e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Restauracje Bydgoszcz  (Przeczytany 251227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Precelek Kobieta

Odp: Restauracje Bydgoszcz
18 sierpnia 2013, 16:31
jak masz 100 osób to robi CI się  200 zł, jeśli wiesz o tym na początku i CI to pasuje, to czemu nie, ale uwierz, że jeśli dowiadujesz się o nagłym 200zł tu, 80zł tam i 100zł gdzie indziej, to szlag może trafić.

Co do ruchu na ulicy - w piątki i przy Kaliskiego i przy Fordońskiej ruch jest, mi chodziło tylko i wyłącznie o sobotę - wtedy jest zdeydowanie spokojniej.

Pamiętam, że jak było nasze wesele na górnej sali, to goście nam sie nigdzie nie rozłazili, nawet na taras wychodzili i wracali. Nie wiem jak jest przy dolnej sali, tam się jednak wychodzi palić na parking.

18 sierpnia 2013, 18:05

tak czy siak wezme byle Millenium jeszcze pod uwage, skoro tak chwalicie, bo rzeczywiscie jest duzo duzo blizej :)
My w tym roku mieliśmy tam Przyjęcie dziecka i tez jesteśmy bardzo zadowoleni. Jedzenia dużo i smacznie, obsługa miła - duża, nowa sala piękna :)

Offline Vivka Kobieta

19 sierpnia 2013, 10:18
jak masz 100 osób to robi CI się  200 zł, jeśli wiesz o tym na początku i CI to pasuje, to czemu nie, ale uwierz, że jeśli dowiadujesz się o nagłym 200zł tu, 80zł tam i 100zł gdzie indziej, to szlag może trafić.

Jasne masz rację. Mam nadzieję, że przed samym weselem nie będzie niespodzianek tego typu.

Offline AlicjaEwa Kobieta

19 sierpnia 2013, 11:20
spokojnie jeśli wiesz o co pytać to niespodzianek nie będzie:)

Offline tymtyrymtym Kobieta

30 września 2013, 22:57
mamy salę, jednak padło na Dwór Pan Tadeusz... jakoś mi jednak pasuje bardziej, nie wiem czemu...

DJa mamy, jeszcze fotograf i pare innych rzeczy, ale po mału do przodu :)

Offline gosiawhite Kobieta

1 października 2013, 22:14
Krzysia macie? Czy kogos innego?

2 października 2013, 09:05
nie, jednak padło na Wojtka z The Singers :)

Skypowy kontakt się udał, więc nie było co się zastanawiać :)

Offline Vivka Kobieta

2 października 2013, 09:16
Wojtek to jest spoko koleś ;)
do niedawna prowadził karaoke w Eljazzie więc na pewno będziecie zadowoleni ;)

2 października 2013, 15:00
super, dzięki zapotwierdzenie wyboru :)

własnie ten El-Jazz pomógł podjąć decyzję, bo to zdecydowanie ulubiony PUB mojego przyszłego :)

Offline blankowa Kobieta

2 października 2013, 23:50
A ile Wojtek bierze za wesele jednodniowe? I czy ktoś był na imprezie prowadzonej przez niego (prócz Ell Jazzu, bo stąd go tez kojarzę  ;))
Dziewczyny tak przy okazji spytam , bo pytałam w innym wątku, ale bez odzewu - czy znacie kogoś, bądź same byłyście na weselu/obiedzie poślubnym/urodzinach etc.  w Villa Secesji w Parku Kazimierza Wielkiego? Piękne miejsce, co prawda niewielkie, ale na moje 40 osób by starczyło.  Tylko opinii w internecie zero  :-\ A boję się, żeby jedzenia nie było mało, bo menu wygląda skromnie. . .  Podoba mi się też hotel Maraton tylko okolica taka sobie i nie ma gdzie wyjść.  Poszukuję jakiegoś urokliwego niedużego miejsca, bo nie chciałabym żebyśmy zginęli we wnętrzu.  Namiot w Villi Calvados (również przy Parku Kochanowskiego) jest ładny, ale to jednak namiot, za to pan z obsługi udzielający nam informacji rewelacyjny - odpowiadał na wszystkie pytania, wszystko pokazał i poświęcił nam dwie godziny.  Niestety menadżer Villi Secesji już takiego wrażenia na mnie nie zrobił :-\ Ach gdyby się tak dało zmiksować - wnętrze jednego miejsca z obsługą drugiego ;)

