Autor Wątek: Forumkowe gotowanie  (Przeczytany 2716146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #300 dnia: 8 Listopada 2006, 13:14 »
Maja, mniama :D

Znalazłam w necie przepis na świtna podobno Tartę z jabłkami... Może trochę zmodyfikuje i upichcę taka tartę z taka bitą śmietana i polewą...i lodami...Paluszki lizać...

A oto ten przepis (mocno zachwalany)
Tarta z jabłkami

ciasto:
 :arrow: 2 szklanki mąki
 :arrow: 3 łyżki cukru
 :arrow: pół kostki margaryny
 :arrow: pół łyżeczki proszku do pieczenia
 :arrow: 1 jajo całe + 1 żółtko
 :arrow: 1 łyżka cukru waniliowego

Składniki wszystkie łączymy (najlepiej sikając, ale mozna też wyrobićręką), dzielimy w proporcji 2/3 do 1/3 wkładami do zamrażalnika

Nadzienie:
 :arrow: 3 duże jabłka
 :arrow: 3 łyzki cukru
 :arrow: 1 czubata łyżeczka cynamonu
 :arrow: 1 łyzka wody

Jabłka obieramy, usuwamy gniazdka nasienne i kroimy w kosteczkę. Zasypujemy je w garnku cukrem i cynamonem, podlewamy woda i gotujemy na małym ogniu do momentu az wiekszość wody wyparuje.

Wykładamy 2/3 ciasta do blaszki do tarty lub zwykłej tortownicy (nie grubiej niz na pół cm), formujemy brzeg naokoło, nakłuwamy całosc dobrze widelcem. Nakładamy na to nadzienie jabłkowe. Z pozostałej cześci ciasta lepimy cieniutkie wałeczki i układamy w kratkę, naokoło kładziemy grubszy wałeczek i przygniatamy go widelcem.
Pieczemy w temperaturze 200 st na środkowym poziomie około 25-30 min.




mozna tez zrobić masę budyniową i położyć ja na jabłuszka i dopiero wówczas przykryc kolejna warstwą ciasta w postaci np. cienkich paseczków....
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #301 dnia: 8 Listopada 2006, 23:17 »
Cytat: "martini"
najlepiej sikając

 :roll:
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #302 dnia: 9 Listopada 2006, 08:16 »
Cytat: "demka"
Składniki wszystkie łączymy (najlepiej sikając,

No to co dziewczynki ... sikamy  :?:  :?:  :wink:
To moze przepis na ...

SZYBKIE PTASIE MLECZKO BEZ PIECZENIA :)


Składniki ( na srednia tortownice ):
 :arrow: opakowanie biszkoptów ( najlepiej okragłych )
 :arrow: puszka niesłodzonego mleka skondensowanego
 :arrow: owoce np. brzoskwinie z puszki, ananas lub kto co lubi :)
 :arrow: trzy galaretki ( arbuzowe sa pyszne :) )

Przygotowanie:
Biszkopciki układamy na spodzie tortownicy jedna warstwa ( mozna tez po bokach-zeby sie trzymały smarujemy je np.delikatnie masełkiem).Dwie galaretki rozpuszczamy w wodzie (bierzemy jej polowe mniej niz na opakowaniu)i studzimy ,mleko wlewamy do garnka ( dosc wysokiego ) i miksujemy do uzuskania dosc gestej piany po czym powoli dolewamy galaretki ciagle miksując ( mozemy dodac rowniez czasteczki owoców ).Gdy mleko dobrze połączy sie z galaretkami otrzymana piane wlewamy do tortownicy na biszkopty.Calosc wkladamy do lodówki.W miedzyczasie rozpuszczamy jedna galaretke - moze byc inny smak niz dodane do masy.Kroimy owocki ktore ułozymy i zalejemy galaretka co czynimy jak mleczko stezeje nam w lodówce. Teraz wystarczy tylko poczekac az galaretka nam stezeje i ... SZAMAMY :)

P.S.Przed podaniem mozemy na ciescie zrobic kleksy z bitej smietany np.z kawałkami czekolady z Delekty lub truskawkowa z Gellwe - w zaleznosci od tego co kto lubi i jakie galaretki wybrałyscie. Mozna dodac smietanfixu coby nam sie smietana nie rozpłyneła :)

