Autor Wątek: Restauracje Bydgoszcz  (Przeczytany 297549 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #720 dnia: 11 Lipca 2013, 19:39 »
A ja polecam uniwersytecką:) sama się na nią zdecydowałam!!! wesele na podobną liczbę gości nic  lepszego nie znalazłam...

Offline Vivka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6224
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #721 dnia: 23 Lipca 2013, 09:53 »
a czy ktoś słyszał coś o Adagio?

sala jest bardzo ładna ale raczej na mniejsze wesela, jednak ciężko znaleźć opinie o tej Restauracji



Offline Iza i Marcin

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • data ślubu: 14.06.2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #722 dnia: 23 Lipca 2013, 09:59 »
Cytat: Vivka link=topic=1887. msg1940029#msg1940029 date=1374566016
a czy ktoś słyszał coś o Adagio?

sala jest bardzo ładna ale raczej na mniejsze wesela, jednak ciężko znaleźć opinie o tej Restauracji


mi osobiście tam się średnio podobało
no i okolice niby spokojnie w dzień ale wieczorami bywa tam różnie  - w pobliżu pub gdzie okoliczne pijaczki się spotykają

Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #723 dnia: 23 Lipca 2013, 10:04 »
wiesz ja byłam zainteresowana restauracją TOBIASZ i też nie było o niej żadnych info i całe szczęście że moi znajomi mieli tam wesele bo KICHA WIELKA BYŁA...:( nie mówię że tam tak będzie.. ale...

Offline Vivka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6224
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #724 dnia: 23 Lipca 2013, 10:46 »
Te opinie o Adagio które znam są pozytywne tylko chciałam sie dowiedzieć coś od szerszego grona
tylko nie wiem czy ofertowo to są aż tak okazyjni. . .

przykładowo piątek menu 160zł/ os- to chyba nie jest super okazja jak na piątek
Moja koleżanka w przyszłym roku robie wesele w sobotę i płaci też 160 zl za podobne menu ( restauracja Zatoka)

Szukam jakieś w miarę małej restauracji bo nie wiem czy w tych dużych nie powiedzą mi, że im się nie opłaca robić wesela na 35 osób. . .



Offline ASR

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=48115.0
  • data ślubu: 05.10.2013
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #725 dnia: 23 Lipca 2013, 10:58 »
Jeśli robisz takie małe wesele to polecam Kresowiankę. Jedzonko pyszne. Sala niewielka, ale na taka liczbe osob bedzie idealna ;)

Offline ASR

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=48115.0
  • data ślubu: 05.10.2013
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #726 dnia: 23 Lipca 2013, 10:59 »
cenowo chyba tez tam korzystnie wychodzi, a na koniec wesela wszystko ladnie pakuja :)

Offline Vivka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6224
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #727 dnia: 23 Lipca 2013, 12:50 »
tylko ta Kresowianka ma taki wystrój, ze jakoś do mnie nie przemawia. . .  ale widziałam tylko na zdjęciach

przejadę się tam chyba dzisiaj zobaczyc jak to na żywo wygląda, chcę też zahaczyć o Gerwazego ;)



Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #728 dnia: 24 Lipca 2013, 09:35 »
ja zatoki nie polecam... ale każdy ma inne gusta!:)

Offline Vivka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6224
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #729 dnia: 24 Lipca 2013, 09:36 »

Odwiedziłam wczoraj Kresowiankę i Gerwazego.

Kresowianka:
generalnie całkiem ładna restauracja, idealna na randkę czy jakieś kameralne spotkanie ( byłam tym miło zaskoczona), jednak jest to miejsce zdecydowanie zbyt ciemne jak na wesele.
Menu od 145 zł w sobotę.  Jak w piątek to nie wiem nie pytałam.

Gerwazy:
sala bardzo ładna, jasna.  Menu 160zł lub 180zł ( oczywiscie do modyfikacji jeśli ktoś chce).  W cenie jest ciasto, pokrowce na krzesła, dekoracje kwiatowe, nie ma napoi zimnych ani tortu. 
Obsługa wesela ( toalety, szatnia, ochrona) 2 zł za osobę.   Wesele w piątek 10% taniej.
Mając w pamięci to co Precious przeżywała z Telimeną wypytałam o wiele rzeczy.  Niestety nadal jest coś takiego jak umowa przedwstępna która jedynie rezerwuje termin i nie mówi o niczym więcej.  Główna umowa podpisywana jest na ok 1 m-c przed weselem gdy znane jest menu.  Trochę się tego obawiam.
Wracając do samej sali to byłaby prawie idealna gdyby nie kominek- filar na samym środku.  Nie za bardzo wiem jak rozplanować stoły żeby ludzie nie patrzyli na ten kominek nie widząc ani zespołu- DJa ani parkietu. . .
Dostaliśmy do domu wydrukowane menu i patrzę a na górze napisane Telimena.  Jestem więc ciekawa czy w Telimenie oferują identyczne ceny?



Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #730 dnia: 24 Lipca 2013, 10:30 »
Hej Vivka - nie sugeruj się Telimeną, w tamtej sytuacji zawinił czynnik ludzki, a nie restauracyjny. NIe ma chyba sesnu uogólniać na cały kompleks restauracyjny będący własnością jednej spółki  (bo to przecież i Leśna i Tango i Pod Dębem i Magnolia- tak przynajmniej było do niedawna).

Jedzenie w Telimenie czy w Leśnej jest smaczne, cena w Gerwazym przyzwoita, więc może warto dać im szansę :)
W Tangu, Leśnej i Pod Dębem, jeszcze w zeszłym roku były przemiłe panie zarządzające (nie wiem jak jest teraz, bo nie miałam potrzeby się orientować), jeśli w Gerwazym na czele stanie równie sympatyczna osoba, to myślę, że ze wszystkim się uporacie. Grunt to dopytywać.




Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline tymtyrymtym

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 sierpnia 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #731 dnia: 24 Lipca 2013, 10:59 »
Cytat: Mandinka link=topic=1887. msg1926790#msg1926790 date=1372756769

OGÓLNIE JESTEM MEGA ZADOWOLONA Z HOTELU PAN TADEUSZ I SZCZERZE POLECAM WSZYSTKIM KTÓRZY MAJĄ WESELE JESZCZE PRZED SOBĄ![/b]

Mandinka, rozumiem, ze masz tu na mysli byle Millenium? a co powiedz o Dworze Pan Tadeusz? ten sam wlasciciel, ale jakos mi sie wydaje ze lepszy klimat, i lokaliacja (dalej od glownej szosy) szkoda tylko ze biedronke postawili bo psuje widok, ale co zrobic. . .

Offline Iza i Marcin

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • data ślubu: 14.06.2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #732 dnia: 24 Lipca 2013, 11:00 »
z tego co ja wiem to jest jedna Pani manager od Gerwazego i Telimeny

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #733 dnia: 24 Lipca 2013, 11:03 »
Nie wiem, nie wypowiadam się.

Lepiej chyba samemu sprawdzić organoleptycznie niż dać się ponieść plotom, no nie ?



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Mandinka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
  • nothing really matters
  • data ślubu: 29.06.2013
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #734 dnia: 24 Lipca 2013, 18:20 »
Cytat: Mandinka link=topic=1887. msg1926790#msg1926790 date=1372756769

OGÓLNIE JESTEM MEGA ZADOWOLONA Z HOTELU PAN TADEUSZ I SZCZERZE POLECAM WSZYSTKIM KTÓRZY MAJĄ WESELE JESZCZE PRZED SOBĄ![/b]

Mandinka, rozumiem, ze masz tu na mysli byle Millenium? a co powiedz o Dworze Pan Tadeusz? ten sam wlasciciel, ale jakos mi sie wydaje ze lepszy klimat, i lokaliacja (dalej od glownej szosy) szkoda tylko ze biedronke postawili bo psuje widok, ale co zrobic. . .

Tak, moje zachwyty dotyczyły Hotelu Pan Tadeusz, czyli dawnego Millenium.
Ale... tydzień wcześniej byłam na weselu w Dworze Pan Tadeusz ;> Też było OK, jedzenie smaczne, obsługa w porządku, ale jednak w Millenium podobało mi się o wiele bardziej. Choć to wesele w dworku było na górnej sali tylko, przy większych weselach na cały lokal robią imprezy na dole, a tam moim zdaniem wygląda lepiej ;) Wiem, że Para Młoda była zadowolona, podobnie jak my byliśmy zadowoleni z wesela w Millenium. Ja akurat wolę jasne, pałacowe sale niż w drewnie, ale to już kwestia gustu. Jedzenie i tu i tu smaczne :) Proponuję przejechać się w oba miejsca. W dawnym Millenium wybudowali jakiś czas temu nową salę (na niej odbyło się nasze wesele) i uważam, że jest przepiękna :-)

Offline tymtyrymtym

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 sierpnia 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #735 dnia: 25 Lipca 2013, 12:02 »
Mandinka dzieki wielkie za odpowiedz.

Chyba w takim razie porposze mame zeby zajrzala tez do Millenium, chociaz boje sie tylko bliskosci glownej drogi tam. . .

Niestety ja nie mam mozliwosci wyboru ani obejrzenia, musze polegac na mamie. . .

Offline Mandinka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
  • nothing really matters
  • data ślubu: 29.06.2013
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #736 dnia: 27 Lipca 2013, 01:01 »
Tymtyrymtym, u nas goście w ogóle nie wychodzili przed lokal więc bliskość drogi głównej nie była żadnym problemem. Z sali z boku jest wyjście na trawę, są ławeczki, stoliki, można usiąść - i tam wychodzili goście.

Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #737 dnia: 27 Lipca 2013, 08:48 »
co do ulicy to kwestia tego czy dużo osób Pali i jaki jest termin:) ale ! przecież każdy decyduje sam o sali ja np. zrezynowałam z telimeny - sala na dole bo wyjście na fordońską ale wzięłam uniwersytecką mimo ze tam też jest ulica ALE DUŻO MNIEJ zajeżdżona:)

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #738 dnia: 28 Lipca 2013, 18:22 »
Na Fordońskiej w soboty też nie ma ruchu prawie, porównywalnie do Kaliskiego.



