e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Restauracje Bydgoszcz  (Przeczytany 251216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ada1988 Kobieta

Odp: Restauracje Bydgoszcz
10 września 2009, 15:29
a ja pragnę napisać, mimo negatywnych opini na temat przebywających żuli pod restauracją słoneczną, nikt nie przeszkadzał zupełnie!!!!!

Żule w ogóle się nie interesowali weselem, nikogo nie było słychać, czuć też nic nie było :):):):)

jedzenie strasznie pyszne, najbardziej nam smakowały szaszłyki gośc ie strasznie chwalili :):):):)
podłoga w ogóle nie była śliska, osługa fantastyczna :):):):)

jestem na maxa zadowolona z wyboru restauracji :D

13 września 2009, 01:24
Czy ktoś słyszał coś o hotelu Amelia? Póki co zastanawiamy się nad Tango-Słoneczna-Kapitańska, ale ostatnio znaleźliśmy ten hotel i jestem ciekawa jakie tam są ceny i może jakieś opinie. .

Offline ada1988 Kobieta

13 września 2009, 18:31
JA Z CAŁEGO serca polecam słoneczną :)

Offline aganio87 Kobieta

• zapaleniec
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 9.10.2010r.    Bydgoszcz/Bolumin             k/Dąbrowy Chełmińskiej
14 września 2009, 21:18
Witam serdecznie piszę pierwszy raz na tym forum. . .  czytałam wiele ciekawych porad dotyczących wesela i mam nadzieje że kilka z nich mi sie przyda. . .  a Tak w ogóle mam pytanko  planujemy z moim Radziem slub w kwietniu i szukamy nie zadrogiej sali na 70 osób.  słyszałam o słonecznej i o marinie przy zajezdni.  byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje o kosztach bo nieukrywając koszty są najważniejsze. . .  pozdrawiam wszystkie mężatki no a przede wszystkim wszystkie przyszłe panny młode:):):):)

Offline ada1988 Kobieta

14 września 2009, 21:28
restauracja słoneczna - 70 osób spokojnie Ci tam wejdzie ja miałam 50 i miejsca jeszcze strasznie bylo dużo :)

koszt to 109 złotych od osoby z tym, że ja miałam w piątek a tak jest 120 złotych, bez napojów, owoców, alkoholu i bez ciasta chociaż ciasto możesz wziąć od nich ale wtedy koszt jest większy.

co do żuli pod słoneczną - absolutnie w niczym ten marginez społeczny nie przeszkadza, w ogóle ich nie słychać i gościom również oni nie przeszkadzają

jak masz jeszcze jakieś pytania śmiało pytaj!!!

Offline aganio87 Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 9.10.2010r.    Bydgoszcz/Bolumin             k/Dąbrowy Chełmińskiej
14 września 2009, 21:33
napewno bede pytać bo dopiero zaczynamy sie rozglądać co do sal i w ogóle.  tylko że mamy  mały problem rodzinny. . . - "moja matka" nie za bardzo jest za naszym ślubem.  a mam pytanko.  jak to jest z podziękowaniem dla rodziców, bio my sie zastanawiamy żeby było albo tylko dla rodziców mojego radzia albo w ogóle. . . .  bo to pewnie można sie dogadać co do tgo z orkiestrą cio nie??   a jaką orkieste miałaś i w jakim kościele?? bo  my sie zastanawiamy nad garnizonowym ale to wtedy kawałek jest do słonecznej. . .

