e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Restauracje Bydgoszcz  (Przeczytany 251218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Restauracje Bydgoszcz
2 kwietnia 2013, 13:16
Już gdzieś tutaj pisałam, ale się powtórzę pracowałam na weselu w Zatoce i widziałam pewne rzeczy od zaplecza, ale to nie ważne, ważne jest to że sala robi bardzo miłe wrażenie jeśli chodzi o wystrój i dekoracje nie wiem kto odpowiada za to ale chyba restauracja. Miejsce w jakim jest usytuowana Zatoka jest bardzo atrakcyjne  i dodatkowa rzecz gondola, którą młodzi płyną aż do Wysypy Młyńskiej jako atrakcja przygotowana przez lokal. "moja" PM była ogólnie zadowolona :) zdjęcia z wystroju mogę wysłać na priv. A i jeszcze jedna rzecz dość tanie noclegi (ale minus pokoje bez toalet- podobno)

Offline AnnaMaria87 Kobieta

4 kwietnia 2013, 09:40
Witajcie drążyłam temat w związku z tą restauracją TOBIASZ i już wiem skąd wasze opinie o małych porcjach oto przyczyna gramatura w TOBIASZU:

Mięsa 100-120 g
Zakąski       80 g
Ciasto         80 g

Jak to wygląda np. w telimenie czy pod dębem? Na stronie widzę... jakies podane ale z / i nie wiem którą masę brać pod uwage co to oznacza!

4 kwietnia 2013, 09:48
Restauracja pod DĘBEM? ktoś może zna menu/gramaturę?? ;-/ sprawdzam tą telimene i nie za bardzo wiem jak to MENU rozszyfrować np. 100/50

Offline Olimpia87 Kobieta

4 kwietnia 2013, 10:50
Telimena i m.in Pod Dębem należą do spółdzielni gastronomicznej i przypuszczam, że będą mieli identyczne menu.

Przypuszczam, że 100/50 to jest wielkość danego dania, którą możesz sobie wybrać. U nas w restauracji właśnie będzie tak, że np. zamówimy 50 porcji jakiegoś mięsa, ale będzie ono duże powiedzmy 100g (rzucam jakąś wagę  :)) więc możemy poprosić o podzielenie na 2 - czyli po 50g i w tej cenie będziemy mieli 100 porcji a nie 50  ;) Proponuję zadzwonić tam, albo najlepiej się spotkać, aby mieć porównanie.

4 kwietnia 2013, 19:06
Dziś dzwoniłam i już wiem jeśli jest np. szparag w szynce 30/100 to szparagu jest 30 gram szynki i zalewy i dekoracji 100 ... w sumie to dziwnie to liczą!:)

Dzwoniłam dziś do zatoki mój termin mają już zarezerwowany więc pewnie odpada;( zostaje POD DĘBEM ,  TELIMENA... noo i Tobiasz;)

Możecie może polecić? Jakieś inne... sale na wesele około 60osób plus minus 7 osób?

4 kwietnia 2013, 22:01
Ja polecam telimenę, uniwersytecką (ale nie wiem na ile osób jest), a tak poza tym to nie wiem  ;) osobiście będę miała w Brzozie wesele - znajomi, którzy tam byli na weselu byli bardzo zadowoleni, ja jedynie byłam na kolacji z PM  :)

Ładnie prezentuje się również Gościniec nad Strugą....

Offline AlicjaEwa Kobieta

5 kwietnia 2013, 11:54
mi sie w gościńcu nie podobało, ale to moje subiektywne zdanie;)

5 kwietnia 2013, 12:40
Witam laski jestem załamana... !!! Pod Dębem Będzie zamknięta możen ie zdążą otworzyć do czerwca bo zburzą lokal budują.... nowy!:((

KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA KONTAKT Z RESTAURACJĄ LEŚNA???? 

5 kwietnia 2013, 12:48
 :przytul:

Byłam tam na 18 urodzinach kuzyna. Ogólnie lokal jest ok pod względem wystroju i jedzenia (chociaż nie wiem, czy tam tyle osób się zmieści i nie wiem czy przypadkiem obok nie jest druga sala  :hmmm: musisz się upewnić  ;) ) ja od razu wykluczyłam tą restaurację ze względu na "blaszak", w którym się mieści  :P

5 kwietnia 2013, 12:49
ogólnie wydaje mi się, że może być ciężko znaleźć teraz fajną restaurację  :-\ obym się myliła...

