e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Przedszkolaki z naszej paki, czyli forumkowe maluszki ruszają do przedszkola  (Przeczytany 219017 razy)

Offline Izunia Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 11.08.07
Dołączam do podczytujących  :D
Natalia w tej chwili ma 16 m-cy do przedszkola chodzi 5 m-cy. Jest to norweskie przedszkole które różni się troszkę od polskiego, jednak problemy są podobne. ;)

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 21.05.2011
Trochę się powiadywałam. Do prywatnych trzeba zapisywać nawet dwa lata wcześniej.. czyli już teraz powinnam zdecydować do którego chciałabym swoją Zuzkę posłać.. Mam też szansę posłania do publicznego, ale troszkę obawiam się tak licznych grup.. Niedaleko nas znajduje się też Klubik Malucha.. I tak teraz się zastanawiam co jest lepsze, bo jednak chciałabym, żeby mała miała kontakt z innymi dziećmi :) Co radzicie???

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
No na pewno przedszkole .
Ja na początku myślałam tylko i wyłącznie o przedszkolu panstwowym i mówiłam sobie że do innego Dominik nie pójdzie !
W rezultacie wylądował w prywatnym i dziękuję Bogu że się tak stało !
Ogromnym plusem są dla mnie godziny ...od 5.45 do 18.15 ...
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
Od 5:45?? Współczuję dzieciom, które otwierają i zamykają przedszkole. Nasza by się nadawała na poranną godz, bo wstaje o 5 :)

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
Jejku faktycznie długo mają otwarte, bo zazwyczaj to tak do 16:00... Ela a czemu odradzasz publiczne? Ja się martwię o te liczne grupy w publicznych...

• Chuck Norris
Tak samo jak ze żłobkami...na początku chciałam prywatny, jakiś kubik czy coś. Nie wyszło, poszła do publicznego i jestem strasznie zadowolona. Nie zamieniłabym na żadne inne. I tylko ze względu na ilość dzieci w grupie dałabym ją do prywatnego przedszkola...

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
No wiesz jak rodzice mają do pracy np na 6 rano...szkoda dzieciaczków , ale co zrobiić jak niektórzy rodzice nie mają np dziadków do pomocy .
U nas Dominik siedzi od ok 9 do 16 i chyba starczy :)

Jak Dominik poszedł do przedszkola to z różnych źródeł różne osoby np praktykantki , mamy dzieci zaczeły mi opowiadać o przedszkolach panstwowych .
Oczywiscie nei wszytskie są takie ale niektóre u nas .
-przedszkolanki starej daty nie zawsze mają cierpliwosc do dzieci
-nie zawsze mają ochotę sie z nimi bawic , po prostu samopas ;)
-duże przepełnione grupy

nie są to jakieś konkretne argumenty ZA lub PRZECIW ale zawsze są :)

No i Dominik jak poszedł do panstwowego na spotkanie integracyjne to w ogóle nie chciał wejsc na sale . Przeraził się iloscia dzieci .
A jak poszlismy do prywatnego to odrazu poleciał sie  bawic .

No i fakt że poznałam swoje przedszkole które pod każdym względem jest dobre !
Jest to też jedyne przedszkole  w Stargardzie które ma monitoring !
Pani Dyrektor złota i pomocna kobieta ., Czesto sama siedzi z dzieciaczakmi , czyta im , tuli czy też karmi :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
Ela a które to takie fajne? Tak z ciekawości pytam. Pamiętam jak Kasia miała dylemat przedszkolny- wtedy własnie zwróciłam uwagę na przedszkole na żeromskiego ( teście mieszkają dosłownie obok wiec czesto je widzę). Najbardziej mnie rozbraja ten "plac zabaw" cały w polbruku i z jakąś dziwną amboną  ::)

♡ Szymon & Leon ♡

• Chuck Norris
Ela, pewnie są takie przedszkola jak piszesz, ale nie można generalizować. To tak jak na poród kobieta wybiera tylko prywatną klinikę, bo w państwowej są stare położne, które wyciskają dziecko.

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Przedszkole to smerfuś na Warszawskiej
A to przedszkole na Żeromskiego to totalna porażka !
Byłam w nim na rozeznaniu i po prostu się załamałam !
Placu zabaw nie ma ! Przecież ten polbruk zastępuje plac zabaw !
Ale uwaga jest tam TYLKO piaskownica 1,5mX1,5m ! Super co ?
A dzieci chodzą na pobliski plac zabaw pomiedzy blokami na którym też nic nie ma oprócz kup psów i szkieł !
No a co najlepsze że tam są chyba tylko dwa pomieszczenia gdzie dzieci śpią , jedz , bawią się , ćwicza itd...i jedna grupa dzieci od 3 latdo 6....
Jak byłam tam w 2008 roku to już wtedy mówili mi ze plac zabaw powstanie lada dzien.
Jeszcze co mnie zainteresowało to ogrodzenie tego niby placu zabaw które nawet nie ma metru wysokosci i dzieciaczki z palcem w nisie moga nawiać wprost na ulice...

Martyna dlatego napisałam tak :P
Oczywiscie nei wszytskie są takie ale niektóre u nas .

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
Ale do publicznego i tak masakrycznie ciężko się dostać a też trzeba płacić.. Jak się chce jeszcze jakieś zajęcia dodatkowe to czasami wychodzi praktycznie to samo.. A klubiki odradzacie?

