e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: o której godzinie najlepiej ślub ?  (Przeczytany 63099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kruszynka173 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 13 czerwca 2009
Cześć wszystkim :)
Dopiero co odkryłam to forum, ale już mi sie podoba  :)
Ja chciałam ślubować o 18 ale niestety było już zajęte, została nam do wyboru 14:30 i 19:15.  Wybrałam 19:15 ślub bez mszy czyli ok 30 min.  uważam że do odpowiednia pora na czerwiec, ponieważ juz o 19 bedzie chłodniej, a w dalszym ciągu widno :) a na dodatek mnóstwo czasu na wyszykowanie się :)

Już sie nie moge doczekać tego wielkiego dnia !!!!

Offline malavi Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 3.06.2010
Witaj kruszynko!

Ja bym chyba nie wytrzymala tak do 19.30 :) caly dzien nerwow i czekania, musisz byc twarda sztuka

Offline aga.m1986 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 03.06.2010 r.
A właśnie dziewczyny myślicie, że już teraz powinniśmy iść do księdza i pytać o godzinę itd???
Co prawda już raz byliśmy, zapytać tylko, czy nie robią żadnego problemu ze ślubowaniem w Boże Ciało, ale ksiądz powiedział, że nie.
Przyznam, że jestem trochę na bakier z kościołem i tymi wszystkimi zasadami....więc słabo się orientuję co i jak.
To jak: iść już do księdza i pytać czy jeszcze poczekać z tym???

a jeśli chodzi o godzinę to uważam, ze 15- 16 to takie ślubne optimum!  :D

Offline kruszynka173 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 13 czerwca 2009
wydaje mi sie że jeszcze za wcześnie, na rezerwacje godziny i daty.  Musisz iść i sie dowiedzieć od kiedy przyjmują zapisy na 2010r, bo w każdy kosciele są inne zasady :)

Offline margeritta Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 19 czerwca 2010
No z tymi kościołami to różnie bywa. My byliśmy dwa tygodnie temu i na 15 już była jakaś para wpisana. Chyba lepiej iść za wcześnie niż za późno więc radzę przynajmniej wstępie jak najszybciej się dowiedzieć jak to jest w Kościele w którym planujecie ślub.

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
Zamawialiśmy Mszę ponad rok wcześniej i ksiądz prbosz wpisał sobie w aktuanym kalendarzu na końcu naszą datę i godzinę, a w sumie, to mieliśmy wybór między 15.30 a 17.30, bo już 16.30 była zajęta. Potem tyko przyszliśmy ze zgodą z mojaj parafii na ślubowanie i ks. przepisywał do nowego kalendarza. Zawsze warto iść wcześniej, a potem się przypomieć, żeby mieć spokój i tę godzinę, o jaką chodzi :)

Offline aga8207 Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 06.06. 2009 Catamaran :)
My też " zaklepywaliśmy" godzinę ponad 1,5 roku wcześniej. Nie było jeszcze otwartych ksiąg na nowy rok ale ksiądz u nas wpisuje wtedy na koniec księgi i potem przepisują w nowym roku. Ale czym wcześniej tym lepiej zwłaszcza w większych parafiach. W małych wioskach może nie ma takiej potrzeby ale u nas "w sezonie" są minimum 3-4 śluby ;D

Offline Michalina_Kl Kobieta

• nowicjusz
Witam

Chyba wszystko zależy od tego jaki macie plan uroczystości no i przede wszystkim jaki termin, bo wiadomo że jesień i zima = krótki dzień, więc jeśli planujecie jakiekolwiek zdjęcia np.  przed kościołem to może być problem jeśli ślub będzie np.  o 16 ;)
Generalnie jeśli planujecie sesję fotograficzną w dniu ślubu (w plenerze) to musicie przyjąć że po obiadku i 1 tańcu (bo zwykle wtedy się "pstryka zdjęcia") powinno być jeszcze słonko na niebie ;)

Pozdrawiam

Offline ineeze Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 2o.o6.2oo9 :serce:
My także rezerwowaliśmy godzinę ślubu ok. półtora roku przed ceremonią i nie było żadnego problemu.

Offline malavi Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 3.06.2010
My wczoraj zmieniliśmy u księdza godzinę z 18 na 17 :) tak już zostanie!

