Autor Wątek: obrączki - Kruk czy Apart?  (Przeczytany 114774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ryniu
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: uuu
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #90 dnia: 6 Kwietnia 2012, 11:26 »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.  Pragnąłbym wymienić się kilkoma radami w sprawie obrączek, o ile moderator wyrazi na to zgodę, ponieważ może to "godzić w dobre imię firmy" Apart, Kruk, Excelsior, Aren itp itd.  które chyba są sponsorami tego forum.  Chciałbym wypowiedzieć się jako osoba, która z branżą jubilerską miała do czynienia.
Obrączki występujące w W. Kruk,Apart itp itd, są takie same jak w innych małych sklepikach, złoto jest takie samo, ta sama próba, ligatury do wytworzenia wyrobów pochodzą od tego samego producenta, ba nawet obrączki są od tego samego producenta ponieważ jest kilku dużych producentów biżuterii gdzie ona jest nabywana, część jest importowana z Włoch, Tajlandii itp.  Nazwy takich  firm bez problemu można znaleźć przez google.  Te same wzory będą występować u jednych i drugich, a także w małych sklepikach tyle, że za połowę ceny ( bo luksus, komfort, ilośc asortymentu, czy wypacykowana ekspedientka kosztuje, to samo ubezpieczenie, wynajęcie lokalu w C. H.  itp itd każdy wie o co chodzi). 

Reklamacje : na reklamacje można oczywiści przyjąć wszystko, natomiast skutek reklamacji nie musi być zgodny z oczekiwaniami klienta.  Ekspedient nie musi się zastanawiać czy da rade poprawić daną wadę.  Po prostu odsyła do producenta czy działu napraw.  Po czym może wrócić nie naprawiona " bo się nie da" a to trwa. . .  I tutaj wychodzi atut małych sklepików, które z reguły na zapleczu mają punkt napraw, i są w stanie natychmiastowo określić czy da rade, czy warto naprawić.  Większość się da, i da się także to co od dużych sieci wróci jako "nienaprawialne". 

Gwarancja na biżuterię : istotny punkt - nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych.  Na miłość boską co z biżuterią może się stać jak nie uszkodzenie mechaniczne? Wszystko ma w tym podłoże.  Kamień wypadnie bo uderzyliśmy, zgnietliśmy, etc etc.  Wiadomo trafiają się wady z produkcji, ale większość to nie umyślne,nieroztropne obchodzenie się z biżuterią i tutaj każdy, ale to każdy zostanie odprawiony z kwitkiem nawet mając "dożywotnią gwarancję" ( bez paragonu nie ważną).  U małego sklepikarza któremu zależy na klientach takie naprawy można oddać bez paragonu, bo prawdopodobnie będzie pamiętał zakup, nawet z przed 2 miesięcy, czy więcej miesięcy bo chociażby rozpozna wyrób konkretnego dostawcy.  I może nie wszystko, będzie za darmo, ale naprawione będzie. 

Kolejne : wyroby z biegiem czasu się niszczą, wycierają.  Złoto, srebro to metale miękkie, kowalne, można z nich tworzyć cuda, ale są nie trwałe.  Nie kupujcie najcieńszych obrączek ( nie nie najwęższych, grubość to inny parametr!), mogą się one odkształcać, i dają mniej możliwości korekty rozmiaru.
Obrączki szwowe, tak samo jak bezszwowe nadają się do powiększania i pomniejszania.  Im mniej udziwnień na wierzchu obrączki tym łatwiej jest dokonać korekty, ilość kamieni też ma na to wpływ.  Stosowanie wymyślnych obróbek typu diamentowanie, znacząco obniża taką możliwość.  Czym jest diamentowanie w jubilerstwie odsyłam do google. 

Jeśli wybieramy obrączki wielokolorowe nie wybierajmy tych gdzie np.  biały jest tylko pozłotą bo ona się zetrze, wybierzmy takie gdzie złoto białe to oddzielny element z białego złota, nalutowany czy w inny sposób połączony. 
Często sprzedawcy w dużych sieciach w ogóle nie mają pojęcia jak biżuteria jest wykonywana, nie dajcie się zwieść.  Robienie nakładek z białego złota na obrączkach to koszmar! praktycznie brak możliwości regulacji, obrączka przy powiększaniu jest rozciągana od środka, a wierzchnia warstwa może pęknąć! Skoro wybieracie już prostsze obrączki, to czy nie warto skorzystać z usług mniejszego jubilera? Zrobi je tak samo dobrze, wręcz indywidualnie.  z możliwością zmiany parametrów katalogowych.  Grubość, szerokość, kolory złota, przerób z własnego złota, np po rodzicach.  Obsadzanie własnych kamieni.

