Autor Wątek: o której godzinie najlepiej ślub ?  (Przeczytany 133835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daynaher
  • Gość
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Września 2005, 12:53 »
a slub w kosciele chcialabym miec na 17 :)

Offline sylwka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 367
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Września 2005, 13:30 »
A ja bedę miała ślub o 15  :D Wydaje mi sie, ze  kwietniu to optymalna godzina. Po pierwszych piosenkach wyjedziemy na sesje w plener ok. 2 km od sali. Myślę, ze potrwa to ok. 1 godz.  :D
Byłam na weselu kuzyna w okolicach Szczecina (ja jestem z WLKP.) i szlag nas trafiał, kiedy my bylismy juz dawno na sali i czekalismy na młodą parę, która prosto z koscioła pojechała na zdjecia. Siedzieliśmy głodni (wyjeżdżalismy na wesele o 6 rano!!) przy stolikach i czekaliśmy aż w końcu raczą sie pojawić. Dlatego nie polecam takiego wyjscia  :lol:




Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Września 2005, 13:36 »
Cytat: "sylwka"
szlag nas trafiał, kiedy my bylismy juz dawno na sali i czekalismy na młodą parę, która prosto z koscioła pojechała na zdjecia. Siedzieliśmy głodni  


Oj, to nie ładnie Was załtwili. :shock:
A nie mogli podać Wam jedzonka bez pary młodej. :?

My mamy ślub o 17:00 a zdjęcia plenerowe zrobimy sobie wokół sali, a jak nam się będzie chciało to pojedziemy gdzieś w plener, ale w inny dzień. :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline sylwka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 367
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #93 dnia: 28 Września 2005, 14:50 »
No właśnie nie dali nam. Zreszta jakby to wygladało, my wcinamy drugie danie, a w drzwiach staje młoda para  :lol:  Poza tym tam było to śmieszne, że oni przyjechali pod salę i wszyscy goscie weselni wyszli na dwór i skladali im życzenia, potem dopiero on ja wniósł. Wszytstko na odwrót;d




Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Września 2005, 15:19 »
Cytat: "sylwka"
Wszytstko na odwrót;d

faktycznie na odwrót... brak organizacji...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Września 2005, 21:57 »
u nas ślub na 16:)
a plener tak jak pisałam w poniedziałek
mam nadzieje ze w kwietniu 2006 będzie tak piękna pododa jak w tym roku :)

Offline Melua
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #96 dnia: 5 Października 2005, 18:49 »
Ojej, dziewczyny :)
My mamy na 14 :) Pochodze z Opola i tutaj ta godzina ma najwieksze wzięcie :) Na sali bedziemy ok. 16.00, orkiestra bedzie grac do 3 rano.
A plener robimy po slubie, we wtorek, w sukience bedzie mozna sie potrawce poturlac wtedy... :)
Pozdrawiam

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #97 dnia: 5 Października 2005, 20:18 »
ja miałam ślub o 16 i dzisiaj z doświadczenia mogę powiedzieć, że godzina w sam raz, ani za wcześnie ani za późno. :)) szczególnie, że z kościoła do dworku, w którym było przyjęcie mieliśmy 20 kilometrów.



Offline monisien

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #98 dnia: 6 Października 2005, 12:12 »
Ja tak sobie ciągle planuję... Bo nie daje mi spokoju ta sesja zdjęciowa... Ja chcę, żeby to było w dzień ślubu i to po ślubie kościelnym, co by mnie mój M wcześniej w sukni nie widział... (Zabobonna? Staromodna??) a i żeby fryz i makijaż ten sam, co na weselu był...
W każdym razie najprowdopodobniej nasz kościółek będzie aż całe (a może i nie całe) 100 m od sali. Jeśli ślub będzie na 17 do 18, po ślubie my szybciorem wymkniemy się na zdjęcia, max 1 godzina. Goście w tym czasie pójdą sobie na spacerek do ryneczku świdnickiego, czy też prosto na salę. Wg planu my przyjdziemy na salę koło 19-1930.
Wg mnie plan idealny, tylko czy aby goście nie poczują się opuszczeni??
Chociaż z drugiej strony możnaby potem zrobić wejście smoka. ;O)
Usadzić wszystkich przy stołach i dopiero my elegancko wchodzimy...
Hmmm... Co myślicie??
Niektórzy przecież wymykają się w trakcie wesela na zdjęcia, to czemu by nie zaplanować przerwy między ślubem a weselem na 1 godzinkę??
Czy ja nie kombinuję za bardzo??
Pozdrowienia
Monika

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #99 dnia: 6 Października 2005, 16:48 »
Cytat: "monisien"
Goście w tym czasie pójdą sobie na spacerek do ryneczku świdnickiego, czy też prosto na salę.


