e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wakacje z maluszkiem  (Przeczytany 108912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Wakacje z maluszkiem
26 kwietnia 2015, 15:23
a ja mam specjalną torbę na wózek , i oddaję jako bagaż główny i nie płacę za to nic bo dziecku przysługuje wózek w nie których liniach nawet można jeszcze mieć fotelik samochodowy . Tylko ja wózek oddaje przed odprawą nie targam go pod samolot :).
Justyna zgadzam się z Tobą jednak trzeba tu dodać, że wszystko zależy od linii lotniczych, którymi lecimy. Ja w moich parszywych liniach (tzn tych którymi latam najczęściej) też mam możliwość nadania wózka na bagaż ale za to zapłacę. Oczywiście dziecku przysługuje wózek ale w momencie kiedy jest w użyciu, jak go zapakuję w torbę to jest traktowany jak bagaż. To wszystko takie niuanse zależne od linii lotniczej. Wózek muszę targać pod samolot, nie mam innej możliwości.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
26 kwietnia 2015, 15:46
a które linie są takie chore??

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
26 kwietnia 2015, 16:29
Ryanair :???:
Ale czasem latam też niemieckimi liniami do Berlina i zasady mają takie same.
ale chyba przestanę bo one lubią ostatnio spadać ;D

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
26 kwietnia 2015, 16:52
justyna85 ale nadajesz wózek + bagaż dla dziecka czyli dwa bagaże za free??
W jakiej linii?
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
26 kwietnia 2015, 17:08
hmm dziwne z tym ryanair bo u nich nadawałam też właśnie tak wózek trasa Oslo- Kraków i Kraków -Oslo i zero problemu w czarterach do Grecji jak lecieliśmy też było spoko i  w norwegianie ktorym latamy standardowo

justyna85 ale nadajesz wózek + bagaż dla dziecka czyli dwa bagaże za free??
W jakiej linii?

nie , nadaje wózek jako bagaż za free i inny bagaż jak mam wykupiony , nie ma dla dziecka bagażu , no w norwegianie jest +5kg i można wtedy powiększyć o te 5kg swój bagaż jak ma się wykupiony no albo potraktować to jako bagaż dziecka i wtedy wychodzi ,że są powiedzmy wózek + bagaż za free

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
26 kwietnia 2015, 17:33
kurczaczek83 masz rację, ale trzeba sobie po prostu życzyc tyle powrotów, co wyjazdów i tyle  :) poza tym jezdzimy po Polsce już kilka dobrych lat i naprawdę stan polskich dróg się poprawił, miejmy nadzieje, ze świadomośc kierowców również....
a propo fobii to mój mąż bez obaw moze jechac kilkaset km samochodem, a póki co do samolotu nie wsiadzie  :mdleje:

Pewnie ze masz racje o zawsze sobie tego zyczymy zeby wrocisz szczesliwie jak i zajechac. Nie powiem droge do Pobierowa mamy super ale jak u nas jechalalm do Wrocka dp lekarza w ciazy to az sie dziwie ze nie urodzilam w aucie...

Offline kobietka Kobieta

• maniak
26 kwietnia 2015, 21:22
Maja mam pytanie o dodatkowe ubezpieczenie- gdzie wykupujesz, jakiś ekstra pakiet? Chodzi mi o pobyt za granicą, żeby było dobrze- niekoniecznie mega tanio:)

Offline stokrota86 Kobieta

• uzależniony
10 maja 2015, 16:55
Dziewczyny czy możecie polecić jakieś campingi na wybrzeżu Włoch, Hiszpanii lub gdzie indziej? Szukam w miare niedrogiej opcji na wakacje :) może coś podpowiecie, w campingach nie mam kompletnie rozeznania.

Offline konefqa Kobieta

• Chuck Norris
10 maja 2015, 17:00
Ja byłam tutaj i tutaj - oba nad samą plażą, ale pod względem animacji dla dzieci marina bije wszystkie na głowę :)

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
10 maja 2015, 17:05
ja właśnie dumam na eurocampem, bo dziewczyny już wcześniej polecały :) konefqa mozesz podpowiedziec, jak wygląda mniej wiecej cenowo kwestia wyzywienia? zabierałas ze sobą czy na miejscu można cos kupić w sensownej cenie? chyba jeszcze alinka692 byla, tylko na lazurowym wybrzezu....za wszelkie opinie będe wdzieczna, bo niestety póki co musze brac pod uwagę dojazd własny...

• uzależniony
10 maja 2015, 17:41
Dzięki komefqa :) a możesz mi napisać jak się kształtują ceny na osobę lub na rodzinę? Może być na priv :)

Offline konefqa Kobieta

• Chuck Norris
10 maja 2015, 18:08
Cennik jest na stronce aktualny, nie wiem jak to teraz wygląda.

Zwykle jeździłam tam pod koniec sierpnia/początek września :) Jedzonko braliśmy ze sobą (makaron/ryż/kasza, sos w słoiczku/w proszku, w lodówce turystycznej jakaś wędlinka/ser), ale jedliśmy też na miejscu. Na większości campingów są sklepy, restauracje, bary, ale do pobliskich miejscowości też jeździliśmy do marketu/sklepu/rolnika. Pomiędzy mariną a ca'savio był "warzywniak" - przepyszne owoce! Melony to niebo w gębie - wieźlismy do Polski sporo ;P

Tak naprawdę jeśli chcecie zaoszczędzić to warto wziąć ze sobą, ale nie popadać też obłęd - ceny nie są zabójczo wyższe - podobnie ;) Tylko jedna ważna uwaga: najlepsze campingi porezerwowane są na full często bardzo wcześnie - my często wracaliśmy i wstępną rezerwację robiliśmy od razu po powrocie - ryzyko owszem, ew traciliśmy 160 zł gdy coś nie wypaliło.