5 kwietnia 2013, 17:01
Olimpia nie przesadzaj mamy 14 miesięcy..:) więc jest jeszcze troche czasu...:)

Dziewczyny jaką sale polecacie cena powiedzmy do 170 MAX 180ZŁ....:(

Offline japcio Kobieta

5 kwietnia 2013, 18:26
Olimpia nie przesadzaj mamy 14 miesięcy..:)

Do września 2013? hmmmm......

Ja tam zawsze i twardo polecam Park Hotel. Jest i duża sala na górze i mniejsza na dole.

5 kwietnia 2013, 20:37
Olimpia nie przesadzaj mamy 14 miesięcy..:)

Do września 2013? hmmmm......

:hmmm: chyba coś słabo u mnie z matematyką  :P

5 kwietnia 2013, 20:57
AnnaMaria87 coś kojarzyłam, że w innym wątku wspominałaś o innym terminie ślubu, ale myślałam że to jest 2013, a teraz dojrzałam, że to ma być 14.06.2014 - więc to zmienia postać rzeczy  ;D

6 kwietnia 2013, 09:39
Na pewno 2014;) może mi się paluch OMSKNĄŁ:))) kiedyś pisałam bo faktycznie miało byc we wrześniu 2013 ale z powodów finansowych... musieliśmy przesunąć datę o kilka miesięcy:))

Hotel Park..? Poczytam!:))

Offline pateryzanka Kobieta

10 kwietnia 2013, 12:36
Odradzam polecaną tu restaurację Saga... byłam tam na weselu w zeszłym tyg u b. bliskiej rodziny i...załamka. Jedzenia mało. Mięso zostało zabrane zaraz na początku, a zostało go dość sporo, więc stoły bez mięsa były prawie puste. Co najśmieszniejsze, państwo młodzi potem dostali kilka kawałków mięsa zamiast wszystkiego, co zostało w rzeczywistości... ciasta została masa, ale nie było zabierane do kuchni, tylko stało "na widoku". Plusem jest obsługa, która wymieniała talerzyki i nie rzucała się w oczy.

juz 2x probowalam zdementowac ten wpis odnosnie Sagi ale moja odpowiedz ani razu nie ukazala sie.. dziwne

chcialam tylko powiedziec, ze my mielismy wesele 1 czerwca 2012 i jedzenia nie bylo malo, zostala jeszcze "gorka" na sniadanie w Sadze dla 25 gosci spiacych w hotelu, a rowniez na poprawiny w domu na 40 osob;
mieso na weselu zostalo w pewnym momencie faktycznie zabrane, ale nie bylo to szybko, poza tym po weselu zostalo nam ladnie zapakowane i wydane
nie mielismy zadnego zandarma, ktory pilnowalby obsluge i liczyl, czy "oddala" nam nasze jedzenie, ale nie mamy podstaw oskarzac ich o nieuczciwosc (wg naszych rodzicow - ktorzy trzymali jako taka piecze i byli swiadomi bardziej niz my w tym dniu wszystko to co zniknelo ze stolow, zostalo nam potem oddane)

obsluga - dyskretna, niewidoczna, a jednak zawsze pod reka, na 5+

jest duzo restauracji, nie trzeba wybierac na wesele akurat Sagi ale po co nieslusznie szkalowac?
kazda dobra znajdzie dla siebie miejce i klientele na tym rynku slubno-weselnym!:)

3 czerwca 2013, 20:59
Witam jestem tutaj nowa staram się przeczytać ten post od nowa, ale jakość trudność mi to sprawia . . . 
Chciałam Prosić o pomoc w naprowadzeniu na dobry lokal .  Hotel z restaracja najlepiej by było, ale jakaś sala niedaleko hotelu też by mogłabyć.  Niewiem jak nawet plasują się cenowo nie chciałabym za drogiego , sami z narzeczonym zbieramy pieniądze na wesele , pragniemy zmieścić się w 20 tys.  liczba gości około 60.  Dobrze by było jakby koszt za osobe nie przekraczał 160 zł. . . . . .  Planuje ślub na lipiec-sierpień 2014 roku.  Data jeszcze w trakcie planowania zapewne w ciągu tygodnia się wyjaśni kiedy. . . . .  Jesteście mi wstanie polecic coś dobrego w bydgoszczy i okolicach tak do 2 km

21 czerwca 2013, 10:55
Polecam Park Hotel Bydgoszcz ul.  Wrocławska 3.   Wszystko jest super sala, jedzenie i obsługa.   