Cytat: "monisien"
Wg mnie plan idealny, tylko czy aby goście nie poczują się opuszczeni??


No własnie ja powiem szczerze, że mnie taki plan się wogóle nie podoba. :roll:
Trochę to dziwne zostawić sobie gości, żeby spacerowali na rynku. :? Wiadomo, że goście w tym dniu nie jedzą obiadu w domku tylko szykują się na ślub i wesele i niektórzy jadą z daleka.  :roll:
Lepiej już żeby pojechali na salę i na sali dać im obiad, żeby nie siedzieli głodni na sali, bo też bez sensu. A Wy później zrobicie "wejście smoka" i już. Moim zdaniem lepiej by było gdybyście w plener pojechali po obiadku i pierwszym tańcu. :)

My plener planujemy sobie zrobić wokół sali po obiadku i pierwszym tańcu, a jak nie to w inny dzień. A później  musimy się wymknąć z wesela, bo na godz. 21:00 jesteśmy umówienie u fotografa w studio.  :)

To jest moje zdanie na ten temat, a jak Wy zrobicie sobie jak chcecie. :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #100 dnia: 6 Października 2005, 21:42 »
powiem szczerze Monisien, ja na miejscu gosci wkurzyłabym sie potęznie. w końcu przyjdą na ślub i przyjęcie specjalnie dla Was, dlatego, że ich zaprosiliście i dlatego, ze chcą być z Wami w takim dniu. Myslę, ze takie rozwiązanie jakie proponujesz to duży nietakt wobec wszystkich zaproszonych. Przemyślcie plan dnia jeszcze raz. :)



Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #101 dnia: 7 Października 2005, 08:29 »
A my mamy ślub na 18.30....chcielismy troszkę wcześniej, ale to są Święta i jak powiedział ksiądz, w tym dniu są porządkowe msze św. i właśnie o 18.30 jest taka msza. Nic się nie dało przesunąc, więc będzie jak będzie, a do tego poza zaproszonymi gośćmi będe miała na ślubie pewnie sporo obcych ludzi. Na sali będziemy dopiero ok 20.00, więc obiadek będzie w sumie późno, ale za to zabawa do białego rana :D
A fotograf będzie przed ślubem.


Offline monisien

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #102 dnia: 7 Października 2005, 11:20 »
Dzięki, Marta...
Chodziło mi mniej-więcej o to, co napisałaś... Goście idą na obiadek, a my idziemy na fotki. Potem my robimy wejście smoka, pierwszy taniec i wesele się rozpoczyna. Z tym spacerkiem to mi tak wpadło do głowy, bo rynek jest 5m od sali weselnej i jeśli będzie ładna pogoda...
Tak, czy siak, czy nie lepiej posłać gości na obiad, a my do foto, zamiast ich potem właśnie zostawiać samych w środku wesela??
Mój M właśnie powiedział, że wyślemy gości na obiadek, a zanim zjedzą, my zrobimy fotki. :O)
Nie będziemy siedzieć u foto 5 godzin, tylko zrobimy kilka ujęć i wsio. I tak potem jedno najładniejsze zdjęcie się wszędzie powiększa i każdemu daje...
Bo chyba innego wyjścia nie ma, jeśli chcemy zrobić foto w dniu ślubu i to po kościelnym.
Sophia... To, co mówisz, świadczy o tym, że będziecie z Waszymi goścmi od początku ślubu kościelnego do samego końca wesela, a plener i foto w inny dzień albo wcześniej... Czy tak??
My chcemy właśnie w ten sam dzień i to po kościelnym. Dlatego uważam, że lepiej gości wziąć do sali na obiad, a my do foto.
Możnaby gościom wysłać info:
16 - kościelny
17 - obiad, a Para Młoda idzie do foto
19 - rozpoczęcie wesela
Wszystko jasne...
Chyba tak właśnie zrobimy...
Pozdrowienia
Monika