3 października 2013, 12:18
A ile Wojtek bierze za wesele jednodniowe? I czy ktoś był na imprezie prowadzonej przez niego (prócz Ell Jazzu, bo stąd go tez kojarzę  ;))
Dziewczyny tak przy okazji spytam , bo pytałam w innym wątku, ale bez odzewu - czy znacie kogoś, bądź same byłyście na weselu/obiedzie poślubnym/urodzinach etc.  w Villa Secesji w Parku Kazimierza Wielkiego? Piękne miejsce, co prawda niewielkie, ale na moje 40 osób by starczyło.  Tylko opinii w internecie zero  :-\ A boję się, żeby jedzenia nie było mało, bo menu wygląda skromnie. . .  Podoba mi się też hotel Maraton tylko okolica taka sobie i nie ma gdzie wyjść.  Poszukuję jakiegoś urokliwego niedużego miejsca, bo nie chciałabym żebyśmy zginęli we wnętrzu.  Namiot w Villi Calvados (również przy Parku Kochanowskiego) jest ładny, ale to jednak namiot, za to pan z obsługi udzielający nam informacji rewelacyjny - odpowiadał na wszystkie pytania, wszystko pokazał i poświęcił nam dwie godziny.  Niestety menadżer Villi Secesji już takiego wrażenia na mnie nie zrobił :-\ Ach gdyby się tak dało zmiksować - wnętrze jednego miejsca z obsługą drugiego ;)

Villa Secesja na skałkach (jako absolwentka I LO tak nazywam ten park;)) zawsze mi się podobała... Fajnie, że ktoś to reaktywował. Widziałam tam raz wesele przechodząc wieczorem, wyglądało bardzo ładnie, ale z drugiej strony przyznam szczerze, że pomyślałam sobie, że chyba nie chciałabym aby moje wesele było obserwowalne przez wszystkich przechodniów (tam są ogromne okna i widać wszystko na wskroś)

Poza tym, jeśli menadżer nie zrobił pozytywnego wrażenia na Tobie, to po co się szarpać?

Co do Hotelu Maraton - to ten za szpitalem wojskowym co nie? Moim zdaniem menadżerka tam nie zasługuje na grosz zaufania... ale to moje osobiste odczucie...

W Pałacu w Myślęcinku mają salę na mniejsze wesela - myślałaś może o tym?

Offline doksik86

3 października 2013, 20:24
TYMTYRYMTYM!!!!
Bądź mi proszę pomocna  ;)
Czaję się na Pana Tadeusza, mieliśmy tam zaręczyny... ale Dwór jest na sprzedaż, nie wiem, jak wygląda z rezerwacją imprez?? Rezerwują na przyszły rok? Widzę, że masz termin ślubu na sierpień, nie było problemów??
Jaki jest koszt u nich za osobę?
Muszę zacząć się sprężać, żeby u nich zamówić, jak wygląda z zaliczką?
Baaardzo proszę o wszelkie info :)
Pozdrawiam serdecznie :)

Offline blankowa Kobieta

3 października 2013, 21:56
Cytat: tymtyrymtym link=topic=1887. msg1979652#msg1979652 date=1380795508
Villa Secesja na skałkach (jako absolwentka I LO tak nazywam ten park;)) zawsze mi się podobała. . .  Fajnie, że ktoś to reaktywował.  Widziałam tam raz wesele przechodząc wieczorem, wyglądało bardzo ładnie, ale z drugiej strony przyznam szczerze, że pomyślałam sobie, że chyba nie chciałabym aby moje wesele było obserwowalne przez wszystkich przechodniów (tam są ogromne okna i widać wszystko na wskroś)

Poza tym, jeśli menadżer nie zrobił pozytywnego wrażenia na Tobie, to po co się szarpać?

Co do Hotelu Maraton - to ten za szpitalem wojskowym co nie? Moim zdaniem menadżerka tam nie zasługuje na grosz zaufania. . .  ale to moje osobiste odczucie. . .

W Pałacu w Myślęcinku mają salę na mniejsze wesela - myślałaś może o tym?

Dziękuję za odpowiedź.
No mnie z jednej strony te okna się podobają, bo będzie fajny krajobraz na zewnątrz, ale tez mam obawy, że tak będziemy na widoku.  Z drugiej strony jak chodzę tamtędy wieczorami to tłumów nie ma, więc myślę, że nikt nie będzie stał i nas podziwiał  ;) Co do menadżera - on na razie mnie najbardziej martwi, bo wiem jak tu dziewczyny opisywały swoje przeboje z właścicielami restauracji i menadżerami.  Ale tym wnętrzem jest zauroczona. . .  Byłam też raz zobaczyć restaurację przygotowaną do jakiejś imprezy i wyglądało to świetnie.  Niewątpliwym minusem jest też na pewno brak parkingu, no i trzeba byłoby coś pokombinować z noclegami, bo u nich raczej mnie nie stać - tzn.  my dostalibyśmy pokój w cenie, ale dla gości trzeba byłoby poszukać gdzie indziej.

