e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Restauracje Bydgoszcz  (Przeczytany 251217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doksik86

Odp: Restauracje Bydgoszcz
14 września 2012, 09:30
Hej,
bardzo Was proszę o opinie dot.  RESTAURACJI (dworu) Pana Tadeusza w Osielsku.
Bardzo chcę tam urządzić wesele, ale jestem ciekawa opinii i cen. 
Na całym forum jak dotąd nie znalazłam ani jednej opinii, dlatego bardzo Was proszę- jeśli macie jakiekolwiek informacje- dajcie znać!!
Pozdrawiam :)

Offline Precelek Kobieta

14 września 2012, 13:20
doksik pisałam Ci już, ze forumka anulka80 miała tam wesele napisz do niej i będziesz miała informacje.

Offline doksik86

14 września 2012, 13:34
Oczywiście, precious, korzystam z tej drogi, zapytałam anulkę, jednak zależałoby mi na opiniach z ostatniego roku, bądź co bądź sama wiesz, jak ceny i warunki się zmieniają dynamicznie... dlatego chciałam mieć jak najświeższe informacje.

Offline Precelek Kobieta

14 września 2012, 13:45
mhm, ok rozumiem. To przepraszam za moją uwagę :)
Powodzenia :)

24 września 2012, 20:40
trzy dni temu odbyło sie moje najwspanialsze wesele w restauracji Gościniec nad strugą i mogę z czystym sercem polecic tą restaurację, wszystko dopracowane w najmnieszym szczególe, jedzenie pyszne, obsługa miła wszyscy goście zadowoleni, sala piekna otoczenie też cisza i spokój, dekoracje śliczne. jeżeli ktoś z Was szuka sali na około 50-60osób to jest to strzał w 10! Polecam! :)

Offline mberry91 Kobieta

1 października 2012, 12:21
Witam. 
My z moim L planujemy wesele na sierpien 2014.  Mieszkamy w UK, takze powoli trzeba sie rozgladac za sala, zeby wszystko bylo pozalatwiane. 
Z tego co widzialam w internecie i niektorych sal na zywo, najbradziej nam sie podobaja:

Hotel Brda - bylam tam na weselu, piekna, duza sala.  Jedzenie i obsluga badzo dobre.  No i plus , ze noclegi mozna latwo zalatwic.  Nie podoba mi sie jedynie maly parkiet jak na 100-120 gosci.  Pamietam , ze niektorzy goscie na weselu musieli tanczyc na dywanie.   No i te witraze, ktore nie przepuszczaja za wiele swiatla.  Chociaz niektorzy twierdza , ze zdjeca wygladaja prze magicznie na tle witrazy.    I Hotel Brda jest nasza pierwsza opcja.

Druga zas jest restauracja Tango na Kapusciskach.  Strasznie mi sie sala (narazie niestety jedynie widzialam na zdjeciach) podoba i wystroj.  Menu calkiem bogate i w piatki 130 zl od osoby.  A my akurat chcemy w piatek.  Niestety nie ma noclegow, bysmy musieli szukac gdzies blisko, bo wiekszosc gosci bedzie przejezdna. 

Chetnie poczytam opinie na temat tych dwoch lokali, a moze sami jestescie w stanie cos polecic.  Jakas sale najlepiej z noclegiem na 100-120 gosci. 

Pozdrawiam.  :):):)

Offline doksik86

1 października 2012, 13:14
Spójrz sobie na dwór Pan Tadeusz w Osielsku, jak robisz na więcej osób, to np na parterze się je, a u góry tańczy, co może stanowić pewny dyskomfort, ale mieliśmy tam zaręczyny i rewelka. Obsługa niesamowita, wszystko przygotowali za mojego kochanego ;) Jedzenia w życiu lepszego nie jadłam, a jadam to tu, to tam. No i ten wystrój.... mrrr.
Mimo różnych opcji,bo też jestem dopiero przy etapie wyboru, nie wyobrażam sobie ślubu gdzieś indziej :)

