e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: o której godzinie najlepiej ślub ?  (Przeczytany 63080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline megan Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
Cytat: "Antalis"
Wiele zalezy od gości. Moi ne narzekali i trudno było ich sciagnacz parkietu choc msza była na 12:00 i bawili sie do bialego ana a na drugi dzien poprawiny

a tu masz 100% racji - kochana ale u nas jakby sie impreza tak wczesnie zaczas miala wszyscy by kolka mi na czole pokazywali czy inne kuku na muniu  :los: taka tradycja w rodzinie - u Pawla zreszta tez 17 - 18 byly zawsze sluby  :los:

Offline Olaa Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
My mamy na 16 i jestem bardzo zadowolona :brawo_2:
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline *Ewelina* Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.12.2007
Cytat: "lady_yes"
My mamy na 16 i jestem bardzo zadowolona

my tez tak bedziemy chcieli bo mamy samo przyjęcie wiec im szybciej tym lepiej.

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
    • Rajdówkowe życie jako Żonka! ;D
my wczesniej niz na 17:00 nie chcemy bo nie bedziemy mieli mszy.. tylko przysiege i muzyczke :D a no i fotki beda w inny dzien po slubie :)

• Chuck Norris
Cytat: "rajdowka"
a no i fotki beda w inny dzien po slubie  

a to oczywiscie, plener bedzie w ...hm chyba poniedzialek -- nie mamy poprawin ale sie jeszcze pomysli. :drapanie:

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
hmm wg mnie sesja zdjęcia w czasie wesele to totalne nieporozumienie...  :drapanie:
 Para Młoda powinna cały czas być z gośćmi ;)

dlatego ślub na 17 jest dobrym rozwiązaniem... Para zdąży wstać, zjeść sniadanie, pojechać zrobić makijaż, fryzurę, zjeść coś, ubrać się, zrobić sesję zdjęciową, wrócić do domu ogarnąć się i na ślub... :taktak:

poza tym niektórzy mają przecież gości z innych miejscowości oddalonych od miejsca ślubu np. o 2-3 czasem więcej godzin drogi..

Wypadałoby pozwolić im się wyspać, spokojnie dojechać do miejsca noclegu (np. hotel, motel, akademik, pensjonat), by mogli trochę się rozprostować, odpocząć, coś zjeść i przygotowac się na uroczystość (zrobić makijaż, przebrać się itp).

Wg mnie 15 to jest strasznie wcześnie... 16 no już lepiej.. ale tę godzinę polecałabym parom, które od kościoła do lokalu mają  większy kawałek drogi..

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
    • Rajdówkowe życie jako Żonka! ;D
Cytat: "Madzialena"
dlatego ślub na 17 jest dobrym rozwiązaniem... Para zdąży wstać, zjeść sniadanie,

o tak! byle nie skoro świt! :D

Offline Antalis

• Chuck Norris
Tak na serio to dobra godzina o ktorej jest slub zalezy od wielu czynników.

* jak daleko z Kosciola na sale
* w jakiej kondycji sa goscie
* robimy wesele czy tylko przyjecie
* kiedy sesja
* robimy poprawiny czy nie

Ja w dniu slubu wstalam o 7 godz.kapiel, herbatka, forum.Na 8.30 miałam fryzjera, wrocilam przed 10 i czekalam juz az przyjedzie Rafal - 11:20. Nie było pospiechu ni nerwow ze nie zdarzymy.Gosci mielismy  z Zamoscia i przyjechali w piatek juz, wyspali sie zjedli u Rafala sniadanko i wypoczeci jechali na slubik.Z Kosciola do lokalu jechalismy jakies 40 minut.Na sali bylismy o 14:00.
Sesji przed slubem  nie uznaje ( uwazam ze chce zdjecie z mezem a nie przyszlym mezem ) wiec gro czasu zaoszczedzilismy.

Tak an prawde to wszystko zalezy od dobrej organizacji. DOBRA ORGANIZACJA RULEZZZ :D  :brawo_2:

Offline _Paula_ Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 22.09.2007
Cytat: "Madzialena"
hmm wg mnie sesja zdjęcia w czasie wesele to totalne nieporozumienie...  
Para Młoda powinna cały czas być z gośćmi  

POPIERAM
wesele jest "uczczeniem" naszego slubu wiec jak moze nas zabraknac na nim hmmm
osobiscie bylam na takim weselu gdzie po pierwszym cieplym posilku mlodzi pojechali do fotografa... totalna porazka goscie byli pozostawieni sami sobie :(
my mamy slub na 16 a sesje w studiu na 13 , wszystko jest ustalone tak zeby nie bylo pospiechu, sesja w plenerze natomiast bedzie w poniedzialek , wtorek osttaceznie w srode po slubie zaleznie kiedy pogoda dopisze :D

to tylko moje zdanie no ale to wszystko w sumie zalezy od mlodych jak oni ustala tak tez bedzie