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline mberry91

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15 sierpnia 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #739 dnia: 29 Lipca 2013, 13:15 »
A prawda jest taka, ze o tych wszystkich za i przeciw przed slubem , w dniu wesela w cale sie nie mysli i tych mankamentow zwlaszcza sie nie widzi ... takze bez obaw dziewczyny :) Najwazniejsze zeby jedzenie bylo dobre, wodka zimna i orkiestra grala cala noc :D Wystarcza te 3 rzeczy zeby wesele sie udalo... a zebyscie wy byly zadowolone wystarczy piekna suknia i narzeczony przed oltarzem :D Inaczej by byla kicha :D:D:D



Offline sycia88
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #740 dnia: 30 Lipca 2013, 02:10 »
Laseczki a ja polecam salę bankietową Magnolia w Kruszynie oraz Hotel Amelia w Bydgoszczy ;-) !!!

Offline Vivka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6224
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #741 dnia: 30 Lipca 2013, 12:42 »
z tego co ja wiem to jest jedna Pani manager od Gerwazego i Telimeny

a właśnie w Gerwazym obsługiwał nas Pan a nie Pani ;) ale może to jakiś drugi menager jest ;)
w przyszłym tygodniu jadę "podbijać" Telimenę to zobaczymy ;)



Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #742 dnia: 30 Lipca 2013, 12:51 »
Vivka ja miałam dużo wątpliwości związanych z telimeną, ale póki co jestem zachwycona współpracą  z panią menager.

chętnie służę radą jeśli wybierzecie telimene.

Offline Vivka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6224
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #743 dnia: 30 Lipca 2013, 13:19 »
Dzięki :) na pewno się z Tobą skontaktuje po Twoim weselu jakie masz ogólne wrażenia ;)



Offline tymtyrymtym

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 sierpnia 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #744 dnia: 1 Sierpnia 2013, 12:52 »
ha! co racja to racja, jak nadejdzie ten dzien to chyba na nic juz nei bede zwracala uwagi :)

tak czy siak wezme byle Millenium jeszcze pod uwage, skoro tak chwalicie, bo rzeczywiscie jest duzo duzo blizej :)

Offline adpiat
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: za rok
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #745 dnia: 13 Sierpnia 2013, 14:55 »
A czy ktoś moęe napisać coś o kapitańskiej restauracji na glinkach

Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #746 dnia: 16 Sierpnia 2013, 15:12 »
Precious - co do ulicy KALISKIEGO to niekoniecznie jest ona bardzo ruchliwa w sobotę ja mam wesele w piątek ale... jeśli nawet jest ruch to... nie oszukujmy się od restauracji do ulicy Kaliskiego jest kawałek! PRZY SAMEJ RESTAURACJI jest... uliczka  mała i nie ruchliwa;)

co do Telimeny u mnie kilka czynników zaważyło że jednak jej nie wzięliśmy właśnie ulica, sala - wchodziła w grę tylko ta mała na dole, płatne toalety...a raczej obsługa

w końcu zdecydowałam się na uniwersytecką mój świadek teraz był na weselu tam i mówił że EKSTRA!:)

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #747 dnia: 16 Sierpnia 2013, 21:40 »
obsłudze w teliemenie nie można niczego zarzucić. wspaniala obsługa. nasze wesele zorganizowali pierwszorzędnie.
ruchu nie było, a i tak nikt na to uwagi nie zwracał. dj był tak kapitalny że parkiet ciągle był pełen.

Offline Vivka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6224
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2014
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #748 dnia: 18 Sierpnia 2013, 11:11 »

co do Telimeny u mnie kilka czynników zaważyło że jednak jej nie wzięliśmy właśnie ulica, sala - wchodziła w grę tylko ta mała na dole, płatne toalety...a raczej obsługa
 

a co za różnica czy sala wychodzi na ulicę czy nie? przeciez goście przychodzą na wesele żeby bawić się na sali, nie na tarasie itp., mnie osobiście nie interesuje komfort osób palących, jestem przeciwniczką palenia i jak komuś nie pasuje palenie przed restauracją przy ulicy to jego problem nie mój. A ja okolica przed wejsciem nie jest miła, przyjemna i wygodna to goście tym bardziej chcą wrócić na salę, żeby brać udział w weselu. Nie lubię gdy goście rozchodzą się nie wiadomo gdzie i na sali jest pusto.

Co to toalet- obsługa płatna 2 zł od osoby za całe wesele, więc jak jest 40 osób płaci się 80 zł... to chyba nie jest taka zawrotna kwota ;)



Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: Restauracje Bydgoszcz
« Odpowiedź #749 dnia: 18 Sierpnia 2013, 11:43 »
dokładnie, a toalety czyściutkie , zadbane przez całą noc.