e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Restauracje Bydgoszcz  (Przeczytany 251220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pateryzanka Kobieta

Odp: Restauracje Bydgoszcz
4 czerwca 2012, 21:35
polecam Sagę 15 km pod Bydgoszczą
www.hotelsaga.pl
przepiękna sala i świetna obsługa oraz współpraca z menedżerem

Offline Olimpia87 Kobieta

23 czerwca 2012, 21:16
Witam,
znalazłam sporo dobrych opinii na temat Park Hotel w Bydgoszczy a co sądzicie o PH w Tryszczynie? Proszę o opinię  ;)

28 czerwca 2012, 22:25
Ktoś pytał o Restaurację Saga..
Moją recenzję z własnego wesela na tej sali zamieszczam tutaj
http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=20075.30

Wszystkim polecam, Myślęcinek się nie umywa.

12 lipca 2012, 01:21
A ja polecam następujące sale w Bydgoszczy:

1.  Gościniec nad Struga - fantastyczna właścicielka, rzeczowa, ceny przystępne no i bardzo dobre jedzenie, robiłem tam 35 lecie rodziców i inne
imprezy.  Obsługa miła i kontaktowa.
2.  Telimena - podobnie , sympatyczna kierowniczka, jedzenie bardzo dobre, sale (obie) bardzo ładne.  Klimat i atmosfera.  Funkcjonalność sal , ustawienie bardzo dogodne.  Co do obsługi, młode osoby i zawsze uśmiechnięte. 
3.  Gazdówka - jedzenie bardzo dobre, obsługa mila i rzeczowa.  Kwestia tylko tego paleniska, które szpeci na środku sali.  Ale to rzecz gustu.
4.  Pieprz i Wanilia - miła obsługa, jedzenie bardzo dobre, klimat, centrum miasta, przeciw tylko brak parkingu.

ODRADZAM:

1.  Restauracje Uniwersytecka!!!!! - Jeśli manager na początku wesela zapewnia gości (stałą formułką) - iż kawa i herbata jest w takiej ilości, że nie uszczupli to portfela pary młodej mówiąc to do trzeszczącego mikrofonu konferencyjnego , to swoista żenada.  Właściciel to chyba stary PRL-owiec i troszkę zastygł w swoim fotelu. 

Offline AlicjaEwa Kobieta

12 lipca 2012, 10:17
co do gościńca to nie podobała mi się sala, takie śmieszne rozwiązanie parkietu  i stołów no i ta opłata za pokrowce na krzesła..

12 lipca 2012, 10:19
a co do telimeny to mają ukryte koszty- szatnia i toaleta.
niby nie dużo bo 2 zł za wc od osoby , ale nie podobało mi się że zostało to przede mną zatajone.
ale sale owszem - piękne.:)

12 lipca 2012, 18:53
Serdecznie polecam firmę PANKOWSKI- Restauracja ZAWISZA.  Moja rodzina oraz znajomi korzysta z usług tej firmy od wielu lat i nigdy się nie przejechaliśmy.  Świetna organizacja, profesjonalna obsługa i bardzo dobre jedzenie. 

Offline ada1988 Kobieta

28 sierpnia 2012, 14:21
Dziewczyny odświeżam wątek :)

mam pytanie odnośnie sali Atmosfera w Bydgoszczy to jest na ulicy Żupy :) proszę o szczere opinie.

28 sierpnia 2012, 16:49
a osobiście wybierając salę na weselę odwiedziliśmy z narzeczonym wszystkie możliwe na terenie Bydgoszczy , do tego przez ostatni rok to chyba z 20 wesel zaliczyliśmy w różnych restauracjach.   Zbierając wnioski i sugestie innych.   Polecam tylko jedną Restaurację Maraton.   Zapytacie dlaczego?
Szczerze dla mnie i małżonka najważniejsza jest osoba która będzie nam to organizowała.   Po prostu musimy jej zaufać jeśli chcemy aby był to najpiękniejszy dzień w naszym życiu.   Wiele z tych "kierowników" czy "menagerów" co odwiedzaliśmy sale to jedna wielka ściema.   Mówią to co chcesz usłyszeć a później wychodzi, że wcale tak kolorowo nie jest.  Wielu z nich  na sam widok nie można ani zaufać ani zawracać sobie głowy bajkopisarstwem.

Mnie przekonał w 200% Menager Maratonu do tego aby mu powierzyć organizacje naszego przyjęcia.   Super nowa oferta wybierasz co chcesz ,elastyczność otwartość na moje pomysły itd.   można by wymieniać Nie chce robić reklamy.   Nie ma żadnego korkowego , a sala po wystrojeniu nadaniu światła jest piękna i robi extra wrażenie.   Coś więcej na Priv:).
Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad wyborem to obejrzyjcie sale ale tylko z ich menagerem bo ma chłopak podejście:)

Offline ada1988 Kobieta

28 sierpnia 2012, 17:17
Maraton to ten na Powstańców Warszawy ???