Napisane: Listopad 09, 2006, 06:49:42
Kotlety schabowe pod kołderką z sera


Składniki:

 :arrow: 4 plastry schabu środkowego
 :arrow: 4 połówki brzoskwiń z kompotu
 :arrow: 4 plastry mozzarelli (grubości 1 cm)
 :arrow: 2 łyżki oliwy
 :arrow: pieprz, sól

Sposób przyrządzenia:

Mięso zbić tłuczkiem, oprószyć solą, pieprzem i obsmażyć na oliwie.Ułożyć w formie do pieczenia wysmarowanej oliwą pozostałą po smażeniu. Na każym plastrze mięsa położyć połówkę brzoskwini, a na niej gruby plaster sera. Zapiekać w temperaturze 200 stopni około 20 minut lub do stopienia się sera.

GULASZ Z RESZTEK


Składniki:

 :arrow: mięso (kurczak, kiełbasa itd),
 :arrow: cebula,
 :arrow: marchewka,
 :arrow: pietruszka,
 :arrow: seler,
 :arrow: groszek,
 :arrow: fasolka moze byc z puszki ,
 :arrow: papryka,
 :arrow: pomidor,
 :arrow: czosnek,
 :arrow: przyprawy

Sposób przyrządzenia:

Mięso podsmarzyć na tłuszczu, dodać sporo pokrojonej cebuli, wszystko to razem zeszklić, następnie dolać wody (wedle uznania) i dodać wszystkie pokrojone składniki (co mamy w domu), ugotować. Pod koniec gotowania dodać czosnek, doprawic do smaku i zaprawić zasmażką.


Pizza nalesnikowa


Składniki:
 :arrow: mleko,
 :arrow: jaja,
 :arrow: mąka,
 :arrow: pomidory,
 :arrow: świeża papryka,
 :arrow: pieczarki,
 :arrow: kiełbasa zwyczajna,grillowa lub podobna,
 :arrow: ser żółty,
 :arrow: keczup

Jak przyrządzić?
Wykonać ciasto naleśnikowe, trochę gęściejsze niż normalnie. Pomidory, paprykę, pieczarki, kiełbasę pokroić w kostkę i wrzucić do ciasta naleśnikowego. Smażyć tak jak naleśniki. Po odwróceniu na usmażoną stronę położyć cienkie plasterki sera żółtego. Dobrze jest w tym momencie przykryć patelnię pokrywką aby ser szybko się rozpuścił. Smacznego!

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #303 dnia: 9 Listopada 2006, 08:26 »
Cytat: "martini"
demka napisał/a:
Składniki wszystkie łączymy (najlepiej sikając



 

miało być siekając...coś mi e umknęło :oops:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #304 dnia: 9 Listopada 2006, 08:32 »
DOMOWE LODY NIE TYLKO DLA ELCI :)

1. Lody domowe


Składniki

2 szklanki słodkiej kremówki,
jajo,
2 żółtka,
pół szklanki cukru.

Dodatki:
 :arrow: po łyżeczce posiekanych orzechów i migdałów,
 :arrow: po pół łyżeczki smażonej skórki pomarańczowej i rodzynków,
 :arrow: łyżeczka kakao lub startej czekolady,
 :arrow: łyżeczka kawy rozpuszczalnej,
 :arrow: kilka łyżek zmiksowanych owoców lub przecieru owocoweg

Sposób przyrządzania

Jajo i żółtka ubić do białości na parze. W osobnym naczyniu ubić na krem schłodzoną śmietankę, delikatnie wymieszać z jajami. Podzielić masę na cztery części. Jedną wymieszać z posiekanymi orzechami, migdałami, rodzynkami i skórką pomarańczową. Drugą porcję połączyć z kakao. Trzecią - z kawą rozpuszczalną, a ostatnią z owocami lub przecierem owocowym. (Kawę i kakao najpierw rozpuścić w odrobinie wrzątku i wystudzić). Lody włożyć do osobnych pojemników i zamrozić.

2.Lody domowe ( sprawdzone )


Składniki

 :arrow: 10 żółtek
 :arrow: 1/2 l śmietanki
 :arrow: 40 dag cukru
 :arrow: kawałek wanilii

Sposób przyrządzania

Wziąć słodkiej śmietanki, dosypać cukru, wbić żółtka, po czym wszystko ubić i włożywszy wanilię postawić na wolnym ogniu.
Podgrzewać, dopóki nie zgęstnieje, następnie przecedzić przez sito i odstawić, ciągle mieszając.
Wystudzone wlać do formy i wstawić do zamrażalnika.