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #103 dnia: 7 Października 2005, 11:33 »
Teraz plan dnia brzmi znacznie lepiej :mrgreen: z tego co napisałas poprzednim razem wywnioskowałam, że Wy uciekacie prosto spod kościoła na plener,a goście sobie idą na ryneczek i tam czekają na Was aż wrócicie  :zdziwko:  
ale skoro dostaną obiadek to moim zdaniem wszystko będzie w jak najlepszym porządku.
My rzeczywiście nie mieliśmy pleneru. troszkę zdjęć pół godziny przed kościołem. Kościół stoi prawie w centrum zabytkowego rynku, więc nie było potrzeby szukać innego pleneru i potem trochę zdjęć w parku do którego schodziło się z tarasu dworku, w którym mieliśmy przyjęcie.



Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #104 dnia: 7 Października 2005, 12:27 »
Cytat: "monisien"
Goście idą na obiadek, a my idziemy na fotki. Potem my robimy wejście smoka, pierwszy taniec i wesele się rozpoczyna.


No teraz to wszystko "ma ręce i nogi". :D  Teraz podoba mi się. :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline aleksad

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #105 dnia: 7 Października 2005, 12:31 »
Jak ostatnio bylam na ślubie to para młoda po obiedzie poszła robić zdjęcia,specjalnie bym tego ne zauważyła,ale moja połowa była świadkiem więc ja znudzona siedziałam i czekalam aż wróci,bo za badzo nie było z kim się bawić

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #106 dnia: 7 Października 2005, 12:45 »
Cytuj
czekalam aż wróci,bo za badzo nie było z kim się bawić


Czyli chyba nie było za dużo młodzieży, którzy by Cię wkręcili w tańce.   :cancan:  
A tak wogóle to czemu nie zabrali Cię ze sobą? :?



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #107 dnia: 7 Października 2005, 12:55 »
Cytat: "Marta"
A tak wogóle to czemu nie zabrali Cię ze sobą?

u mnie też nie ma zwyczaju zabierać osobę towarzyszącą na zdjęcia nawet jeśli to jest żona

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #108 dnia: 7 Października 2005, 13:27 »
monisienn, a nie możecie razem z gośćmi pojechać na salę, wypić lampkę szampana, zatańczyć pierwszy taniec, może nawet coś zjeść, albo i nie, a dopiero poźniej zostawić gości na godzinkę czy dwie...wesele będzie wtedy już oficjalnie rozpoczęte i goście będą mogli się spokojnie bawić. Bo jezeli najpierw, podczas Waszej nieobecności się najedzą, to pożniej po tym Waszym wejsciu smoka dopiero będzie pierwszy toast? Przecież wtedy cześć gości będzie już po kilku pierwszych toastach?


Offline Pyrdulka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 657
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #109 dnia: 7 Października 2005, 15:43 »
monisien napisała:
"Goście idą na obiadek, a my idziemy na fotki. Potem my robimy wejście smoka, pierwszy taniec i wesele się rozpoczyna. "

Tylko niezapomnij zaprosić tych gości na salę i obiadek!Moja koleżanka była na takim weselu gdzie młoda para prosto z kościółka pojechała na plener,a goście pojechali pod salę weselną.Tylko nikt ich nie zaprosił do środka, i tak stali i czekali na młodych na polku,koło godzinki.Dobrze że to był środek lata i było ciepło.Ale mojej koleżance zepsuło to humor na całą noc :?



Offline aleksad

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #110 dnia: 7 Października 2005, 15:59 »
Cytat: "Marta"
Czyli chyba nie było za dużo młodzieży, którzy by Cię wkręcili w tańce.  
A tak wogóle to czemu nie zabrali Cię ze sobą?


Nie zabrali,bo powiedzieli,że krótko będą i byłoby ciasno w samochodzie (panna młoda miała szeroką suknię),młodzieży za dużo nie było,a ta co była to w parach

Offline monisien

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #111 dnia: 7 Października 2005, 16:18 »
Cytat: "Agnieszka32"
monisienn, a nie możecie razem z gośćmi pojechać na salę, wypić lampkę szampana, zatańczyć pierwszy taniec, może nawet coś zjeść, albo i nie, a dopiero poźniej zostawić gości na godzinkę czy dwie...wesele będzie wtedy już oficjalnie rozpoczęte i goście będą mogli się spokojnie bawić. Bo jezeli najpierw, podczas Waszej nieobecności się najedzą, to pożniej po tym Waszym wejsciu smoka dopiero będzie pierwszy toast? Przecież wtedy cześć gości będzie już po kilku pierwszych toastach?


