e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Usypianie  (Przeczytany 21486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Odp: Usypianie
13 lutego 2010, 12:53
Agata, a może za póżno ją kładziecie - jak jest zbyt padnięta?
albo za wczesnie chociaż piszesz o tych klejacych sie oczkach...
w dużej mierze zgadzam się z dziubasem. musicie sami wypracować swój własny model zasypiania
a czemu ją bujacie w huśtawce po kąpieli?

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
13 lutego 2010, 13:05
Aniu to nie tak, że nie przychodzimy, bo tego bym Dziecku nie mogła zrobić, żeby samo leżało i płakało, dopóki się nie zmęczy, bo chyba bym siedziała w drugim pokoju i też płakała. ;) Siedzimy przy łóżeczku i albo ja albo G. trzymam za rączkę, głaszczę, albo mówię coś po cichu. Jak płacze to biorę na ręce, żeby się uspokoiła i działa tylko pozycja pionowa, jak chcę Ją sobie ułożyć poziomo na rękach, to już jest płacz. Chcę uniknąć noszenia na rękach, póki jeszcze waży mniej, żeby później nie było kłopotu z odzwyczajaniem.

Agata, a może za póżno ją kładziecie - jak jest zbyt padnięta?
albo za wczesnie chociaż piszesz o tych klejacych sie oczkach...
w dużej mierze zgadzam się z dziubasem. musicie sami wypracować swój własny model zasypiania
a czemu ją bujacie w huśtawce po kąpieli?
Kąpiemy Ją ok. 20:00, bo wcześniej G. jest w pracy albo na spotkaniach. Mówisz, że może być zbyt padnięta? Hmmm... w dzień drzemie ok. 12-13 tak z godzinę, a potem 17-18. Może by Ją kąpać tak od razu po drzemce?
Wczoraj po kąpieli płakała, więc włożyła Ją do huśtawki, bo jak się rusza to się często uspokaja, a że nie chciała cyca to musiałam spróbować czegoś innego. Nie włączam Jej żadnych melodyjek wtedy, zabawek ani światełek, gaszę górne światło, zapalam tylko lampkę nocną.

rybkawiedenka

• Gość
13 lutego 2010, 14:32
Ja bym drzwi zamkneła i zajełą się czymś porzytecznym, ale to ja.

A jak ją karmicie, skoro o tej 20 nie chce cyca?

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
13 lutego 2010, 16:13
a moze jeszcze nie jest śpiąca na tyle żeby zasnąc????

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
13 lutego 2010, 18:59
A jak ją karmicie, skoro o tej 20 nie chce cyca?
Je przed drzemką albo po, zależy jak Jej się zgłodnieje. Do tej pory była kąpiel, cyc i spać, teraz Jej się poprzestawiało. ::)

a moze jeszcze nie jest śpiąca na tyle żeby zasnąc????
O tym też pomyślałam, tyle że jak w dzień są takie wrzaski to za chwilę śpi...

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
13 lutego 2010, 19:02
a słuchaj moze niepotrzebnie przy niej siedzicie oboje
może sie zamieniajcie bo co za duzo ludzi to niezdrowo
pamietam ze dziubasek tak robiła z nikosiem ze najpierw siedziala z nim i sie przytulali a dopiero po jakims czasie go odkładała do łóżeczka
może mala ma teraz większy głód uczuć????

chociaz na "pocieszenie" powiem ci ze mniej więcej w tym wieku moje dziecko przestało przesypiac nocki i zaczeła sie budzic na jedzenie  >:( a do tej pory spała jak zabita
także może małej tez sie coś zmienia

Offline madziq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 26.04.2008
13 lutego 2010, 20:26
taaaa i ja też tu trafiłam  :-\ do tej pory mała zawsze od maleńkości sama zasypiała w łóżeczku bez zająknięcia. wystarczyła jej ulubiona przytulanka, smok w buzi i zasypiała... do czasu kiedy teraz nauczyła się wstawać  ::) młoda jest padnięta ale do ostatniej chwili musi wsawać, siadać, bawić się z wpół otwartymi oczami, ostatkami sił- problem jest głównie w nocy. od ostatnich dni z dwóch półtora godzinnych drzemek zrobiła się jedna godzinna (wczoraj tylko półgodzinna). wasze dzieci też tak miały?