3.Lody domowe


Składniki:

 :arrow: 7 dag cukru pudru
 :arrow: 1 jajo
 :arrow: 2 łyżeczki cukru waniliowego
 :arrow: szklanka mleka
 :arrow: 1,5 łyżeczki mąki ziemniaczanej

Sposób przyrządzania

Wsypać do garnczka cukier puder, mąkę ziemniaczaną i cukier waniliowy.
Wbić w to jajko i wymieszać.
Następnie ubić na parze, dolewając stopniowo mleka.
Gdy masa zgęstnieje, a na jej powierzchni zacznie pokazywać się pianka, przelać ją do pojemniczka i wstawić do zamrażalnika.
Według innego przepisu przed zamrożeniem należy dodać tartej czekolady lub przetartych owoców.

4.Lody kawowe ( sprawdzone )


Składniki

 :arrow: 1/4 l mleka
 :arrow: 1/4 l śmietanki
 :arrow: 2 żółtka
 :arrow: 6 dag cukru
 :arrow: łyżka kawy naturalnej

Sposób przyrządzania

Do zimnego mleka wsypać łyżkę stołową drobno zmielonej kawy i 3 dag cukru.
Osobno utrzeć na krem 2 żółtka i pozostałe 3 dag cukru.
Krem połączyć z mlekiem i kawą i na końcu dodać sztywno ubitą słodką śmietankę.
Wstawić do zamrażalnika na 45 minut.
Potem wyjąć, znów ubić bardzo sztywno i wstawić ponownie na 2,5 godziny, aby stężała.

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #305 dnia: 9 Listopada 2006, 09:08 »
ŚLEDZIE POD PIERZYNKA WARZYWNĄ

 kilka filetów śledziowych np. w oleju
 2 ugotowane buraki
  2 ugotowane ziemnbiaki
2 lub 3 ugotowane na twardo jajka
majonez i jogurt naturalny
łyzka musztardy
sól pieprz do smaku

śledzie kroimy na kwadratowe kawałki
warzywka scieramy na tarce na srednich oczkach
sosik mieszamy
p4przyprawiamy
na dól kładziemy sledziki i posypujemy je tymi warzywkami po kolei , solimy, pieprzymy polewamy sosikiem
wkladamy do lodówki

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #306 dnia: 9 Listopada 2006, 12:28 »
Dziekuje za przepisy na słodkosci   :blagam:  zaraz sie biore za robote :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #307 dnia: 9 Listopada 2006, 12:50 »
Cytat: "ela"
Dziekuje za przepisy na słodkosci

Elus ale tam sa surowe jajka, a kobiecie w ciąży nie za bardzo mozna takie rzeczy jeść... lepiej zrób te, o których Antalis pisała w Twoim wątku :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #308 dnia: 9 Listopada 2006, 13:00 »
Cytat: "demka"
Elus ale tam sa surowe jajka, a kobiecie w ciąży nie za bardzo mozna takie rzeczy jeść


Na 4 dni przed planowanym terminem juz jej chyba nie zaszkodzą  :roll: Zreszta jak raz zje jajko to nie umrze przeciez  :wink:

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #309 dnia: 9 Listopada 2006, 14:29 »
EEEE czy jajko jest czy nie ma to i tak mi teraz bez różnicy .
Przez całąciaze unikałam lodów z automatu , serników itd...
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #310 dnia: 9 Listopada 2006, 14:39 »
Cytat: "martini"
w moim przepisie na "tiramissu" nie ma ani grama jajka...!

mi chodziło głównie o lody, na które Antalis narobiła mi niesamowitej chrapki, a obejść się musze smakiem :(
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline BETI

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2161
  • Płeć: Kobieta
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #311 dnia: 9 Listopada 2006, 14:45 »
Te jabłka z cynamonem sa przepyszne. Ja robiłam to samo,także z gruszek i wyszło tez mniam mniam :lol:

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #312 dnia: 16 Listopada 2006, 12:46 »
kurcze potrawa wg przepisu Sylvi juz przyszykowana...smakuje rewelacyjnie...tylko troche pikantna mi wyszła... I ma taki trochę nizbyt ciekawy kolor, bo por chyba za długo był duszony... Nie wiem... mam nadzieję, że będzie wszystkim smakować :wink:
martini, mniamniusie byc musi... Na pewno zrobię na święta :D A może i wcześniej...