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Ja się nie wypowiem bo nie korzystałam z takowego .
akt czasem prywatne i publiczne to ten sam koszt ,
F

• Chuck Norris
Jeśli dla Was 300 a 600-800 to samo to ok. Trafiłam na jedne przedszkole prywatne, gdzie do września czesne wynosi 500zł, ale od września pani powiedziała, że będzie spora podwyżka, bo nie mają juz dofinansowania z miasta.

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
No ale ja mówię o takiej sytuacji, kiedy w państwowym chce się korzystać jeszcze z zajęć dodatkowych.. W prywatnych zazwyczaj nie trzeba już za to płacić.. Ale z czesnymi faktycznie przesadzają.

• Chuck Norris
W jednym z przedszkoli jest dodatkowo opłata za tańce i coś tam jeszcze (nie pamiętam). W cenie był tylko niemiecki (w którym dzieci mówią na co dzień) i rytmika.

Offline Izunia Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 11.08.07
Ile kosztuje przedszkole z nauką języka? W ogóle to ile przedszkoli ma zajęcia językowe?

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Martyn ja mówie że u nas prawie to samo bo ja płacę za prywatne 470 zł a państwowe wychodzi też chyba 400 z groszem .
W moim przedszkolu w tej cenie jest
-angielski
-rytmika
-fitness
-zajecia teatralne
-logopeda

Wszelkie wyjazdy i wycieczki tylko za bilety się płaci , dojazd to już przedszkole organizuje i opłaca.  W tym też są wszystkie przybory  tj bloki , kredki , plastelina itd
No i oczywiscie śniadanie , drugie sniadanie-przekąska , obiad , i mini podiwecvzorek
« Ostatnia zmiana: 5 lutego 2010, 21:30 wysłana przez ela »

• Chuck Norris
To do którego ja dzwoniłam ( na Szczecińskiej, w Szczecinie-Warszewo) kosztuje teraz 700zł, od września podwyżka.

Martyn ja mówie że u nas prawie to samo bo ja płacę za prywatne 470 zł a państwowe wychodzi też chyba 400 z groszem .

Stargard to inna bajka. W Pyrzycach prywatne kosztuje chyba 260 zł

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Czyli jeszcze taniej niż państwowe  8)

Online Nika

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
W Poznaniu prywatne przedszkole to koszt min. 850 zł. do tego trzeba doliczyć jedzenie i zajęcia dodatkowe. Jak dla mnie masakra, będę robić wszystko, żeby Pola dostała się do państwowego,do żłobka państwowego chodzi i jest super - ciocie pomagają w każdej kwestii, często same zgłaszają swoje "obserwacje". Kiedy my byłyśmy małe nie było prywatnych przedszkoli a jakoś każda z nas "dała radę".

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
To jeżeli w Stargardzie jest tak tanio.. to może ktoś zna fajne przedszkole - prywatne w Policach..?

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*

W Pyrzycach prywatne kosztuje chyba 260 zł

Martyna chyba nie do konca masz dokladne informacje ....

Offline Elcik Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.06.2007
U nas przedszkole prywatne 650zł + 10zł wyżywienie dzienne.... w cenie są:

Dzieci  w wieku 3 - 6 lat mogą uczestniczyć w zajęciach
# języka angielskiego
# muzyczno - ruchowych
# warsztatach plastycznych
# tanecznych
# sportowych, prowadzonych także w języku angielskim
# oraz korzystać z terapii logopedycznej.

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Elcik tyle płacisz w Gdansku ? Masakra ! Jak w Warszawie !
650 + wyżywienie czyli ok 200 zł + 850 !!!! szok

Offline Elcik Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.06.2007
Jup...... są też tańsze od ok 500zł + wyżywienie... ale mało gdzie są grupy od 2,5 roku (a moja wtedy pójdzie), ale z miejscami to masakra....a to akurat jest blisko, nowe miejsce, z placem zabaw, salą gimnastyczną...:) powiem więcej w piątek, bo w czwartek idziemy na zwiady :)

• Chuck Norris

W Pyrzycach prywatne kosztuje chyba 260 zł

Dlatego napisalam chyba. Mialam inf od kolezanki, nie wnikalam co jest prawdą, a co nie, bo średnio mnie to interesuje.

rybkawiedenka

• Gość
W Warszawie to kochane ceny przedszkola zaczynają się od 900 pln plus wyżywnienie. A znam i takie gdzie miesięczne czesne to moja pensja.

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris

Offline ~monika~ Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2006
Ja pierniczę, co za ceny :o

U nas na południu jak widzę znośnie jest. Państwowe z bajerami typu dodatkowe zajęcia max 250-280 zł.
A prywatne 500 zł.
Ja mam prywatne obok domu ale na razie (dopóki nie znajdę normalnej czyt. dobrze płatnej pracy) Filip idzie do państwowego od września, które znajduje się dwa kroki od mieszkania moich rodziców. Tzn. mam nadzieję, ze się dostanie, zapisy są w marcu. Kto pierwszy ten lepszy więc trzeba pilnować terminu.

rybkawiedenka

• Gość
Ela no może i powariowali ale albo płącę 2000 za nianie albo 1500 za przedszkole. Ewentualnie mogę się zwolnić z pracy.