem ok 3 serie tak żeby mi biust za bardzo nie opadł bo on tez niestety chudnie :):)

W książce było napisane, że ćwiczenia przed śniadaniem są dobre na cellulit, bo organizm sięga po zmagazynowany tłuszcz więc staram się zrobić cokolwiek przed śniadaniem :)

w sumie teraz fajnie by było iść na vacu tylko zastanawiam się czy dałabym radę. To byłaby taka piorunująca kuracja dla organizmu.

czy ja także mogę poprosić o Twoje przepisy i pdfa z przepisami ?? tylko adres wyślę Ci na priv bo ten który mam podany na forum rzadko używam.

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
ja tez proszę o przepisy:)

Offline Agulek79 Kobieta

• Chuck Norris
    • Agulek relacjonuje!
Dziewczyny ..ja tutaj wkleję te przepisy.Zajmą troszkę miejsca ale każda będzie od razu widziała i będzie mogła sobie skopiowac! ;D
a więc:

Pstrąg w ziołach

Filet z pstrąga
Zioła prowansalskie
Pieprz ziołowy
Sól (minimalnie)

Pstrąga czyścimy, kroimy w kawałki obsypujemy ziołami, lekko pieprzem i solą i na patelnię bez tłuszczu!
Chudy twaróg
Odrobina mleka (w razie potrzeby)

Opcjonalnie:
Pieprz ziołowy
Szczypiorek
Chrzan
Cebula drobno siekana
Cynamon i pokruszona tabletka słodzika

Wszystko zmieszać i mamy pyszne śniadanie/kolację
Szybka sałatka z tuńczyka

Tuńczyk w sosie własnym (1 puszka)
Jajka (2 szt.)
Ogórek konserwowy/kiszony (1 średnia sztuka)

Jajka ugotowane na twardo i ogórki pokroić w kostkę, zmieszać z tuńczykiem i przekąska do pracy gotowa
Krem warzywny

Pierś z kurczaka/indyka lub inne mięso
Cebula
Kostka rosołowa
Przyprawy do smaku

Do wyboru:
Brokuły
Pieczarki
Por
Cebula (więcej)

Mięso gotujemy z pieprzem. W osobnym naczyniu dusimy posiekaną cebulę w odrobinie wody i z kostką rosołową, następnie wkładamy różyczki brokuła / pokrojone pieczarki / por / cebulę dolewamy wody, na tyle żeby dusić ( nie gotować) doprawiamy do smaku. Gdy będzie miękkie miksujemy. Mięso kroimy w większą kostkę, zalewamy kremem i dekorujemy łyżką serka homogenizowanego.
I. Panga w pieprzu cytrynowym
- dowolna ilość filetów z pangi
- pieprz cytrynowy

Pangę obficie pozypujemy pieprzem cytrynowym i delikatnie solą, zapiekany w folii aluminiowej a piekarniku.

II. Kurczak w pseudo spaghetti bez makaronu
-filet z kurczaka
-pieczarki (dowolna ilość)
-czosnek - 1 ząbek
-pół cebuli
-przecier pomidorowy wg. uznania
- zioła prowansalskie
- jogurt 0%

Filety kroimy w cienkie paseczki i podsmażamy wraz z czosnkiem i cebulką na teflonowej patelni, następnie dodajemy pieczarki pokrojone w plasterki i podsmażamy aż woda wyparuje, na koniec dodajemy przecier pomidorowy do podgrzania. Doprawiamy ziołami i zaprawiamy delikatnie jogurtem.

III. Pasztecik z piersi z kurczaka i wątróbek drobięcych
- 2 pojedyńcze filety z kurczaka,
- 4 wątróbki drobiowe
- cebulka
- przyprawy, pieprz sól do smaku

Piersi z kurczaka mielimy na mięso mielone razem z cebulką, ugotowaną na mleku wątróbkę kroimy drobno i przyprawiamy. Mięso z kurczaka mieszamy z drobbno pokrojoną wątróbką, doprawiamy i formujemy w kształcie walca zawijając w folię aluminiową. Pieczemy w piekarniku ok 30 min, sprawdzając co 10 min stan upieczenia.