Mam prośbę, czy zna ktos przepis na jakieś fajne danie z serków topionych :?: Mam ich sporo w lodówce, przejadły się nam i na kanapiki za bardzo nikt ich nie stosuje... Macie jakieś pomysły :?:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Olaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9501
  • Płeć: Kobieta
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #313 dnia: 16 Listopada 2006, 13:01 »
martini, przekonałaś mnie :shock:  Jak to smakowicie wygląda... :mrgreen:
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #314 dnia: 16 Listopada 2006, 13:11 »
Cos z serkami topionymi :)

Przepis dosc pracochłonny ale jaki efekt :) Moja mama robi to czasem na świeta :)
Rolada serowa

Składniki:
 :arrow: ser EDAMSKI 1/2kg,
 :arrow: łyżka masła,
 :arrow: 2 serki topione kremowe,
 :arrow: 10 dag pieczarek,
 :arrow: 2 ogórki kiszone lub konserwowe ( co kto lubi),
 :arrow: 1 mała cebulka (jeśli ktos nie lubi mozna zastąpić 3 ząbkami czosnku lub w ogóle  zrezygnować),
 :arrow: 3 marynowane czerwone papryki,
 :arrow: pół papryki świeżej zielonej,
 :arrow: pół papryki świeżej żółtej,
 :arrow: 10 dag aromatycznej kiełbasy,
 :arrow: natka pietruszki lub koperku lub jedno i drugie.

Jak przyrządzić?
Ser edamski wkładamy do foliowego worka, worek szczelnie zawiązujemy (ale uwaga, ser w worku musi mieć "przestrzeń życiową") i wstawiamy do garnka z zimną wodą, włączamy gaz i tak długo podgrzewamy, aż ser stanie sie miękki, tak bardzo, by dał się bez problemu formować. BARDZO miękki jednym słowem.

Kiedy ser się podgrzewa (to potrwa ok. pół godziny na wolnym ogniu) kroimy pozostałe składniki w drobniutką kostkę, pieczarki wrzucamy na osolony wrzątek i gotujemy ok. 5 min., odsączamy i mieszamy z pozostałymi składnikami. Odstawiamy.

W rondlu, na małym ogniu rozpuszczamy łyżkę masła i dwa serki topione, mieszamy, aż do uzyskania gładkiej masy. Kiedy masa jest gotowa wrzucamy do niej pokrojone wcześniej w drobną kostkę składniki i doprawiamy do smaku solą, pieprzem, chili, itp. Im ostrzej - tym lepiej. Mieszamy wszystko dokładnie i zdejmujemy z ognia.

Kiedy ser edamski jest juz całkiem miękki, ostrożnie wyjmujemy worek foliowy z garnka, ser przekładamy na stolnicę i jak najszybciej rozgniatamy rękami na placek mniej więcej 1,5 cm grubości. Przekładamy z rondla pozostałe składniki na placek i rozsmarowujemy dokładnie na powierzchni. Teraz najtrudniejsza część całego przedsięwzięcia: musimy ostrożnie zwinąć całość w roladę, pilnując, by nadzienie nie wypłynęło ze środka. Pomagając sobie nożem przekładamy cały rulonik do długiej foremki (jak na struclę makową np.). Wkładamy na całą noc (lub dzień,w każdym razie na ok. 12 godz.) do lodówki. Roladę podajemy pokrojoną w cieniutkie plastry, układamy je malowniczo na drewnianej desce. Rolada jest bajecznie kolorowa i pyszna. Może byc podawana joko przystawka, ale może też " wjechać" z serami. Jak kto woli. Polecam i życzę miłych wrażeń i zachwytu gości.


A tu cos co urozmaici serek na kanapce :)

Pasta z serkiem topionym

Składniki:
 :arrow: serek topiony
 :arrow: papryka czerwona
 :arrow: szczypior
 :arrow: sól, pieprz

Serek topiony wycisnąć do miseczki, dodać pokrojoną w kosteczkę paprykę i posiekany szczypior doprawić i odstawić do lodówki by wszystkie składniki się przegryzły.
Podawać z pieczywem.