Offline Precelek Kobieta

1 października 2012, 14:40
mberry - sala w Tangu nie jest brzydka, jedzenie dobre - to ta sama tzw Spółdzielnia Gastronomiczna co Telimena i Restauracja Leśna.  Ceny faktycznie są ok, minusem jest dopłata za kibelki, ale o tym w Tangu pani mówi od razu.
Nieciekawie natomiast sala wygląda z zewnątrz, jest na piętrze domu handlowego na Kapuściskach... ale to jak kto lubi.
Jest wiele ciekawych sal z ładnym otoczeniem i miejscami noclegowymi. Szukajcie dalej, na pewno coś znajdziecie :)

W Brdzie nigdy nie byłam, więc nie mam opinii. Nawet nigdy nie słyszałam o weselu w tym hotelu.

Offline pateryzanka Kobieta

1 października 2012, 17:08
a ja polecę Restaurację Saga w Zamościu pod Bydgoszczą i jej boską Salę Kryształową
spełni wszystkie Twoje wymagania:)
piątki za 135 zł, nocleg dla gości weselnych 40-50 zł/osobodoba

pisałam już na tym forum swoją relację z wesela właśnie tam, więc nie będę się powtarzać, bo dostanę bana;)

Offline knatalia Kobieta

1 października 2012, 18:08
mberry91 ja miałam wesele w zeszlym roku w Tangu, więc jakbyś miała jakieś pytania to pytaj;)

Offline AnnaMaria87 Kobieta

2 października 2012, 11:33
Witajcie!

Planując z moim M wesele zjeździliśmy dużo sal. . .  i powiem że ceny, wystrój itp mają duuuużą rozbieżność. 
Zwykle ceny kształtują się od 150 - 220 zł średnio 3-3,5 porcji na osobę. 

Trafiłam do restauracji TOBIASZ na ul.  Biziela. . .  byłam mega zaskoczona sala piękna przestronna ma swój klimat.  Przede wszystkim jest JASNA jest miejsce do "odpoczynku" poza salą na wygodnej  kanapie i fotelach. . . .  cena najwyższa 140zł - brak dodatkowych opłat za korkowe czy wystrój krzeseł. . .  menu wygląda. . .  jak na tą cenę (140zł) super w gratisie jest pieczona szynka o wadze około 6kg szampan. . . .

Właścicielka oraz obsługa przemiła. . .

Czy ktoś z was. . . .  miał do czynienia z tą restauracją??

Offline Precelek Kobieta

2 października 2012, 14:15
powialo autoreklamą ....

po co pytasz czy ktoś co wie, skoro masz tyle informacji i tak zachwalasz ??

2 października 2012, 15:27
Jaka autoreklama? Zachwalam bo tak zapoznałam się w "teorii" a nie wiem jak to wygląda w praktyce. . .  może być tak że dają 4 porcje po 50gram a gdzies dają np.  2,5 ale po 100g czy 150g. . .  przedstawiam wam tylko sytuacje, i informacje jakie udało mi się zdobyć nigdzie w necie nie znalazłam żadnych konkretnych informacji. . . .  że ktoś był, robił itp.  tam wesele w ostatnich 2 latach. . . .

Offline japcio Kobieta

2 października 2012, 20:21

W Brdzie nigdy nie byłam, więc nie mam opinii. Nawet nigdy nie słyszałam o weselu w tym hotelu.

Nasza Mysia tam miała :)

Offline pateryzanka Kobieta

4 października 2012, 11:52
Jak ktoś jest zadowolony, to chwali! Normalne:)
Nie upatrywałabym w tym autoreklamy.
Ciężko odróżnić na forum wpisy zadowolonych klientów od wpisów właścicieli lokali, więc lepiej ufać wszystkim i nie doszukiwać się złych intencji. Ja tak mam przynajmniej:)
Mam nadzieję, że nie rozpęta się teraz dyskusja z tego tytułu, bo nic to nie wniesie;)
Pomagajmy sobie wzajemnie!
pozdrawiam ciepło:)

Offline Precelek Kobieta

4 października 2012, 13:44
"powiało" nie oznacza, że tak jest.