Nie nastawiajcie się na zakupy w dużych sieciach.  Zobaczcie jak wiele mogą wam zaoferować mniejsi producenci.  I mówienie tu, ze firma może się zwinąć i nie będzie możliwości korekty jest jakąś bzdurą, skoro firmy takie istnieją po 40 lat to i prawdopodobnie będą istnieje jeszcze długo.  Z reguły takie korekty są w takich sklepikach odpłatne i kosztują np 5-10 zł ( wraz z ogólnym odświeżeniem, narzuceniem nowego matu, czy poprawieniem nacięć, poprawą obsadzenia kamienia).  Łatwo policzyć, że na różnicy np 1000 zł na komplecie takich powiększeń, odświeżeń będzie mnóstwo, a większość z was i tak z takiej możliwości nigdy nie skorzysta.  A wszystko to bez paragonów zakupu, wykłócania się ze sprzedawcą, że to tu było kupione, niby dożywotnia gwarancja itp itd. 


Modyfikacje : chcesz mieć wyjątkowe obrączki, zaprojektuj je samemu.   U małego sprzedawcy to prawie na pewno możliwe. 

Ale to tylko moje gadanie ( pisanie! sic!), sprawę wyboru pozostawiam wam. 

Offline ultimeyes

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #91 dnia: 7 Kwietnia 2012, 08:51 »
I właśnie z tym się całkowicie zgadzam. Cała szczera prawda na temat wielkich korporacji kontra "małych firemek" :D

Offline elvessa

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.07.2013
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #92 dnia: 7 Kwietnia 2012, 23:56 »
Tez jestem w trakcie poszukiwania obraczek. Odwiedzilam kilka sklepow jubilerskich i wydaje mi sie ze kupimy obraczki od jakiegos mniejszego sklepu jubilerskiego. Z tego co ogladalam to zauwazylam ze mniejsze sklepy maja mimo wszystko wiekszy wybor. W sieciowce ( juz nie pamietam czy to byl Apart czy Kruk) powiedziano mi ze jesli dana obraczka jest, powiedzmy z 14 karatowego zlota to nie mozna jej dostac w 18 karatowym, a u 'mniejszego' jubilera nie bylo z tym problemu. Wciaz sie zastanawiam, ale dla mnie jako osoby, ktora niewiele wie na temat zlota, bizuterii itp to nie ma znaczenia gdzie zakupie obraczki, wydaje mi sie ze zloto to zloto. Napewno za to zwroce uwage na cene i czy produkt podoba mi sie wizualnie czy nie.

Offline ryniu
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: uuu
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #93 dnia: 12 Kwietnia 2012, 13:25 »
fakt, złoto to złoto.  Ale biżuteria jest wykonywana ze stopów metali szlachetnych(np złota), czyste złoto jest na tyle miękkie, że bez problemu można jest pogryźć w zębach.  Istotna jest próba, która wypływa na właściwości mechaniczne i chemiczne. 
Duża zawartość czystego złota ( wysoka próba 750) czyni wyrób podatniejszym na odkształcenia, stop jest miększy, bardziej plastyczny.  Niska ( np 333) sprawia, że stop jest twardszy, przez co może łatwiej pękać, jeśli jest przesadnie utwardzony.  Niska próba wpływa negatywnie na właściwości chemiczne, stop taki szybciej patynuje, złoto staje się jakby zmatowiałe, traci blask.  Często wyroby niskiej próby są pokrywane wyższą, dla utrzymania walorów estetycznych, jednakże taka cienka warstwa ma prawo się zetrzeć, przez co wyrób zmienia swój kolor ( często nierównomiernie) oraz matowieje. 