Gość pozdrawiam gorąco :)

Offline prosiek Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 28.06.2008
Bylismy na slubie ktory zaczynal sie jakos wczesnie chyba o 15(jak nie wczesniej) i na dodatek byl to cywilny wiec trwal chiwlke i ledwo dotrwalismy do poprawin (zreszta nie tylko my bo wszyscy znajomi z nami wyszli). Poza tym para miala sesje od razu po slubie i czekalismy dobre pol godziny przed sala za nim nas wpuscili do srodka :( Takze majac na uwadze 'dobro' gosci to nie polecam ;)

Antalis,  heh ja tez bede miala gosci z zamoscia, zreszta duza czesc rodziny tam mieszka :mrgreen:

Offline belonka

• zapaleniec
My slubujemy o godz. 16 30 wczesniej mamy  sesje w parku kasprowicza a po slubie cywilnym tym razem z obraczkami na zamku i na walach dlatego tak poniewaz chcemy zeby goscie zajechali pod sale wczesniej niz my a wczesniej zostawili samochody pod domami i na spokojnie podjechali pod sale na 18 30 .

Offline marbenia

• bywalec
A my nasz ślub planujemy na 14.00. Według nas to odpowiednia godzina, gdyż sale mamy oddaloną o jakieś 28 km, więc troszke czasu zejdzie nam na dojazd. A drugim argumentem jest sesja Foto - wesele urządzamy w uroczym zameczku położonym w pięknym parku, więc dlaczego nie mielibyśmy wykorzystać tej okazji i tam zrobić zdjęć, tylko szukać innego miejsca... Goście na pewno się nie pogniewają gdy na troszkę znikniemy, po drugie w moim regionie to czesto spotykane że Młodzi uciekają na trochę w czasie zabawy. Po trzecie to dla nas oszczędność czasu.

Cytat: "Antalis"
Sesji przed slubem nie uznaje ( uwazam ze chce zdjecie z mezem a nie przyszlym mezem ) wiec gro czasu zaoszczedzilismy

Tu przyznaję Antalis całkowitą rację (widocznie Lwy urodzone 16 sierpnia, już tak mają)! Zdjęcia z narzeczonym już mam, więc niech te z dnia ślubu będą wreszcie z mężem na którego tak długo czekam :)

Offline =MiLi=

• nowicjusz
My mamy ślub o 17 :) Myślę, że to taka godzina akurat.. żeby zdążyć się wyrobić a i długo nie naczekać ;)

Offline Kastor (Olcia) Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.04.2006cywilny 28.04.2007kościelny
Cytat: "=MiLi="
My mamy ślub o 17

My tez mamy na 17 ale przed kosciolem jedziemy do fotografa zeby goscie po kosciele nie musieli dlugo na nas czekac  :los:

Offline =MiLi=

• nowicjusz
Cytat: "Kastor"
Cytat: "=MiLi="
My mamy ślub o 17

My tez mamy na 17 ale przed kosciolem jedziemy do fotografa zeby goscie po kosciele nie musieli dlugo na nas czekac  :los:

My też jedziemy do fotografa jeszcze przed kościołem :)

Offline dorka_9 Kobieta

• uzależniony
    • Zapraszam na relacje!!!
  • data ślubu: 30 sierpnia 2008
Dziewczyny a gdzie tradycja żeby pan młody nie widział nas w sukience ślubnej przed ślubem.

Offline _kasiek_ Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 4sierpień2007
Ślub zaplanowaliśmy na 16:00, wcześniej - prawdopodobnie na 13:30 planujemy sesję plenerową :)

Offline _kasiek_ Kobieta

• uzależniony
Cytat: "dorka_9"
Dziewczyny a gdzie tradycja żeby pan młody nie widział nas w sukience ślubnej przed ślubem.

ale to sie nie liczy juz dzien slubu :D:D:D

Offline prosiek Kobieta

• użytkownik
spokojnie dorka_9, my ja mamy zamiar praktykowac :skacza: zobaczymy sie dopiero przed oltarzem(pan mlody bedzie tam na mnie czekal), osobiscie uwazam ze to bardziej romantyczne :)

Offline =MiLi=

• nowicjusz
A co z Błogosławieństwem?