Tak to o ten hotel mi chodziło za szpitalem.  Podoba mi się wnętrze, co prawda jest dosyć ciemno w środku, ale mi to aż tak nie przeszkadza.  Na razie z menadżerką nie miałam do czynienia - a Ty słyszałaś o niej od kogoś czy miałam nieprzyjemność poznać ją osobiście? Jeśli możesz to napisz coś więcej, bo będę wiedzieć na co uważać, podczas ewentualnej rozmowy.

Chodzi Ci o Kumerówkę? Na razie tylko czytałam o niej, ale nie byłam w środku.  Na zdjęciach wygląda w miarę ok.  Opinie są różne - niektórzy bardzo chwalą, inni narzekają na właściciela. 

Ostatnio słyszałam o nowej restauracji za Telimeną "Gerwazy".  Na zdjęciach nawet ładnie wygląda i sala jest nie za duża.  Tylko nie ma gdzie wyjść.

Wstępnie na listę sal do zobaczenia wpisaliśmy hotel Agat, plusem jest na pewno nocleg w jednym miejscu, sale nie najgorsze, ale lokalizacja niespecjalna.  Dziewczyny pisały, że właściciel nie za ciekawy, lekceważy potencjalnych klientów, choć podobno teraz spasował.

A Dwór Pan Tadeusz ma dużą salę, czy raczej małą? Bo ze zdjęć trudno mi określić, ale wnętrze ładne.  Tylko ta nieszczęsna Biedronka uroku nie dodaje, ale kto tam będzie wychodzić przed lokal.  Na zdjęciach widziałam, że chyba z tyłu mają jakiś stawik, fajny klimat to tworzy.  A jak wygląda sytuacja z noclegami?

Offline blankowa Kobieta

3 października 2013, 22:31
Zajrzałam jeszcze raz na stronę Dworu Pan Tadeusz i rzeczywiście jest na sprzedaż - szukając informacji na jego temat natknęłam się na ofertę sprzedaży.  Można go kupić za 3,5 mln zł.  Może któraś chętna? Wiem, że podobną sytuację miały dziewczyny z restauracją "Pod papugami", tam też się zmienił właściciel.  Ale wystawić na sprzedaż a sprzedać to różnica i jeszcze zapewne daleka droga do finalizacji, więc może przyszłe PMki zdążą w przyszłym roku ze starym właścicielem (Villa Secesja stała na sprzedaż chyba z dwa lata).

Ps.  Czy na tym forum istnieje funkcja edytowania postów? Jeśli tak, to sorry za dwie wiadomości pod sobą, ale nie mogłam znaleźć edycji.

3 października 2013, 22:54
Właśnie mnie spotkała ta przyjemność z papugami... Ale na dobre mi to wyszło. No ale ile nerwów mnie to kosztowało ..

Offline gosiawhite Kobieta

4 października 2013, 09:55
Tymtyrymtym
gratulacje ze znalazłas DJ, jak z eljazz to musi być dobry.
Tak czytam Wasze relacje i myśle, ze organizowanie wesela jeży strasznue stresujące :(

4 października 2013, 11:17
blankowa - teraz to mnie rozwalilas, nie wiedzialam, ze Dwor jest na sprzedaz... zaraz pisze do matki zeby zadzwonila i sie dowiedziala co i jak... Bo umowe mamy podpisana, zaliczke wplacona, wiec nie wydaje mi sie zeby byl problem... Szczerze Ci powiem, nie bylam tam w srodku, mama byla, mowi ze przepieknie. Sala jest na max do 90 osob, ale wyobrazam sobie, ze z tym wystrojem kolumienkami itd mniejsze wesele tez by sie zrobilo, i goscie spokojnie by sie nie rozeszli za bardzo...

Wiem ze w Dworze zwolnili menadzera i teraz z zona wlasciciela sie sprawy zalatwia. Ta czesc z tarasem i stawe widoczna na zdjeciach to jest tak na prawde tyl hotelu, ale przod i glowne wejscie maja byc zamniete na caly czas trwania imprezy, wiec my jako mlodzi i wszyscy goscie wchodzimy wlasnie od strony tarasu... Biedronka rzeczywiscie uroku super nie dodaje, ale nie bardzo sie tym przejmuje...

I dodatkowo chlebem i sola wita pracownik hotelu przebrany w staropolski stroj szlachecki, co mi sie podoba, szczegolnie ze wzgledu, ze goscie angielscy beda mieli okazje takowy zobaczyc.

