e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Dieta Dukana - forumowa grupa wsparcia  (Przeczytany 653400 razy)

Offline demka Kobieta

z kilograma lub dwóch- jak komus dodtakowo przybędzie to wkurza niemiłosiernie jak stare spodenki opiete bardziej, ja tam Lie rozumiem i sama zaczne od marca walczyć  :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
oooo Demka mnie rozumie....

Offline baska98 Kobieta

mnie też się wszyscy pytają - "po co się odchudzam?"
a no po to żeby nie mieć obcisłych spodni i tyłka jak szafa ;D ;D ;D

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
ale mi nie napisali kiedy osiągnę owe 52,3 kg... ;D ;D ;D ;D ;D

nie ważne

może powinnam się rygorystycznie zastosować do zaleceń...
poczytać ulotki na produktach wnikliwiej...
muszę poszukać jak to było z tymi węglowodanami...

Offline kaamila Kobieta

Przez mój głupi niedziałający internet, musiałam nadrobić 6 stron.  :P :P :Kill:

Ja przeczytałam w mojej ksiażeczce, że 3/3 tez można, ja taki rytm stosuję :) Myślicie, że powinnam zmienić 5/5?

*Magda* efekty suuper, naprawdę baardzo motywujące ;) ;D Upiekłam sobie dwie kromki chlebka wg. przepisu, który mi podałaś, pychotka. Tylko nie dodaję proszku do pieczenia, bo po nim był "metaliczny" posmak w ustach.

Ale nas tu dużo już :skacza: im więcej tym lepiej, człowiek nie jest sam  :P ;D

Dzisiaj ostatni dzień na warzywkach, jutro znów same proteinki :obiad:

Moje menu na dzisiaj:
śniadanie: 2 kromki chlebka dukanowskiego, z polędwica, rzodkiewką, ogórkiem ::)
obiad: udko kurczaka( oczywiście bez skóry ) ze szpinakiem
kolacja: twarożek na słodko ( ze słodzikiem)

serka wiejskiego zwykłego nie wolno? Przeciez on ma węglowodanów 2, tłuszczów 5, a białka 11? Mieści się chyba w normie?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
no właśnie...wygląda jakby się miał zmieścić...

Offline Kasia* Kobieta

serek wiejski mozna ale light.
z tego co ja zakumałam to wegli może być 5 g maxymalnie
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
no ale ten powyżej się mieści...
i ten z mojej lodówki też...

Offline Kasia* Kobieta

magda potwierdz mi jeszcze że kefir 0% jest ok.
mam taki jeden firmy jovi : B 3,5g , W 3,5g
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline wiśniowa Kobieta

zaczęłam dzisiaj drugą fazę i musiałam się zmuszać do warzyw... w ogóle nie miałam na nie ochoty  ::) a spodziewałam się, że rzucę się na nie jak szczerbaty na suchary więc zrobiłam spore zapasy  ;) jednak będę robić 1/1 najwyżej z czasem przejdę na 3/3 lub 5/5  :)

ale się super czuję na tej diecie... mam takiego powera, że nie mogę w miejscu usiedzieć  :) udało mi się dzisiaj kupić mleko w proszku i kakao odtłuszczone... nie wiem do czego zużyje ale kupiłam  ;D

Offline Kasia* Kobieta

wisniowa a ty ile schudlaś?
ja w poniedziałek zaczynam II fazę. Musze poczytać co tam dokładnie można.Tzn jakie warzywka.

ja chyba zdecyduje sie na system 3/3.

Offline malgosiask Kobieta

Przeczytałam książkę (cały rozdział o fazie uderzeniowej jak na razie). Na protala przechodzę jutro, ale w sumie dziś już jadłam wg zasad uderzeniówki:

rano: serek wiejski, actimel i szklanka soku (wiem, nie wolno)
obiad: pierś kuraka z piekarnika zapeklowana wcześniej w ziołach prow. i w łyżeczce musztardy Develey Dijon (ta bez cukru) + 3 łyż. sosu na bazie serka wiejskiego, czosnku, 1/4 korniszona i 3 szalotek.
podwieczorek: kilka plastrów twarogu light
kolacja: jajka na twardo (nie wiem jeszcze z czym)
no i woda w międzyczasie :)

Który serek wiejski polecacie? Ja uwielbiam te z Piątnicy. Zwykły rzeczywiście ma b-11g, w-2g, t-5g. A ten w wersji light ma więcej w-2,4g a mniej t-3g. Więc chyba lepszy light, co? :) Najbardziej to mi smakuje, tak na sucho twaróg wiejski lekki b-18,5g, w-3,5g, t-0g. Mogę go jeść na okrągło.

Myślę nad jutrzejszym menu.

Aha, czy mogę brać dotychczasowe witaminy?

Offline Wercia Kobieta

a coca cola light ratuje mi zycie jak mam dosc wody i herbaty - dukan pisze ze mozna pic takie napoje slodzone aspartamem - niestety w polsce tylko cola i pepsi takie sa - we francji to i sprite maja...

Na dzisiejszych zakupach w tesco na półce z napojami znalazłam sprite zero/light który jest słodzony aspartamem ;D oczywiście go kupiłam 8)

Mam jeszcze pytanie...
czy mogę sobie na II fazie zrobić rybę po grecku
???

Offline Kasia* Kobieta

ja sie zastanawiam nad grecką w II fazie ale jest feta :-\

no i kolejene pyt: czy Oliwa z oliwek w II fazie jest ok?
chodzi mi o sosy winegret do sałatek robione wg własnej receptury.

ide poczytać ksiażkę na ten temat.

Offline wiśniowa Kobieta

Malgosiask : wg mnie lepiej przed rozpoczęciem diety zrobić sobie ucztowanie a nie tak stopniować sobie bo faza pierwsza ma być zaskoczeniem dla organizmu  ::) poza tym dobrze jest pożegnać się z pewnnymi produktami bo przez jakiś czas nie będzie się mogło ich tknąć... ale to moje zdanie ;)

ja jem light z piatnicy :) ja łykam witaminy :)

Wercia : wydaje mi się, że tak... ale nie za często bo marchewka ma cukier  :)

dopiero teraz zrobilam sobie test... wg niego powinnam schudnąć do 3 czerwca  ::) zobaczymy

Kasia : 4 kg  :waga:

oliwa z oliwek odpada, feta też... można zrbić dukanowy winegret z oleju parafinowego (przepi jest w tej nowszej książce)

Chyba oliwa jest niedozwolona z tego co pamiatam ::)

Kurcze ten serek wiejscki z Patnicy light to ten:

"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline wiśniowa Kobieta

dokładnie ten... chociaż takiego małego opakowania jeszcze nie widzialam... ja kupuje to opakowanie rodzinne 500g  :) bardzo smaczny jest :)

Offline Kasia* Kobieta

ten
no własnie tak też myslalam , że odpada ta oliwa, o fecie to pomarzyłam sobie hehehe.

ja dzis w warzywniaku dorwalam inny serek wiejski z 2,5% tł.
w poniedziałek wam napisze jaka to firma.

OK, dzieki.

A jakieś serki homogenizowane macie srparwdzone? ozecie wkleic fote, wtedy lepiej sie szuka na polkach...ja wczoraj zadnego nie moglam znalezc, co by pasowal.

Offline wiśniowa Kobieta

ja od paru dni szukam takiego albo takiego ale jeszcze ich nigdzie nie widzialam  ::)

na razie kupiłam taki ... chyba Magda go polecała (kupiony w lidlu)

o matko...tak mi wywaliło...
ktoś rozumie?

Lilann, wrzuciłam w translatora i oto wynik:

GRATULACJE!

Jeśli Ciebie ustawieniami wymienione są poprawne, waga tylko 52.32 kg, więc tak naprawdę nie potrzebują coachingu odchudzania: Twoja aktualna waga jest bardzo spójna.

Jednakże chcesz zapisać się do korzystania z usług innych, że system?

Wielu z Was na naszej stronie internetowej do korzystania z różnych narzędzi do dyspozycji naszych członków (przepisy kulinarne, rozmowy z Pierre Dukan, płaskie cienkie wirtualnych klas wykonywania wideo, dostęp do chronionych fora ... lub konsolidacji i stabilizacji waga już przegrany).

Jak się zarejestrować?

Zachęcamy do zmiany swoich danych osobowych ponowienie obliczeń następujące kroki:
1. Kliknij przycisk "zapisz"
2. Modyfikowanie danych osobowych

Ale pamiętaj, że to, co staramy miejscu dla osób z nadwagą, które w rzeczywistości nie może być Twoim przypadku. W przypadku rejestracji nowego danych, możesz być sam (e) odpowiada za swoje decyzje.

;D Czyli gratulacje !

oooo super wisniowa..dziekuje..Pilos - ten widzialam wiec zakupie  :)

Offline wiśniowa Kobieta

Magda : Może jak mi się zachce słodyczy to zrobię tę nutelkę... na szczęście póki co mnie nie ciągnie więc nawet nie będę zaczynać z deserami... to samo z chlebkiem  :) no chyba, że mnie najdzie z zaskoczenia ;)

Pilosa kupiłam dzisiaj w lidlu tym koło mnie :)

A co do małego opakowania wieśniaka to szukałam w realu, lidlu i raście i nie znalazłam  ::) ale ten duży jem na dwa razy i jest oki  :)

Offline kivi_23 Kobieta

No i dupa.. dziś rozdawaliśmy zaproszenia.. i PM ciotka ahh.. no i zjadłam duże go pulpeta, pół kromki chleba i łyżkę sałatki jarzynowej   :'( jakich konsekwencji moge się spodziewać   :-[

Offline Kasia* Kobieta

a mnie jakoś zassało. ide napić sie mleka (0,5%)

na jutro z dukanowych rzeczy mam tylko cycki, rybę, kawałek chudego twrogu, jajka.
chyba sie wezmę za pieczenie czegoś, co jest dozwolne na P. Moze zrobie sernik  ;D

musze wam napisac że jakoś w szoku jestem, bo naprawde trzymam sie tej diety. nie kuszą mnie owoce , słodycze.
fakt , nudne robi się ti menu ale w pon zawitają warzywka :)

Offline Justys851 Kobieta

To i ja sie zamelduje w tym wątku , ponieważ przymierzam sie do tej diety  ;)
Na pewno robie to dla siebie ale po czesci dla celow naukowych - hmm ostatnio wpadło mi do głowy żeby napisac o tym prace mgr ale to tylko plan - a co wyjdzie to zobaczymy  :P

zrobiłam sobie test Dukana i wyszło że potrzebuje 74 dni na uzyskanie takiej wagi jak chce  ::) zaczynając jutro a kończąc 6 maja  ;)
faza I powinna trwać 3 dni

ale chyba jednak zacznę od 1 marca  ;D ;D ;D

Temat twarogów, który lepszy:
1. b- 18,5g, w- 3,5g, t- 0g.
2. b- 25g, w- 2,2g, t- 0,5g.

Wróciłam z tesco, niestety, żadnego serka homo dobrego nie znalazłam. Nawet kefiru czy jogurtu... ubogo jakoś.

Wiśniowa, jakie to kakao?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
wg mnie jak już można tu mówić o "lepszości" to lepszy jest twaróg nr 2

Offline gosiaczekk Kobieta

...a ile maksymalnie może być tłuszczu czy węglowodanów w takich twarogach, czy serach?

Offline ciriness

Maksymalnie 5g tłuszczu i 5g weglowodanów :)

Dzisiaj zaczynam II fazę, przez pierwsze pięć dni schudłam 3,2kg, ale fajno :)

Też zrobiłam ten test Dukana, proponuje mi wagę 60,7 i niby osiągnę ją do 9 kwietnia :)

Kasia ja też tak mam, żadne słodycze mnie nie ruszają, a ciężko mi wczoraj było bo rodzice przyjechli, dzisiaj siostry rocznica ślubu , będzie tort no i winko, ale będę się trzymać bo jak widzę mniejszą wagę to naprawdę mnie to motywuje :)

Witajcie warzywka :D zaczynamy II fazę :)