Autor Wątek: o której godzinie najlepiej ślub ?  (Przeczytany 134250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #120 dnia: 17 Stycznia 2006, 23:43 »
Ja zrobiłabym ślub na 18:00 - długo jest jasno, więc nie grozi Wam jazda do lokalu po ciemku. Zamierzacie robić poprawiny więc goście będą mieli dużo czasu na zabawę.
Ja miałam ślub na 15:30 ale tylko dlatego, że inna możliwość to była godzina 19:00 - za późno moim zdaniem. Wiem jednak z właśnego doświadczenia, że zaczynając tak szybko zabawę goście szybciej idą spać lub rozjeżdżają się do domów.
Zdjęcia zrobiłabym przed ślubem - do 18:00 mielibyście na to czas i nie trzeba by było zostawiać później gości.
Wybrałabym zdecydowanie 18:00  :D

Offline doraibogo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #121 dnia: 17 Stycznia 2006, 23:57 »
Dzięki za odpowiedź ale widzisz, na 19.00 było dla Ciebie za późno, dla nas 30 minut wczesniej to też kiepska pora i nie wielka różnica. Rozumiemy argument zmęczenia jednak  sporo ludzi będzie przyjezdnych i ważne jest, żeby bezpiecznie dnia następnego wrócili do domów, nie wymęczeni. Jak najbardziej zgodzilibyśmy się na 18.00 nawet 19.00, ale gdyby wszyscy byli z okolicy tak żeby każdy mógł wrócic do domu byle taksówką. Poprawin nie planujemy tylko śniadanie i teoretycznie po nim (do 12.00) wszyscy  musieliby się rozjeżdżać (do 16.00 to tylko opcja)

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #122 dnia: 18 Stycznia 2006, 00:03 »
Tylko, że Ty planujesz ślub na lipiec a ja miałam we wrześniu - 19:00 godzina była zbyt późna, bo robiło się już ciemno. Gdyby nie to - na 100% wolałabym godzinę 19:00.
Twój wybór oczywiście  :D  ale ja wybrałabym 18:00

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #123 dnia: 18 Stycznia 2006, 09:19 »
Ja miałam ślub na 18.30 i do tego w grudniu. I powiem w sumie, że wyszło dobrze, choć obawiałam się, że będzie ciemno (głupi argumet, bo, żeby nie było, to musiałabym chyba na 15 zrobić), że goście poumierają z głodu zanim zjedzą obiad itp.itd....ale teraz, gdybym miała brać ślub ponownie, zrobiłabym tak samo...wesele rozpoczęło się tuż przed 20, o 20 podano obiad...goście mieli siłę bawić się do rana, ci ktorzy przyjechali z daleka mieli sposobnośc wcześniej odpocząć...podczas oczepin wszyscy byli jeszcze w formie, ogólnie same pozytywy. Poprawiny rozpoczęły sie o 14, więc swobodnie można się było wyspac....
.....dla odmiany; byłam na weselu, które rozpoczęło się ok. 15 (slub był na 14).....oczepiny były już o 22, bo było spore prawdopodobieństwo, że północy nikt nie doczeka w pionie...całość skonczyła się już o 1 (wtedy wyszli ostatni goście, ci, którzy raczej nie pili), bo nikt już nie miał siły..


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #124 dnia: 18 Stycznia 2006, 09:42 »
Cytat: "doraibogo"
Wesele ma się odbywać w okolicy Radomia


a gdzie??? a gdzie???? ja pochodze z okolic radomia...  :mrgreen:


Cytat: "doraibogo"
z zagwarantowanym noclegiem od 12.00 w sobotę


nie zarezerwowaliście osrodka w piątek np. od 18.00??? szkopda.. dla tych z bardzo daleka właśnie tak zrobiłam.. właśnie okolice radomia czy śląsk przyjechał w piątek po południu i każdy był wyspany i nie umęczony trudami podróży...


Cytat: "doraibogo"
niedzielę ostatecznie do 16.00


to tez bym troszkę zmieniła.. wiem wiem.. koszta.. ale ktoś kto przyjechał do ciebie na wesele ileśset km mało ze będzie padał na dziób podczas wesela to jeszcze nic nie popije , bo zaraz trzeba zwalniać pokoje...

ja miałam rezerwację do 12.00 w poniedziałek... przyjednbi balowali na weselu, poprawili lżej na poprawinach i byli zwarci i gotowi na wyjazd i droge około 760km..