Mniejsza zawartość wpływa znacząco na cenę wyrobu, zamiast np 585 jednostek złota nabywamy 333.  Cena czystego złota (Au) stanowi większość ceny wyrobu ( wraz z podatkiem który jest oczywisty w wyrobach użytkowych, nie inwestycyjnych), dlatego jego zaniżona ilość wpływa znacząco na cenę.  Ale jak głosi stara maksyma : każdy kij ma dwa końce.  Kupujemy taniej, ale w przypadku sprzedaży, sprzedamy też taniej.  Wartość inwestycyjna jest mniejsza. 
Z reguły cena wytworzenia wyrobu z każdej próby jest taka sama.  Tak więc kupując niską próbę nie oszczędzamy na niczym innym jak na ilości metalu. 

Proszę zwrócić uwagę na ceny u małych jubilerów i sieciówek : identyczny wzór można nabyć po bardzo podobnych cenach - co jest pewnie zastanawiające dla większości, bo wszędzie słyszy się że złoto drożeje.  Czyżby moj lokalny jubiler tak mocno windował ceny ? ma mniejszy wybór niż siecówki a ceny podobne! NIC BARDZIEJ MYLNEGO  - TE SAME WZORY WYSTĘPUJĄ W RÓŻNYCH PRÓBACH! Sieć sprzedaje niską próbę (333) a mały jubiler wyższą (585).  Molochy w ten sposób próbują konkurować, z małymi, elastycznymi firmami.  Żerują na niewiedzy klienta.  Traci się podwójnie : 1) przepłaca 2) kupuje mniejszą ilość złota

Kolor złota nie świadczy o próbie.  W każdej próbie można uzyskać 3 kolory ( a nawet więcej!) : żółty, biały, różowy ( czerwony, ruski :)).


Pozdrawiam. 

Offline mada89
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Kwietnia 2012, 17:31 »
Muszę się przyznać :) poczytałam co piszecie i zrobiłam kolejną rundę pod Szczecinie i Stargardzie. Udało mi się zirytować kilku jubilerów swoimi namolnymi pytaniami, ale obrączki zamówione!!!! Jak odbierzemy dam zdjęcie , bo są piękne, cudne wręcz. Jednak wzięliśmy te, które miałam na oku pierwsze, te z Apartu. To prawda ,że pierwszy wybór zawsze najlepszy, tak samo miałam z moim Andrzejem - miłość od pierwszego spojrzenia :)

Offline laponka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: juz po:)
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Kwietnia 2012, 11:03 »
ano , jak mówisz trzeba iść za głosem serca .... Ja mam sentyment do Apartu, bo  ta biżuteria którą mam jest stamtąd właśnie i mam z nią same pozytywne skojarzenia i wspomnienia

Offline patysiaczka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2013.09.21
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #96 dnia: 30 Maja 2012, 18:40 »
Jak kogoś stać to może wybrać obrączki z Apartu, a jak ktoś chce przyoszczędzić to radzę wybrać miejscowego złotnika.
Moja siostra przetapiała stare złoto i z niego złotnik wykonał im obrączki - koszt 300zł :)

Offline mada89
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #97 dnia: 14 Czerwca 2012, 12:54 »
Przez to całe Euro zapomniałam się pochwalić. Byliśmy w Aparcie odebrać obrączki i .... są przepiękne. Leżą w pudełeczku i aż mnie korci żeby swoją nosić. Nie daję nikomu przymierzać, żeby nie zapeszyć:D Grawer tez fajnie wyszedł!

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #98 dnia: 19 Października 2015, 16:31 »
A dziś ?  Kruk? Apart? Terpiłowski? może ktoś inny?

Offline koteczqs
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2016
  • Skąd:: Szczecin
  • Ślub w: Szczecin
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #99 dnia: 24 Stycznia 2016, 13:25 »
Witajcie :)
Przez Rok bylam zdecydowana na Kruka, wczoraj widzialam wzor z Apartu i zaczelam sie borykac z podjeciem decyzji wiec zaczelam troszke czytac fora i okazuje sie, ze chyba jednak nie zdecyduje sie ani na to ani na to tylko wybiore maly salonik jubilerski. Zreszta tak pomyslalam... miec obraczki ze stopionego zlota po babci,mamie,tesciowej hmmm dosc "rodzinne" podejscie i takie jakby wielopokoleniowe? Takie obraczki moglyby miec dodatkowy wymiar... Hmmm mysle, ze pomysl jest gdny uwagi. Pytanie jednak bo tego sie obawiam, gdzie znalezc UCZCIWEGO jubilera, ktory rzeczywiscie PRZETOPI I WTOPI moje zloto? Czy macie moze jakis maly rodzinny salonik, ktory od serca podchodzi do klienta i rzeczywiscie rzetelnie podejdzie do tematu? Cena niekoniecznie ma dla mnie znaczenie - slub ma sie raz w zyciu, przynajmniej ja mam takie zalozenie:) tak wiec obraczki tez chcialabym miec wyjatkowe i takie wlasnie "porzadne" na cale zycie. Bede niezmiernie wdzieczna za podrzucenie jakis adresow bo niestety ja zadnego "sprawdzonego" malego jubilera nie mam. Interesuje mnie Szczecin i okolice. Dziekuje i wszystkich serdecznie Pozdrawiam :)