Offline tigrunia Kobieta

21 czerwca 2013, 17:50
kissi77 ciężko powiedzieć bo ja osobiście jestem wybredna jeżeli chodzi o sale i w samej Bydgoszczy biorę pod uwagę tylko jedną może by Cię zainteresował Zamość i restauracja Saga ? Ich menu zaczyna się od 140 zł i mają bardzo tanie noclegi bodajże dla 30 osób z parą młodą 1600 zł jak się wynajmie całość :)
A jeżeli koniecznie w Bydgoszczy to myślę, że najlepiej będzie wysłać maile do paru sal i się zorientować samemu jak to wygląda cenowo . . 

Ja robię jutro rundkę po moich wybranych salach  :hopsa:

Offline Iza i Marcin

1 lipca 2013, 11:46
wg mnie Zatoka powinan trochę zacząć inwestować . .
-  podłoga drewniane klepki stare i powycierane no i  bardzooo mocno skrzypi
- WC - trochę z czasów prl . . .  zdecydowanie nadaje się do remontu
- wykładzina na schodach oraz na tarasie już też wymaga odświeżenia

te elementy zdecydowały iż odrzuciliśmy tą salę . . .  niestety . . .  gdyż lokalizacja jest super + pokój dla młodych i wiele innych pozytywów

Cytat: mloda93 link=topic=1887. msg1876103#msg1876103 date=1364735266
Cześć :)

Ja wraz z moim narzeczonym planujemy wesele na ok 60 osób. 
Interesuję mnie wasza opinia dot.   Restauracji ''Zatoka" . 
Nie mieszkam w Polsce więc na tą chwilę mogę moją opinię oprzeć tylko na forach.   :)
Jak to wygląda (mniej, więcej) cenowo, organizacyjnie ?

Pomóżcie :) Ślub w czerwcu 2014R.  

Offline Mandinka Kobieta

2 lipca 2013, 11:19
Pozwolę sobie wkleić swoją opinię z innego wątku, ale nie chcę pisać dwa razy tego samego ;-)

Polecam hotel "Pan Tadeusz" (dawne Millenium) w Osielsku.
W sobotę odbyło się tam nasze wesele.
Przed imprezą kontakt i współpraca z managerką - WZOROWE! Pani Ewa wypytywała o wszystkie szczegóły, wszystko z nami uzgadniała. Była pomocna, rzeczowa, a przy tym bardzo sympatyczna i cierpliwa. Nie było problemu z daniami wegetariańskimi dla 3-ech osób, można było wprowadzić do proponowanego przez nich menu pewne zmiany.
W dniu wesela również wszystko na najwyższym poziomie. Sala wyglądała przepięknie. Jedzenie przepyszne i było go naprawdę dużo. Nie do przejedzenia  Co prawda ja z nerwów zjadłam tylko zupy (przy obiedzie i o 1:30), ale wszyscy goście zachwalali. A mieliśmy wśród gości kucharzy i oni również mówili, że jedzenie dobre.
W prezencie od hotelu mieliśmy do dyspozycji pokój w którym czekał na nas szampan i życzenia od lokalu. To pewnie standard, ale było to miłe
Nazajutrz po imprezie wszystko dostaliśmy spakowane. A było tego mnóstwo. Oprócz spakowanych mięs, sałatek, przystawek itp. dostaliśmy nawet wielki bochenek chleba którym witali nas rodzice  Zebrali również niedopite flaszki, wina i napoje, a nawet puste flaszki, żebyśmy mogli sobie policzyć czy nic nie zginęło. No masakryczna uczciwość  Zabierając wszystko z lokalu musieliśmy jeździć dwa razy bo żarcie nie zmieściło nam się do samochodu - nawet przy złożonych tylnych siedzeniach. Przy rozliczeniu również miła niespodzianka - rodzice Łukasza zarezerwowali sobie tam pokój z którego w końcu nie korzystali i odliczyli nam to od kosztów, choć jak wiadomo - nie musieli.

OGÓLNIE JESTEM MEGA ZADOWOLONA Z HOTELU PAN TADEUSZ I SZCZERZE POLECAM WSZYSTKIM KTÓRZY MAJĄ WESELE JESZCZE PRZED SOBĄ!

5 lipca 2013, 14:22
Cześć Laski!

Kurcze pisałam o opinie o restauracji Tobiasz ul. Biziela - NIESTETY ODRADZAM, kumpeli brat miał tam wesele i podobno na zupę czekali 30min, dania zimne, obsługa wolna... jedzenie średnie...
miałam tam zarezerwowany termin i teraz musiałam szukac czegoś nowego

Telimena
Uniwersytecka
Hotel pod Orłem - sala MALINOWA

I teraz tak na telimene na - brak tarasu wyjść trzeba od razu na fordońską...
Uniwersytecka dawno byłam na weselu ale było super
Hotel pod orłem - tak jak uniwersytecka

jesli byście miały wybierać KTÓRA??