Pasta pikantna


Składniki:
 :arrow: 3 kostki sera topionego ementalskiego,
 :arrow: 10 dag sera rokpol,
 :arrow: 10 dag masła,
 :arrow: jajko,
 :arrow: sól, pieprz,
 :arrow: nać pietruszki

Ser rozetrzeć w misce razem z masłem, dodać jajko ugotowane na twardo i drobno posiekane, przyprawić do smaku solą i pieprzem. Kanapki posypać suto posiekana nacią pietruszki.

Pasta zielona


Składniki:
 :arrow: 2 kostki sera topionego,
 :arrow: łyżka posiekanej naci pietruszki,
 :arrow: mały ogórek kwaszony, sól.


Ser topiony rozetrzeć z drobno posiekanym ogórkiem i nacią pietruszki, przyprawić solą do smaku.

Chlebowy tort na ostro


Składniki:
 :arrow:  1 okrągły bochenek chleba
 :arrow:  5 jajek
 :arrow:  serek topiony
 :arrow:  pieprz ziołowy
 :arrow:  4 łyżki majonezu
 :arrow:  30 dag drobiowego pasztetu
 :arrow:  50 dag twarogu
 :arrow:  1/2 szklanki śmietany
 :arrow:  pęczek szczypiorku
 :arrow:  pęczek rzodkiewek ( niekoniecznie )
 :arrow:  sól

Na chlebie położyć talerzyk, ostrym nożem odciąć boki wystające za talerzyk, przekroić w poprzek na 4 części. Twaróg zmiksować. Rzodkiewki dokładnie umyć, pokroić w drobną kostkę, szczypiorek drobno posiekać, pasztet pokruszyć, utrzeć z połową topionego serka.
Jajka ugotować na twardo, posiekać, utrzeć z serkiem i majonezem, przyprawić solą i pieprzem ziołowym, 1/3 twarogu wymieszać z rzodkiewkami, przyprawić.

Warstwy chleba przełożyć pastą twarogową, z pasztetu i jajeczną, wierzch posmarować resztą twarogu wymieszanego ze szczypiorkiem i solą, ozdobić.

rada
- Tort można wykonać z każdego rodzaju chleba. Z pieczywa ciemnego dostarczy więcej błonnika i witamin z grupy B. Podobny tort można zrobić z podłużnego chleba z formy.
- Tort świetnie nadaje się na małe przyjęcia i prywatki.
- Do dekoracji najlepiej użyć składników, z których przygotowaliśmy pasty. Można go ozdobić, tak jak na zdjęciu, pokrojonym szczypiorkiem i rzodkiewkami. Oczyszczone i umyte rzodkiewki ponacinać wzdłuż ostrym, cienkim nożem, a potem na parę minut zanurzyć w lodowatej wodzie, aby ładnie się rozwinęły. Zamiast rzodkiewek tort można udekorować cząstkami jajek, ogórkiem.
- Pasty, którymi przekładamy warstwy chleba, mogą być przygotowane na słodko. Wystarczy połączyć twarożek np. z miodem, konfiturami, świeżymi owocami.

Jajka pastą


Składniki:
 :arrow:  8 jajek
 :arrow:  pół puszki tuńczyka
 :arrow:  1 serek topiony
 :arrow:  2 łyżki śmietany
 :arrow:  1 łyżka masła
 :arrow:  sól
 :arrow:  pieprz
 :arrow:  cytryna
 :arrow:  do dekoracji:natka pietruszki

Jajka ugotować na twardo, zdjąć skorupki, przekroić na pół, żółtka utrzeć z tuńczykiem, serkiem topionym, masłem i śmietaną, przyprawić solą, pieprzem i sokiem z cytryny,
pastę nałożyć do szprycki, wyciskać ją do połówek białek, listkami natki pietruszki udekorowac.