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
13 lutego 2010, 20:54
Madziq mniej więcej w tym samym czasie mój mały zrezygnował z dwóch drzemek na rzecz jednej... co wcale nie polepszyło mu nocek... a co do wstawania w łóżeczku... Nikodem po dobroci też nie da się od razu położyć, chyba że jest na maksa padnięty ;) A tak to musi odstawić rundy honorowe w wokół łóżeczka, porzucać się to na jedną to na drugą stronę i dopiero po jakimś czasie zaczyna się pokładać... wtedy z uporem maniaka kładę go głową na poduszce, przykrywam i tak co najmniej kilka razy, aż w końcu nie ma siły już wstawać i zasypia ;)

Offline madziq Kobieta

• Chuck Norris
13 lutego 2010, 21:39
ufff dzięki Aniu, ulżyło mi że nie tylko moja tak ma  :D

Offline s.aga Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 16.10.2004
13 lutego 2010, 22:23
u nas z zasypianiem nawet ok = dużo lepiej.
niestety nocki masakra,mała budzi sie nawet co 2 godziny. czasami da się ją "przytkać" smokiem, ale 2 razy musi być woda. i nie że zakwili a ja odrazu wstaje do niej  ;) najpierw biorę ją na przetrzymanie.
tak więc od ponad 1,5 roku nie spałam dłużej niż 3 godziny ciągiem, litości  :'( :'( :'(
w ciąży goniłam siku, a teraz mam małego szkodnika  >:(

w dzień śpi raz 1-2 godzinki

rybkawiedenka

• Gość
13 lutego 2010, 22:38
Aga nie pocieszę cie, Tosia tak miała do listopada 2008... czyli ponad półtora roku życia.

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
13 lutego 2010, 23:15
S.aga my mieliśmy cudownie przespane noce tak między 2, a 4-5 miesiącem...  Nikodem bardzo często budzi się w nocy... jak nie ząbkuje to ok 2 razy, jak idą zęby... milion pięćset dwa dziewięćset... ;)  ::) a że od kilku miesięcy zęby wyżynają się bezustanku, to nocami chodzę na rzęsach :(

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2010, 00:31
Maluch zasnął nam dziś o 23:58, a kąpaliśmy przed 20:00! Kupiłam Jej żel J&J na dobranoc i nie wiem czy to on coś pomógł, ale w każdym razie leżała w łóżeczku i tak mocno nie krzyczała jak ostatnio, była bardziej wyciszona. Zawsze to chociaż trochę lepiej.

a słuchaj moze niepotrzebnie przy niej siedzicie oboje
Nie, nie siedzimy oboje (chyba niezbyt jasno to napisałam wcześniej ;) siedzimy na zmianę, chwilę leży sama i póki nie jęczy albo nie krzyczy to jesteśmy w tym samym pokoju, ale zajmujemy się czymś innym.

chociaz na "pocieszenie" powiem ci ze mniej więcej w tym wieku moje dziecko przestało przesypiac nocki i zaczeła sie budzic na jedzenie  >:( a do tej pory spała jak zabita
także może małej tez sie coś zmienia
Ehhh, pocieszenie to może nie do końca, ale wiem, że mnie rozumiesz. ;)

do tej pory mała zawsze od maleńkości sama zasypiała w łóżeczku bez zająknięcia. wystarczyła jej ulubiona przytulanka,
A może też dać Małej coś do przytulania? Nie jest za mała na jakiegoś miękkiego zwierza w łóżeczku? Jakie Wasze Maluszki mają przytulanki i od kiedy?