Cytat: "doraibogo"
Ludzie wcześniej się znudzą weselem i rozejdą się do pokoi


na to bym, nie liczyła... u nas wesele zaczęło się około 18.00 przywitaniem w lokalu a i tak ludzie poszli spać około 6.00 rano...

ja miałam slub w czerwcu o 16.30.. zdjęcia przed ślubem.. i ledwo wyrabialiśmy sie ze wszystkim.. to był dzień na wariata...

więc jeśli planujecie zdjęcia przed ślubem - optymalna godzina 18.00

jesli zdjęcia w czasie wesela - 15.00
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #125 dnia: 18 Stycznia 2006, 13:54 »
Ja wybrałabym 18:30.
Godz. 15:00 to stanowczo za wcześnie moim zdaniem. :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Stycznia 2006, 17:21 »
Jak ja powiedziałam znajomym, że ślub będzie o 15 albo o 16 to się dziwili, że tak późno. A tu czytam, że 18.30, 19 albo i później. U nas na południu :) to nawet o 13 są śluby. Ale to zdecydowanie za wcześnie.

Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #127 dnia: 18 Stycznia 2006, 17:26 »
Ja wybrałabym opcje o 15 (zresztą  mój ślub też jest o 15 :)


Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #128 dnia: 18 Stycznia 2006, 18:05 »
Zdecydowanie o 18:30..
 a sesję zdjęciową zrob przed ślubem, uwaźam, ze nie jesy nieudany pomysł, by gości zostawiać samych
  :D



Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #129 dnia: 18 Stycznia 2006, 19:18 »
Chyba tez bym była za 18.30 . Basz ślub był o 16 i wydaje mi sie ze trochę za wcześnie , ale i tak było super !
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #130 dnia: 18 Stycznia 2006, 19:44 »
Rajuśku ... ja będę mieć ślub w samo południe. 12:00 - wydawało mi się że to nie jest zbyt wcześnie a tu niespodziewanka.

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #131 dnia: 18 Stycznia 2006, 20:14 »
NO 12 to dosyć wcześnie. Będziecie się musieli ze wszystkim sprężać.

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #132 dnia: 18 Stycznia 2006, 20:17 »
Tylko że u nas zawsze są tak wcześnie.12.00,13.00 to standardowe godziny ślubów. Cóż .. godziny nie zmienię ( nie będę musiała długo czekać by zostać żoną :P

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #133 dnia: 18 Stycznia 2006, 20:27 »
U mnie tez byly dotychczas wczesnie ale ja jakos tak sobie pomyslalam zeby zorganizowac slub pozniej bo sie nie wyrobię :) Taka juz jestem, ze w stresie robie wszystko zbyt powoli :) Poza tym musimy jechac do restauracji z kosciola jakies 17 kilosów.

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #134 dnia: 18 Stycznia 2006, 20:35 »
Ja z Kościółka do restauracji mam jakieś 25 kilometrów więc nadal wygrywam :P

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #135 dnia: 18 Stycznia 2006, 20:36 »
Cytat: "Antalis"
Tylko że u nas zawsze są tak wcześnie.12.00,13.00 to standardowe godziny ślubów. Cóż .. godziny nie zmienię ( nie będę musiała długo czekać by zostać żoną :P


Ślub o zbyt wczesnej porze  szczególnie latem przy wysokich temperaturach to chyba niezbyt fajna sprawa - do północy (do oczepin) droga daleka i w sukni ślubnej chociaż Będziesz na pewno pięknie Wyglądała  - będzie to droga przez mękę , nigdy co prawda nie byłem kobietą i nie miałem na sobie sukni ślubnej ale wiele wesel odwiedziłem w swoim życiu i różnie to wyglądało, trzymam kciuki bo jak Piszesz godzina 12.00,13.00 to naprawdę wczesna pora :id_juz:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #136 dnia: 18 Stycznia 2006, 20:40 »
Co do temperatury to nigdy nic nie wiadomo - nie spodziewam się upalnej drugiej połowy września więc argument z wysoką temperaturą nie przemawia do mnie ... zastanawiam się nad suknią z długim rękawem. Bolerko będzie obowiązkowo.

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #137 dnia: 18 Stycznia 2006, 20:44 »
Ja właśnie między innymi ze względu na ewentualną pogodę (gorąco) chcę by to było później. Ślub mamy 6 sierpnia więc może być dość ciepło, choć tego to się nigdy nie da przewidzieć. Poza tym nie chcę, żeby o 22 goście już kitnęli, jedni ze zmęczenia inni z innych powodów :)


Cytat: "Antalis"
Ja z Kościółka do restauracji mam jakieś 25 kilometrów więc nadal wygrywam :P


No a myślałam, że 17 km do miejsca weselicha to dużo :). Czyli nie jest tak źle :)

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #138 dnia: 18 Stycznia 2006, 20:49 »
Widzisz Moniczko zawsze może być gorzej :P.A co do pogody - sierpień się zgorze może być upalny z wrześniem mogła bym się już kłócić. Co tu dużo mówić - ja po prostu będę miała dłużej mój WYMARZONY DZIEŃ  :D

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #139 dnia: 18 Stycznia 2006, 20:52 »
Cytat: "~monika~"
Ślub mamy 6 sierpnia więc może być dość ciepło, choć tego to się nigdy nie da przewidzieć. Poza tym nie chcę, żeby o 22 goście już kitnęli, jedni ze zmęczenia inni z innych powodów :)

~monika~ czy Jesteś pewna że  6sierpnia a nie 5 sierpnia ( bo mówimy oczywiście o roku 2006) , a Twoja uwaga co do "kitnięcia" gości jest chyba słuszna - 12 godzin ,szmat czasu

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #140 dnia: 18 Stycznia 2006, 21:03 »
[/quote] czy Jesteś pewna że  6sierpnia a nie 5 sierpnia ( bo mówimy oczywiście o roku 2006) , a Twoja uwaga co do "kitnięcia" gości jest chyba słuszna - 12 godzin ,szmat czasu[/quote]

No co do daty własnego ślubu to nie mam najmniejszych wątpliwości MISIEK :) Mój ślub będzie po prostu w niedzielę, tak niestandardowo :)

Antalis, ja bym chętnie też brała ślub we wrześniu bo może będzie chłodniej (ale tylko może:) ale po pierwsze nie było wolnego terminu a po drugie to wolałam wakacje bo mam wtedy wolne (jestem belfrem). A w roku szkolnym to dużo zajęć (także pozalekcyjnych).

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #141 dnia: 18 Stycznia 2006, 21:14 »
Monika a czy Ty jesteś pewna że masz na imię Monika  :?:  Zarcik  :twisted:  :D .Fakt skoro pracujesz to musisz brać pod uwagę termin.Ja poki co nie pracuję a mój Rafcio zostawił sobie urlop na wrzesien :D  zrobimy sobie miodowy miesiąc :D

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #142 dnia: 18 Stycznia 2006, 21:28 »
No ja mam nadzieję, że po ślubie znajdzie się czas na podróż poślubną :) w końcu prawie cały sierpień zostanie, a mój Marcin ma w tym okresie trochę luźniej w pracy, więc może uda się coś wykombinować.

