Autor Wątek: Wyprawka niemowlaka  (Przeczytany 472465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #150 dnia: 7 Maja 2009, 12:48 »
o coś takiego właśnie mi chodziło :D
widzę, że parę rzeczy przydało by się kupić już teraz, a cześć może spokojnie poczekać :D

bardzo Wam dziękuję :-* :-* :-*
jak komuś się coś jeszcze nasunie to niech pisze :)

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla malucha
« Odpowiedź #151 dnia: 7 Maja 2009, 12:54 »
ja mam z meblika - drogie ale piekne

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
Odp: Wyprawka dla malucha
« Odpowiedź #152 dnia: 7 Maja 2009, 13:01 »
Aneeeeetaaaa, ja nie piszę tych porad dla Ciebie tylko dla przyszłej mamy :) która sobie wybierze co jej pasuje i o to chodzi. Sama zdecyduje czy woli zapłacić więcej za dzieciowe płatki - owszem większe, ale aż taki duży nie jest potrzebny do przemycia obu oczek, a mniejszy starczy... chyba że rwiesz te większe na mniejsze...ale się wtedy mechacą... ale oczywiście jak komu wygodniej.

Podkłady wielorazowe - o ile nie są gotowane, tylko prane w normalnej tempce, nic się z nimi nie dzieje. Mi jeden służył ok 8 miesięcy, drugi krócej bo go wygotowałam. One się nie brudzą przy każdym przewinięciu i piorę je po prostu czasem, bo już wypada :) z innymi rzeczami, także nie wymaga to ode mnie osobnego prania.

Fakt - mleka z cycka się nie podgrzewa w mikrofali, ale ciężko kupować podgrzewacz tylko po to. Lepiej/taniej wstawić do wrzątku.

Ja butelki i smoczki wygotowałam jak były nowe... potem przelałam wrzątkiem jak mi się przypomniało. Ale to ja, jak ktoś chce sterylizator.... przecież nie zabraniam....

A powiem Ci, że jak po raz pierwszy chciałam obciąć pazurki Pati to się wściekłam, bo one takie mięciutkie i nożyczkami mogłam sobie...... a mąż wziął i rach ciach i nawet się mysza nie obudziła i do tej pory obcina (jej obcinaczką, my mamy swoją).

Baśka jak coś to pytaj - dostaniesz tyle opinii ile mam :)


Ja miałam pożyczone jakieś wiekowe drewniane także nie pomogę, teraz mam turystyczne z materacem. Przy kolejnym jak będzie będę miała turystyczne dwupoziomowe z materacem.


Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #153 dnia: 7 Maja 2009, 13:08 »
ale śliczne te z meblika :o :o :o

ja bym chciała mieć drewniane, a mężuś z tych miękkich z siatką...

czym kierowaliście sie przy wyborze łóżeczka?
wiem, że opinii będzie tyle ile mam ale na pewno każda jest cenna :)

Offline aaaneta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4454
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #154 dnia: 7 Maja 2009, 13:08 »
Aneeeeetaaaa, ja nie piszę tych porad dla Ciebie tylko dla przyszłej mamy :) która sobie wybierze co jej pasuje i o to chodzi. Sama zdecyduje czy woli zapłacić więcej za dzieciowe płatki - owszem większe, ale aż taki duży nie jest potrzebny do przemycia obu oczek, a mniejszy starczy... chyba że rwiesz te większe na mniejsze...ale się wtedy mechacą... ale oczywiście jak komu wygodniej.

Mam tego świadomość, ale, jak piszesz, przyszła mama ma prawo znać inny punkt widzenia, stąd moje wyjaśnienia. A płatki to nie do oczek, używaliśmy ich zamiast myjki, bo myjka to siedlisko zarazków, no chyba ze prana po każdej kąpieli  ;D

Cytuj
Baśka jak coś to pytaj - dostaniesz tyle opinii ile mam

To prawda  ;D

Cytuj
Podkłady wielorazowe - o ile nie są gotowane, tylko prane w normalnej tempce, nic się z nimi nie dzieje.

ja z lenistwa mam jednorazowe, poza tym jak mi sie na niego zes... lub zleje to nie muszę go taragac do domu  tylko kierunek śmietnik i już.

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla malucha
« Odpowiedź #155 dnia: 7 Maja 2009, 13:12 »
wyglądem  ;)
poza tym chciałam takie co się zmieni w tapczanik
poza tym mam łózeczko miało pasować do mebli, które już są w pokoju Mateuszka (moje "panieńskie ale nic a nic niezniszczone)
a turystyczne też mamy - nam się udało - nasi sąsiedzi nam pożyczyli - lekko używane z bebe confort.rewelacyjne. łatwo się składa.

Offline Gemini
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5362
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #156 dnia: 7 Maja 2009, 13:50 »
Ja płatków dla dzieci i patyczków używam cały czas. Kołderkę też mam, ale moje dziecię z tych ciepłolubnych. Nożyczki dla dzieci jak najbardziej, mam już drugie, bo pierwsze połamałam 8)


Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #157 dnia: 7 Maja 2009, 13:53 »
Przejrzałam wątek i dojrzałam pytania Marioli o butle
my mamy też TT; nigdy nie było problemu z łykaniem powietrza
smoczek też mieliśmy TT i laktator też TT - rzadko odciągałam bo nie miałam cierpliwości ale u mnie zdał egzamin.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #158 dnia: 7 Maja 2009, 14:18 »
dzięki Ania
bo właśnie czytam często na forum,że dużo dziewczyn stosuje te butelki TT
i smoczki chyba też...?
 a tak a propos to dla dzieci są też obcinaczki do paznokci, ale takie mini mini-właśnie dla małego dziecka.No albo specjalne nożyczki zaokrąglone
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #159 dnia: 7 Maja 2009, 14:48 »
Mam tego świadomość, ale, jak piszesz, przyszła mama ma prawo znać inny punkt widzenia, stąd moje wyjaśnienia. A płatki to nie do oczek, używaliśmy ich zamiast myjki, bo myjka to siedlisko zarazków, no chyba ze prana po każdej kąpieli  ;D
mojej te zarazki nie przeszkadzają  ;D a płatki do mycia ciała? jakoś sobie tego nie wyobrażam, ale może......

Cytuj
Podkłady wielorazowe - o ile nie są gotowane, tylko prane w normalnej tempce, nic się z nimi nie dzieje

ja z lenistwa mam jednorazowe, poza tym jak mi sie na niego zes... lub zleje to nie muszę go taragac do domu  tylko kierunek śmietnik i już.
A te jednorazowe wchłaniają siuśki? bo mi się zawsze kojarzyło, że jak dziecie leje na ceratkę to to płynie wszędzie, a w taki wielorazowy podkład się wchłania.... no nie wiem, wole wielo :)


Offline aaaneta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4454
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #160 dnia: 7 Maja 2009, 15:34 »
To są takie higieniczne podkłady, mają coś w stylu gazy po jednej stronie i ceratkę od spodu. Bardzo wygodne i praktyczne i prac nie trzeba. Do kupienia w aptece.
O takie coś:


A co do zarazków to w takiej myjce - mydło + wilgoć = .... Teraz ją myjemy myjką, ale takiego noworodka trochę się bałam, do tej pory mąż tyłek myje jej takim wacikiem, żeby później tą sama myją buzi nie przecierać, ale to może ja mam jakieś zboczenie.

Co do butelek to fanie są też Dr Brownsa, dobre przy karmieniu mieszanym bo ze smoczków 1 wolno leci i na później. Maja lepsze smoczki do kaszki niz TT (TT podarł się po trzech użyciach), ale poza tym TT też są super.

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #161 dnia: 7 Maja 2009, 15:44 »
ja też miałam te podkłady - używałam ich do przewijania dziecka poza domem i dopóki ich dziec nie zabrudził to ich używałam

nas TT nigdy nie zawiodło - smoczków do kaszy nie kupiłam; uzywałam tych z nr 3
a butle dr browna kupiałbym dla dziecka z probloemami brzuszkowymi
choć u mnie karmienie mieszane było rzadkością; do 6 mż był praktycznie na cycku a potem juz tylko butla TT

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #162 dnia: 7 Maja 2009, 15:49 »
Mariolka my też na butlach i smoczkach TT lecimy i są świetne!! Mój mały zaczynał na Avencie, ale wyjąkowo mu nie podeszły.
A do paznokietek używam nożyczek z zaokrąglonymi czubkami. Specjalnymi cążkami ściachałam raz pół opuszka Nikosiowi... brr...

Aaaneta my tez lecimy na tych podkładach! Są super! Wieczorami szykując się do kąpieli kładziemy naszego synka na takim podkładzie z gołą pupą, aby się "powietrzył" - jeszcze ani razu ich nie przesikał. Obowiązkowo też są pod prześcieradłem w łóżeczku- tak w razie "w".

Offline kamyczek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.12.2006
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #163 dnia: 7 Maja 2009, 19:34 »
hmm, myślę, że można wykreślić kilka rzeczy z listy
udogodnienia są dobre, ale można się bez nich obejść, kiedy trzeba przyoszczędzić. Może nie wielkie kwoty, ale zawsze coś

laktator - kupić wtedy kiedy potrzebny
podobnie grzebień i szczotkę dla dziecka (to zależy od włosków) ja na przykład nie użyłam ani razu! niepotrzebnie kupiłam

płatki kosmetyczne, na początku też używałam, potem mama mi pokazała jak zrobić płatek do przemycia oczka z normalnej waty. I ta watką przemywałam buzię, a czasem i pupę malucha (nie miałam odwagi od razu pod kran, a wolałam wodą niż ciągle chusteczkami)

Podkłady. Można się obyć.

sterylizator, niania itp bajery, też można kupić w chwili kiedy wydają się niezbędne. My nie potrzebowaliśmy i nie kupiliśmy

dzidziusia w wanience myłam przygotowana wcześniej flanelką (już chyba o tym gdzieś pisałam) jest malutka, mięciutka, dostanie się w każdy zakamarek

ręcznik dobra rzecz, ale tez nie musi być ten specjalny dzidziusiowy. Maluszka dobrze się wyciera tetrą, bo wchłania ładnie z każdej fałdeczki

przewijak na dobra sprawę też nie jest konieczny, ale ja byłam z niego zadowolona

co jeszcze? rożek, ochraniacze do łóżeczka, poduszka do karmienia...

fajnie mieć  wszystko, ale nie zawsze trzeba. Ale chyba trzeba tego doświadczyć ;) zawsze kupuje się za dużo



ANCYMONEK :)

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #164 dnia: 7 Maja 2009, 21:11 »
My tych podkładów używaliśmy na początku, teraz już nie (chociaż leżą w szafie). Młoda leży na przewijaku i pieluszcze flanelowej przed kąpielą, jak się zesika to pieluszka do prania, a przewijak łatwo się myje :) Wiec można się bez tego obejść.

Płatkami myję buźkę i tyłaska przed kąpielą ale faktycznie są duże i do samej buźki takie zwykłe by stykły na pewno :)

Nożyczki dla dzieciątka my używamy i mnie się obcina znakomicie ;D

Butelkę Dr Browns polecam z całym sercem...jak z wielu rzeczy TT byłam zadowolona, niesety z butelki nie ::)
Aha i smoczek TT 0-6 miesiecy jest ciężki, Zuzia miała kłopot jak była malutka żeby go w buźce utrzymac :)

"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #165 dnia: 7 Maja 2009, 23:19 »
mariolka są takie cążki dla niemowlat. takie mini-mini. nigdy z nich nie kozystałam bo sama sobie nie umiem obciąć paznokcji cążkami.  takie cążki dostaniesz w kąplecie razem z nozyczkami i pilnikiem dla bobasów oczywiscie.
u nas królują nozyczki...ale  nie natrafiłam takich z masywniejszą rączką to wszystkie mi się w palcach łamały.

ja nigdy nie miałam żadnych podkładów. za to bardzo sobie chwaliłam pokrowiec na przewijak, a jak on był brudny to leżała pieluszka (ktora mnie strasznie wnerwiała bo się zsuwała). na wyjazdy miałam rozkładany przewijak chicco (dodatek do wózkowej torby), a na to rozkładałam pieluchę flanelową. po jakimś czasie, jak zuzia przestała robić kupy przy przewijaniu woziłam samą pieluchę.  A są takie turystyczne przewijaki, tzn. taka pieluszka chyba flanelowa od spodu podceratkowana...

ja polecam kupić droższą pościel i droższe ręczniki. bo to się bardzo często pierze. Zuzia urodziła się pod koniec marca i przez pierwsze 5 miesiecy spała pod kocem. potem zaczełam używać kołderki.  Polecam kupić także wyższe i grubsze ochraniacze do łóżeczka. widziałam gdzieś takie w których można zdjąć materiał i uprać go (nie niszcząc przy okazji gąbki), grube i wysokie ochraniacze przydają się jak dziecię zaczyna ćwiczyć husianie się (wstęp do raczkowania) i nie patrzy w co uderza oraz jak się niemiłosiernie wierci w łóżeczku...co jest dosyc czestym zjawiskiem wsród dzieci.



Offline Lea

  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5537
  • Płeć: Kobieta
  • Nelcia mój kawałek nieba
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #166 dnia: 8 Maja 2009, 00:00 »
mariola ja mam teraz obcinacz Canpola- taki mini mini, ale ma dłłuższą plastikową rączkę więc swobodnie można go trzymać w dłoni...inne były tak malutkie,że zastanawiałam się jak to trzymać..
ale w moim przypadku-przez 1-szy rok życia Neli używałam nożyczek, ja nie umiałam złapać obcinaczką tych tyci paznokci, a nożyczkami i owszem

co do podkładów- używaliśmy tych jednorazowych z Rossmana..10szt za 10zł

co do podgrzewacza...dla mnie rewelacja...zawsze woda o odpowiedniej temperaturze..bez dolewania, przelewania.Są różne zdania na temat rzeczy podgrzewanych w mikrofali- swojemu dziecku nie fundowałam fal z mikrofali extra..wolałam dlatego podgrzewacz...

Życie jest jak gra planszowa...czasem ktoś stoi na twoim polu.

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #167 dnia: 8 Maja 2009, 08:19 »
Ja również podgrzewacz sobie chwale :)Dostaliśmy taki z Disneya i naprawde sie sprawdza!
Podkłady przydały mi sie w szpitalu do przewijania małej i teraz jak byliśmy w górach.

Z całego serca również jak anusiaaa polecam butelki Dr Browns!! Są super, mała z Aventu nie chciała pic, krztusiła się i kupiłam jej tą butelę i suuuper! Niedawno kupiłam większą i smoczki 2 i rewelacja :)

Smoczki to moja tylko toleruje z Aventu, najpierw 0-3 teraz ma fioletowy 3-6 ;) są małe poprostu, NUKa dostała 0-6 ale wypluwa, jest duży..

Laktator - kupiłam dopiero po wyjsciu ze szpitala - Avent reczny super sie sprawdził przez te 3,5 mies jak karmilam małą :) Teraz leży i czeka na nastenego bobo w rodzinie ;)

Posciel i reczniki lepiej te drozsze! Ja mam jedną pościel i spokojnie wystarczy na początek. Kupiłam 2 prześcieradła i je zmieniam. Ochraniacze już teraz sie przydają bo mała sie wierci... Kołderki narazie nie używamy bo najpierw spała w rożku teraz ją nim przykrywam

Przewijak sprawdza się super, mam mam nakładkę frotową a na zmiane flanelową pieluszke.

U nas rożek się sprawdził ale z tego co wiem u dzieci ur. latem nie sprawdza się bo jest im gorąco!

Sterylizator - ja nie mam, gotuje butelki poprostu.
Niania - dostalismy w prezencie. Jak są goście albo ide na podworko to wlaczam naprawde super.. ale nie wiem czy w mieszkaniu sie przyda..

Poduszka do karmienia - ja takiej nie mialam... najpierw mala karmilam w rozku a teraz na raczkach i w leżaczku

Do mycia małej kupuje płatki Dzidziuś a do oczkow takie zwykłe..
 Łożeczko zwykle ze szczebelkami na wyjazdy mozna kupic turystyczne..no chyba ze ktos ma malo miejsca w mieszkaniu to mozna turystyczne i materac dokupic! Moja siostra tak robi bo ma 38m

Nożyczki z Canpola mam i polecam co 2 dni obcinam małej i sa okey

Do noska polecam fride i sterimar, ja mam z Otrivina i tez ok.




Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #168 dnia: 8 Maja 2009, 15:14 »
a słyszałyście o czymś takim?
podgrzewacz do chusteczek
to jest na bank niezbędne... ;D
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline aaaneta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4454
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #169 dnia: 8 Maja 2009, 15:24 »
Kurcze nie kupiliśmy, zupełnie nie mam pojęcia jak dałam sobie bez niego rade  ;D :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #170 dnia: 8 Maja 2009, 16:49 »
taa widziałam...
"zawsze ciepła chusteczka na dupeńkę Twojego Szkraba"
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline kamyczek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.12.2006
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #171 dnia: 8 Maja 2009, 17:22 »
no wiecie co? ale pomysł :P :P

wolałabym zabawkę dziecku kupić

taki sam efekt można uzyskać zamaczając watkę bądź płatek w ciepłej wodzie..
a na spacer i tak zbyt wielkie żeby ze sobą zabierać  ::)
ANCYMONEK :)

Offline martulka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10275
  • Płeć: Kobieta
  • 2+2+2=nasza rodzinka :)
  • data ślubu: 18-06-2005
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #172 dnia: 8 Maja 2009, 22:58 »
Czego to ludzie nie wymyślą  ::)



Offline Gosia-oosta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3322
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #173 dnia: 9 Maja 2009, 06:41 »
własnie...a za 20 lat nasze dzieci beda na forum prowadziły dyskusje porównywalną do tej naszej o wyższości pampków nad tetrą...podgrzewacz do husteczek stanie się niezbędnym produktem do kupienia, a forumki bedą przez 10 kolejnych stron zastanawiać się, jak ich mamy, czyli my, bez tego sobie radziły  ;D


Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #174 dnia: 10 Maja 2009, 15:52 »
laseczki ja myśle za nasza tajusia bardzo by sie ucieszyła z takiego podgrzewacza bo pamiętam ze jej aleks strasznie płakał jak go myła zimnymi
taki mały książe :)



Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #175 dnia: 10 Maja 2009, 21:22 »
ale była też mamusia, która kąpała na przewijaku, bo dziecko przeżywało kąpiel...
dziewczyny czy uważacie,że przy bliźniakach potrzebny mi będzie podgrzewacz do butelek?
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #176 dnia: 10 Maja 2009, 22:00 »
ja mam standardowe łóżeczko drewniane.standardowe czyli 120x60. moja kolezanka kupiła trysyczne, włożyła tam materac 120x60 i wcale nie widzę aby było mniejsze....tyle że jest na bank niższe niż moje...ale ja mam w swoim szufladę wiec moze dlatego....

a podusze do karmienia to na bank kupie przy drugim dzieciu...przy pierwszym nie miałam i jak mała ssała dłużej to mi ręka czasem drętwiała, a potem ten stos poduszek odpowiednio ułożony   ::)!



Offline martulka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10275
  • Płeć: Kobieta
  • 2+2+2=nasza rodzinka :)
  • data ślubu: 18-06-2005
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #177 dnia: 10 Maja 2009, 22:15 »
Mariola ja się obyłam bez podgrzewacza tyle, że ja zawsze wodę podgrzewam w mikrofali.
A poduszka do karmienia to fajny wynalazek.



Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #178 dnia: 10 Maja 2009, 22:16 »
ja generalnie karmiłam Małego piersia
a potem słoiczki itp w mikrofali
ale gdzieś dziewczyny pisały,że to szkodliwe... ???
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #179 dnia: 10 Maja 2009, 22:22 »
wiesz...ja bym kupiła...ale to ja...szwagierka z bliźniakami miała i u niej podgrzewacz to była podstawa. tyle ze ona najpierw karmiła swoim odciągniętym potem mieszanka.