IV. Zupa krem pieczarkowa
-pieczarki
-kostka rosołowa
-cebulka
-jogurt 0%

Gotujemy pieczarki pokrojone w plasterki w odpowiedniej ilości wody z kostką rosołową, doprawiamy pieprzem, po ugotowaniu pieczarki odcedzone miksujemy razem z połwą surowej cebulki i kilkoma łyżeczkami jogurtu. Zmiksowaną masę dodajemy do wody, tak aby uzyskać gęstą ciecz.
Sałatka z surimi

-paluszki surimi
-mała kapusta pekińska
-2 ząbki czosnku
-jogurt 0%

Lekko odmrożone paluszki surimi kroimy w kostkę, kapustę pekińską siekamy drobno i mieszamy z surimi. Dodajemy do tego sos czosnkowy ( posiekany czosnek mieszamy z jogurtem i przyprawiamy lekko solą i pieprzem).

Dietetyczny bigosik

- biała lub włoska kapusta
- filet z kurczaka
- mała marchewka

Kapustę kroimi tak jak na bigos, marchewkę trzemy na tarcę na grubych oczkach, dusimy do miękkości. Filet z kurczaka kroimy w kostkę i lekko podsmażamy na patelni teflonowej, następnie dodajemy do kapusty i dusimy na małym ogniu. Można doprawić wszystko oprócz standardowych przy[raw musztardą, jogurtem i gałką muszkatołową
Placuszki otrębowe z łososiem ( raz dziennie ze względu na otręby)

- 1 całe jajko
- 2 łyżki otrąb owsianych
- 1 łyżka otrąb pszennych
- 1 łyżka 0% serka homogenizowanego

Zmieszać i smażyć na teflonowej patelni (doprawić lekko solą) w formie placuszkó.w

- wędzony łosoś
- serek homogenizowany 0%

Na gotowe placuszki położyć obficie serek homogenizowany i plasterek łososia
Seler naciowy z tuńczykiem
=====================

1 laska selera naciowego
puszka łososia w sosie własnym lub łosoś wędzony w plastrach
1/4 twarożku naturalnego Figura
3-4 łyzki jogurtu naturalnego 0%
łyzka siekanego koperku
sól, pieprz, czosnek, curry do smaku

Seler naciowy pokroić w paseczki, wrzucić do niego pokrojonego w paski łososia wędzonego lub łososia z puszki w sosie własnym duże kawałki. Wszystko zalać sosem zrobionym z twarożku, jogurtu, koperku i przypraw.

Na niedzielne śniadanie lub przystawkę mozna taka sałatką nafaszerować wydrążone pomidory

POMIDOR Z SEREM 0%
=================

1 pomidor
tyle cienkich plasterków białego sera ile plasterków pomidora
posiekana bazylia, pietruszka lub szczypiorek

Na plasterki pomidorów kładziemy plasterki sera białego (w oryginalnym przepisie jest mozarella, ale ona strasznie tłusta, eh...)
Ser solimy lekko, posypujemy ulubionymi przyprawami i posypujemy posiekaną bazylią.

W wersji bogatszej, przed posypaniem bazylią polewamy sosem twarozkowo-jogurtowym z posiekanymi korniszonkami.

szpinak (-owa zupa)

proste
zdrowe
dietetyczne
smaczne

- paczka szpinaku mrożonego
- ząbki czosnku kilka conajmniej
- sól, pieprz
- łyżka jogurtu

opcjonalnie:
jajko
gotowany kurczak

Kilka ząbków czosnku wrzucam do garnka, nalewam trochę wody i na gaz. Na to wrzucam paczkę szpinaku razem z folią. No dobra żartuję oczywiście bez. Przykrywam i czekam aż zapyrkoli. Dodaję troche soli i sporo pieprzu.

I wtedy albo wyjmuję na głęboki talerz taki szpinakowy krem i na to daję kleksa z jogurtu i wkrajam kurczaka. Ślicznie to wygląda.

Albo do garnka wbijam ostrożnie jajo, nie mieszam, tylko przykrywam i zmiejszam gaz. Jajko się ugotuje na szpinaku i przenoszę łychą z porcją szpinakową. Też kleksuję jogurtem.

Dla efektu kleksy jogurtowe posypuję czerwoną papryką w proszku
Piersiątka z pieczarkami i ziółkiem.

