e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: o której godzinie najlepiej ślub ?  (Przeczytany 63166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cherry Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 31.07.2010
Wasza orkiestra gra bardzo krótko ::) Wszystkie z którymi się kontaktowaliśmy wybierając zespół grały po 12 godzin z możliwością dopłaty później, bo to przecież zależy od gości do kiedy trwa zabawa ;)

Offline Myszuś Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 30.04.2011
no cóż tak już jest..... najbardziej oni nam odpowiadali i dlatego ich wybraliśmy.....
muszę się zapytać ile sobie liczą za dodatkowe godziny......

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
nasza orkiestra tez gra tylko 10 godzin . ::).z mozliwoscia przedluzenia za doplata(nie wiem jaka)..dlatego to bylo jednym z argumentów organizowania slubu o 17 :)

Offline obserwator

• maniak
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Nie wiem czym jest to spowodowane, ale co raz więcej zespołów zaczyna grać tylko 10 godzin. Przedtem 12 godzin było normalką. Często grało się 14, a nawet 15 godzin (oczywiście za dodatkową opłatą :D). Na szczęście są jeszcze zespoły grające 12 godzin. :)

Offline mikoala

• Chuck Norris
  • data ślubu:
Ten magiczny dzień tak szybko mija, że chcalam slub miec wmiare wczesnie. O 17.00 troche późno dla mnie. Po18.00 dopiero na sali, przywitanie toast i tak naprawde goscie o 19 obiad jedza i zabawa zaczyna sie przed 20.00. No ale jak kto woli.

Offline obserwator

• maniak
Z mojego skromnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że najlepszą godziną ślubu jest godz. 15 -16. Na sali Młodzi są o godz. 16.30 - 17.30  Bawiąc się do godz. 5 rano goście będą na pewno zadowoleni. Nie za wcześnie, nie za późno, tylko w sam raz. :D Oczywiście są regiony Polski gdzie ślub odbywa się przed południem, np. na Śląsku (ale nie w Zagłębiu).

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
zgadza sie z tym ze w moim przypadku musialam brac pod uwage rowniez to ze moj slub odbedzie sie w piatek a nie w sobote..wiekszosc gosci(90%) sa przyjezdni (slupsk, koszalin)a wiec trzeba miec z 3 godziny na dojazd no i po drugie w piatek ludzie pracuja  :-[ obiecali ze postaraja sie zamienic, pracowac krocej itd..ale musze liczyc sie z faktem ze nie wszyscy beda mogli wziac urlop, zamienic sie itd..wiec godzina 17 jak najabrdziej jest odpowiednia :) do tego latem temp moze byc wysoka a nie chce byc po 15 min cala spocona ;D tak wiec sa rozne sytuacje  ;D ale ja nie zaluje  ;D pozdrawiam :D

Offline mikoala

• Chuck Norris
  • data ślubu:
Z mojego skromnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że najlepszą godziną ślubu jest godz. 15 -16. Na sali Młodzi są o godz. 16.30 - 17.30  Bawiąc się do godz. 5 rano goście będą na pewno zadowoleni. Nie za wcześnie, nie za późno, tylko w sam raz. :D Oczywiście są regiony Polski gdzie ślub odbywa się przed południem, np. na Śląsku (ale nie w Zagłębiu).

ale żadkościa mimo wszystko sa sluby o 12.00 Ja jestem z katowic i do glowy by min nie przyszlo tak wczesnie brac slub, chyba bym musiala o 5 wsatc zeby z wszystkim sie wyrobic, a o 24 pewnie padla bym juz z nóg

Offline cherry Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 31.07.2010
Wcale nie trzeba wstać o 5, o 6:30 wystarczy :P A poza tym pewnie i tak wstanie się w ten dzień wraz ze słoncem :)

Offline obserwator

• maniak
mikoala, nie mogę się z Tobą zgodzić, że rzadkością. Ja osobiście bardzo często spotykałem się i spotykam ze ślubami w godzinach 12 - 13. Ale to jest przeważnie Zabrze, Bytom, Michałkowice.

Offline julia25 Kobieta

• nowicjusz
Witam Smile
My mamy slub o 17 i w naszym rejonie Polski jest to godzina wczesna Wink Jak dla nas jest w sam raz.  Kolejna 7 w naszej dacie Wink Zdjecia mamy miec robione po slubie.  Teraz sie tak zastanawiam wlasnie nad tym, bo prawie wszystkie bedziecie miec tego samego dnia, wiec juz powątpiewam czy to dobry pomysl. . . .