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #315 dnia: 16 Listopada 2006, 13:50 »
Antalis, wiedziałam, że się odezwiesz :D Rolada serowa wygląda na smaczniuchna :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #316 dnia: 16 Listopada 2006, 14:07 »
Cytuj
Antalis, wiedziałam, że się odezwiesz

Polecam sie na przyszlość :)

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #317 dnia: 16 Listopada 2006, 14:21 »
Cytat: "Antalis"
2 serki topione kremowe,

ale takie trójkąciki czy tez takie w podłużnym opakowaniu :?:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #318 dnia: 16 Listopada 2006, 14:58 »
jak masz trojkaciki to ze 3-4 trzeba dodac a jak te prostokatne to ze 2 :)
Napisane: Listopad 16, 2006, 13:51:28
A ja przeszukałam swoja lodowke rowniez znalazłam serek topiony pieczarkowy ... pomyslałam troszke i zrobiłam z jego dodatkiem obiadek mezowi:
 :arrow: miesko mielone,
 :arrow: suszone grzyby ( namoczone wczesniej w wodzie )
 :arrow: 3 jajka
 :arrow: cebula
 :arrow: serk topiony z pieczarkami
 :arrow: przyprawy
 :arrow: czosnek

Do miesa mielonego dodałam pieprz, przyprawy wg. uznania, czosnek drobno posiekany. Cebulke zrumienilam i dodałam grzyby , po ok 10 minutach dodałam 2 jaaka i zrobilam z tego jajecznice ale taka bardzo scieta. Z mielonego zrobilam takie płaty , na srodku ulozyłam pare "plasterkow" topionego serka a na serek wczesniej wspominana jajecznice.Wszystko "zapakowałam" jak rolade. Posypalam słodka papryka i własnie smaze na margarynce :) Podlewam to woda spod tych suszonych grzybków :)Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #319 dnia: 16 Listopada 2006, 15:06 »
Antalis, melduj jak najszybciej...
ja tez zastanawiałam się nad tymi serkami i może jakis sos :?:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #320 dnia: 16 Listopada 2006, 15:21 »
Ja zastanawiam sie czy zrobic do tego taki sos do pieczeni ciemny ( taki w proszku z Knorra ) .Mam tez taki fix kremowo - serowy z pieczarkami ( Kompozycja sera plesniowego, smietanki i pieczarek ) tez z Knorra :)Trzeba to wymieszac z woda gotowac chwile a potem wymieszac z tym makaron .
Napisane: Listopad 16, 2006, 14:12:41
A co do sosu z samych serkow to chyba mialam cos w swoich zapiskach. Zaraz poszukam i dam znac.
2 szklanki mleka,
20 dag serka topionego,
tymianek,
bazylia,
rozmaryn,
sos sojowy

Sposób przyrządzania

Mleko podgrzać, włożyć serek topiony i, mieszając, gotować na małym ogniu. Gdy serek się roztopi, przyprawić do smaku sosem sojowym, ziołami i zagotować. Takim sosem polewa się warzywa z wody.

A moze makaron z sosikiem serowym ??:
Składniki:
Na 4 osoby lub dla 2 żarłoków :)
- pół paczki makaronu świderki,
- 15 dag pieczarek,
- 3 łyżki masła,
- 3 łyżki mąki,
- 1 cebula,
- 3/4 szklanki mleka,
- 3/4 szklanki bulionu z kostki,
- 3 opakowania serka topionego ziołowego, albo 10 dag zółtego sera,
- pół pęczka natki pietruszki,
- sól,
- pieprz,
- Vegeta.

Przygotowanie:
1) Makaron gatujemy w lekko osolonej wodzie.
2) Pieczarki podsmażamy z pokrojoną w kostke połową cebuli. Doprawiamy solą i pieprzem.
3) Na patelni na 3 łyżkach masła zeszklić połówke cebuli (bardzo drobno pokrojonej), dodać 3 łyżki mąki i zrobić zasmażkę, ale nie przyrumieniać.
4) Zdjać patelnie z ognia, dodać mleko (doprawione solą, pieprzem i vegetą) i starnnie wymieszac, zeby sie grudki nie porobiły, potem wlac bulion.
5) Patelnie postawić na ogień i cały czas mieszac aż sos zgęstnieje, wtedy dodać ser i pieczarki i mieszać aż sie rozpuści ser. Dodac pokrojona natke pietruszki.
6) Połączyć sos z makaronem i gotowe.

Jak sos bedzie za gesty mozna dolac mleka lub smietanki.

