e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: IMIONA  (Przeczytany 68456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
IMIONA
12 kwietnia 2007, 19:15
Nasz synek będzie miał na imię Szymon a córeczka Aleksandra, a druga jak się trafi będzie może Maja. O ile Kuby bratowa nie da tak swojej córeczce bo się zastanawiają(ma termin na koniec czerwca). A gdyby był drugi synek to nie wiem ale podoba nam się bardzo Bartek :)

Offline Kastor (Olcia) Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.04.2006cywilny 28.04.2007kościelny
IMIONA
12 kwietnia 2007, 19:28
Cytat: "anulka33"
a córeczka Aleksandra

sliczne imie :) hihihi bedzie moja imienniczka  :los:
u nas jak za jakis czas bedzie corcia to bedzie Sandra lub Paulina albo Weronika a jesli chlopiec to moze namowie meza na Filipa albo Michała

Offline -SpinkA- Kobieta

• mama do kwadratu :))
  • zapaleniec
  • data ślubu: 24.06.2006
IMIONA
14 kwietnia 2007, 20:25
Mój świętej pamięci teść miał na imię Aleksander i też myślę, żeby kiedyś córeczce dać na imię Aleksandra. Ale jak sobie pomyślę, że dzieci w szkole będą wołać "Olka pożycz kredki" to jakoś mi już nie brzmi dobrze :)

Ale Aleksandra to ślicznie po prostu...

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
IMIONA
14 kwietnia 2007, 22:42
A co powiecie imionach Emma , Mia ?
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline *Ewelina* Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.12.2007
IMIONA
15 kwietnia 2007, 09:54
Cytat: "ela"
A co powiecie imionach Emma

ja wlasnie jakis czas temu mialam chopla na imię Emma a teraz juz nie wiem troszke mi sie odwidziało.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
IMIONA
15 kwietnia 2007, 10:08
Cytat: "ela"
Emma , Mia

Emma fajne aczkolwoek dla mnie brzmi nieco szorstko i wiktoriańsko-anglikańsko...
a Mia....jak na polskie warunki za krótkie...trudno sie bedzie przedstawić,a dzieci będa wołać "mama mia!!!!"

rybkawiedenka

• Gość
IMIONA
15 kwietnia 2007, 11:11
ja na studiach miałąm koleżanke chorwatke - Miję właśnie, dobrze mi się to imie kojarzy. jej młodsza siostra miała na imie Emma. A jeden z moich najlepszych Chorwackich przyjaciół to Leo, drugi to Nikola. U nich to bardzo popularne, u nas troche z tym może być kłopotu bo jak Lila pisze dzieci zawsze znajdą jakąś rymowanke!

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
IMIONA
16 kwietnia 2007, 10:17
moim zdaniem nadawanie dziecku (w polsce) imoin typu Emma, Mia, Martin,Alan jest troszke bez sensu jest tyle pieknych imon a my czasami wymyslamy
to nie amaryka
a zresztą jak to brzmi

Alan Ewiak

Offline Anogete

• zapaleniec
IMIONA
17 kwietnia 2007, 10:14
mi osobiście bardzo  podoba dla chłopca - Alex i Cezary,
dziewczynka - Julia, Oliwia, Nikola

Offline Agniesz_ka

• forumowicz
    • blog
IMIONA
20 kwietnia 2007, 08:52
kiedyś oglądalam program, w którym dowiedziono, ze im uboższa rodzina tym bardziej "wyszukane" imiona rodzice nadają swoim dzieciom, chcąc niejako dowartościować pacholęta - skoro nic nie mają to chociaż imię będzie z "wyższych sfer".

No i pamietam taką rodzinę, bieda aż piszczy - ojciec alkoholik - a dzieci cała gromadka w tym Dżessika, Samanta, Sandra, Andżela i Denis - plus kolejne w drodze.
Pisownia oryginalna.