Pewne konkretne doświadczenia z forum sprawiają, że człowiek staje się wyczulony. Jak życie pokazało, pewne restauracje i inni weseli fachowcy, pięknie podszywają się pod forumki, pisząc także posty niby takie zwyczajne .... a potem życie weryfikuje.

Nie planowałam nikogo urazić. Dyskusja nie ma sesnu faktycznie.

4 października 2012, 18:10
Dyskusja nie ma sensu to nie są tematy o które warto się wspierać bo przecież chodzi o najważniejszy dzień w naszym życiu:)

Nie mniej jednak. . .  prosiłabym jeśli ktoś coś wie na ten temat. . .  proszę o opinie

4 października 2012, 20:23
jeżeli chodzi o restaurację Tobiasz to nie polecam byłam tam na weselu i jeżeli chodiz o jedzenie może i dobre ale jak twierdziła panna młoda oszukali ją z jedzeniem, było bardzo mało i goście siedzieli głodni, problem był nawet z wymiana talerzyków kiedy ja o to poprosiliśmy Pani kelnerka powidziała że to nie restauracja i nie wymianiła a jeżeli chodiz o kierowniczke to całe wesele nie była dostępna więc odradzam

Offline AlicjaEwa Kobieta

5 października 2012, 09:47
co do restauracji Tobiasz, również słyszałam opinie że oszukano młodych co do jedzonka, a goście najedli się na poprawinach w domu młodej , a nie w Tobiaszu- z tej restauracji wyszli głodni,

5 października 2012, 21:59
Patrycja a kiedy byłaś na tym weselu??
I Alicjo czy te "usłyszane" wieści są pewne?

Kurcze no! Ale się załamałam tymi waszymi opiniami ???

7 października 2012, 18:39
ja byłam tam na weselu w zeszłym roku! czyli już w nowej restauracji po rozbudowie! naprawdę mówię szczerze nie ryzykujcie poza ładną salą i toaletami nie ma tam nic pozytywnego! na dodatek nie wlaczaja klimy wtedy był 30 stopniowy upał i lało sie ze wszywtkich, to ma być Wasz najpiękniejszy dzień po co ryzykować i się stresować!

Offline AlicjaEwa Kobieta

7 października 2012, 19:19
niestety pewne- wesele szwagierki tam się odbyło.. więc wiem z pierwszej ręki. opinia nie zakłamana, szczera.

Offline Precelek Kobieta

9 października 2012, 14:08
Jak dla mnie, to radzić,  doradzać i polecać można po weselu swoim.
dopiero później zobaczysz, które rzeczy są istotne, a które nie, na czym trzeba się skupic. To jest coś się wie po fakcie.

Offline doksik86

10 października 2012, 09:49
Odradzam polecaną tu restaurację Saga... byłam tam na weselu w zeszłym tyg u b. bliskiej rodziny i...załamka. Jedzenia mało. Mięso zostało zabrane zaraz na początku, a zostało go dość sporo, więc stoły bez mięsa były prawie puste. Co najśmieszniejsze, państwo młodzi potem dostali kilka kawałków mięsa zamiast wszystkiego, co zostało w rzeczywistości... ciasta została masa, ale nie było zabierane do kuchni, tylko stało "na widoku". Plusem jest obsługa, która wymieniała talerzyki i nie rzucała się w oczy.

Offline doksik86

10 października 2012, 09:52
Poza tym w smaku jedzenie bardzo przeciętne, niektóre potrawy nawet niesmaczne, a wszystko wymieszane w małych miskach- od kotletów, przez kurczaki i inne niezidentyfikowane potrawy...ot wrzucone, jak leciało.