Offline MartaAdi

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • data ślubu: 23.09.2016
  • Skąd:: Rymań
  • Ślub w: Sianożęty
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #100 dnia: 25 Stycznia 2016, 21:09 »
My też właśnie zastanawiamy się nad opcją jubilera/złotnika, chcielibyśmy zorientować się jak to wygląda cenowo, ile czasu potrzeba na realizację zamówienia i oczywiście kogo polecacie, bo w tych tematach w ogóle się nie orientujemy  ;) Wcześniej myśleliśmy nad Apartem, a teraz rozważamy opcję z obrączkami na zamówienie z dodatkiem własnego złota  :)

Offline Maria353
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Skąd:: Łódź
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #101 dnia: 9 Maja 2016, 15:45 »
Mnie bardzo podobały się się srebrno czarne obrączki :) widziałam takie w Aparcie. Jak dla mnie Apart niż Kruk

Offline YagaS
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2016
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #102 dnia: 16 Maja 2016, 10:33 »
My postawiliśmy na Apart :) wzór  nam się podobał i cena była ok :)

Offline Annulikas
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Skąd:: Łódź
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #103 dnia: 23 Maja 2016, 14:20 »
Witam wszystkich :) Ostatnio pomagałam w wyborze obrączek mojemu bratu (chciał zrobić niespodziankę swojej przyszłej żonie), wybór nie był łatwy, po odwiedzinach w kilku salonach w końcu zdecydowaliśmy się na Apart. Nie byliśmy do końca zdecydowani, ale ostatecznie szalę przeważyła promocja rabatowa, zwłaszcza, że budżet (po obliczeniach weselno-ślubnych) mieliśmy już mocno napięty. Jeżeli decydujecie się już na takie duże salony jubilerskie czasami warto zapytań ekspedientów o jakieś promocje, albo na własną rękę poszukać kodów rabatowych w sieci czasami można trafić na całkiem niezłą okazję.

Offline Annulikas
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Skąd:: Łódź
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #104 dnia: 27 Maja 2016, 09:41 »
Teraz w Aparcie trwa jeszcze ta promocja na której kupowaliśmy obrączki, co prawda dotyczy tylko wybranych modeli, ale wśród nich można znaleźć coś fajnego jakby ktoś był zainteresowany
« Ostatnia zmiana: 27 Maja 2016, 12:49 wysłana przez zibi »

Offline YagaS
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2016
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #105 dnia: 3 Lipca 2016, 14:49 »
Tobie pewnie chodzi o te obrączki co mają rabat jak się je kupuje w aparcie w sklepie internetowym. A my już nasze nosimy :) :)

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #106 dnia: 3 Lipca 2016, 22:13 »
to się pochwal jak wyglądają YagaS :)

Offline ama90

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.08.2017
  • Skąd:: Wrocław
  • Ślub w: Czarny Las
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #107 dnia: 22 Lipca 2016, 11:30 »
My również planujemy wybrać obrączki z jakiejś małej sieci. Ostatnio zastanawiałam się nad tym sklepem link usunięty, bo obrączki są takie same jak w aparcie a ceny o wiele niższe... A nie wykluczam że jednak zdecydujemy się na zupełnie mały sklep jubilerski.
« Ostatnia zmiana: 22 Lipca 2016, 17:25 wysłana przez zibi »
'And, when you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.' <3

Offline YagaS
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2016
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #108 dnia: 24 Sierpnia 2016, 14:06 »
No to się chwalę :)
tych diamencików jest 48 :)

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #109 dnia: 24 Sierpnia 2016, 14:35 »
Ładniusie. Minimalistyczna stonowana męska, zaś damska z diamencikami. Naprawdę ładne.