Właśnie o to chodzi, że wolelibyśmy nie zostawiać ich w środku wesela...
Nie podoba mi się takie "to Wy się tu sami bawcie, a my Was zostawiamy i idziemy na foto".
Kolejną kwestią jest to, że sala jest w budynku hotelu, w którym część gości będzie nocować.
Więc goście jeszcze przed obiadkiem będą mogli spokojnie się zameldować w hotelu. Potem dostaną wszyscy obiadek. Zaznaczymy kelnerom, że ma nie być alkoholu i nie będzie toastu. ;O)
A jak już wszyscy sobie spokojnie zjedzą, to my przyjedziemy i będzie toast i pierwszy taniec i początek wesela.
Pozdrowienia
Monika

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #112 dnia: 7 Października 2005, 17:00 »
Cytat: "Pyrdulka"
Moja koleżanka była na takim weselu gdzie młoda para prosto z kościółka pojechała na plener,a goście pojechali pod salę weselną.Tylko nikt ich nie zaprosił do środka, i tak stali i czekali na młodych na polku,koło godzinki.Dobrze że to był środek lata i było ciepło.

 :shock: nie wyobrażam sobie takiego przebiegu wesela...przecież to kpina z gości, rodziców... Jak musieli czuc się rodzice nowożeńców...zero organizacji...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #113 dnia: 7 Października 2005, 21:55 »
Monisien, przecież goście zameldują sie w hotelu jeszcze przed ślubem. nie sądzę, zeby ktokolwiek czekał z tym aż do przyjścia z kościoła. zrobicie jak uważacie, ale żeby to wszystko nie wypadło tak jak opisała Pyrdulka, bo wtedy nawet "wejście smoka" Wam nie pomoże, a goście długo potem będą wspominać imprezę jako porażkę. Naprawdę musicie to jeszcze raz przemyśleć. trzymam kciuki



Offline aleksad

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #114 dnia: 18 Października 2005, 10:41 »
My zamówiliśmmy sobie kościół na 16.ak ok 17 skończy się masza,później jakieś życzonka,około 18 będzimy na sali.Wydaje mi się,ze o dobra godzina,bo goście juz na pewno głodni będą,przecież wiadomo,że nie bedą jedli obiadów w domu

Offline anka24

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.07.2006
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #115 dnia: 18 Października 2005, 10:59 »
my w wersji pierwotnej tez zamówiliśmy termin na 16ta ale jak zaczelismy sie zastanawiać,analizować przełożyliśmy na 17tą..spokojnie wtedy możmy pojechać do fotografa, ja na zabiegi upiększające  :lol: a czas nie będzie nas az tak gonił..w lokalu bedziemy w rejonach 19tej a to chyba dobra pora.. :mrgreen:


Offline Smietanowie
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #116 dnia: 18 Października 2005, 11:43 »
Cytat: "aleksad"
My zamówiliśmmy sobie kościół na 16

My też mamy mszę o 16 :D. Myślę że to dobra godzina.
[/url]

Offline monisien

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #117 dnia: 18 Października 2005, 15:03 »
My chyba rozpoczniemy o 14. Bo żeby o 1530 po mszy i po życzeniach jeszcze jakieś fajne słonko było do zdjęć.
Na gości o 16 będzie czekał bus i o 17 będą siedzieli gotowi na sali. To da nam akurat 1,5 godzinki na fotki. :O)
Chcieliśmy później, ale na początku września o 17 to juz słońce zaczyna zachodzić...
Pozdrowienia
Monika

Offline aleksad

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #118 dnia: 18 Października 2005, 15:26 »
Weźmiemy chyba kamerzystę od znajomych, u których ostatnio byliśmy.Facecik umówił się z nimi jakiś tydzień przed ślubemi nakręcił krótki filmik,ale taki normalny naturalny,w dzień ślubu wymknęli się na chwilkę po obiedzie z kamerzystą i fotografem i nieźle to wyszło.