Ja raczej zupełnie mega negatywne opinie słyszałam...i to od osoby która w weselach siedzi wiele wiele wiele lat...

Offline ame Kobieta

3 września 2012, 08:32
Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum więc wypada się przywitać :) nasz pomysł o weselu dopiero zaczyna raczkować, wiemy że chcemy w przyszłym roku w okolicach września:) pewnie trochę późno się za wszystko zabieramy ale nie mamy jakiegoś wielkiego " parcia " :) W weekend odwiedziliśmy kilka miejsc- restauracja u Sowy
"sala Waniliowa", Villa Calvados przy Placu Wolności i sala w Hotelu Holiday Inn.

Urzekła nas sala w Holiday Inn, zdecydowanie odpada Villa Calvados, u Sowy minusem jest mikroskopijny balkonik.
Czy ktoś z Was bawił się na weselu w Holiday?? macie jakieś doświadczenia z tym miejscem? Jakieś opinie?

Zależy nam na miejscu jak najbliżej centrum w Bydgoszczy, co jeszcze możecie polecić?
Pozdrawiam

3 września 2012, 15:50
Witaj, w holiday nie byłam nigdy , ale  może pod papugami wam przypadnie do gustu ? sala koło bazyliki:)
ja i mój PM mamy tam wesele za rok i jestesmy oczarowani salą<3

Offline ame Kobieta

3 września 2012, 18:46
Mamy w planach odwiedzić jeszcze Pod Papugami właśnie, hotel City 3V6, hotel Pod Orłem.
Na razie Holiday jest numerem 1 ale nigdzie żadnych opinii, niestety:(
Nawet pocztą pantoflową nic do Was nie dotarło na temat Holiday??

Offline Precelek Kobieta

3 września 2012, 23:30
Blisko Centrum jest też Telimena - obie sale są bardzo ładne.

o Holiday Inn słyszałam tylko, że drogo :)
jak ja szukałam sali weselne, to ten hotel był jeszcze w budowie :)

Offline ame Kobieta

4 września 2012, 09:35
Do Telimeny jakoś przekonania nie mam :/
W holiday  nie ma jakiegoś dramatu odnośnie cen- koszt waha się od 170 - 220 zł a sala jest bardzo elegancka.
Mam tylko mieszane uczucia co do obiadu.  Jest 4 -daniowy, serwowany gościom na talerzach, nie na półmiskach.  Jak widzicie takie rozwiązanie? Boję się, że ciężko będzie wstrzelić w gusta każdego z gości. .

Offline Precelek Kobieta

4 września 2012, 23:13
Chyba trzeba się dowiedzieć konkretnie co ma autor na myśli mówiąc na talerzach - jak zamierza rozwiązać problem zwiazany z wyborem dania itd. Trzeba dopytać.
w Holiday faktycznie cenowo przystępinie - i to są ceny na 2013juz?
tez trzeba sie konkretnie dowiedzieć co wchodzi w cene - ile dań, ile porcji, czy ciasto i czy napoje itd.

czemu nie masz przekonania do Telimeny?

Offline ame Kobieta

5 września 2012, 09:07
na talerzach - masz przykładowo : przystawkę( pasztetet z żurawiną), zupę( rosół), danie główne ( np.  kaczka, kluseczki farncuskie, buraczki), następnie deser
(szarlotka).  Dania serwowane są przez kelnerów na talerzach, bez możliwości wyboru, wszyscy gośćce dostają to samo.  Ceny, które podałam są na 2013 rok.
Telimena mi się z barami mlecznym kojarzy, dania moim zdaniem " bez polotu" , wystrój też mi się nie podoba. 
Idziemy do Holiday na obiad w niedzielę okaże się czy dobre jedzonko mają.  Opinii nadal nigdzie nie znalazłam:(

Offline Maeglin17 Mężczyzna

5 września 2012, 12:14
Hej Wszystkim:)

Chcielibyśmy razem z Żoną polecić Karczmę Kujawską - Kummerówkę w Myślęcinku (Konna 14).
Miejsce urzekło nas swoim niepowtarzalnym klimatem, którego nie spotkaliśmy w żadnej innej sali.
Na klimat składał się oczywiście wystrój sali oraz najważniejsze to ludzie, którzy tam pracują.

Dzięki Pani Beacie, jej wieloletniemu doświadczeniu i poradom udało nam się zorganizować świetne wesele.  To Ona tłumaczyła nam jak co zrobić by wyszło jak najlepiej i do tego zawsze poświęcała nam tyle czasu ile potrzeba, nigdy nie powiedziała nam że nasz czas już się skończył.

Na samym weselu obsługa była po prostu idealna.  Kelnerzy/Kelnerki sprawnie obsługiwali/ły wszystkie stoły, przy czym robili/ły to bardzo dyskretnie (byli/ły prawie niewidzialni/e:)  Po weselu zebraliśmy same pozytywne opinie od gości dotyczące obsługi:) Jedzenie przy tym wszystkim było wyśmienite!