Jesli chodzi o myslecinek, to nie mialam na mysli Kummerowki, tylko Palac. Bo w Palacu nie tylko namioty maja ale tez mniejsza sale na pietrze, i czytalam juz opinie osob, ktore mowia ze nawet jak sa dwa wesela to goscie sie nie mieszaja :)

A co do Hotelu Maraton to mam osobisty uraz z czasow jak szukalam pracy po studiach. Zanioslam tam swoje CV, pytajac czy kogos na recepcje, do biura tudziez marketingu/sprzedazy nie szukaja. A ta menadzerka zadzwonila po jakims czasie, polecialam zadowolona ze mam rozmowe, a ona mi proponuje zmywak i obieranie warzyw... To jej grzecznie odpowiedialam, ze przykro mi bardzo ale po studiach wyzszych i z jako takim doswiadczeniem w hotelarstwie niestety nie szukam pracy przy obieraniu warzyw... Kobieta trzymala moje CV w reku i sie obrazila, bo przeciez mam doswiadczenie w takiej pracy (tak, zaraz po maturze pracowalam w osrodku nad morzem gdzie generalnie robilo sie wszystko - sprzatanie mycie garow, obieranie warzyw...)

I nie chce tu wyjsc na jakas paniusie co gardzi praca i takie tam, bo tu nie o to chodzilo... chodzilo raczej, ze kobieta sie na mnie obrazila... Walnela focha i rzucila moje cv na stol... Ja tu pieniadze na paliwo wydaje, czas marnuje... Wydaje mi sie ze nalezy sie jakikolwiek szacunek, ona zrobila wrazenie totalnego gbura!

4 października 2013, 11:23
http://www.class.com.pl/Dwor_PAN_TADEUSZ_Osielsko-o-262259.html

cytuje ogloszenie:

OBECNI WŁAŚCICIELE UDZIELAJĄ PISEMNEJ GWARANCJI WSZYSTKIM KLIENTOM KTÓRZY DOKONALI REZERWACJI IMPREZ NA ZACHOWANIE CEN I TERMINÓW TAKŻE PO SPRZEDAŻY OBIEKTU.

takze chyba sprawa wyjasniona :)

Offline blankowa Kobieta

4 października 2013, 11:37
Cytat: tymtyrymtym link=topic=1887. msg1980222#msg1980222 date=1380878259
blankowa - teraz to mnie rozwalilas, nie wiedzialam, ze Dwor jest na sprzedaz. . .  zaraz pisze do matki zeby zadzwonila i sie dowiedziala co i jak. . .  Bo umowe mamy podpisana, zaliczke wplacona, wiec nie wydaje mi sie zeby byl problem. . .  Szczerze Ci powiem, nie bylam tam w srodku, mama byla, mowi ze przepieknie.  Sala jest na max do 90 osob, ale wyobrazam sobie, ze z tym wystrojem kolumienkami itd mniejsze wesele tez by sie zrobilo, i goscie spokojnie by sie nie rozeszli za bardzo. . .

To nie ja, to Doksik , ja tylko podchwyciłam temat ze sprzedążą :D
Najważniejsze, że daję tę gwarancję, to przynajmniej  wiesz na czym stoisz.  Powiem Ci, że odważna jesteś, że nie widziałaś sali, a zdecydowałaś się  :) Na pewno Twoja mama wie co mówi i będzie pięknie, ale ja muszę wszystko sama zobaczyć, bo bym nie mogła spać spokojnie  ;)

A to ten Pałac sprawdzę, bo jakoś zawsze mi się to kojarzyło z namiotem.  No i racja, wolałabym, że moi goście nie mieszali się z innymi.

Co do Maratonu - menadżerka widać była zdesperowana, że nikt nie chce zmywać i się wkurzyła ;) W razie rozmowy z nią mam nadzieję, że klientów traktuje inaczej, a może się zmieniła i jest ktoś inny? :) Ale nie powiem popłynęła, bo chyba nie o takie stanowisko Ci chodziło i mogła to powiedzieć przez telefon przynajmniej zaoszczędziłabyś czas.

4 października 2013, 11:42
ha ha racja, mogla...

to jedz i zobacz ten Dwór i Myslecinek... w myslecinku moja kumpela miala wlasnie takie male wesele, bylo na prawde milo, tyle ze ona w piatek wiec namiot byl pusty wiec nie powiem z doswiadczenia czy sie goscie mieszaja czy nie, ale raczej na pewno nie bo wejscia sa osobne i w ogole... :)

Offline zaba Kobieta

4 października 2013, 20:04
my mielismy wesele w myslecinku w namiocie i rownoczesnie bylo wesele na pietrze i nikogo z tamtejszych gosci nie widzialam, nawet mlodych, muzyki tez nie bylo slychac...