Mój mąż móżdżył całą moją ciąże i wybrał imię Maja - że niby oryginalne ( w sensie nie nadęte ale rzadkie) no i - bardzo rzadko ktoś tak na imie nie ma  :hahaha:
same Majeczki wokół (albo Amelki) ;)
ale nic to - mnie sie Maja z nikim nie kojarzyła bo nie znałam żadnej - wiec jest ok ;)
(ostatnio nawet na psa ktoś Maja wołał - zgroza  :mdleje: )

aaaa, ja uwielbiam imię Matylda - szkoda, że mój mąż mniej :obrazony:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
IMIONA
20 kwietnia 2007, 09:40
Cytat: "Agniesz_ka"
ostatnio nawet na psa ktoś Maja wołał - zgroza

aaa znam takich :hahahaha: u mnie sąsiadka ma kotkę Kasię :los: też ładnie; w czasach kiedy mnie to imię nadano nie każdy przetwarzał, że to imię :hahahaha: - już pisałam o sąsiadce, która pytała mojej mamy, jak mam na imię - Maja odpowiedziała mama - eeee, Maja to Pani na nią woła ale jak ona ma na prawdę na imię.... :skacza:

U nas na pewno Mikołaj a Lena lub Pola :taktak:

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
IMIONA
20 kwietnia 2007, 19:53
a u mnie w szkole podstawowej, w której pracuję słyszałam takie imiona:

1) Amadeusz (i to 2 jest nawet)
2) Bruno
3) Pascal
4) Aureliusz
5) Kornelia
6) Alek
ostatnio w jakiejś Kronice wypowiadała się na oko 13-14 letnia dziewczynka o imieniu Nicoletta

co myślicie o takich imionkach?:D

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.05.2003r
IMIONA
20 kwietnia 2007, 21:04
Fajne są reakcje na rzadkie imiona różnych ludzi, np:
nasz synek ma na imię Mieszko i jak się urodził oczywiście nasi znajomi chcieli wiedziec jakie wybraliśmy dla niego imię. Kilka osób stwierdziło że nie wiedzieli że jest wogóle takie imię  :drapanie:  (a o Mieszku I nie słyszeli w szkole? :drapanie: ), inni myśleli że robimy sobie z nich żart  :brewki: , a tylko parę osób powiedziało że to imię im się bardzo podoba :grin:  Ważne żeby nam się podobało :los:

p.s. Nasi przyjaciele zostaną rodzicami dziewczynki i ona będzie miała na imię Aurelia :smile:

Offline -SpinkA- Kobieta

• zapaleniec
IMIONA
20 kwietnia 2007, 21:11
A mi Mieszko to właśnie kojarzy się tylko z Mieszkiem I ;)
No i z taką piosenką "mieszko mieszko mój koleżko..." hehehe
Madzialena, niektóre z tych imion nawet ładne są...

• maniak
IMIONA
21 kwietnia 2007, 11:09
Cytat: "-SpinkA-"
Madzialena, niektóre z tych imion nawet ładne są...

no, no... nie napisałam ich po to, że niby się z nich naśmiewam, czy, że mi się zupełnie nie podobają, tylko dlatego, że są bardzo rzadko (na dzień dzisiejszy) spotykane... ;)

jedyne co powiem Wam jeszcze, że akurat Bruna i Amadeusza mam w grupie.. i ostatnio tak jakoś wyszło, że rozmawiałam  ze dziećmi na temat imion i coś wspomniały, że im się ich imiona nie podobają itp...  Więc w końcu zapytałam każdego dziecka czy podoba mu się jego imię czy nie, a jeśli nie, to jakie imię wybrało dla siebie  :taktak:
 i powiem Wam, że tylko 3 osoby nie chciały zmieniać swoich imion, tylko troje dzieci było z imion zadowolone, w tym właśnie Amadeusz i Bruno..
  Pozostałe dzieci o częściej spotykanych imionach ( Nicola, Klaudia, Marcin, Jakub,Bartosz, Grzegorz, Karolina, Kamil itp.) chciały zmienić swoje imiona...