Duża pierś kurczaka
pieczarki
kostka ziołowa Knorra
opcjonalnie - dowolne warzywa z grupy dozwolonych w 2 fazie

Piersi kurczaka pokroić w kostkę 2/2 cm.
Pieczarki pokoić w ćwiartki (większe w ósemki)

opcjonalne warzywa rozdrobić w dowolny sposób

na rozgrzaną patelnię wlać kilka kropel oleju, następnie wytrzeć nadmiar papierowym ręcznikiem - wrzucić kurczaczka, mieszając smażyć na dosyć dużym ogniu (może się lekko zarumienić), dorzucić pieczarki, (lub/i inne warzywa),rozkruszyć kostkę ziołową i smażyć jeszcze kilka minut - aż warzywa lekko zmiękną.

Podawać na talerzu udekorowanym zieloną sałatą, z dodatkiem korniszonków
Omlet ze szparagami

-4 jajka całe
-mały sloiczek szparagów
-przyprawy
-mała cebulka lub szczypiorek
-chuda szynka

Szparagi kroimi w około 3-4 cm słupki, jajka w miseczce bełtami aż będzie w miarę jednolite, doprawiamy przyprawami, wrzucamy cebulkę, wszystko mieszamy na końcu dodajemy pokrojone szparagi i szynkę pokorojoną wg uznania, delikatnie mieszamy i przekładamy do płaskiego naczynia nadającego się do piekarnika. Wstawiamy na około 20 min (sprawdzić konsystencję) do rozgrzanego piekarnika 180C.

Wariacje nt. omletu mogą być rózne, można dodać gotowane brokuły, kalafior, lub pomidory, polecam również opcję z twarigiem pokruszonym po wierzchu. Taka imitacja pizzy.
kurczak w sosie "curry:

jogurt naturalny 200ml
przyprawa curry
pieprz cayenne
świeża natka pietruszki lub koperku
piersi z kurczaka

ja osobiście robiłam to tak:

trzy piersi z kurczaka pokroiłam w paseczki
składniki do sosu (jogurt,curry,pieprz i natkę) zmieszałam ze sobą i zalałam tym kurczaka, którego wcześniej włożyłam do naczynia z przykrywką, jak to zalałam sosem to zamknęłam i wstawiłam do lodówki na jakieś 1,5-2 godzinki
potem wrzuciłam to na patelnię i smażyłam, trzeba uważać aby się nie przypaliło, sosik pięknie się wchłania w kurczaka

smak ma taki słodko-kwaśny, sama nie wiem jak opisać :] a z tych trzech piersi miałam obiad na dwa dni i jedną kolację
Zupka z warzywami a'la EvitaVianne

opakowanie "Bukiet warzyw" (kalafior, brokuły, marchewka) - mrożonka
opakowanie fasolki szparagowej (taka ciemnozielona) - mrożonka
3 łyżki koncentratu pomidorowego (czy ile tam komu będzie pasowało)
pieprz
warzywko
"Kucharek" w płynie
lubczyk

-nalałam do garnka średniej wielkości 1/4 wody, wsypałam łyżkę warzywka i zagotowałam
-dodałam mrożonki
-gdy warzywa były miękkie (ok 15-20 min) dodałam koncentrat pomidorowy (ja osobiście używam Dawton)
-poczekałam aż się chwilę pogotuje i dodałam pieprzu, lubczyku i Kucharka
-pogotowałam jeszcze z 5 minutek i już
Sernik nie bardzo na zimno

250 g sera chudego,
100 ml mleka
3 jajka
5 aspartamów (kto lubi bardzo słodkie to więcej) UWAGA Ponoć tego nie można podgrzewać, także zdanie o szkodliwości jest bardzo podzielone!!!, a nasz guru zaleca i bądź tu mądry, ja przechodzę na Stevie)
1 łyżeczka kakao (albo kawy)
2 op żelatyny w proszku (Brodnicka jest bez cukru)
ewentualnie otręby według uznania