Może któraś z was podzieli się opinią - miała wesele bądź była w przeciągu ostatnich 2 lat... i może doradzić i... podzielić się opinią??

Data zmieniona miało być 14 a przez tego Tobiasza WRRR mam na 27...:)

POZDRAWIAM!!!

Offline AlicjaEwa Kobieta

5 lipca 2013, 14:27
mam w telimenie za miesiac nie cały wesele, więc bedzie relacja ;)

Offline Mandinka Kobieta

5 lipca 2013, 14:36
Ja idę na wesele do Uniwersyteckiej, ale dopiero we wrześniu, więc wtedy moja relacja Ci się nie przyda zbytnio, bo lokal na pewno będziesz miała wybrany :)

6 lipca 2013, 14:11
Dziewczyny ani jedna ani druga mi nie pomoże;P bo ja muszę podjąć decyzję do 26 lipca bo do tej daty mam rezerwacje w Uniwersyteckiej;)

ale chyba jednak zdecyduje się na uniwersytecką - pisałam do jednej laski z forum miała rok temu była zadowolona - ja byłam kilka lat temu...
 i też było fajnie!:)

Offline Mandinka Kobieta

6 lipca 2013, 23:21
Ja będę tam 7 września na weselu także zdam Ci świeżą relację tuż przed Twoim weselem :)
Ja słyszałam same pozytywy na temat tej restauracji, także myślę, że wybór trafny :)

7 lipca 2013, 10:29
Mandinka - wiesz wczoraj spotkałam pewną znajomą właśnie była 3 tygodnie temu na weselu w Uniwersyteckiej - podobno było SUPER;)))
TAKŻE w tym momencie jestem zdecydowana na 99,9%...

ogólnie należę do osób niezdecydowanych mój narzeczony zostawił mi w sumie wolną rękę - bo jak twierdzi to ja jestem na bieżąco z restauracjami - a to fakt;)
jednak jak mu przeczytałam opinie z forum, meila od tej dziewczyny z forum.. i usłyszał opinie od znajomej... stwierdził że nie musimy juz dalej szukać :)
moja mam tez juz w sumie się nagrzała... ze względu na to że jestem z fordonu ślub będziemy mieli w kościele Matki Bożej Królowej Męczenników a wiec.... bliziutko... co też jest na plus nie trzeba przez całe miasto jeździć...:)

jestem tylko szczęśliwa że ten Tobiasz się wyjaśnił bo chyba bym wyła na swoim weselu!!!! tak czy siak nigdzie nie było opinii na temat tej restauracji....
dobrze że się tak to rozeszło po kościach:))

Offline Olka1983 Kobieta

10 lipca 2013, 17:25
ze względu na to że jestem z fordonu ślub będziemy mieli w kościele Matki Bożej Królowej Męczenników a wiec.... bliziutko... co też jest na plus nie trzeba przez całe miasto jeździć...:)

hehhe to jestesmy z tej samej parafii ;d;d;d

11 lipca 2013, 15:40
Olka !:) ja należę do innej bo mieszkam na tatrzańskim ale... kiedyś mieszkałam na przylesiu i mam sentyment... do pewnego księdza i chcę... by on własnie udzielał nam ślubu wiele,.... mu zawdzięczam:)

Offline marikusia Kobieta

11 lipca 2013, 17:36
Witam jestem tutaj nowa staram się przeczytać ten post od nowa, ale jakość trudność mi to sprawia . . . 
Chciałam Prosić o pomoc w naprowadzeniu na dobry lokal .  Hotel z restaracja najlepiej by było, ale jakaś sala niedaleko hotelu też by mogłabyć.  Niewiem jak nawet plasują się cenowo nie chciałabym za drogiego , sami z narzeczonym zbieramy pieniądze na wesele , pragniemy zmieścić się w 20 tys.  liczba gości około 60.  Dobrze by było jakby koszt za osobe nie przekraczał 160 zł. . . . . .  Planuje ślub na lipiec-sierpień 2014 roku.  Data jeszcze w trakcie planowania zapewne w ciągu tygodnia się wyjaśni kiedy. . . . .  Jesteście mi wstanie polecic coś dobrego w bydgoszczy i okolicach tak do 2 km

Udaj się do Restauracji Pankowskich na Zawiszy- ceny przystępne, obsługa dla mnie była rewelacyjna a jedzenie bardzo dobre. My mieliśmy niestandardowe menu, ale myślę, że w standardowym także nikt głodny nie wychodzi, a do tego hotel pod ręką ;)