14 września 2009, 22:02
w sprawie podziekowań i problemu z organizacją  :) to możecie podziękować ( kwiaty, jakiś sympatyczny drobiazg)  rodzicom w domu np.  po błogosławieństwie lub nawet parę dni przed ślubem zaprosić ich  na rodzinną kolację z podziękowaniem a na weselu zadedykować już tylko piosenkę specjalnie dla rodziców męża ( i to wcale nie musi być " Cudownych rodziców. . .  )

Offline ada1988 Kobieta

14 września 2009, 22:20
spokojnie możecie się dogadać.
orkiestry z całego serca nie polecam!!!! mnie ona do szału doprowadzała, ale za to gościom się podobała :)
za to jak chcesz kamerzystę mogę polecać!!!!!
ja miałam kościół troszkę dalej, św trójcy więc spokojnie, nie którzy z blonia jadą do fordonu :)

Offline agusia488 Kobieta

17 września 2009, 00:30
Hej jestem pierwszy raz na tym forum i czytałam fajne tu wypowiedzi i się dowiedziałam dużo RZeczy o salach. Ale mam pytanko, bo szukamy z naRZeczonym fajnej i nie drogiej orkiestry na wesele,jak by ktoś znal to bym prosiła o namiary.  :)
« Ostatnia zmiana: 17 września 2009, 11:18 wysłana przez Sylvi »

Offline michasia Kobieta

17 września 2009, 17:40
u mnie grał zespół Moreno, biorą 1000zł, gra chłopak z dziewczyną, mają jeszcze sprzętowca. mi się wszystko bardzo podobało, goście również byli bardzo zadowoleni. ze wszystkim można się dogadać-repertuar, zabawy, i w ogóle.otwarci są na wszelkie propozycje.

18 września 2009, 01:26
U mnie jednak najprawdopodobniej stanie na "tangu"/

Czy ktoś miał tam niedawno wesele i może podzielić się opinią?

Offline vicktoria Kobieta

23 września 2009, 11:10
witam wszystkich forumowiczow,
jestem tu nowa,ale niedawno zdecydowalismy sie z moim narzeczonym na slub w przyszlym roku,wobec czego trzeba bylo poszukac oczywiscie sali na wesele, na ok 80osób, dlatego chciałam się podzielić moimi spostrzeżeniami z wami.
Zaczelismy więc szukać w necie,wybralismy najciekawsze miejsca i zaczelismy jezdzic po Bydgoszczy i okolicach.  Szukaliśmy głównie czegoś takiego,aby był ewnetualnie nocleg, trochę zieleni wokól,dlatego też wykluczyliśmy restauracje w centrum miasta.  
Byliśmy w Gazdówce, to chyba juz gmina dobrcz, koło centrum ogrodniczego, ale stwierdziliśmy, że jest za mało miejsca,jakoś tak ciasno, jak na 80 osób i trochę ciemno.  Atutem było to, że jest hotel i ładna okolica.  Cenowo także nie tak żle.  
Hotel Pałac w Myślęcinku.  Tu w grę wchodził tylko namiot, bardzo ładnie w środku,jednak namiot już sowje przeszedł.   Słyszeliśmy różne opinie na temat tego miejsca, m. in.  ze jedzenie niedobre itp.  ale to juz kwestia gustu.  Cenowo podobnie jak reszta.
Restauracja Zawisza i Olimpijska - prowadzi Pańkowski, nas interseowała głownie ta druga restauracja, bo jest większa i znajduje się na stadionie, ale sala weselna bardziej wygladała na salę konferencyjną niż na restaruację.  Propozycja menu była dosyc ciekawa.
Willa secesja, bardzo ładna,ale sala mieści do 50 osób.  Trochę drogo.
Hotel Leśny w Solcu Kujawskim, bardzo fajnie, duzo zieleni, hotel,ale za to restauracaja troche za mała jak na 80 osób.  Byliśmy tam ostatnio na weselu, gdzie było ok60osób i już robiło się ciasno.  Jedzenie dobre, ładnie podane,ale nie było odgrzewane.  Dekoracje ok, obsługa też, tyle że za rzadko sprzątali ze stołów.
Hotel Autos w Solcu Kujawskim, niestety robi wesle tylko powyżej 100 osób.
Hotel Brzoza w Brzozie, bardzo fajny układ, stoły okrągłe,ale na sali według nas byłoby za ciasno na 80 osób.  Mają jeszcze namiot obok na większe wesela,ale namiotu w sumie nie chcieliśmy.  Mieli ciekawą ofertę, szczególnie ta z alkoholem.
Hotel Słoneczny Młyn, sala znajduje się na piętrze, bo restauracja na parterze jest głównie dla gości hotelowych.  Sala bardzo ładna, stoły okrągłe, tyle że nie było możliwości otwierania okna,ani wyjścia na żaden balkon, bo porostu go nie ma;) Najblizej jest wyjście na parking.  Menu dość ciekawe, nowoczesne i drogie.  Ponadto trzeba zapłacić korkowe.
Restauracja Tango ladna maja sale,ale sa dwie obok siebie i bywa,ze dwa wesela odbywaja sie jednoczesnie.  Jedzenie mieli kiedys dobre.  Z mojej rodziny był kiedy ktos na weseleu w Tangu i nie byl zadowolony, glownie wlasnie z powodu jedzenia,bylo go malo i zimne.  Zapewne ze wzgledu na wybrane okrojone menu przez pare mloda.
Restauracja Łuczniczka , bardzo fajne miejsce z drugiej strony hali, widok na brde, duży taras, sala dość długa, jednak sala do tańczenie jest na końcu i mam wrazenie, ze goście nie będą widzieć orkiestry lub dj'a.  Menu też ciekawe.  Jednak podobno będą budowac obok jakiś hotel czy coś i obawialiśmy się,żeby nie mieć wesela koło placu budowy.
Wracając z Solca Kujawksiego wjechaliśmy tak z ciekawości jeszce do Hotelu Amelia na Energetycznej, przy Zachemie.  Akurat były przygotowania do wesela.  Sala jest w litere L, duzo miejsca do tańczenia, stól aktualnie mają prostokątny i długi ,ale w przyszłym roku mają być też okrągłe.  Mieli ciekawą ofertę, do tego mają hotel, na zewnatrz ładny parking i dużo zieleni i las.  Cisza i spokój.  Ponadto blisko mojego rodzinnego domu,więc zdecydowalismy sie ostatecznie na tą sale.