Na teflonele wrzuciłam 250 g serka chudego, rozgniotlam i wymieszałam z 3 jajkami (kto się boi cholesterolu, niech użyje samych białek), podgrzewałam aż otworzyła się jednolita masa, a jajko było ścięte, przestudziłam i do tego dodałam 100 ml mleka chudego z 5 aspartamami i żelatyną w proszku (na 0,5 l płynu). Podzieliłam na 2 porcje jedną wyłożyłam na talerz, a do drugiej dodałam kakao (przetrzymywałam na lekko podgrzewanej patelni aż białe się trochę ścięło). To wersja na czyste proteinki. Ponieważ mam protowarzywa, to ugotowałam szklankę wody i dodałam do niej jedna starta drobno marchewkę. Jak zmiękła i trochę wody odparowało dodałam galaretkę w proszku i ułożyłam to na biało /ciemną masę. Po zastygnięciu pokroiłam na kawałki, które dzieci targają ze sobą na uczelnie i do pracy.

Ptasie nie ptasie mleczko ale jadalne

szklanka mleka 0.01
2 jajka
żelatyna na 0.5 l płynu (wole dać więcej w końcu to czyste białko, a masa będzie lepiej się trzymać)
kakao
serek "kulkowy"
aspartam (używam Stevie)

Mleko ugotowałam z roztrzepanymi jajkami (mogą być same białka, a jak ubite, to masa bardziej puszysta), dodałam rozpuszczona w gorącej wodzie (min. ilość) żelatynę, posłodziłam stewią (aspartam dodawać jak masa przestygnie!!!). Podzieliłam na 2 części: białą włożyłam do płaskiego naczynia i do lodówki (po 20 min było już ścięte, prędzej nie sprawdzałam), do drugiej części dodałam kakao i łyżkę twarożku "kuleczkowego" (daje złudzenie jakby było z ryżem, wygląda bardzo dekoracyjnie . Ułożyłam masę na białej, po zastygnięciu pokroiłam w kostki. Stanowczo za mało jak na 3 osoby  

Śniadaniowy omlet na słodko

2 jajka
3 łyżki serka homogenizowanego
słodzik
cynamon

Żółtka oddzielić od białek i utrzeć z 2 łyżeczkami słodziku do pieczenia.
Białka ubić na sztywną pianę. Delikatnie wymieszać żółtka z pianą i wylać na rozgrzana patelnie teflonową posmarowaną kropla oliwy. Przykryć.
W międzyczasie utrzeć serek ze słodzikiem i cynamonem.
Po ok. 3 min delikatnie odwrócić omlet na druga stronę, chwilke smażyć, zdjąć na talerz, posmarować przygotowanym
PRZEPYSZNE KOTLECIKI BROKUŁOWE

- główka brokuł
- 2 jajka
- 2 łyżki otrąb
- 2 puszki tuńczyka
- 2 kulki mozzarella light lub (ale może się rozciapciać) serek 0%
-sól, pieprz, oleju kapka

Brokuły gotujemy, odsączamy i studzimy (ja gotuję dzień wcześniej) odciskamy wodę mocno, aby jak najmniej było nasączone, odsączamy mocno tuńczyka i rozkruszamy ser i wszystko ciup do miski, do tego jaja, otręby i przyprawy, melakserujemy na ciapę. Ważne aby ciapa miała konsystencję gęstą, dająca się uformułować w kotlet - wychodzi ok 15szt., które po uformowaniu kładziemy na mocno nagrzeną patelnię i od razu zmniejszamy gaz, trzymamy po jednej stronie kilka minut i przy obracaniu bardzo uważamy, coby się nie rozwaliło. Gaz malutki, a patelnia wczesniej przetarta olejem. jak się zetnie to można obracac do woli, aby miec pewnośc ze w środku się upieklo.
Sałatka nie-śniadaniowa

składniki:
-poł opakowania mrożonych brokułów lub głowka świezego
-2 jajka
-1 pomidor
sos:
-jogurt naturalny
-ząbek czosnku
-sol, pieprz