Dokładnie, to dzień ślubu i o to chodzi :) u nas i tak jest Błogosławieństwo w moim domu jeszcze przed kościołem, więc i tak mnie zobaczy ;P

Offline prosiek Kobieta

• użytkownik
Doklanide to nie o dzien slubu chodzi: "Aż do chwili ceremonii ślubnej suknia panny młodej nie powinna być pokazywana panu młodemu. Oglądanie kreacji przez narzeczonego, a także pomoc w jej wyborze wróży bowiem niezgodę w małżeństwie." chodzi o sukienke na pani mlodej a nie o sama pania mloda :P

Blogoslawienstwo mozna zrobic z samego rana w innych ciuchach albo dzien wczesniej. Dla mnie nie jest to najistotniejsze, tymbardziej ze nie mamy obojga rodzicow...taka szopka :P To nasz dzien i wybieram opcje bardziej romantyczna dla mnie, a nie dla rodzicow. A z drugiej strony to nie wiem kto to powymyslal, bo z jednej strony ten staropolski przesad a zdrugiej to blogoslawienstwo-cos komus nie wyszlo ;)

Offline Gosiaaa Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 28.04.2007
Mnie narzeczony w sukni ślubnej zobaczy dopiero w dniu ślubu, jak przyjedzie po mnie do domu. I wtedy będzie błogosławieństwo młodych przez rodziców i dopiero do kościoła. i to już za 34 dni ;-)

Offline _kasiek_ Kobieta

• uzależniony
Cytat: "Gosiaaa"
Mnie narzeczony w sukni ślubnej zobaczy dopiero w dniu ślubu, jak przyjedzie po mnie do domu. I wtedy będzie błogosławieństwo młodych przez rodziców i dopiero do kościoła. i to już za 34 dni ;-)

no u nas bedzie tak samo - tyle, ze przed blogoslawienstwem jedziemy jeszcze w plener (jesli oczywiscie pogoda bedzie dla nas laskawa :) )

Offline ika3w Kobieta

• Ilona
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 23.08.2008r
o której godzinie najlepiej ślub ?
23 kwietnia 2007, 19:47
ja też planuje na 17, no ewentualnie 18, a to ze względu na pore roku, długo jest widno a nie chciałabym zeby goście zamiast na sali sie bawili to stali na dworzu...

wydaje mi sie ze dla gości lepsze są późniejsze godziny, przecież niektórzy jeszcze tego dnia pracuja...

Offline ainuzi83 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 1.09.2007
Cytat: "Gosiaaa"
Mnie narzeczony w sukni ślubnej zobaczy dopiero w dniu ślubu, jak przyjedzie po mnie do domu. I wtedy będzie błogosławieństwo młodych przez rodziców i dopiero do kościoła.

To tak jak i u mnie :D

A jeśli chodzi o godzinę naszego ślubu to zdecydowaliśmy się na 16 ale jak poszliśmy zamówić to niestety 16 była już zajęta i mieliśmy do wyboru 15 lub 17 po dłuższej dyskusji i naradzie z rodzicami :P zdecydowaliśmy na 17 ponieważ wydaje nam się, że 15 jest troszkę za wcześniej POZDRAWIAM !! ;)

• Chuck Norris
Nasza godzina slubu to 16.

Offline sylvik

• forumowicz
nasz slub tez o godzinie 16,
wydaje mi sie ze najlesze godziny to 16 i 17, a to dlatego ze Panna Mloda ma sporo  czasu zeby sie odpowiednio  przygotowac :skacza:
no i postresowac caly dzien przy okazji :mdleje:

Offline Lara_Croft Kobieta

• maniak
A my będziemy mieć o 15. Potem na obiadek i sesyjka gdzieś w plenerze :)
"Gdyby człowiek miał świadomość, co traci przez to, że nie może mieć dzieci, to by tego chyba nie zniósł tak po ludzku."

Marcel - 8.01.2017
Michał ❤ 29.05.2018

Offline grzywcia

• nowicjusz
Lara_Croft,  popieram!! my mamy ślub o 15 00, potem życzenia, pierwszy taniec i zapraszamy gości na obiadek w trakcie którego my wymykamy sie na plener :)

Offline Lara_Croft Kobieta

• maniak
szczerze mówiąc, jeszcze z półtora miesiąca temu byłam na 10000000% przekonana, że ślub mamy o 14 i takową godzinę wpisaliśmy na roboczych zaproszeniach :) Później nasz przyjaciel- ksiądz śmiał się z nas, że on sobie naszego małżeństwa nie wyobraża, jak sami nie wiemy, o której ślubować będziemy :D a wzięło się to stąd, że cały czas pamiętam,  że właśnie na 14 mam być gotowa :)

A co do godzin, to zupełnie zależy to od regionu i przede wszystkim od planu dnia. Są rejony, gdzie obowiązkowo jest duuuuże błogosławieństwo na sali weselnej, wtedy wręcza sie od razu prezenty Młodym, a niektórzy chcą sesje przed ślubem, i na takie rzeczy trzeba więcej czasu, bo przecież nikt nie będzie wstawał dużo wcześniej bo przyszli Iksińscy sobie tak ubzdurali :)
"Gdyby człowiek miał świadomość, co traci przez to, że nie może mieć dzieci, to by tego chyba nie zniósł tak po ludzku."

Marcel - 8.01.2017
Michał ❤ 29.05.2018