Podsumowujac cenowo wszystkie sale są podobne, średnio od 140 do 220zl.  Trzeba jednak zwracać uwagę, czy można mieć swój alkohol itd.  

Mam pytanie, czy ktoś z was robił, bądź był na weselu w Amelii?bo nie wiem jak tym miejscu z obsługą, jedzeniem itd .  Czekam na jakieś opinie ;)

23 września 2009, 15:10
wow, i to tak wszystkie salę w ciągu jednego dnia? ;) jestem pod wrażeniem bardzo szerokiego porównania

Offline iza22 Kobieta

23 września 2009, 16:51
ja byłam na weselu w Ameli, sala piękna, jedzenie bardzo dobre, ogólnie wrazenia bardzo dobre, troszkę nie podobało mi się, że praktycznie goście nie widzą co się dzieje na parkiecie, ale to jedyny minus

Offline pzak Mężczyzna

24 września 2009, 09:10
Hotel Autos w Solcu Kujawskim, niestety robi wesle tylko powyżej 100 osób.

Byłem na weselu na 65 osób tam ;)

Offline ada1988 Kobieta

24 września 2009, 09:14
hmmm... a może jakiś czas temu byłeś i im się odwidziało

Offline pzak Mężczyzna

25 września 2009, 10:09
W grudniu.

Ale tak szczerze mówiąc, to nie wiem gdzie by tam było miejsce do tańczenia przy tylu osobach - chyba, że jakaś inna konfiguracja stołów.
A co do osób, to może stwierdzili, że za mało kasy mają z tak małych wesel i stąd ta dolna granica.

28 września 2009, 18:45
w sobote 26.09. mieliśmy wesele w Myślęcinku w hotelu Pałac w sali górnej.
Krótko:
- jedzenia mnóstwo, duże porcje, pyszne, cieplutkie
- całość niezjedzona zapakowana do domku
- alkohol cały niespożyty wydany do domu, wszystkie butelki nawet otwarte
- obsługa super, nie zabierają jedzenia z przed nosa

Jednym słowem - polecam!