Offline ddiddilinka Kobieta

10 października 2012, 10:35
Odnośnie restauracji Tango to sami mieliśmy w planach zrobić tam wesele. Tango ma 2 sale do wyboru. Mam wpadła w oko sala Dębowa duża, przestronna, jasna. Ceny są tam przystępne natomiast jak było już wspomniane dodatkowe opłaty to opłata za toaletę i nie pamiętam czy jeszcze za szatnie nie miało być opłaty. Na pewno w Telimenie Pan nas poinformował że dodatkowe opłaty są za szatnie i toaletę (są to ci sami właściciele). Kilka koleżanek miało w Tangu wesele i polecają mimo umiejscowienia. :)
Koniec końców jednak zdecydowaliśmy się na restaurację Zatokę.  :)

Offline Precelek Kobieta

10 października 2012, 21:40
Na pewno w Telimenie Pan nas poinformował że dodatkowe opłaty są za szatnie i toaletę (są to ci sami właściciele).

plus dla Pana, praktyka czyni mistrza!

ta sama spółdzielnia gastronomiczna, co nie jest równoznaczne z byciem właścicielem.
Każdy lokal - Tango, Telimena, Leśna i jeszcze w Fordonie coś jest, ma inne kierownictwo, dania i menu podobne.

Offline knatalia Kobieta

11 października 2012, 00:03
Ja miałam wesele w Tangu i serdecznie polecam to miejsce. Kierowniczka to przesympatyczna osoba, z która można wszystko dogadać. Obsługa szybka i wręcz niewidoczna na sali. Jedzenia duuużo i bardzo smaczne.Fakt, że ze toalety i szatnie trzeba zaplacić, ale licząc cały koszt wesela to jest cena niewielka, za to w koszty wliczone są pokrowce na krzesła.
Jakbym miała wybierać salę jeszcze raz to bym nic nie zmieniała;)

Offline martamm Kobieta

11 października 2012, 21:19
Co prawda do mojego wesela jeszcze półtora roku, ale wstępnie zarezerwowaliśmy Dwór Hulanka.  Niestety moja wymarzona Kummerówka okazała się za mała - planowo ma się pojawić 95-105 osób.  Cena nie jest najniższa, ale mam nadzieję, że przynajmniej uniknę stresu związanego z wystrojem sali i potrawami. 

Jeszcze nie podpisaliśmy umowy, więc szukam opinii o Dworze Hulanka i innych miejscach w Bydgoszczy na trochę większe wesele.  Co więcej, połowa gości będzie z wielkopolski, więc przynajmniej 40-45 noclegów musimy zapewnić.  Macie jakieś doświadczenia w tym temacie, możecie coś polecić?

Offline marikusia Kobieta

17 października 2012, 12:56
Co prawda do mojego wesela jeszcze półtora roku, ale wstępnie zarezerwowaliśmy Dwór Hulanka.  Niestety moja wymarzona Kummerówka okazała się za mała - planowo ma się pojawić 95-105 osób.  Cena nie jest najniższa, ale mam nadzieję, że przynajmniej uniknę stresu związanego z wystrojem sali i potrawami. 

Jeszcze nie podpisaliśmy umowy, więc szukam opinii o Dworze Hulanka i innych miejscach w Bydgoszczy na trochę większe wesele.  Co więcej, połowa gości będzie z wielkopolski, więc przynajmniej 40-45 noclegów musimy zapewnić.  Macie jakieś doświadczenia w tym temacie, możecie coś polecić?
Przyjrzyj się restauracji Zawisza, czyli firmie Pankowscy. My mieliśmy tam wesele- jedzenie dobre i dużo, obsługa przewspaniała. Nocleg także pod ręką- jedyny minus to budynek (pawilon) w którym się mieści druga, większa sala- ale to naprawdę mały szczegół biorąc pod uwagę to co i jak oferują.