Offline Anjuschka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 15.05.2010
14 lutego 2010, 06:22
U nas jak na razie nocki jeszcze OK, chociaż co prawda ok. 4-5-6 (to zależy od dnia), Paulinka budzi się i płacze, jednak wystarczy dać smoka i nadal śpi - do 8 - 9. Nawet jak był kryzys z bólem zębów to i tak nockę przespała - na razie.

Gagatka - mam nadzieję, że się małej odmieni. My co prawda na samym początku z parę razy płaczącą ją przetrzymaliśmy - przy usypianiu. Do tej pory mamy spokój.

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
14 lutego 2010, 11:00
Agata to strasznie późno wam usnęła...
ciągle się glowię jak wam pomóc. może spróbuj ją przetrzymać bez cycka aż do po kąpieli?
moze trochę dlużej ją kąpcie - wymęczy się to szybciej zaśnie?

Offline *Ewelina* Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.12.2007
14 lutego 2010, 12:25
Faktycznie poźno zasnęla--dlatego ja na "si łe" przestawilam dziecko swoje na 1 drzemke a jak sie juz przestawil to i tak wsumie nie pamietam nocek przespanych,takich nie bylo,jak ja spie mocno i nie słysze z 2 pokoju jak jęczy to Miłosz sie budzi i przychodzi "po mnie" ide usypiam go i wracam,ale to i tak nie zdaje sie na długo....

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2010, 12:40
Gagatka, przeczytaj "Język niemowląt", tam są fajnie opisane fazy przed zaśnięciem i jak poznać, kiedy dziecko najlepiej położyć spać.

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2010, 13:00

Gagatka - mam nadzieję, że się małej odmieni. My co prawda na samym początku z parę razy płaczącą ją przetrzymaliśmy - przy usypianiu. Do tej pory mamy spokój.

Też bym chciała Ją jakoś "przetrzymać", ale możesz mi wierzyć, że tych krzyków dłużej nie da się słuchać.

może spróbuj ją przetrzymać bez cycka aż do po kąpieli?
moze trochę dlużej ją kąpcie - wymęczy się to szybciej zaśnie?
Dzięki Aniu :-* spróbuję i jednego i drugiego.

Faktycznie poźno zasnęla--dlatego ja na "si łe" przestawilam dziecko swoje na 1 drzemke
Na siłę tzn. nie kładłaś Go nawet jak był senny? Mała jak tylko przychodzi pora drzemki, zaczyna swój "koncert" i tylko noszenie na rękach, a jak jest głodna to cyc pomaga. :-\

Gagatka, przeczytaj "Język niemowląt", tam są fajnie opisane fazy przed zaśnięciem i jak poznać, kiedy dziecko najlepiej położyć spać.
Czytałam i wierz mi, że jak tylko ziewnie albo potrze oczy to już jest w łóżeczku...

Offline *Ewelina* Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.12.2007
14 lutego 2010, 13:09
Nie kładłam,zajmowałam czyms "innym" tyle ze on był starszy troszke.

Offline madziq Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2010, 13:14
do tej pory mała zawsze od maleńkości sama zasypiała w łóżeczku bez zająknięcia. wystarczyła jej ulubiona przytulanka,
A może też dać Małej coś do przytulania? Nie jest za mała na jakiegoś miękkiego zwierza w łóżeczku? Jakie Wasze Maluszki mają przytulanki i od kiedy?

my mamy taką tylko misia

młoda ma ją od 2 miesiąca życia i bez niej nie zaśnie, nieźle muszę się nakombinować by ją wyprać  ;)

Na siłę takiego małego brzdąca się przetrzymać nie da  ::)

Offline s.aga Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 16.10.2004
14 lutego 2010, 13:17
rybkawiedenka a jednak mnie pocieszyłaś, i to jednym słowem "że miała"  ;D ;D ;D. czyli żyję nadzeją że mojej też to przejdzie

gagatka u nas też był problem z usypianiem. w dzień starałam się ją uśpić na spacerze, a jak byłyśmy w domu to była masakra. czasami miała cyca a ja stać musiałam bo jak usiadłam to był ryk. sąsiedzi to się śmiali że Martych widocznie oczy bolą jak ma zasnąć  ;) na szczęście przeszło samo od siebie

Offline suprynka Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 07-08-2010
14 lutego 2010, 13:53
Gagatko karmisz małą tylko piersią? A może jest głodna? U nas w 4 miesiacu nastapił kryzys. Mała nam się dosłownie darła, ja wymyślałam różne rzeczy, a tu okazało się, że mam raptem za mało pokarmu i zacvzeliśmy ja dokarmiać. No i wszystko wróciło do normy!