Offline aganio87 Kobieta

• zapaleniec
29 września 2009, 19:15
Gratulacje wielkie :) :) :)  a ile płaciliście od osoby??

29 września 2009, 20:15
155 zł od osoby w tym owoce i napoje bez limitu - 4 porcje miesa na osobe, 5 porcji zakasek zimnych.

Offline ada1988 Kobieta

30 września 2009, 12:33
no to cena bardzo bardzo oki :)
gratulacje :) carolla nie odpowiedni watek ale wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia :daje_kwiatka:

Offline Xao

1 października 2009, 20:59
vicktoria: jak już tyle pojeździliście to sprawdź Pana Tadeusza, Park Hotel (2 lokalizacje) i Tawernę (ale tu na razie nie ma noclegu).

Offline incognito Kobieta

8 października 2009, 19:46
No i można by jeszcze zwiedzić  ::)
- Hotel Millenium w Osielsku
- Gospodę Soplica w Myślęcinku
- Karczmę Kujawską w Myślęcinku
- Gościńca nad Strugą na Prądach
- salę Dyliżans w Lysim Ogonie
- Restaurację Leśną (były Czarny Kot) na Leśnym
- Restaurację Avagio na Gajowej
- Restaurację Buena Vista na Mostowej (I piętro)
- Restaurację Leśną (Ostromecką) oraz Pałac w Ostromecku,
- Hotel Brda,
- Karczmę pod Gołębiem w Złej Wsi Wielkiej,
- Karczmę Rzym na Osowej Górze
- Willę Calvados w centrum,
- Hotel Maraton na Leśnym (?)
- Chatę Myśliwską w Osielsku
- Hotel Agat na wylocie na Koronowo
- Karczmę Ogniem i Mieczem przy Bazylice...

Ufff... ile to człowiek musi się naszukać żeby znaleść swoje wymarzone miejsce...

P.S Jakby ktoś szukał info na temat tych miejsc, mogę podzielić się tegorocznymi pozbieranymi cennikami  ;D

Offline ada1988 Kobieta

9 października 2009, 16:20
więc tak:

-Maraton hmmm... mój kamerzysta powiedział, że tam w restauracji strasznie oszukują... nie polecam a mojemu kamerzyście na bank mogę wierzyć :)
-a w ogniem i mieczem bylam mi osobiście nie smakowala jedzenie oprócz lodów :) i jest tam dość drogo

9 października 2009, 17:45
mi akurat w ogniem i mieczem baaardzo smakowało, a ceny no fakt najtaniej nie jest ale klimat niepowtarzalny.... warto sobie obejrzeć zwłaszcza na żywo, zdjęcia w necie nie oddają do końca urody sali.
tylko jest to raczej na wesele do 50-60 osób, na moje więcej się nie zmieści
A jeżeli kogoś interesuje tylko taka kolacyjka poślubna to niektórzy robią sobie w restauracji calvados- (blisko mieszkam więc widziałam ;) ) może kogoś to zainteresuje ale szczegółów nie znam

Offline Arleta i Tomek Kobieta

9 października 2009, 23:43
Ostatnimi czasy "zwiedziliśmy" wiele restauracji i subiektywnie lecz szczerze możemy polecić restaurację Pod Papugami i Park Hotel.  Kompetentna i miła obsługa, dobre jedzenie - jak dla nas same plusy.

10 października 2009, 10:20
tyle że Pod papugami nie ma gdzie parkować (no chyba że mają jakiś wewnętrzny parking którego nie widać z ulicy) a i mnie szczerze mówiąc odstraszałoby sąsiedztwo sex shopu ;)

Offline Arleta i Tomek Kobieta

10 października 2009, 10:25
Zgadza się.  Minusem jest, że restauracja Pod Papugami nie ma swojego parkingu.  Nam powiedziano tam, że jeśli robi się imprezę na większą ilość aut to samochody stawia się na parkingu przed filharmonią a oni wynajmują kogoś do ich pilnowania.  Jakiś to też gest z ich strony.  Mimo tego minusu wnętrze duże i ładnie urządzone o przystępnej cenie. 