Offline doraibogo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
o której godzinie najlepiej ślub ?
« Odpowiedź #119 dnia: 17 Stycznia 2006, 22:45 »
Witam,  mamy zaplanowany ślub na lipiec 2006 i dwie godziny do wyboru: 15.00 i 18.30. Wesele ma się odbywać w okolicy Radomia w ośrodku z zagwarantowanym noclegiem od 12.00 w sobotę do 12:00 w niedzielę ostatecznie do 16.00 . Planujemy, że ze 120 osób będzie około 100, z tego około 80 będzie z poza rejonu tzn. Tarnów, Kraków, Katowice, Zielona Góra, Łódź, Warszawa, czyli dosyć znaczące odległości. Dla co poniektórych taki wyjazd to niezła wyprawa. Wesele będzie się odbywać o 8km od miejsca ślubu. To chyba wszystkie znaczące dane :)
Całość ma wyglądać tak: zacznie się ślub, życzenia po ślubie, przejazd do ośrodka, przywitanie, obiad, nasz wyjazd na zdjęcia, itd.
Plan dnia ślubu:
- od 15 do powiedzmy 15:50 będzie trwał ślub
- do około 16:30 będą trwały życzenia
- 16:30-16:45 - przejazd do ośrodka
- 16:45-17.00 - przywitanie młodych
- 17:00-18:00 - obiad
- po 18.00 na około godzinę - wyjazd na zdjęcia do miejsca oddalonego o około 6-10km
- od około 19:00 będziemy już z gośćmi.
Druga opcja zakłada to samo tyle że wszystko będzie przesunięte o 3 i pół godziny więc teoretycznie po zdjęciach wrócilibyśmy na godzinę 22:30.

Oczywiście nie mielibyśmy problemu gdyby nasze zdania na temat były identyczne jednak musimy się na coś zdecydować
Argumenty za godziną 15.00:
Jest lepiej dla ludzi którzy przyjeżdżają, czyli dla znacznej większości, bo każdy może przyjechać nawet o 12:00, chwilę odpocząć, potem ślub i od 17.00 zacząć imprezę, pobawić się i jeśli byliby zmęczeni (zwłaszcza kierowcy) zakończyć zabawę o 1:00-2:00,  potem o 10:00 śniadanie i od 12.00 do 16:00 mają czas by wyruszyć w drogę powrotną. Kto bedzie miał się bawić to będzie się bawił do rana, a kierowcy nie będą zmuszeni zakończyć zabawę wcześniej, żeby móc prowadzić następnego dnia. Sale są klimatyzowane i upał nie będzie przeszkadzał, ośrodek jest bardzo duży: sala konsumpcyjna przewidziana bez ścisku na 120 osób, sala do tańczenia jest podobnej wielkości, wielki hol przed wejściem no i sama część hotelowa wcale nie jest mała, nie mówiąc o świetlicy, więc nawet podczas deszczowego dnia nikt nie będzie zmuszony siedzieć w jednym miejscu. Unikamy czegoś takiego, że gość który przyjedzie wcześniej będzie narażony na brak zainteresowania ze strony młodych i rodzin bo przecież my będziemy zajęci przygotowaniami, a to może być nawet 6 i pół godziny. Nie możemy zagwarantować wcześniejszych posiłków itd.
Argumenty za godziną 18.30:
Ludzie wcześniej się znudzą weselem i rozejdą się do pokoi, jak się rozpada to będzie się wszystkim dłużyć czas, jak będzie za gorąco to też się będą męczyć. My młodzi będziemy w stanie dotrzymać tempa gościom. Zdjęcia można zrobić przed ślubem. Im później zacznie się impreza to tym dłużej będą się bawić ludzie (do rana). Goście nie ważne że przyjeżdżają z daleka, przyjeżdżają dla nas i po to by się bawić. Goście żeby wytrzymać dłużej mogą przyjechać wcześniej np. koło 12.00 żeby sobie wypoczęli w ośrodku i dopiero na 18.30 do kościoła. Jeśli ktoś będzie się bawił do samego rana (np. do 4.00) to bez problemu będzie w stanie wracać samochodem w godzinach od 12.00 do 16.00. Mniejszy koszt napoi alkoholowych i zwykłych, gdyż ominiemy największy upał.

Prosimy o wasze za i przeciw dla każdej z opcji dodam, że my wstępnie jesteśmy za pierwszą opcją, a część rodziców za drugą. Z góry dziękujemy za pomoc.
Pozdrawiamy , Dorota i Bogdan.