Póki co, daj sobie spokój z myśleniem, że jak ją przyzwyczaisz do noszenia, to tak pozostanie. Ona jest za malutka. Zobaczysz, jak się już przyzwyczai do spokojnego zasypiania, to potem wystarczy, ze przy niej bedziesz, a nasępnie sama bedzie zasypiać.

U nas przytulanka też zdaje egzamin, ale dopiero od 6 miesiąca.

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2010, 14:10
Madziq dzięki za zdjęcie - fajowa przytulanka, muszę ją obejrzeć na All. Łucja dostała różne pluszaki, ale są takie włochate i trochę się boję Jej dawać, tym bardziej, że wszystko, co weźmie do rączki ląduje w buzi.

gagatka u nas też był problem z usypianiem. w dzień starałam się ją uśpić na spacerze, a jak byłyśmy w domu to była masakra. czasami miała cyca a ja stać musiałam bo jak usiadłam to był ryk. sąsiedzi to się śmiali że Martych widocznie oczy bolą jak ma zasnąć  ;) na szczęście przeszło samo od siebie
Wiesz, chyba Łucję też bolą oczy albo ma alergię na zasypianie. ;) Któregoś dnia jak zaczęła krzyczeć przy cycu to G. Ją wziął na ręce w pionie, ja wstałam i tak na stojąco Ją karmiłam. Mieliśmy niezły ubaw jak to zadziałało.

Gagatko karmisz małą tylko piersią? A może jest głodna? U nas w 4 miesiacu nastapił kryzys. Mała nam się dosłownie darła, ja wymyślałam różne rzeczy, a tu okazało się, że mam raptem za mało pokarmu i zacvzeliśmy ja dokarmiać. No i wszystko wróciło do normy!

Póki co, daj sobie spokój z myśleniem, że jak ją przyzwyczaisz do noszenia, to tak pozostanie. Ona jest za malutka. Zobaczysz, jak się już przyzwyczai do spokojnego zasypiania, to potem wystarczy, ze przy niej bedziesz, a nasępnie sama bedzie zasypiać.

Tak karmię tylko cycem. Jest tak, że Ona ciągnie i już się pręży, że nie chce, drugi raz nie złapie, ale nie uśnie tylko jest krzyk. Nie czuję, żebym miała mało mleka, od czasu do czasu piję "Bocianka", wydaje mi się, że nie jest głodna. Na ostatnim ważeniu przybrała sporo, bo 1,3 kg w 6 tyg.
Mam nadzieję, że się nie przyzwyczai do tego noszenia, bo póki co tylko to zawsze działa... ::)

Offline madziq Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2010, 17:09
gagatko ta przytulanka jest w sam raz dla małych rączek i jest bardzo smaczne  ;) szczególnie rogi są całe wymuldane  :D także ja ją szczerze polecam  :D

a do noszenia moim zdaniem małego człowieczka bardzo łatwo przyzwyczaić i bardzo trudno odzwyczaić, mamy w rodzinie niespełna 4-miesięczną królewnę która teraz tylko tak zaśnie... no i żeby spała w dzień muszą ją CAŁY CZAS kołysać w kołysce bądź wózku. przestają kołysać - mała się budzi  ::) tak ją nauczyli  ::)

Offline suprynka Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 07-08-2010
14 lutego 2010, 20:11
Moja na początku lubiła trochę kołysanie, ale później szybko jej to minęło. U nas tez mała na początku super przybierała na wadze, a potem pomalutku ten przyrost malał. No i zaczęła mi się prężyć przy jedzeniu. Ja myślałam, że nie chce jeść, a jej widocznie za mało leciało. No i ja dopiero po 2 tygodniach się kapnęłam, że tu chyba chodzi o jedzenie. I rzeczywiście tak u nas było.

