e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wyprawka niemowlaka  (Przeczytany 240672 razy)

Odp: Wyprawka niemowlaka
26 marca 2010, 17:54
U mnie sie super ten przybornik sprawdzil, wszystko mialam pod reką - ja szczerze polecam.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline aadaa Kobieta

26 marca 2010, 20:16
A jaka pościel polecacie? Znaczy jakiej firmy?
B .: 02/06-2010    K.: 20/06-2012

Offline Nika

26 marca 2010, 20:38
Feretti jak dla mnie pościel, która nie ma sobie równej. Chociaż Anka pisała kiedyś że kupiła, chyba Amy i jest jakościowo tak jak feretti.

Offline :martyna: Kobieta

26 marca 2010, 21:07
Ja mam najzwyklejszą i jest ok. A feretti ma cudne motywy, ale mi szkoda kasy.

Offline .:Anka:. Kobieta

26 marca 2010, 21:11
ja od siebie polecam firmę Nino - boska pościel i jakość jak ferreti
mam obie w domu i jestem bardzo zadowolona

26 marca 2010, 21:11
ja mam jedną feretti i jedną drevexu ale generalnie jako moje letnie dziecko to jaga uzywała przede wszystkim ochraniacza

Offline gagatka Kobieta

27 marca 2010, 11:58
Jak dla mnie Feretti dobra jakościowo, ale taka "szeleszcząca". :P Na zimę wolałam flanelową.

Offline adusiaxxx Kobieta

27 marca 2010, 20:46
Ja właśnie słyszałam, że AMY jest super, ale cena tej nowej kolekcji zabójcza  :o

Offline mckr Kobieta

21 kwietnia 2010, 19:57
Mamuśki a jaki smoczek polecacie dla maluszka ??? 0-3 m-ce, na co zwracac uwage przy wyborze ??? czytam i czytam i nic mądrzejsza nie jestem  :glowa_w_mur: Może polecicie jakieś sprawdzone i ile ich kupić???

21 kwietnia 2010, 19:59
cieżko powiedzieć...\
przy mateuszu miałąm jeden smoczek tommee tip[pe i było ok
teraz mam ze 3 różne chicco i zaden nie pasi pawełkowi...
 ::) ::)

Offline mckr Kobieta

21 kwietnia 2010, 20:03
ale silikonowy czy lateksowy???

21 kwietnia 2010, 20:08
Ja i przy Zuzi i przy Michałku korzystam z nuka silikonowego, Zu już co prawda dawno wyrośnięta. ale Młody jeszcze potrzebuje pocieszyciela  ;)

Offline aaaneta

21 kwietnia 2010, 20:13
Ja jako wróg smoka powiem - żaden.

Ja bym poczekała, jak się sytuacja rozwinie, może się okazać, że w ogóle nie będzie potrzebny.
Moja Ewa nie widziała smoka na oczy do 3 miesiąca, potem z konieczności - wizyta w szpitalu i operacja = zakaz karmienia - został wprowadzony. Potem był używany w sytuacjach awaryjnych, może raz góra dwa razy w tygodniu, teraz jak go żuje raz na miesiąc to jest max.

Najlepiej wyznawać, jak Lila, zasadę nie ucz czegoś czego potem będzie trzeba oduczać.

A z tych co mamy, to mamy anatomiczne TT.

Offline mckr Kobieta

21 kwietnia 2010, 20:31
to mi aaaneta dałaś do myslenia ;D 

21 kwietnia 2010, 20:35
Wszystko wyjdzie w praniu, smoczek to przede wszystkim MOJA wygoda, młoda się darła na spacerach więc dostawała pocieszyciela, Michał ma starszą siostrę, którą też trzeba się zająć więc momentami smoczek był niezbędny bo ja nie miałam czasu tulić, lulać i robić za smoczka. Zobaczysz jak będzie i zadecydujesz wtedy.

Offline aaaneta

21 kwietnia 2010, 20:37
Spodziewam się  ;D
Poczekajcie z tym smokiem, kupić zawsze można.

Z reszta, nie do końca może moje zdanie jest wiarygodne, bo ja mam bardzo restrykcyjne podejście do smoka właśnie. Uważam, że część rodziców (uprzedzam lament - nie wszyscy rodzice) dają smoka nie dlatego, że dziecko go potrzebuje, ale stosują go w charakterze knebla - jak płacze i marudzi trzeba dziecko "zatkać". Owszem smok pomaga, ale należy go stosować z rozsądkiem, jak wszelkie inne metody zawiodły. Takie jest moje zdanie.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
21 kwietnia 2010, 20:43
Szymon ciumkał nuka silikonowego, a Ola nie chce żadnego, a ze 4 różne kupiłam.