ta rozmowa była dla mnie trochę zaskakująca... :drapanie:

rybkawiedenka

• Gość
IMIONA
21 kwietnia 2007, 19:39
Cytat: "Madzialena"
ta rozmowa była dla mnie trochę zaskakująca...  
A dla mnie nie....moja Kasia przez jakiśczas chciała być Bellą, potem Różą, potem Samantą itd. U dzieci to norma żę ich "normalne" imiona są nudne. Bo postacie w ich bajkach nie mają przecież na imię BARTEK albo TOMEK tylko SIMON, ANDY, JO,   a dziewczynki to nie Anie tylko KLARYSY, CLOVER, SAMANTHA albo ANASTAZJA!

• maniak
IMIONA
21 kwietnia 2007, 22:08
Cytat: "madzialena"
ze dziećmi

z dziećmi - miało być..

Cytat: "rybkawiedenka"
A dla mnie nie....moja Kasia przez jakiś czas chciała być Bellą, potem Różą,

problem w tym, że dzieci, którym nie podobały się ich imiona, wcale nie wybierały dla siebie imion rzadko spotykanych, imion z bajek itp...  chciały mieć na imię "Krystian, Jakub, Agata, Magda, itp".. także w sumie dziwne to było... :drapanie:

cóż.. ja też w dzieciństwie miałam pretensje do mamy...  :( chciałam mieć na imię Marta, tak jak jedna z moich najlepszych wówczas koleżanek (miałam wtedy 6-7 lat, tamta była 2 lata starsza, więc wiadomo..)..
 moje pretensje były tym bardziej uzasadnione, że gdy się urodziłam w szpitalu miałam wpisane inne imiona niż w urzędzie... w szpitalu właśnie zostałam Martą Katarzyną... a wiadomo, że teraz mam inne imiona..

Offline kobietka Kobieta

• maniak
IMIONA
22 kwietnia 2007, 12:18
u nas do zaszczytnej funkcji rodzica jeszcze daleko, ale rozmowy sie odbyły i tak:
-córeczka- Małgorzata, Anna
-syn- i tutaj od zawsze pojawiały sie zgrzyty- Franciszek, Piotr, Szymon i Paweł, który jest moim faworytem a Ł. aż potrząsa, jak słyszy to imię. się zobaczy, sie popracuje :hahahaha:

Offline skarbek Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: październik 2007
IMIONA
22 kwietnia 2007, 14:36
Cytat: "Madzialena"
óż.. ja też w dzieciństwie miałam pretensje do mamy... :( chciałam mieć na imię Marta, tak jak jedna z moich najlepszych wówczas koleżanek (miałam wtedy 6-7 lat, tamta była 2 lata starsza, więc wiadomo..)..
No a ja odwrotnie zawsze byłą zła, że jestem Marta- bo to takie twarde imię nie ma jakiegoś fajnego zdrobnienia, a co do dzieci to nawet jeszcze nie są w planach a imiona już mam :hahahaha:  dziewczynka-Maja a chłopczyk Dawid, miałam jeszcze pomysł na Matyldę ale nikomu poza mną sie nie podobał :dno:

Offline Ania P. Kobieta

• Dopóki miłość nas dwoje łączy, świat się zaczyna, świat się nie kończy...
  • uzależniony
  • data ślubu: 11.08.2007 :*
IMIONA
23 kwietnia 2007, 19:21
Marta- bo to takie twarde imię nie ma jakiegoś fajnego zdrobnienia

To piękne imię i ma śliczne zdrobnienie - Tunia. To jeden z moich poysłów na imię córeczki.

