e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: IMIONA  (Przeczytany 68773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gemini Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.06.2007
Odp: IMIONA
22 października 2008, 12:37
Mnie się też Maja podoba od dawna i jak się zastanawiałam nad imieniem, to naprawdę najmniej mnie obchodziło, czy w klasie będzie z nią 10,15, czy 25 Majek. Tak jak mówi Aniusia, moja będzie dla mnie tą jedną jedyną ( pod warunkiem, że będzie w końcu Majką :D )

A co do nazwiska Święty, czytałam kiedyś w gazecie artykuł o małżeństwie, pan nazywał się Józef Święty, a ożenił się z panią Marią. Zdarzyło się, że pani Maria zaczęła rodzic w Boże Narodzenie, a że nie mieli samochodu, paN Józef zadzwoniła na pogotowie, dyspozytorka poprosiła o imię i nazwisko, po czym powiedziała "Nie rób pan sobie jaj" i rzuciła słuchawką. Pan Józef dopiero za którymś kolejnym razem przekonał panią dyzpozytorkę, że to nie jest żart i błaga o wysłanie karetki. Z tego co pamiętam, dziecko dopstało już "zwyczajne" imię :D

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 12:38
 :hahaha: :hahaha: :hahaha: sie usmiałam Gemini
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
22 października 2008, 12:44
:hahaha:
dobre dobre
kiedyś się zastanawiałam czy przy nazwisku Święty rodzice biorą pod uwagę imię Mikołaj  ::)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
22 października 2008, 12:47
Historia jak zmyślona  ;D mnie się właśnie Mikołaj podoba i jak będę miała synka to będzie Mikołaj właśnie

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 12:49
Mnie też się Mikołaj strasznie podoba, ale ja to bym musiała męża pogonić, bo on mi blokuje nadawanie dzieciom imion:) Jest strasznie wybredny i z ok 12 imion jakie wybrałam dla dziewczynki EWENTUALNIE zgodził sie na Gabrysię. Bo zdrobnienie mu się podobało, a pełne imię nie.

A w ogóle ostatnio ubezpieczaliśmy Mała na wyjazd i pani się spytała jak się piszę to imie i musialam jej przeliterować. Chciała napisać Gabryjela!

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
22 października 2008, 12:51
nasz jest Mateusz Mikołaj
miał byc sam Mateusz ale Maciek miał fantazję w urzędzie

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Widać Pani wykrztałcona była

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.05.2003r
Ja bardzo lubię imiona mało popularne np Mieszko  :D a dla dziewczynki podoba mi się Liwia, Maja i Amelka :D

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 12:53
Ale ponoć tak się pisało kiedyś kiedyś. Ale ta babka miała ok 40 lat, więc nie sądzę, żeby pamietała:)

a mnie się notorycznie pytają, czy Martyna to zdrobnienie od Marty. I ksiadz nie chciał mnie ochrzcić, bo to imię nie jest święte i kazał na biegu wymyślić jakies normalne drugie imię.
« Ostatnia zmiana: 22 października 2008, 13:03 wysłana przez martyna1985 »

Offline Gemini Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 13:03
Nie wiem czy zmyślona,ale czytałam w jakiejś babskiej gazecie typu "Claudia" czy "Olivia", były nawet zdjęcia państwa Świętych ;D

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
22 października 2008, 13:11
Spoko Martyna - mnie też nie chciał ochrzcić bo Maja to pogańskie imię ;D teraz jakoś nie mają z tym problemu

Gemini - ja nie twierdzę, że to zmyślone ale tak nieprawdopodobne, że budzi zastrzeżenia

Offline kamyczek Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 28.12.2006
22 października 2008, 13:24
da się zauważyć tendencje do nadawania dziewczynkom krótkich prostych imion
mamy, już na samym forum, wiele propozycji na Maje, Lenki, Nelki, Liwie, Pole itd.

Chęć nazwania dziecka prosto i przystępnie dla obywateli swiata? ;) tak Gretkowska tłumaczyła imie Pola....

Pola zawsze mi sie podobała, nawet tutaj pisałam, że dziewuszka miałaby tak na imię.. ale zaczęłam się zastanawiac czy oby na pewno chcę ;)
ANCYMONEK :)

Offline Gemini Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 13:39
Wiem, Maju, wiem, ja po prostu nie upieram się w takich gazetach babskich wszystkie artukuły są prawdziwe, może ktoś je zmyśla

W każdym razie ten mi się bardzo podobał i zapadł w pamięc :D

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
22 października 2008, 14:07
[...] nie chcemy żeby mały był w przedszkolu czy na podwórku kolejnym Szymonem czy Kacprem (mimo że oba imiona są bardzo ładne).  Zatem wygrzebaliśmy z netu ranking najpopularniejszych imion z ostatnich lat i tym sposobem przeforsowałam swoją propozycję czyli imię Marcin. Prawie wszystkie typy mojego męża były w pierwszej dziesiątce.
Elu myślę bardzo podobnie!! nikogo nie chcę urazić, ale moim zdaniem myślenie, że moja Juleczka, czy Kubuś dla MNIE będzie naj naj niezależnie od tego ile dzieci w klasie będzie miało takie samo imię jest podejściem nieco egoistycznym. Nie wiem jak z Waszych doświadczeń wynika, ale u mnie przy bardzo dużej popularności imienia Marta i Paweł (zawsze i w LO i SP po 3-4 osoby w klasie!) nadawano im różne ksywki, aby się nie myliło... fajnie jak było to coś miłego... ale sami wiecie, że bywa różnie...

ideałem byłoby gdyby imię dziecka zarówno podobało się obojgu rodzicom jak i było poza 10 najpopularniejszych ;) choć nie powiem- mój gust też jest po stronie "społeczeństwa" ;) wszystkie imiona z rankingu uważam za bardzo ładne!

Offline Nika

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
22 października 2008, 14:11
Kamyczku czyżby Pola przestała Ci się podobać   ??? ;) :D

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 14:18
dziubasek i tu się całkowicie z Tobą nie zgodzę ponieważ nie widzę w tym nic egositycznego, że twoje dziecko jest dla ciebie NAJ...chyba dla każdej matki, bez względu na imię jej dziecko jest najepsze, najładniejsze i w ogóle ::)

A ja jestem Ania (zreztą ty też dziubasku), jak 1.114.536 (stan na 2004 r. 8) )innych - pierwsza na liście imion i nigdy nie miałam z tym złych doświadczeń. A ksywę dostałam bo byłam siostrą mojego brata 8) a nie dlatego, że miałam tak popularne imię ;)
« Ostatnia zmiana: 22 października 2008, 14:19 wysłana przez anusiaaa »

Offline kamyczek Kobieta

• maniak
22 października 2008, 14:20
Kamyczku czyżby Pola przestała Ci się podobać   ??? ;) :D

nie przestała i nigdy nie przestanie!  ;D   
ale czy nazwe tak córeczke to inna sprawa ;)   chociaż pewnie tak (o ile tą córeczkę bedę kiedyś mieć) bo mąz w tym imieniu zakochany ;)

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
22 października 2008, 14:26
Anusia nie egoistyczne dlatego, ze uwazamy, ze nasze dzieci są NAJ- to przeciez oczywiste  :D ale egoistyczne jest wg mnie to, ze nie kazdy zastanawia sie jak dziecko bedzie sie czulo ze swoim imieniem majac wokol siebie conajmniej kilku rowiesnikow tak samo się zwących ;) o to mi chodzi.
 ja akurat mialm to szczescie ze zawsze bylam jedna Ania... pierwsza kolezanke o tym samym imieniu poznalam na studiach ;) takze mi sie udalo wytrwac bez ksywki :P
napisalam o swoim doswiadczeniu i jak ja to widzę.

Offline Gemini Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 14:29
Nie przypominam sobie, zebym jakoś strasznie cierpiała będąc jedną z chyba 5 Monik w klasie :D

Szczerze mówiąc ( nie obrażając nikogo) wolałabym byc 20 Kasią, Julką czy Anią , niż jedyną Dżesiką, Pamelą lub Milagros ( słyszałam o takim Kfiatku :-\ ) jakoś mi masowośc imion nie przeszkadza :)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
22 października 2008, 18:07
Ja mam identyczne zdanie jak Gemini czy Anusiaaa. Tez Anka jestem, jeszcze 4 byly w klasie i zero problemu. A od 27.09.08 w rodzinie sa dwie Anny S. I tez nie przeszkadza mi to. A jak bylam w ciazy to Szymusiow nikt wkolo nie mial. Zreszta-dam np.corce na imie Nadia a za rok imie bedzie najpopularniejsze. Tego nie wiemy :-D I jeszcze co do tego jak dziecko bedzie sie czulo ze swoim imieniem-tego tez nie wiemy czy damy na imie Ania, Max, Alex czy Zosia. My decydujemy bo jakos miec na imie musi a samo sie nie nazwie :-P

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
22 października 2008, 19:53
U nas w pracy jest pani porucznik Maja Pszczółka :)

A moja koleżanka, która urodziła w piątek dała synkowi na imię Wincenty.

Widzę, że nie tylko my mamy rzadkie nazwisko. Nasz drugi synek będzie 10 "nosicielem" naszego nazwiska :)

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 20:06
Tu mozna sprawdzic ilość nazwisk

http://www.moikrewni.pl/mapa/

Się pomyliłam, moja Zu będzie szósta :D

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 20:26
Ale tam są dane tylko osób, które zdecydowały sie założyc konto na moikrewni

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 20:29
Nie, my nie mamy tam żadnego konta . Tam są dane z urzędów, ile osób jest zameldowanych w danym woj. o tym nazwisku.

Ale abstrahując od tej mapy to i tak jesteśmy pewni, że nas jest 5 ;D Szukaliśmy naszego drzewa b. długo, znaleźliśmy jeszcze jedną osobe w Niemczech :)
« Ostatnia zmiana: 22 października 2008, 20:32 wysłana przez anusiaaa »

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 20:36
A to przepraszam :)
No to mają nieaktualne dane, bo wg tej strony są 4 osoby o naszym nazwisku, a jest nasz już 9, a wkrótce będzie 10.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
22 października 2008, 20:39
No wiesz, pewno nie aktualizowali od czasu powstania tej stronki ale zawsze jakiś pogląd jest, co nie ;D

Mnie też tam jeszcze nie ma, bo przeciez od roku dopiero mam naziwsko męza.

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
22 października 2008, 20:52
A co Wy takie tajemnicze? I jakie macie nazwiska skoro tak Was mało w Polsce? Można wiedziec?

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.05.2003r
22 października 2008, 21:12
Nazwisko jakie mam po mężu nosi w sumie 986 osób  :P a moje panieńskie 1405  :P ale mam popularne nazwiska 8)

rybkawiedenka

• Gość
22 października 2008, 21:26
Na mnie nadal patrza chwilami jak na wariatke bo ja dco Tosiaka czesto mowie ANTONINO costam....

Offline kamyczek Kobieta

• maniak
22 października 2008, 21:32
no i dobrze  ;D Antonino brzmi świetnie!

ja tam też czasem wołam Tymoteuszu! ;)