19 października 2009, 20:32
Witam, mam pytanie dotyczące hotelu Maraton.  Chciałbym się dowiedzieć jak hotel prezentuje się w temacie obsługi, jedzenia etc.

Offline Soobieska Kobieta

19 października 2009, 21:55
Przeklejam moja wypowiedz zinnego forum, sadze ze tutaj moze sie bardziej przydac :)
Moje opinie odnośnie hoteli i sal: jest to wypowiedź bardzo subiektywna, więc nie każdy musi się z nią zgadzać :) a może pokaże kilka sal z innej strony.

Liczbę gości szacujemy na 80-100 bliżej 100, sale które nam się najbardziej podobaly w tej ilości gości, to:
1.  hotel city- swiezo po remoncie, piekna klasyczna, elgancja i swiezość, plus fortepian, juz szukam kogos kto nam na nim zagra;)  w nim się będziemy bawić :)
2.  hotel maraton, sala moim zdaniem max do 90 os. , ale bawilam sie na weselu dla 100 w tej restauracji i było super zorganizowane i udane, moj drugi typ, choc nie ma gdzie wyjsc na zewnatrz. .
3.  park hotel w bydgoszczy- na gorze sala dla 200 os, bylam na 2 weselach jedno dla 200 os.  drugie dla 70 i nie da sie ukryc, ze na drugim bylo bardzo pusto, sala w porzadku, to co mnie razi, to okropna podloga kompletnie nie pasujaca do reszty. .  tak ja zwracam uwage na takie szczegoliki. . .  ;P, na dole jest mniejsza sala tak do 60 sadze i jest naprawde gustowna i z klimatem plus za park obok:)
4.  hotel pod orlem, lata swojej swietnosci ma juz dawno za soba i generlanie z zew wyglada 1000 razy lepiej niz w srodku, ale to subiektywne moje zdanie, w sordku dwie sale malinowa jeszcze jeszcze, ale na mniejsze wesele, ale kolumnowa, minus za duza ilosc kolumn. . .  mocking ktore zaslaniaja stoly, ciemne wnetrza
5.  palac w myslecinku- w srodku male 2 salki  do połączenia w sumie na max do 60 os, ladne w klimacie, na duze wesele moim zdniaem pow 100 os jest namiot doczepiony do budynku,minus za pozbruk jako parkiet, ale ladny widok z tarasu, ogromny minus za 2 wesela na raz w obu salach przy jednej toalecie, goscie bardzo sie mieszaja, przy toaletach tlok no i cos czuje ze jest przy okazji balagan z rozliczeniem ilsoci wypitego alkoholu Smiley
6.  sala najpiekniejsza jaka widzielismy, ale niestety na male wesele max do 60, moze nawet 50 os to oranzeria w villa secesja, piekny park w srodku urocze, nowoczesno kllimatyczne cudenko:) genialne!!!!
7. hotel kuznia- nowa sala, landa czysta na max do 60 os, calkiem fajnie, plus klimatyczne sale dla osob ktore szukaja czegos w sylu pubowo-piwnicznym Smiley
8.  mniejsza sala w restauracji na zawiszy, najtaniej 130 zl, ale  wesele w stylu szałowy pomarańcz na scianach i ostry seledyn na kolumnach. . .  plus parowki na sniadanko. . .  druga sala jest dużo ladniejsza- b.  a moim guście, delikatna, stonowana, niestety wejście do niej po rozklekotanym betonie i w strasznym zakamarku, długo jej szukalismy. . .
8.  marzyl mi sie palacyk w ostromecku,ale cena 230 zl za osobe, to juz przegiecie. . .  plus chyba korkowe- jedyne miejsce gdzie maja korkowe. . . ( w hotelu maraton maja to zniesc od przyszlego roku)

zobaczymy co powiem po negocjacjach, na razie się ogromnie cieszę,
pozdrawiam!