Offline -SpinkA- Kobieta

• zapaleniec
IMIONA
23 kwietnia 2007, 20:24
Do mnie do pracy właśnie zatrudniła się dziewczyna: Noemi Bibianna Burak..xx..ewicz

CO WY NA TO? :skacza:

Offline Antalis

• Chuck Norris
IMIONA
23 kwietnia 2007, 20:39
Noemi Bibianna Burak..xx..ewicz

:mdleje:  Pomysłowi rodzice nie powiem ...

Samo imie Noemi bardzo mi sie podoba ale nie nadaje sie do polskich nazwisk.

Offline Agniesz_ka

• forumowicz
    • blog
IMIONA
24 kwietnia 2007, 08:56
ja kiedyś słyszałam jak ktoś krzyczy w parku - LUdmiiiiiiiiiłaaaaa, Ludmiiiiiiiiłaaaa!
jakoś podświadomie nastawiłam się, że zobaczę starsza osobę a tu co?
chudzina maleńka - na moje oko pierwsza klasa podstawówki  :brewki:

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
IMIONA
24 kwietnia 2007, 09:03
Cytat: "Agniesz_ka"
ja kiedyś słyszałam jak ktoś krzyczy w parku - LUdmiiiiiiiiiłaaaaa, Ludmiiiiiiiiłaaaa!
:

ło matko , miałam kolezanke w podstawówce i była nieco "bardziej wyrośnięta" niz inne dzieci. No i cała klasa wołała na nią .....Luda Luda wielkoluda... brrrrrr
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
IMIONA
24 kwietnia 2007, 09:09
Wszystko to dzieje się dlatego, że mamy jakies skojarzenia - mnie zawsze Matylda kojarzyla się niezbyt sypmatycznie do czasu, aż poznałam rezolutną - teraz 4 latkę - zmieniłam zdanie i teraz uważam, że to piękne imię :ok:

Offline -SpinkA- Kobieta

• zapaleniec
IMIONA
24 kwietnia 2007, 20:08
Cytat: "Maja"
Wszystko to dzieje się dlatego, że mamy jakies skojarzenia

Taaa...
Moja koleżanka dała synkowi Ludwik.
Nie dość, że płyn do naczyń, to jeszcze Waryński  :mdleje:
Jak dla osoby, która ma przed sobą noworodka Ludwika, to.. średnie uczucia ;)

• maniak
IMIONA
25 kwietnia 2007, 17:57
ja ostatnio na ulicy spotkałam na oko 3-lenią Rozalkę...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
IMIONA
26 kwietnia 2007, 09:30
Nie dość, że płyn do naczyń, to jeszcze Waryński

Ty patrz a mnie to wogóle do głowy nie przyszło :drapanie: a Rozalka mi się podoba - siostra Antka z noweli tak miała na imię :taktak: także od razu literacko :los:

Offline -SpinkA- Kobieta

• zapaleniec
IMIONA
26 kwietnia 2007, 17:29
Hihihihi... a mi od razu się tak skojarzyło... nie wiem dlaczego - każdy ma swoje skojarzenia  :hmmm:
Kiedyś słyszałam też taki kawał. Może nie dla wszystkich smaczny, ale skoro już jesteśmy przy skojarzeniach, to opowiem:
"Przychodzi baba do lekarza i pyta. Panie doktorze poda pan choć trzy sposoby, żeby nie mieć dzieci. Lekarz wymienia: tabletki anty, gumki i może być jeszcze przerywany. Po trzech latach doktor spotyka swoją pacjentkę na spacerku z trójką dzieci, pacjentka je przedstawia: To jest Aldona z przedziurawionego kondona, to Mietek z przeterminowanych tabletek, a to Walenty... za późno wyciągnięty".

Teraz to już nigdy nie nadam dzieciom tych imion ;)

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
IMIONA
26 kwietnia 2007, 17:30
Aldona z przedziurawionego kondona, to Mietek z przeterminowanych tabletek, a to Walenty... za późno wyciągnięty".

:hahaha:
dobre heheheh