Offline laponka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: juz po:)
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #110 dnia: 23 Września 2016, 11:28 »
Piękne to obrączki z apartu:) złoty środek, bo męska bez zdobień, a damska robi wrażenie:) Podobają mi się.

Offline YagaS
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2016
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #111 dnia: 1 Listopada 2016, 20:03 »
No właśnie takie miały być.Sporo nam się tam  obrączek podobało, ale te były idealne:)

Offline adkazuz
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 2020
  • Skąd:: Katowice
  • Ślub w: Nad morzem
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #112 dnia: 30 Stycznia 2017, 20:21 »
Myślicie, że w kruku czy aparcie wykonają dla mnie na zamówienie obrączki z grawerem? Marzę o czymś w tym stylu
LINK USUNIĘTY
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2017, 16:22 wysłana przez zibi »

Offline Kinga94
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • data ślubu: 16.09.2017
  • Skąd:: Kamień Pomorski
  • Ślub w: Rewal
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #113 dnia: 16 Lutego 2017, 00:41 »
W kruku i w aparcie maja swoje określone wzory i tego raczej nie zmienia, jednak w każdej sieciówce w ktorej sprawdzałam oferty grawer był gratis ;)

Offline covboy
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #114 dnia: 15 Maja 2018, 16:39 »
Apart i kruk mają strasznie drogie złoto i srebro. Dodatkowo trzeba patrzeć na próbę, często u niektórych jubilerów można kupić złoty naszyjnik w takiej cenie jak srebro w apart czy kruk. Dużo taniej byłoby także kupić przez internet lub trafić na jakąś promocję. ja osobiście kupiłem w Jubiler Karkosik . Cena klasycznej obrączki to ok 440 zł za 4mm próby 585, w aparcie za taką cene nie dostaniesz .
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2018, 17:46 wysłana przez zibi »

Offline Wojtek15
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #115 dnia: 6 Grudnia 2018, 12:24 »
U prywatnych jubilerów może wyjść taniej, szczególnie gdzieś przez znajomych po znajomości. Czasami dogadać się można i negocjować

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #116 dnia: 6 Grudnia 2018, 16:36 »
Kruk i Apart też prywatne :P

Offline Amaltea
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2018
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #117 dnia: 27 Grudnia 2018, 04:18 »
Ja już się dosyć nachodziłam do salonów apart i yes. Doszliśmy do wniosku z narzeczonym, że lepiej będzie zamówić obrączki w mniejszym zakładzie jubilerskim obrączki z racji tego, że mamy wykwalifikowanego rzemieślnika pod ręką i w razie potrzeby możemy się zwrócić z czymkolwiek do niego. No i oczywiście cena, autor wpisu pisze o 1500 zł za obrączkę, a my znaleźliśmy obrączki za 1800 zł za obie, dodatkowo zbiliśmy cenę do 1000 zł z racji tego, że mieliśmy własne złoto i za materiał nie musieliśmy płacić. Pytaliśmy się w innych salonach o możliwość przetopienia i nie było o tym mowy. Także... wybór widać jak na dłoni :)


Jeśli ktoś szuka dobrego jubilera w Poznaniu to polecam udać się na ulicę wodną 20, tam jest "Zakład Złotniczy". Szczerze i z całego serca mogę polecić usługi. Mają też sklep internetowy jakby ktoś szukał zza Poznania
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2018, 04:21 wysłana przez Amaltea »

Offline Allia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #118 dnia: 1 Marca 2019, 14:07 »
Cóż za ceny! W takim wypadku będę musiała przejść się po mniejszych salonikach,  a nie masowych sklepach.

Offline Kornelia Mierzejewska
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • data ślubu: 19.09.2020
  • Skąd:: Lublin
  • Ślub w: Lublin
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #119 dnia: 15 Kwietnia 2020, 15:18 »
Polecam obrączki z Centrum Obrączek Niewęgłowski w Lublinie na ul.Zamojskiej 12. Jedyny taki salon, gdzie można zaprojektować swoje obrączki. Dodatkowo zamówiliśmy obrączki z naszymi odciskami palca. Są naprawdę wyjątkowe! Polecam Wszystkim to miejsce!!!!