Offline sonita Kobieta

• nowicjusz
Mysle ze 16-17 to najlepsza godzina

Offline obserwator

• maniak
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Potwierdzam, to są najlepsze godziny :)

Offline emyla Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 04.09.2010
Jak dobrze, że jest forum  ;) Do tej pory myślałam, że godzinę wystarczy "zamówić" jakoś rok przed tym dniem. . .  Widzę, jednak, że większośc z Was robiła to ok.  1,5 roku wcześniej.  Chyba czym prędzej musimy udac się do wybranego Kościoła, bo nie wyobrażamy sobie, żeby brać slub gdzie indziej :)

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
U mnie będzie o 17  ;D I oczywiście uważam, że to najlepsza godzina w całej dobie  :Serduszka:

Offline martusskka Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 26.06.2010
My zdecydowalismy się na godzinę 15.  mamy jakies 20 kilometrów od koscioła do restauracji .  Na miesjcu bedziemy  po 16.  chcemy żeby obiad był ok  16.30 - 17. poza tym planujemy  w trakcie wesela wyskoczyc na chwilke w plener i porobic zdjęcia ( miejsca jeszcze nie ustalismy ale tez trzeba bedzie tam dojechac)

Offline julenka Kobieta

• * * * * *
  • Chuck Norris
    • Julenkowe odliczanie :)
Nasz wybór to godzina 15:00 - biorąc pod uwagę, że nasz ślub odbędzie się w środku zimy to o późniejszych godzinach byłoby po prostu ciemno :)

Offline Befi Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 14.11.2009 godz.16
Nasza godzina to 16 mam nadzieje ze w miare widno jeszcze bedzie a tez i orkiestra nam taka godzine zasugerowała ze to najlepsza :)

Offline ismenka1986 Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 17.10.2009
My będziemy mieli ślub o godzinie 15 :D

Offline izabelle13 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 8.09.2007
Nasz slub bedzie o 16tej, a w hotelu myślę że będziemy ok 18.30-19 :D :D

Offline Danae_1984 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 15 maja 2010
My mamy o 16.  Wybór mamusi, która poszła nas zapisać, bo ja do domu nie mam kiedy dojechać:( I zanim potem na salę dojedziemy, to akurat pora na obiad będzie (bo wesela nie robimy) :)

Offline cherry Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 31.07.2010
A my mamy ślub o 12:) taka tradycja;) są plusy i minusy, napewno wiecej czasu na zabawę, ale mniej na przygotowania;)

Offline poqsaa Kobieta

• Jeszcze Narzeczona
  • bywalec
  • data ślubu: 12.06.2010
Ja też 16:00. Tak chcieliśmy. Poza tym będzie dużo gości (oboje mamy duuuże rodziny i sporo znajomych) więc i życzenia będą dłużej trwały i zanim wszyscy dojadą do domu weselnego...
A 16:00 to taka ładna godzina... :)

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 19.09.09
U mnie wygląda to tak :)
9.-fryzjer
11-makijaż
14 sesja w studio
17-kościół
18-18.30 ŻYCZENIA OD GOŚCI
18.30 WESELE  !!!!! :skacza:

Offline aszn Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 08.08.2009
my mamy o 16 :-)
i już się nie mogę doczekać :P

Offline króliszek Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 5 września 2009
a my mamy o 14:)

Offline akayu Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 27.06.2009
my mielismy o 15 i powiem wam ze wyszlo ze to i tak poźno bo az braklo czasu na wszystko w ten dzien ;D

Offline wronka Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 18.09.2010
Cytat: poqsaa link=topic=1898. msg979811#msg979811 date=1248770414
Ja też 16:00.  Tak chcieliśmy.  Poza tym będzie dużo gości (oboje mamy duuuże rodziny i sporo znajomych) więc i życzenia będą dłużej trwały i zanim wszyscy dojadą do domu weselnego. . . 
A 16:00 to taka ładna godzina. . .  :)

Mamy tę samą sytuację ;) Mam cichą nadzieję, że uda się zaklepać mszę na 16tą. . .

Offline poqsaa Kobieta

• Jeszcze Narzeczona
  • bywalec
wronka trzymam kciuki!!!:)

Offline wronka Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 18.09.2010
poqsaa z przesądu nie dziękuję ;)

Podziękuję po wizycie w kancelarii... Szczerze to aż boję się iść. Niby nie mamy tak rozchwytywanej daty, ale jednak :(

Offline poqsaa Kobieta

• Jeszcze Narzeczona
  • bywalec
Wyluzuj. Będzie dobrze:)