Chcielibyśmy złożyć gorące podziękowania dla Pani Beaty i całego jej Zespołu, który obsługiwał nasze wesele do samego końca z uśmiechami na twarzy!
Oddzielne podziękowania również dla Pana, który za każdym razem zaskakiwał nas swoimi wymyślnymi "drinkami" i żarcikami:)

Pozdrawiamy !
Dobrawa i Kacper

Offline Precelek Kobieta

5 września 2012, 13:58
ame... kiedyś widziałam taką opcje, że się rozdawalo gościom wcześniej karty menu i zamawiali co chciecli.
Dośc niestandardowa forma jesli wszyscy dostają to samo :) ale pewnie mają jakiś na to pomysł i pewnie się sprawdza, skoro takie coś proponują. Musicie dokładnie wszystko dopytać, żeby potem nie było niedomówień.

Co do Telimeny to wytrój mają wg mnie dośc ładny, ale nie każdemu trafia w gust, to fakt :) Mnie sie srednio te malowidła podobają :P ale jakoś przeżyłam.
Myślałam, że z innych względów nie chcesz  :)

Słoneczny Młyn podobno jest fajny i było kilka forumek, które miało tam wesele. Jeśli gustujecie w takich bardziej hotelowych klimatach, to moze warto się przejsc ?

powodzenia :)

Offline Precelek Kobieta

5 września 2012, 13:59
oczywiście takie krótkie karty menu np. trzy wybrane wczesniej przez was dania jako obiad i z tego gość wybiera :)

Offline ame Kobieta

6 września 2012, 09:34
Precious w Telimenie oprócz tego co pisałam nie pasowała mi Pani Kierowniczka, kiedyś podczas obiadu w tej restauracji poprosiłam kelnera o rozmowę z managerem na temat wesel- takiej niesympatycznej baby chyba nigdzie nie spotkałam :P

Do Słonecznego Młyna też mam zamiar się wybrać, póki co na sobotę mam zaproszonych rodziców na " zmówiny" zobaczymy co z tego wyjdzie i jakim dokładnie budżetem będziemy dysponowali oraz jakie będą oczekiwania rodziców:) :P
pozdrowienia

Offline Precelek Kobieta

6 września 2012, 09:40
no to powodzenia z tymi zmówinami :)
my czegoś takiego nie robiliśmy :)

W kwestii tych dwóch hoteli, to wydaje mi się, ze Młyn ma ładniejsza okolicę, a Holiday jest bardziej lansiarski :) oba fajne :)

Offline chinkuje Kobieta

10 września 2012, 11:25
hejka! Macie może jakieś opienie o "ogniem i mieczem" niedaleko Bazyliki?? co prawda juz się zdecydowaliśmy i odwrotu nie ma ale może jest coś o czym lepiej wiedzieć. . .  dziekuję

Offline doksik86

10 września 2012, 16:33
KUMMERÓWKA- ile za osobę?

Offline AnnaMaria87 Kobieta

13 września 2012, 18:50
Witam z racji że moje planowane wesele nie będzie zbyt duże max 50 osób szukam jakiegoś małego lokalu.
Byłam na weselu pod dębem super - jedzenia dużo koszt z ciastem i tortem 150zł.

Czy ktoś może MIAŁ/BYŁ na weselu w "MALIBU" we fordonie?

Chodzi mi głównie o jakość i ilość jedzenia?

13 września 2012, 19:34
A ja gdybym miala mniejsze wesele (50 osob) to zorganizowalabym je nad jeziorem koronowskim w Rybakowce.
Tam jest bajecznie! A klimat na pewno niepowtarzalny i goscie na dlugo, by go zapamietali.
Poza tym zjesc sniadanie weselne w takich okolicznosciach - bezcenne!

13 września 2012, 20:00
niestety u mnie dużą rolę odgrywają koszta. . . .  tu trzeba zapewnić nocleg gościom co podnosi cenę wesela. . .  także w moim przypadku odpada

Offline japcio Kobieta

13 września 2012, 20:18
Park Hotel. Jest i sala na 100 osób i na 50.

13 września 2012, 20:22
w Sadze jest 140/os (a w piatki 135:))
ale bez ciasta i tortu

14 września 2012, 06:49
W Park Hotelu jaka cena za osobę? Nie ukrywam że u mnei cena odgrywa najważniejszą rolę - no oczywiście jakbym miała np.  dołożyć po 10 zł na osobę czy 20 na korzyść jedzenia czy sali to wiadomo. .  ale akurat, musimy wyposażyć CAŁE mieszkanie + kredyt mieszkaniowy. . .  jeśli już zdecyduje się na WESELE a nie na OBIAD to chciałabym to zrobić. . .  mniejszym kosztem.

Czy ktoś zamiast polecania innych restauracji powiedziąłby coś o tym MALIBU ? Miał/będzie miał, był na weselu? W sobotę idę oglądać wystrój, Pani bardzo miła, elastyczna. . . .  lokal blisko domu i kościoła. . .