Offline _kasiek_ Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 4sierpień2007
A jesli chodzi o mnie to  myślę że ze stresu nie bede zbyt długo spać.... na  9,30 lub 10.00 do fryzjera powiedzmy że czasanie nie dłużej niż  1,5 godziny a o 12  makijaż , przed 14 zacznę sie ubierać no i na 15 ślub

z tym ile fryzjerce zajmie czesanie to lepiej się wcześniej dowiedź bo jeśli założysz, że się w 1,5h wyrobi to możesz się zdziwić :!: my mieliśmy ślub o 16:00, ale o 15 miał już być PM z rodzicami na błogosławieństwo, tak, żeby spokojnie wyjść o 15:30 z domu do kościoła....o której wstałam nie pamiętam, ale u fryzjera byłam już na 8:30 i w domku byłam dopiero po 11 :!: choć do fryzjera miałam 10min na piechotkę :!: na szczęście wizażystka już była u mnie w domku i na mnie czekała :) ale przyznam, że czasu miałam wystarczająco - po zrobieniu make-up poszłam sobie robić kanapki bo zgłodniałam :D :D :D po czym spokojnie się ubrałam i czekałam na PM.....

Offline Scholla Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: luty 2011
Nasz ślub zacznie się o .... 14:40, gdyż jest to najpóźniejsza możliwa godzina ślubu w USC.
Chcieliśmy jak najpóźniej, gdyż planujemy całonocne wesele i nie wyobrażam sobie jak by to wyglądało, gdyby ta godzina była zajęta i musielibyśmy brać ślub np. o 10, 11... z wesela nici....
Na początku w ogóle nie wiedziałam, że są takie "ograniczenia" czasowe, tak naiwnie myślałam, że można sobie wybrać dowolną godzinę jak w kościele..no ale urząd rządzi się swoimi prawami ;)

Offline obserwator

• maniak
A mnie się podobają śluby w godzinach przedpołudniowych. Bardzo często na Śląsku odbywają się już o godz. 12.oo.  :). Wesele kończy się o północy i wszyscy są zadowoleni :D

Offline ivy Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 18.06.2011r.
My będziemy mieli ślub o 15, bo wcześniej wybrane godziny, tj. 16 i 17 były już zajęte. Z drugiej strony wesele jest bez poprawin, więc jak się bawić to długo i na całego:)

Offline malavi Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 3.06.2010
Myślę, że najlepsza godzina to 18, jeżeli jest lato, ewentualnie trochę wcześniej w jesiennych, czy zimowych miesiącach. Akurat dobrze wypada obiadokolacja i zabawa trwa do rana :)

Offline asiunia26 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 11.06.2011
Witajcie :)
U nas będzie o 16. Chcieliśmy w sumie 17 lub 18, ale 17 była już zajęta, a o 18 jest masza, nie chcieliśmy, żeby  obcy ludzie nas obserwowali ;)

Offline ja.justysia Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 25.06.2011 r.
My mieliśmy dylemat, ponieważ wybraliśmy sobie dwie godziny i nie mogliśmy się zdecydować:  czy na 17:00 czy na godz.  18:00, jednak problem sam się rozwiązał jak byliśmy się zapisywać, ponieważ godz.  17:00 była już zajęta.  Także więc ślub będzie na 18:00 i jesteśmy bardzo zadowoleni :)

Offline Dorotka1984 Kobieta

• użytkownik
Moim zdaniem godzina 17:00 jest idealna ;) Godzina wcześniej lub później też OK. Byłam jednak na weselu, gdzie ceremonia była na 14:30, na sali weselnej goście byli o 16:00 i potem dużo ludzi się zmyło zaraz po zakończeniu oczepin ;|
Ja na 10:30 mam umówionego fryzjera a na 14:00 wizażystkę, także zapas czasowy będzie :)

Offline karolinciasto Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 20.10.2012
Odp: o której godzinie najlepiej ślub ?
12 października 2011, 23:31
Mamy zaplanowany ślub na październik i nie wiem na którą godzinę ustalić ślub. . .  Salę mamy w Maszewie więc około 40 minut trzeba liczyć z kościoła i boję się żeby nie było zbyt ciemno. . .  MOże któraś z Was miała podobny problem?