Offline blankowa Kobieta

6 października 2013, 15:37
tymtyrymtym - Na pewno sprawdzę. Będąc w okolicach Osielska sprawdzę też z ciekawości Gazdówkę i Milennium. A czy w tym Pałacu w Myślęcinku są tak jakby dwie sale z takimi łukowatymi przejściami? Bo sprawdzałam i widziałam takie zdjęcia - te łuki średnio mi się podobają, ale zobaczyć na żywo nie zaszkodzi, przy okazji skoczę też do Kumerówki. Tylko musimy się kiedyś zebrać i przeznaczyć na to weekend.

Offline doksik86

7 października 2013, 20:21
Z tego co wiem, to Dwór preferuje wesela do 70 osób, ale jak na mój gust to takie na 50 byłoby idealne, bo sala raczej nie jest zbyt duża i pojemna, na pewno nie na 80-90 ludzi... A, że ja chcę skromne wesele, na 40 osób, to tylko Pan Tadeusz- nie za duże, kameralne pomieszczenie...
Ja tam byłam, bo miałam zaręczyny, także oblukałam konkretnie ;)

Offline blankowa Kobieta

7 października 2013, 22:51
O, to tym bardziej muszę zobaczyć ten Dwór, bo my też planujemy małe wesele, podobnie jak Wy na około 40 osób i szukam miejsca, w którym nie zginiemy. Na razie zafiksowałam na punkcie Villi Secesji, ale mam nadzieję, że mi przejdzie, bo menadżer mi tam nie podszedł ;) No i fakt, że byśmy byli na widoku trochę mnie zniechęca, szkoda, że nie mają w środku takich materiałowych stylowych rolet, które w razie potrzeby można by było spuścić;) Niestety wątpię, że do przyszłego roku coś z tym zrobią. Poza tym przed podjęciem ostatecznej decyzji warto porównać kilka(naście) miejsc. Do Pana Tadeusza na pewno się wybiorę, tylko ze zdjęć trochę na mój gust za dużo tej boazerii. Drewniane bele lubię, ale boazeria kojarzy mi się z latami 70 i 80. A może tylko na zdjęciach to nieciekawie wygląda i w rzeczywistości będzie lepiej. Chodzi mi też po głowie Kumerówka, byłaś tam może doksik, czy może od razu wiedzieliście, że Dwór i koniec! :)

8 października 2013, 11:26
doksik - to mnie zmartwiłaś, bo my wesele tak na 75 osób mamy :D czy nie będzie za mało miejsca, ale w sumie z drugiej strony tam jest jeszcze piętro, nie wiem dokładnie jak to działa wi gląda, ale będzie miejsce dla ludzi do poruszania się :D

Offline doksik86

9 października 2013, 10:24
My nie bierzemy niczego innego pod uwagę, jak tylko Dwór :)
Boazerii nawet nie zauważyłam, jak tam byłam :P Wszystko jest utrzymane w tonacji własnie średniowiecza etc., bele, pięknie po prostu, boazerii nie znoszę, więc pewnie zdjęcia po prostu to źle przedstawiają :)
tymtyrymtym, słyszałam kiedyś, że jak jest większe wesele, to np. na parterze się je, a na górze tańczy, w przypadku mniejszych wesel wszystko odbywa się na jednym poziomie.

10 października 2013, 10:44
doksik - czyli wszystko jasne i klarowne :) to w takim razie mamy wesele w tym samym miejscu?? :)

Offline doksik86

10 października 2013, 13:24
Pewnie tak, tylko ja muszę jeszcze w ogóle tam zadzwonić :D

10 października 2013, 15:30
Witam was panie.

Widzę, że u wielu już do przodu z planami ślubnymi.

u mnie kolo się zatacza.  Szukam do prawie 2 miesiecy Dj lub fajny zespół, ale ciężko, jak kogoś znajde to rzyczy sobie za noc od 4000 tys do 5000 tys. 
od takich sum głowia mnie boli.

Poradzicie coś.  Znacie może jakiś zespół lub Dj do 2000 tys złotych.

No i kamerzysty mi brakuje, lecz nie chcę znów spotykać się z gościem który żąda 6 tysiecy .

Jeśli wiecie, znacie kogoś, piszcie proszę
(ale z cenami mniej wiecej)

10 października 2013, 21:27
kissi sprobuj uderzyć do Jacka Starskiego.

Ma widełki 2000-3000
a facet jest niesamowity!