Gotujemy jajka na twardo i kroimy w ćwiertki. Układamy na dnie miski, lekko przyprawiamy, na to kładziemy pokrojone w 8 pomidory i rowniez lekko przyprawiamy. Nastepnie ugotowane na poł-twardo, ostudzone brokuły układamy na wierzch. NAstępnie mały jogurt naturalny (nie musi byc nawet cąły kubeczek) mieszamy z przyprawami i rozgniecionym ząbkiem czosnku-odstawiamy by sos sie przeszedł i polewamy sałatke. Najlepiej smakuje po kilku godzianch od przygotowania
SALATKA Z TUNCZYKA (LUB PALUSZKOW KRABOWYCH) same proteiny
- tunczyk w sosie wlasnym (lub pokrojone paluszki krabowe)
- ogorek konserwowy(slyszalam dopuszczalny w pierwszej fazie)
- jajka ugotowane na twardo
- serek wiejski
- przyprawy - czosnek czerwona papryka koperek pieprz wszystko oprocz soli

tunczyk odcedzamy na sicie(lub kroimy paluszki krabowe na plasterki w sumie mozna na kostke) dodajemy pokrojone ugotowane na twardo jajka, pokrojony w kostki ogorek konserwowy, wszystko mieszamy na sam koniec dodajemy serek wiejski i przyprawy wszystko mieszamy... gramatura wedlug wlasnego uznania

KREWETKI CZOSNKIEM PACHNACE
- duze krewetki
- swiezy czosnek
- cebula
- przyprawy

Krewetki wczesniej rozmrazamy, podsmazamy lekko cebule pokrojona w lodeczki kladziemy ja na blasze dodajemy pokrojony w plasterki czosnek na to ukladamy na blasze ukladamy na wierzch krewetki, posypujemy przyprawami zapiekamy az do zrumienienia w piekarniku.

SOS CZOSNKOWY(moje dwie wersje)

1. serek homogenizowany
jogurt naturalny
czosnek swiezy i w proszku

wszystko razem mieszamy

2. serek light czosnkowy
jogurt naturalny
czosnek swiezy i w proszku

wszystko razem mieszamy

to sobie przyrzadze jak bede miala faze z warzywkami

SALATKA ALA KURCZAKOWA
- kurczak wedzony(bez skorki)
- brokuly
- marchew
- ogorek konserwowy
- serek wiejski
- przyprawy

Kurczak wedzony kroimy w kostke lub wedlug wlasnego uznania. Brokul gotujemy na miekko dzielimy na rozyczki i kroimy odrobine drobniej, marchew trzemy na tarce mozna uprzednio ugotowac jak ktos nie lubi na surowo. ogorek konserwowy kroimy w kostke. wszystko razem mieszamy dodajemy serek wiejski i przyprawy...
Gramatura wedlug uznania
sos ravigotte:
Zmiksować jajko na twardo, 3 średnie korniszony, małą surową cebulę i bukiet
ziół. Wymieszać wszystko w miseczce z dwoma jogurtami naturalnymi, połową
łyżeczki musztardy i soli

Sos z pomidorów:
Zeszklić cieńko pokrojoną cebulę, dodać 6-8 świeżych pomidorów bez skórki i pestek
(lub 300ml miąższu z pomidorów w puszce) posolić, popieprzyć dusić na wolnym ogniu
20 minut.Ostudzić i zmiksować.

Potrawka z pieczarek do mięs:
Zeszklić cebule w rozpuszczonej w małej ilości wody kostce rosołu z kury aż do prawie
całkowitego odparowania wody. Dodać pieczarki pokrojone w grube plastry i podgotować
bez przykrycia. Dodać czosnek, pietruszkę,sól pieprz.

Zupa:
4 ząbki czosnku
6 dużych cebul
1 lub 2 puszki pomidorów bez skórki
1 duża główka kapusty
2 zielone papryki
1 seler
3 litry wody
3kostki rosołu z kury
Warzywa obrać pokroić w małe lub średnie kawałki.
Włożyć do garnka. Dodać kostki rosołowe zalać wodą.
Gotować we wrzącej wodzie 10minut, zmniejszyć ogień i gotować do miękkości

Kurczak marengo:
Podgotować na małym ogniu cebulę ułożoną na dnie patelni podlaną kostką rosołu
z drobiu rozprowadzonej w małej ilości wody. Dodać kilka pokrojonych w kawałki
pomidorów, pieprz i sól. Ułożyć na to kawałki kurczaka. Podlać połową szklanki
wody i dusić pod przykryciem. Pół godziny przed końcem dodać pieczarki.
Odparować na ostrym ogniu