A to z netu niewyprobowane :

Sos z serka topionego:

Składniki:
150g sera topionego
1 łyżka masła
½ szklanki mleka
4-5 łyżek śmietany
2 łyżki soku z cytryny
1 mała cebula
pieprz i sól
Sposób wykonania:
Mleko, śmietanę i ser topiony, mieszając, podgrzewamy na małym ogniu, aż do rozpuszczenia. Dodajemy pokrojoną lub utartą cebulę, pieprz, sól i sok z cytryny. Podgrzewamy jeszcze, ciągle mieszając ( najlepiej trzepaczką ), gdy dojdzie do wrzenia odstawiamy z ognia. Sos podaje się na gorąco, posypany szczypiorkiem, koperkiem lub natką pietruszki.
Przepyszny do ziemniaków smażonych lub ugotowanych w mundurkach. Nadaje się też znakomicie do krokietów, frytek, ryby czy zapiekanek.

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #321 dnia: 16 Listopada 2006, 15:44 »
Antalis, teraz to mi tych serków zabraknie :wink:  :mrgreen:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #322 dnia: 16 Listopada 2006, 15:56 »
:mrgreen:

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #323 dnia: 17 Listopada 2006, 10:26 »
Jeju jakie przepisy..... Mniamniuśne :) Dzięki Wam mam uż całkiem pokaźną książkę kucharską :)

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #324 dnia: 17 Listopada 2006, 15:19 »
A macie przepis na zupę krem z dynki... ktos ostatnio na forum wspomniał, ja kupiłam dzis dynie i jutro bym zrobiła... no dziewczynki :D pomocy :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #325 dnia: 17 Listopada 2006, 15:31 »
Cytat: "martini"
a ja zaraz ide po pare skladnikow do sklepu i bede formowac moje tiramissu w kulkach :)
Niestety mam teraz jasniejsze kakao, wiec beda z zewnatrz pewnie mniej atrakcyjne, ale smakowac beda na pewno pysznie :)


Że ja tu wcześniej nie zaglądałam, Martini baaardzo kusza mnie te twoje kule, chyba (jak znajdę jakąs okazję ;-) ) będę musiała je wypróbować...

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #326 dnia: 17 Listopada 2006, 15:46 »
Cytat: "martini"
Wiecie co, przydaloby sie ten watek powoli podzielic. Niech chociaz slodkosci, salatki i dania glowne beda osobno, bo powoli znalezienie konkretnych recept graniczy z cudem

i ja sie z tym zgodze, ale nie wiem co na to "góra"...mogą nie byc zadowoleni... A może by tak utworzyć taki "segregator kuchenny", czyli nadal jeden dział nawet o tej samej nazwie co ten temat, a w środku umieszczałybysmy przepisy wg zasady np. jeden temat, jeden przepis, albo tak właśnie hasłowo: mięsa, zupy, ciasta ciasteczka... Pomysł bardzo zyciowy i ze slubnego Forum, powoli tez bebikowego stanie się ono zarazem forum kulinarnym :D Wszystko w jednej wielkiej rodzinie :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Olaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9501
  • Płeć: Kobieta
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #327 dnia: 17 Listopada 2006, 16:01 »
martini, ja te kulki robię jutro...Tiramisu w standardowej wersji mam już opanowane :mrgreen:
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #328 dnia: 21 Listopada 2006, 14:05 »
O to by był swietny pomysł.Proponuje np:
MIĘSNE -ryby,drób, dziczyzna itp.
JARSKIE-jajka,warzywa,grzyby itp.
ZUPY
SURÓWKI I SAŁATKI
-warzywne, owocowe, warzywno-owocowe.
CIASTA I CIASTECZKA
NAPOJE I DESERY-desery ciepłe, zimne, napoje alkoholowe i bezalkoholowe

No i moze jeszcze SOSY, PRZETWORY i cos a'la PORADNIK DLA POCZATKUJACYCH czyli kuchnia bez tajemnic.

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Forumkowe gotowanie
« Odpowiedź #329 dnia: 21 Listopada 2006, 15:18 »
ja sobie co jakis czas sciagam wasze przepisy i mam osobno "pomysl na obiad" "przekąski na zimno" "na slodko" i calą resztę w innym pliku.
martini- wreszcie, za 3 razem wyszedl mi bez zakalca! ale zamiat margaryny dalam olej!
zniknął w 2 godziny!!! chlopaki jeszcze gorący wcinali  :mrgreen: