Autor Wątek: Bydgoszczanie łączcie się  (Przeczytany 177412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #540 dnia: 23 Lutego 2009, 22:19 »
Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi  :)
A może ktoś podpowie ile kupuje napojów na osobę  ???


Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #541 dnia: 24 Lutego 2009, 09:11 »
my mamy w cenie,ale myslę, ze 1l/os spokojnie, w maju moze być ciepło, a po tańcach każdego suszy.

Offline AniaRomek

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #542 dnia: 24 Lutego 2009, 12:22 »
Też się nad tym właśnie zastanawiam... ::)
Ja obstawiałabym troszkę więcej,ok1.5-2 l-noc jest długa...Ale sama nie wiem ???

Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #543 dnia: 25 Lutego 2009, 17:22 »
Hmmmm
Pytałam Was, bo w Hotelu Brzoza jest do wyboru wersja podstawowa menu i wersja rozszerzona (droższa o 50 zł). Wersja rozszerzona zawiera dodatkowo alkohol (wino, wódkę i piwo), napoje zimne i ciasto. Markę można wybrać samemu (mniej więcej klasy Coca Cola, Bols czy Sowa). Zastanawiam się czy opłaca mi się samej latać i wszystko załatwiać czy może pozostawić to pani manager  :)
Zatem forumki doradźcie ile kupujecie ciasta na osobę i ile alkoholu.


Offline AniaRomek

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #544 dnia: 25 Lutego 2009, 21:09 »
etkapetka ja tez mam wesele w Brzozie i dokladnie ten sam dylemat....najpierw zdecydowalismy,ze doplacimy te 50 zl zeby miec spokoj,ale....ostatnio pisalam z nasza pania managerka odnosnie poprawin i dalo mi to do myslenia...otoz-cena poprawin w formie grilla to 35 zl+napoje i alkohol.litr soku w hotelu kosztuje 3.5-4 zl,butelka wodki 20-22 zl wiec mysle,ze to dosc drogo ??? nie mam nie w Polsce,wiec nie wiem jakie sa ceby,ale chyba mozna kupic tanszy sok? tak mi sie wydaje :) rodzice maja podzwonic po hurtowniach,podobno w niektorych mozna zwrocic towar jesli ewentualnie zostanie po weselu :) jesli chodzi o cukiernie to beda sie dowiadywac w Staropolskiej.
mi sie wydaje,ze to chyba wyjdzie troszke taniej :) :) a jesli chodzi o ilosci to w dziale 'weselny stol' forumki pisza mnostwo rzeczy,coprawda jeszcze nie mialam czasu zeby przysiasc i porzadnie przeczytac,ale wiem,ze na pewno znajde tam odpowiedz ile czego potrzeba :) :)
a Wy na ktora wersje sie zdecydujecie?
pozdrowionka!!!!

Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #545 dnia: 25 Lutego 2009, 22:12 »
AniaRomek ja widziałam w Netto 2l soku za ok 3,7 więc wersja z dopłatą 50 zl może się nieopłacać. My wszystko przemyślimy i wybierzemy tańszą wersję  ::)
Dzięki z podpowiedź o wątku weselny stól. Nie mogłam wcześniej niz na ten temat znaleźć


Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #546 dnia: 26 Lutego 2009, 10:45 »
warto zapytać,ile kawałków ciasta oni sobie liczą w tej droższej wersji i ile alkoholu przewidują,a może przy wyborze droższej wersji będzie także tort gratis-może udałoby się tak babkę naciągnąć.
to, ze w lokalu sok kosztuje ok.4 zł, to nie znaczy,ze oni do wesele też tak liczą,bo pewnie dużo mniejszą marżę narzucają.alkohol najważniejszy. jeśli będziecie liczyć na głowę 0.5 litra, 3 kawałki ciasta i 1,5 litra soku, to może wam wyjść taniej samemu załatwiać,ale jeśli spodziewacie się pijącego towarzystwa,to...można ich naciągnąć.

ja bym chyba wolała sama załatwiać, myślę, że lepiej nawet jak zostanie i sobie do domu można wziąć, niż nic nie dostać,bo było wliczone w koszty i powiedzą, ze goście zjedli tyle ile było im przydzielone.
poza tym może ktoś ze znajomych ma kartę do makro i może kupować po cenach netto, (bo kupując po normalnych cenach, to nieraz w carrefour można dużo taniej dostać).
poza tym czasem można się na jakiś rabat dogadać.
jeśli robicie na np.100osób, to nawet jeśli mielibyście  załatwić pakiet za 45 zł(jeśli będziecie załatwiać sami), to macie już 500zł oszczędności, a myślę, że wyjdzie wam taniej niż 45zł/os.
nam babka w jednej restauracji liczyła 2 zł za kawałek ciasta i liczyła 3 kawałki na osobę, co daje 6zł, do tego doliczcie 2 litry soku, czy czegoś na os.to jest jakieś 5 zł,wiec razem ok.11, można nawet zaokrąglić do 15, bo może więcej ciasta czy coś, to zostaje Wam 35złna alkohol, więc kupicie 1l na os.

a co do ciast, to jak moja sąsiadka wychodziła za mąż , to moja mama piekła jej 7 blach ciasta.i do tego kupiła trochę w cukierni, by mieć jakiś rachunek(wymagane przez restaurację). może też macie znajomych,którzy robią ciasta.
u mnie w domu jakieś ciasto piecze się prawie co tydzień, i moja mama robi naprawdę dobre placki. każde ciasto było przed weselem robione i po kawałku zanoszone do sąsiadów, by spróbowali, czy chcą takie, czy inne.
może to też jakiś sposób na zaoszczędzenie- prawie każdy ma jakąś ciotkę,która lubi piec, czy koleżankę mamy,która chętnie upiecze biorąc dużo mniej niż w cukierni.
ja akurat tez mam ciasto wliczone w cenę, wiec jedynie mama będzie piec by w domu coś było,jak goście wcześniej  przyjadą.



Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #547 dnia: 26 Lutego 2009, 17:09 »
wow michasia kochana jesteś[/color]
po tym wszystkim co wyczytałam to faktycznie wszystko kupie sama :) Trzeba tylko poszukac dobrych cen  ;D


Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #548 dnia: 26 Lutego 2009, 17:29 »
radze wybrać się do kilku sklepów i porównać ceny. to, ze w jednym może być tanio alkohol, to nie zawsze warto tam też soki kupować, bo gdzieś indziej może być znacznie taniej.a przy duzej ilości, to parę groszy robi różnicę.
Można też wybrać się albo zadzwonić do hurtowni ostromecko w białych błotach, może tam mieliby taniej. ja tam prawie zawsze kupuje wodę latem, bo mają taką, która lubię, a nigdzie indziej jej nie mogę spotkać.albo popatrzeć po biedronkach i takich tam.

Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #549 dnia: 26 Lutego 2009, 21:57 »
Kochani posiedziałam kilka godzin w wątku "weselny stół" i troszkę się podłamałam.
Świeże żonki i mężusie pisali ile czego mieli i ile zostało. U sporej ilości schodziło nawet 0,5 do 0,7 wódki na głowę. Poza tym koło 1,5 do 3 l napojów bezalkoholowych i przeróżne ilości piwa i wina. Na osobę przypada około 0,3 kg ciasta.
Nie znam się kompletnie na cenach także szacując na jedną osobę  np. 0,5 l wódki (23zl) + 0,3 butelki wina (6zl) + 0,3 kg ciacha (10zl) + 2 l napoju (3,5zl) = 42,5 zl
A moze za mało szacuje?? Jestem panikara, więc na pewno będę wariować, że nie starczy. Więc skłaniam się do opcji z dopłatą 50 zl i wszystkim do bólu.
Proszę o ustosunkowanie się do moich obliczeń  :)
Aha, no i poprawin nie mamy.


Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #550 dnia: 27 Lutego 2009, 13:41 »
tylko zapytaj czy w tych 50złto jest akloholu na ful, czy tylko do pewnej granicy.tzn. czy oni liczą np.0,5litra na osobę, czy liczą, ze ile zejdzie, tyle zejdzie i tyle.
ja wiem, ze u mnie nie zejdzie tyle, by liczyć 0,5 litra/osobę, więc kupując standardowo te 0,5 na os, wliczając też dzieci, i dokuując jeszcze kilka,to wiem, ze na pewno starczy

Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #551 dnia: 27 Lutego 2009, 17:09 »
Pani manager powiedziała, że wszystkiego będzie  ful, więc goście mogą pić do oporu  :pijaki:


Offline sylvia1pl

  • Małżeństwo to słodka,dożywotnia kara za miłość :)
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
  • Szalone małżeństwo
  • data ślubu: 08.08.2008
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #552 dnia: 27 Lutego 2009, 17:17 »
Ja kupowałam alkohol w Makro w Bydgoszczy i wyszło mnie to naprawdę tanio miałam 80 x 0,7 l i 30 x 0,5 l Poloneza.i to wystarczyło i jeszcze zostało nam :).
Wesele miałam w sierpniu więc co do napoi to trochę ich było.


Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #553 dnia: 27 Lutego 2009, 17:31 »
Sylvia1pl a ile Wam zostało wódki i ile miałaś osób?


Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23884
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #554 dnia: 28 Lutego 2009, 12:19 »
Makro wcale nie jest takie tanie. Lepiej opłaca sie kupić alko w hurtowni.

Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #555 dnia: 28 Lutego 2009, 16:09 »
Japcio a gdzie jest taka hurtowania?? i czy każdy może tam zrobić zakupy??


Offline marta86star

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 347
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.07.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #556 dnia: 28 Lutego 2009, 22:18 »
Cena wódki weselnej w Makro to ok 24 zł - 25zł za 0,5L. Jest kilka wzorów do wyboru.

Offline sylvia1pl

  • Małżeństwo to słodka,dożywotnia kara za miłość :)
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
  • Szalone małżeństwo
  • data ślubu: 08.08.2008
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #557 dnia: 1 Marca 2009, 07:12 »
etkapetka mi zostały prawie 3 kartony 0,5 ale wiadomo na pożegnanie każdemu po flaszeczce hehe Ja jeszcze miałam dodatkowe flaszeczki na nagrody ;d;d

A wódka w Makro wyszła mnie naprawdę bardzo tanio a może i z tego względu,ze Ja brałam bez tej marży nałożonej czy jakoś tak.Brałam na sklep alkoholowy i wyszło mnie to o niebo lepiej ;d;d;d a napoje brałam po tajtańszych kosztach. A to Biedroneczka a to Netto a to Makro czy inne sklepy ;d;d;d


Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23884
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #558 dnia: 1 Marca 2009, 19:00 »
etkapetka Nie mogę podac Ci namiarów na Forum. Ale wystarczy wpisać w wyszukiwarce ;)

Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #559 dnia: 1 Marca 2009, 19:16 »
Dziękuję Wam za rady  :Daje_kwiatka:


Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #560 dnia: 7 Marca 2009, 13:36 »
Kochani byliście już w USC ??  ???
Jestem totalnie niezorientowana.
Po co mamy tam iść, czy coś trzeba zabrać ze sobą i czy o czymś trzeba wiedzieć??


Offline sylvia1pl

  • Małżeństwo to słodka,dożywotnia kara za miłość :)
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
  • Szalone małżeństwo
  • data ślubu: 08.08.2008
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #561 dnia: 7 Marca 2009, 15:26 »
A powiedz  mi będziecie mięli cywilny i kościelny osobno czy konkordat??

-  dowody osobiste
- skrócone akty urodzenia

i to wsio

Ja miałam osobno i o ile pamiętam płaciłam 80 zł


Offline ewuszon
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #562 dnia: 7 Marca 2009, 20:08 »
Hej:)
My też mamy wesele w Brzozie.   Z poprawin najprawdopodobniej rezygnujemy, bo wtedy to już wszyscy tylko siedzą, piją, jedzą i gadają.
Zresztą wydaje mi się, że poprawiny opłaca się robić tylko wtedy, jeśli zaprasza się sporo innych osób, niż te co będą na weselu.
U nas będą ci sami, więc stwierdziliśmy, że wolimy się porządnie wyspać po imprezie:)
Jeśli chodzi o ilość napojów i alkoholu, to powiedziano nam, że nie jest jakoś specjalnie liczony na osobę.  Ile będzie trzeba, tyle będzie.
Jeżeli ciasto i jedzenie zostanie, to dostaniemy je do domu.  I jak my liczyliśmy 0,5 l wódki na osobę plus ciasta i napoje to wyszło nam więcej niż 200 zł na osobę i jeszcze mnóstwo załatwiania.  Więc ja już wolę się o nic nie martwić.  Ciasto wybieram sama od Sowy, rodzaj alkoholu także.  Jak dla mnie idealnie:)

Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #563 dnia: 7 Marca 2009, 22:11 »
Sylvia1pl ślub będziemy mieli konkordatowy (czyli tylko w Kościółku jeśli dobrze rozumiem). Skąd mamy wziąć te skrócone akty urodzenia?
Ewuszkon by chyba też zdecydujemy się na tę opcję.
Miłego Dnia Kobiet życzę wszystkim kobietkom   :bukiet:


Offline sylvia1pl

  • Małżeństwo to słodka,dożywotnia kara za miłość :)
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
  • Szalone małżeństwo
  • data ślubu: 08.08.2008
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #564 dnia: 8 Marca 2009, 09:31 »
Z tego co pamiętam to jeśli Ty i Twój przyszły mąż jesteście z Bydgoszczy to te akty są w Urzędzie Stanu Cywilnego także jakbyś jechała do urzędu na grudziądzkiej to te Panie Ci wszystko ładnie wytłumaczą


Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #565 dnia: 8 Marca 2009, 10:25 »
skrócony akt urodzenia jest w urzędzie stanu cywilnego właściwym dla miejscowości w której sie ktoś urodził-my mamy bydgoszcz i gdańsk i jeszcze musimy w szubinie załatwić pozwolenie na slub konkordatowy-bo parafia nalezy do gminy szubin.
za akt urodzenia 22ł, niewiem jeszcze ile za to pozwolenie.

Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #566 dnia: 8 Marca 2009, 15:16 »
Zakreciłam się na maksa kochani  :)
Czyli my do USC idziemy po to aby odebrać akty urodzenia aby je potem zanieść do Parafii w której bierzemy ślub??
Mój narzeczony jest z Aleksandrowa więc będzie musiał tam pojechać. Czy możliwe jest aby odebrała akt urodzenia mama narzeczonego czy musi od się on tam stawić osobiście??
Koleżanka mi powiedziała, że potrzebny będzie też akt chrztu. Wiecie coś o tym??  ???


Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #567 dnia: 8 Marca 2009, 15:39 »
akty urodzenia potrzebne są by załatwić pozwolenie na slub konkordatowy-załatwia się to w urzędzia właściwym dla miejsca, w którym znajduje sie parafia.
akt urodzenia może załatwić np.mama. dla księdza potrzebna są świadectwo chrztu, bierzmowania, ten papierek z USC, świadectwo szkolne, na którym jest ocena z religii, dowody osobiste, świadectwo z kursu przedmałżeńskiego i z poradni(można doniesć w trakcie). ten papierek z usc nie może być w dniu ślubu starszy niż 3 m-ce

Offline etkapetka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #568 dnia: 8 Marca 2009, 20:10 »
Dziękuję kochani  :przytul:


Offline Agape007
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.04.2009
Odp: Bydgoszczanie łączcie się
« Odpowiedź #569 dnia: 9 Marca 2009, 09:40 »
Wiem, że wyskakuję jak Filip z konopii, ale jesteśmy bardzo zadowoleni ze sklepu z odzieżą męską Der-Red. Słuchajcie: fachowa obsługa, bardzo duży wybór, świetne gatunkowo materiały, z których szyte są garnitury. Naprawdę polecam. Mój M. cały sie u nich ubrał do ślubu.