Leczo

Składniki:
Pierś z kurczaka 100 g
Bakłażan 1 szt. (ok.250 g)
Cukinia 1 szt. (ok. 250 g)
Cebula 2 szt.
Pomidory 2 szt.
Vegeta, majeranek do smaku

Pierś z kurczaka pokroić w kostkę, posypać vegetą i majerankiem, na chwilę odstawić do lodówki w międzyczasie: pokroić cebulkę, bakłażana (ze skórą), cukinię (bez skóry), pomidory (bez skóry) kurczaka podsmażyć, dodać cebulkę i kiedy kurczak i cebulką zarumienią się dolać trochę wody i dusić cukinię i bakłażana dusić dolewająć odrobinę wody, a kiedy będą miękkie dodać pomidory oraz wcześniej przygotowanego kurczaka z cebulką doprawić do smaku (jesli ktos ma ochote mozna jeszcze dodac 1-2 łyzki przecieru bedzie ostrzejszy czerwony
Palak panir, czyli szpinak z serem

500g szpinaku mrożonego
100g sera białego
1 pomidor
łyżeczka vegety
łyżeczka kurkumy
łyżeczka curry
czosnek (wg upodobań)

Na patelnię wlewamy odrobinę wody, dodajemy vegetę, kurkumę i curry, chwilkę podgrzewamy, dodajemy drobno pokrojonego pomidora bez skórki, chwilkę dusimy, dodajemy rozbity na drobno szpinak, dusimy. Po chwili dodajemy ser pokrojony w drobną kostkę, czosnek, mieszamy i dusimy do miękkości szpinaku.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
To brokuły można??  Tego nie wyczytalam ale byloby zaje****.

Szkoda, ze piwa nie mozna...musze sie nazlopać przed rozpczeciem, w moje urodziny se zaserwuje ostatni raz 8)

Offline Agulek79 Kobieta

• Chuck Norris
    • Agulek relacjonuje!
Przepraszam że troszkę chaotycznie to wygląda..ale mam nadzieje, ze w miarę czytelnie.

Mam jeszcze kilka przepisów na I fazę diety. oto one:

Muffinki
Składniki:
- 4 jajka,
- 4 łyżki stołowe otrąb pszennych,
- 8 łyżek stołowych otrąb owsiannych
- 4 łyżki stołowe twarożku beztłuszczowego,
- słodzik
- aromat,

Rozgrzać piekarnik do 180 stopni. Białka ubić na sztywną pianę. Pozostałe składniki wymieszać i dodać do nich pianę. Rozłożyć masę do foremek na mufinki i piec ok. 30 min.

smaczny twarożek z tunczykiem

Składniki:
- tuńczyk w sosie własnym(puszka),
- opakowanie sera chudego,
- 2 nieduże korniszony,
- szczypiorek,
- pieprz, sól(minimalnie).

Ser rozdrobnić widelcem, dodać tuńczyka, wszystko dobrze wymieszać. Korniszony i szczypior posiekać, dodać do połączonego sera z tunczykiem, doprawić do smaku

Kurczak w sosie curry

3 piersi z kurczecia
200 g jogurtu naturalnego
chili
swieza natka pietruszki (lyzka)

Jogurt z przyprawami wymieszac dodac pokrojone piersi. Zostawic na 2
godziny do przegryzienia sie.
Smazyc na suchej patelni

Piers z kurczaka w musztardzie

piers z kurczaka (ja mialam duza wiec rozkroilam na dwie)
musztarda
curry
ziola prowansalskie

Posmarowac miesko musztarda, posypac curry i ziolkami.
Zostawic na kilka godzin zeby sie przegryzlo. Ja zostawilam na noc.
Usmazyc na suchej patelni.

Zrobilam do tego sosik jogurtowy z koperkiem

Omlet
W książce jest taki:
2 łyżki otrąb owsianych
1 łyżkę otrąb pszennych
1 jajko lub białko z jajka
1 łyżkę stołową serka homogenizowanego
wszystko zmieszać i piec na patelni beztłuszczowej lub na kropli oliwy roztartej ręcznikiem papierowym.