Offline _kasiek_ Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 4sierpień2007
13 października 2011, 09:35
ja bym nie robiła później niż o 15-stej. Ceremonia skończy się przed 16, zanim wszyscy złożą życzenia będzie pewnie 16:30, więc i tak do obiadu siądziecie koło 17:30 - wg mnie to w sam raz.

Offline madziulka1021 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 17.10.2009r.
13 października 2011, 13:04
16:00 też może być ok nie będzie za późno,i na sale spokojnie dojedziecie...my mieliśmy 16:30 z tym że na salę 15 minut drogi.

Offline karolinciasto Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 20.10.2012
13 października 2011, 15:36
Dzięki za podpowiedzi, myślę że 15 albo 16, na pewno nie może być później.  Najlepiej na 15. 30 ale to też zależy czy ktoś nie będzie miał w tym samym dniu ślubu. . .

Offline Pandi Kobieta

• maniak
Godzine najczęściej wyznacza nam los i tak wlasnie bylo u nas.. 17:00 miala byc idealna pora, ale ksiadz zapomnial zapsac i jak poszlismy drugi raz okazalo sie, ze zajeta zostala.. trudno, 16 : 00 tez nam pasuje .. lato, jasno, cieplo .. nie ma zadnych przeciwwskazań  ;D

Offline Vivien Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 02.06.2012
To mnie teraz moje drogie przestraszyłyście z tą godziną.  :-\ :-\ Razem z Narzeczonym na dzień ślubu wybraliśmy sobie datę 02 czerwca i godzinę 16-tą - ale niestety mimo, że byliśmy dzień po tym jak termin był już możliwy do zarezerwowania okazało się, ze jest zajęty :( Zmieniliśmy  zatem godzinę na 14:30 - i byliśmy zadowoleni, ale teraz jak czytam Wasze wpisy, dopadają mnie wątpliwości, ze faktycznie można było później - ale znowu godz.  18-ta wydaje mi się za późna. . . My bierzemy ślub cywilny - więc wiadomo - w ciągu pół godziny "sprawa" ;) będzie załatwiona - miejsce gdzie będzie odbywać się wesele jest w puszczy, trochę za miastem, więc powiedzmy, że dojazd zajmie jakieś pół godziny. . . ale to i tak, impreza zacznie się ok.  16-tej. . . może faktycznie to trochę za wcześnie. . .

Offline Delaila Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 01.09.2012
Vivien - nie za wcześnie ;) W urzędzie pół godziny, potem kolejne pół godziny na zyczenia czy tam toast szampanem - u mnie w Sosnowcu jest taki zwyczaj, może jakieś zdjęcia ze wszystkimi gośćmi i juz jest jakieś 1,5 godziny razem ze slubem. Do tego dojazd chwile zajmie a zanim do niego dojdzie to ogarnięcie logistyczne z wsiadaniem, parkowaniem i wysiadaniem - i już bedzie przed 17 - tą ;)

Offline obserwator

• maniak
Vivien , na sali będziesz około godz. 16.oo, a może nawet później. Moim zdaniem to świetna godzina.

Offline Vivien Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 02.06.2012
Delaila - dzięki za wsparcie  :) Może faktycznie masz racje - biorąc pod uwagę, że przy takich okazjach ma miejsce wiele sytuacji których nie sposób przewidzieć, może warto dać sobie trochę luzu "czasowego" pomiędzy samą ceremonią a przyjęciem weselnym.  Faktycznie życzenia na pewno trochę czasu zajmą - zwłaszcza, że na ślubie będą osoby których na samo wesele już nie daliśmy radę zaprosić i tym samym czas na pewno się wydłuży. . Zresztą zastanawiam się nad Twoją sugestią wspólnych zdjęć - dla gości będzie się coś działo, my będziemy spokojniejsi - hmm. . naprawdę dobry pomysł. . .

Offline Pandi Kobieta

• maniak
z cywilnym nie ma aż takiego nacisku na godzine, bo u nas ksiadz wyznaczyl widelki i trzeba bylo wybrac

Offline Kasja89 Kobieta

• forumowicz
My bedziemy miec slub o 16 :) Początkowo chcielismy o 17, ale gdy się okazalo ze ta godzina jest juz w mojej parafii zajeta, zarezerwowalismy 16-stą. Teraz mysle, że to jest dobry wybor, bo msza bedzie trwała niecala godzine, potem jakies życzenia no i przyjazd ze stargardu do morzyczyna :) mysle ze 17:45 powinnismy dojechać :) wiec idealnie od 18 wesele - mój zespół również gra 10 godzin.