21 kwietnia 2010, 22:19
Moja ciumka nuka silikonowego bo innego nie chciala. A jak chcesz dawac smoka zakup co najmniej dwa jak juz dziecku spasi bo lubia sie gubic...przynjamniej u nas ;)

Offline gagatka Kobieta

21 kwietnia 2010, 22:31
U nas ani TT, ani Avent nie są godne ciamkania... ::) No chyba że ich plastikowa obudowa. ;)

P.S.
Uspokojenie dziecia bezsmokowego wymaga sporej inwencji...czasem by mi się przydał taki "zatykacz" na jęczenie Malucha.

Offline mckr Kobieta

22 kwietnia 2010, 09:14
Zgadzam sie z tym, ze smok słuzy jako knebel dla rodziców i mam nadzieję, ze bedę miała na tyle siły zeby dziecka nie uczyc ciagnac smoka. Jak narazie z obserwacji znajomych, rodziny to zauwazyłam, ze niektóre mamy nie dawały dzieciom smoka i przezyły ;D za to moja siostra dawała i to bardzo długo, az nie wytrzymałam (dziecko prawie 3 lata i smok :P) i jej powiedziałam zeby "je" (była cała kolekcja) wywaliła i dziecko nie protestowało!!! :o

Ale macie rację wszystko wyjdzie w praniu, narazie nie kupuje smoka i kropka ;D Dzięki  :-*

Offline ricardo Kobieta

22 kwietnia 2010, 09:18
Ja na początku tez byłam na nie dla smoka i nie chciałam kupować. Ale miałam, dzięki Anulce  :-* i to było wybawienie! W szpitalu Mała miała tak silny odruch ssania, że 24h by wisiała mi na cycku a one mi po prostu z bólu już odpadały... Więc smoczek to wybawienie i naszej od razu podpasował TT, jaki dokładnie to nie wiem, może Anulka napisze :)

A używamy do dziś :) I nie narzekam. Faktycznie, czasami to "knebel" ale cóż, życie weryfikuje wszystko ;)

22 kwietnia 2010, 09:41
Nie ma to jak zakneblowac na jakis czas dziecię  ;D

22 kwietnia 2010, 09:45
a ja sie przyznaje że to kenbel i sie nie wstydze tego
uzwyam go jak juz nie moge słuchać tego krzyku i jak np nie chce zeby mała obudziła starszą np w nocy
zresztą tak jak napisała morgaina jak sie ma juz drugie dziecko to niestety troszke sie zmienia myślenie
ona nie jest zachwycona ale cóż life is brutal  ;D
i nie demonizujmy tego smoka
 nie ciumka go 3lub 4 latek całe dnie to nie jest nic złego
dzieci mają potrzebe ssania

moje dziewczyny uzywają aventu

22 kwietnia 2010, 09:49
mckr - kup lepiej jakiegoś smoka.
ja bym wolała miec jakiś w domu...tak w razie w
ja też bym chętnie czasem zakneblowała malucha...ale on nie umie ssać smoka  ::)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
22 kwietnia 2010, 16:10
Pati ten smok to TT silikonowy :) Ech... taki ladny smoczuś z kwiatkiem, a moja dama za nic nie chciała. Kupiłam dwupak dla Królewny, a tu d... blada, nie i już  :P

Offline gagatka Kobieta

22 kwietnia 2010, 16:13
No w końcu Królewna to co sobie będzie buziaka jakimś silikonem zapychać?! ;)

Offline ika3w Kobieta

23 kwietnia 2010, 07:53
mckr - kup lepiej jakiegoś smoka.
ja bym wolała miec jakiś w domu...tak w razie w
ja też bym chętnie czasem zakneblowała malucha...ale on nie umie ssać smoka  ::)
Jestem tego samego zdania, nie iszukujmy się nie w każdej chwili jest możliwość pojechania do sklepu i zakupienia.

A którą stroną układamy najpierw materac- kokosem czy gryką? Wiem, że przewijało sie to już ze sto razy ale nie pamiętam. Tak na czuja to bym najpierw kokosem położyła ???

23 kwietnia 2010, 08:18
kokos

Offline hany81 Kobieta

23 kwietnia 2010, 09:58
kokos na początek. A kiedy odwracamy ??;)

Smoczek u nas był jak zaczęły się kolki a teraz Mała nie chcę na niego spojrzeć- chyba się źle kojarzy ;)

Offline Elcik Kobieta

28 kwietnia 2010, 09:12
Kokos..

U nas smoczek poszedł w ruch już w szpitalu, kiedy to Pati najadła się po uszy, ulała nosem aż i jeszcze chciała ssać.. położna: to da Pani smoka, zasnęła w oka mgnieniu. Mieliśmy TT. Potem staraliśmy się bez, ale nie daliśmy MY rady, smok towarzyszył w dzień i noc do ok 5-mca, potem tylko na noc i w wieku 1 rok i 5 m-cy poszedł out bez najmniejszego problema.