Moja wersja:
1-3 jajek (im więcej jajek tym ciasto jest bardziej lejące. placki wychodzą mniej puszyste, ale za to większa ilość.)
2 łyżki otrąb owsianych i łyżkę pszennych (używam otrębów mielonych, przypominają mąkę)
1-3 łyżek kopiastych jogurtu 0,1 % tłuszczu (z Lidla. ile jajek tyle łyżek jogurtu)
1 łyżeczkę proszku do pieczenia (jeśli do 3 jajek to kopiastą łyżeczkę)
8-10 pokruszonych tabletek słodzika (lubię bardzo słodkie)
1-2 łyżeczek cynamonu lub aromat około 1/2 buteleczki przy wersji max. Ja używam najczęściej migdałowego i pomarańczowego.

wykonanie:
jajka roztłuc jak do jajecznicy. dodać jogurt i trzepać aż będzie miało wygląd majonezu (kilka uderzeń trzepaczką lub widelcem. Ważny proces, bo nadaje plackom puszystości) dodać mielone otręby, proszek do pieczenia, słodzik, cynamon lub olejek, lekko ale dokładnie wszystko wymieszać. Smażyć na patelni beztłuszczowej, dobrze rozgrzanej bo wrzucone na słabo rozgrzaną przykleją się. W wersji z 1 jajkiem przypominają racuchy, są tak smaczne że mój syn zamówił sobie placki do szkoły na drugie śniadanie a należy do dzieci, które wybrzydzają przy jedzeniu. Smacznego!

Omlet
4 jajka
50 g beztłuszczowego bialego serka
duża szczypta curry
kilka listków świeżej mięty
sól,pieprz

W misce ubić jajka z serkiem.Doprawic sola i pieprzem.Dodac curry.Listki mięty posiekać i dodać do masy.Wszystko dobrze wymieszać. Usmazyć omlet z kazdej strony,na małym ogniu,na patelni z powłoką zapobiegajaca przywieraniu.
Śniadaniowy omlet na słodko

2 jajka
3 łyżki serka homogenizowanego
słodzik
cynamon

Żółtka oddzielić od białek i utrzeć z 2 łyżeczkami słodziku do pieczenia.
Białka ubić na sztywną pianę. Delikatnie wymieszać żółtka z pianą i wylać na rozgrzana patelnie teflonową posmarowaną kropla oliwy. Przykryć.
W międzyczasie utrzeć serek ze słodzikiem i cynamonem.
Po ok. 3 min delikatnie odwrócić omlet na druga stronę, chwilke smażyć, zdjąć na talerz, posmarować przygotowanym serkiem.

kurczak w sosie "curry:
porcja na 2osoby

jogurt naturalny 200ml
przyprawa curry
pieprz cayenne
świeża natka pietruszki lub koperku
piersi z kurczaka

trzy piersi z kurczaka pokroić w paseczki
składniki do sosu (jogurt,curry,pieprz i natkę) zmieszać ze sobą i zalać tym kurczaka, którego wcześniej włożyć do naczynia z przykrywką, jak to zalano sosem to zamknąć i wstawiłam do lodówki na jakieś 1,5-2 godzinki
potem wrzucić to na patelnię i smażyć, trzeba uważać aby się nie przypaliło, sosik pięknie się wchłania w kurczaka

Salatka krabowa.
6 paluszkow surami
3 jaka
1 ogorek kiszony
1 yogutr naturanly 0%
sol,pieprz.
Paluszki pokrois w plastrki,dodac ugotowane na twardo jajkai ogorek pokrojony w kostke.Wszystko wymieszac z sosem z yogurtu,soli i pieprzu.Przepyszne.

Proteinowy rosolek

2,5 l wody
2 piersi z kurczaka
przyprawy (kucharek, lubczyk, ziola prowansalskie)
suszona natka pietruszki
jajko

Piersi zalalam woda, gotowalam az zrobil sie delikatny wywar. Potem dodalam przyprawy i natke pietruszki i pogotowalam jeszcze troche. Przy koncu wyjelam i pokroilam ugotowane piersi w waskie paseczki (maja imitowac makaronik ) i wrzucilam spowrotem do zupki. Na sam koniec rozbeltalam w szklance jajeczko i wlalam do zupy (scina sie od razu ). i Zupka gotowa