Offline Asia-85 Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 8.09.2007 nasz magiczny dzień...
14 lutego 2010, 20:43
Madziq my tez mamy takiego przytulaka i bez niego ani rusz, szczerze polecam maluszkom które lubią się tulić, z tym że ja wzięłam się na sposób i kupiłam 2 więc nie mam problemu z praniem ;)

U nas bywa różnie z zasypianiem ale przyznam się szczerze że puki co nie udało mi się małej odzwyczaić od rąk, w prawdzie już nie potrzebuje takiego kołysania i noszenia jak kiedyś ale lubi zasnąć na rękach przytulona do mnie. Za to w nocy mamy ostatnio istny cyrk o ile kiedyś budziła się 2 razy to teraz jest to "milion" razy, nauczyła się siadać, podnosić i chodzić po całym łóżeczku. Od kilku dni nie przespałam ciągiem 2 godzin ::)

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
8 marca 2010, 22:05
Chwilowo znalazłam sposób na usypianie - zmieniłam Łucji plan dnia. Pierwsza drzemka jest ok. 11:00 i wychodzę na spacer później, bo po 15:00 (dotychczas wychodziłam ok. 13:00) żeby zasnęła na drugą drzemkę wcześniej niż o 18:00. Jeżeli nie zaśnie na spacerze, to staram się Ją przetrzymać do 18:30 bez drugiej drzemki, kąpię przed 19:00, od razu po kąpieli cyc i przy nim zasypia. Działam tak już ponad tydzień i o 20:00 panna już śpi. :Najlepszy: Wprawdzie zanim na dobre zaśnie to się jeszcze z 10 razy obudzi, żeby pociamkać cyca, ale wszystko wróciło do normy i za chwilę już lula, bo cyc czyni cuda. ;) Ufffffffff ulżyło mi, przynajmniej na jakiś czas. 8)

Offline ANNUUSSIIA Kobieta

• uzależniony
8 marca 2010, 22:29
gagatka Łucja ma tylko dwie drzemki?? Pytam bo moja w jej wieku to jeszcze śpioch była i 3 a nawet 4 drzemki w dzień miała i wieczorem 19 max 19:30 już spała. Za to teraz bardzo rzadko ma jakąkolwiek drzemkę. Nie chce spać a jak chce to około 17 więc ją przetrzymuję i o 18 kąpanie jedzenie i o 19 śpi słodko. :)

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
8 marca 2010, 22:50
Łucja to nawet noworodkiem była niestandardowym, bo mało spała w dzień, a w nocy było 2 na 2, czyli 2 godziny przy cycu i 2 godziny spania. ::)
Teraz nie zdarza się, żeby miała więcej niż dwie drzemki w ciągu dnia, czasami jak jest w nowym miejscu to nie śpi w ogóle w dzień i wieczorem są cyrki, bo jest mega padnięta i nie może zasnąć. Ostatnio na rodzinnej imprezie zasnęła ok. 18:00 po całym dniu niespania, trzymana pionowo na rękach u mojej kuzynki.

Nie chce spać a jak chce to około 17 więc ją przetrzymuję i o 18 kąpanie jedzenie i o 19 śpi słodko. :)
No właśnie podejrzewam, że tu był mój błąd, bo 17-18 to już było zdecydowanie za późno na drzemkę.

Offline ANNUUSSIIA Kobieta

• uzależniony
8 marca 2010, 23:09
Jejku ona przecież taka maleńka jeszcze jest. Ja to się cały czas zastanawiam czy moja nie jest za mała żeby sobie tą drzemkę w ogóle wyrzucić i staram się ją usypiać nawet ją lulam do popołudniowej drzemki choć wieczorem zasypia sama bez żadnych protestów.