Offline doraibogo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #143 dnia: 18 Stycznia 2006, 21:53 »
No my planujemy ślub dokładnie 29 lipca i faktycznie bardzo przemawiającym argumentem mogą być upalne dni kiedy to wszyscy będziemy się "kisić" dlatego wychodzi że im później tym lepiej. Dodatkowo drugą sprawą jest to że jeśli wesele zacznie się później to ludzie będą się bawić do rana i milej zapamiętają to wesele niz gdy padną nawet o tej 24:00. Dzisiaj wstępnie pytaliśmy części naszych gości i 90% woli późniejszy termin właśnie ze względu na temperaturę która sama z siebie potrafi zmęczyć ludzi. Co do powrotów zapewnili, że sobie poradzą więc termin mamy chyba ustalony, ale spróbójemy zmienić kośćiół a co za tym idzie godzinę na 17.30 gdyż mimo wszystko wolimy pojechać na zdjęcia po uroczystości ślubnej. Jak do tej pory w historii naszych wypraw weselnych zawsze młodzi wyjeżdżali na zdjęcia, dlatego myślimy, że nikt nie zostanie urażony tak samo jak my nie byliśmy.
Do Moni :)
Ślub będzie w Pionkach, a impreza  w Jedlni Letnisko w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej Lasów Państwowych koło zalewu w Siczkach. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim osobom noclegu na dwa dni, dlatego co bardziej potrzebującym (rodzina z Zielonej Góry itp.) to zapewnimy, a jeśli nie to będą mieć możliwość dokupienia doby.
Pozdrawiamy, BiD.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #144 dnia: 19 Stycznia 2006, 09:36 »
Cytat: "doraibogo"
Ślub będzie w Pionkach, a impreza w Jedlni Letnisko w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej Lasów Państwowych koło zalewu w Siczkach. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim osobom noclegu na dwa dni, dlatego co bardziej potrzebującym (rodzina z Zielonej Góry itp.) to zapewnimy, a jeśli nie to będą mieć możliwość dokupienia doby.
Pozdrawiamy, BiD.


no normalnie padłam... :shock:

jestem pionkowianką wychowaną na zeromskiego 6... tata jest z samych pionek a mama z suskowoli... :mrgreen:

gości możesz zakwaterować w pobliskim hotelu za pocztą polską w pionkach (OLIMPIC) lub w ROYAL na popiełuszki lub hotel ADRIA... może te lokale to  wyżyny ale zawsze jest gdzie łepetynę do podusi przytulić.... :mrgreen:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #145 dnia: 19 Stycznia 2006, 09:37 »
a jeszcze powiedz,ze ślub w barbarze....  :mrgreen:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #146 dnia: 19 Stycznia 2006, 09:44 »
lokal dory... osrodek nadleśnictwa w siczkach....


przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline doraibogo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #147 dnia: 19 Stycznia 2006, 13:31 »
panna mloda czyli ja  :lol: tez pochodze z pionek z żeromskiego 5 tylko że ślub nie będzie w barbarze bo nam godziny nie pasują musimy inny kościól znaleść. Gdzieś poza Pionkami może w Jedlni Letnisko podobno jestm tam taki ładny drewniany kościólek.
pozdrawiam
DiB

Offline monika_mb

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 654
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29 lipiec 2006
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #148 dnia: 19 Stycznia 2006, 13:59 »
Co do godziny ślubu... jestem w 100% pewna, że lepszą godziną jest 18:30. A to moje argumenty:
1. My bierzemy ślub 29 lipca i bierzemy pod uwagę, że pogoda będzie upalna (oby) więc rozpoczęcie uroczystości o późniejszej godzinie byłoby wskazane - my wybraliśmy 17:00, bo to ostatnia godzina w której udzielene są śluby w tym kościółku, ale szczerze to nie zmartwiłabym się, gdyby był o 18:00
2. w sierpniu byliśmy na ślubie u kuzyna, który rozpoczął się o 13:00 - powiem, że to był najgorszy ślub pod względem trwania na jakim byłam!! O godzinie 1:00 na sali pozostała już tylko garstka gości! Nie jest to zbyt miłe...
3. Podzielam zdanie przedmówców, że na zdjęcia lepiej w takiej sytuacji udać się przed (lub nawet kilka dni po) ślubie, żeby gości nie opuszczać na zbyt długo (u kuzyna młodzi opuścici gości prawie na 3 godziny - wszyscy to komentowali). Ja mam nadzieję, że nasz fotograf nie zajmie Nam dłużej niż godzinę.

Jednak decyzję musicie podjąć Sami... my tylko udzielamy rad i wskazówei i pewnych sugestii - ale jak widać zdań jest tyle co forumowiczów.
Wierzę, że Wasz wybór będzie trafny, jak kolwiek nie zdecydujecie :)
Liwia Łucja B. - zawdzięczam Ci swoje życie.....


31.08.2007r, godz.19:50... Liwia..nasz maleńki wielki Cud... 53cm, 3650g

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #149 dnia: 19 Stycznia 2006, 20:57 »
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"