Eurocamp kojarzy mi się z najlepszymi czasami za nastolatki ;) mimo, że wakacje z siostrą i szwagrem ;P

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
10 maja 2015, 18:28
stokrotka86 bardzo fajne ceny są do 27 czerwca, jeśli nie zależy Wam konkretnie na lipcu czy początku sierpnia, a potem po 29 sierpnia - cennik w zakładce na stronie eurocampu :)
konefga myslalam, ze  jakoś niedawno byłaś, bo mnie najbardziej interesuje, ile ewentualnie kasy na lokalne jedzonko i dodatkowe atrakcje  :)

• uzależniony
10 maja 2015, 18:41
Faktycznie, ceny do 27 czerwca są super. Czy wtedy jest na tyle ciepło żeby się kąpać w basenie i ew. w morzu?
Fajnie to wygląda, domyślam się, że jechaliście autem? Ile to zajęło?

Offline konefqa Kobieta

• Chuck Norris
10 maja 2015, 20:18
Ostatni raz byłam czekaj... 2 lata temu w Ca'Savio, byliśmy z moimi rodzicami, więc ciężko mi dokładnie policzyć koszt całkowity :P Gałka lodów 1-2euro, pizza 4-5euro, szczerze nie pamiętam ;/ może jakieś blogi znajdziecie o tego typu wyprawie. Spaliśmy w Austrii w campingach z eurocampu - tym razem Zell am See, wcześniej Innsbruck i Zell - zależy co jest wolne ;) Także jednego dnia 1000km, następnego reszta do Włoch - przełęczą (widoki cudne) :)

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
10 maja 2015, 20:33
stokrotka86 nie wiem, jak z pogoda, ale w ogólnych warunkach rezerwacji jest info, że w trakcie tych preferencyjnych cen nie wszystkie atrakcje obiektu są dostepne, np animacje wchodzą dopiero w lipcu....sama trasa mnie nie przeraża, bo my na raz robimy po 600 km   :) aczkolwiek ten postój, o którym pisze konefqa pewnie warto wziąść pod uwagę  :) mapa na googlach pokazuje ok 1300 km, niby 11 godzin jazdy...podobnie jak do Chorwacji

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
30 czerwca 2015, 21:41
my braliśmy wielką apteczkę:
- dla Tosi paracetamol w czopkach i ibuprofen w syropie
- przeciwbólowe tabsy dla nas
- spray asept
- probiotyk w tabletkach
- termcool (żel na oparzenia)
- nawilżające krople do oczu
- tabletki na ból gardła
- leki na niestrawność
- plastry/ gaziki
- żel antybakteryjny

Robię przegląd apteczki - wyjazd za 3 dni. Znalazłam zeszłoroczną listę Caril :)
Może macie jakieś nowości medyczne co by ją update'ować :)

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
30 czerwca 2015, 21:49
Mam wrażenie, że mialam tylko to, a moja apteczka zajmowała najwięcej miejsca ;)

O nie, dodatkowo miałam olejek kamforowy, bo córka ma często problemy z uszami po nurkowaniu/

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
30 czerwca 2015, 23:06
Ja mam zawsze jeszcze cod na sracz** :P  Na szczęście nie dane mi bylo wykorzystac.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline BeatkaN Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: Maj 2013
7 stycznia 2016, 21:28
Dziewczyny, polecicie jakieś fajne miejsce na wakacje z rocznym maluszkiem w Świnoujściu?

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.08.2008.
8 stycznia 2016, 16:48
Cesarskie Ogrody.

Offline cytrusiaaa Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 22.07.2006
9 stycznia 2016, 14:40
Dziewczyny pomóżnie jakieś miejsc noclegowe przyjazne dzieciom Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Bieszczady, Jeziora Gardia Włochy ktoś był coś polecacie?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Lenka ur 04.02.2008
Laura ur 15.02.2013

Offline madziatko Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.07.2010/31.07.2010
4 lutego 2016, 19:06
Dziewczyny pomóżnie jakieś miejsc noclegowe przyjazne dzieciom Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Bieszczady, Jeziora Gardia Włochy ktoś był coś polecacie?

Przyłączam się do pytania.  Zakopane mnie akurat interesuje... hmmm

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
4 lutego 2016, 19:20
W Olczy przed Zakopanem Willa u Bzyka. Fajne pokoje, czysto , pyszne jedzenie ale dla dzieci jest tylko taki kącik.

Offline madziatko Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.07.2010/31.07.2010
4 lutego 2016, 19:27
Kurcze to mało. .

Ja zauroczona jestem tym ośrodkiem co mi nad morzem podałas... tylko kurcze daaaaaleeeekoooo

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
4 lutego 2016, 19:30
Magda my tam jechalismy 6 h.To jest najbliżej nas, ze tak powiem. Zresztą przed sezonem korków nie będzie ;)
Do Zakopca korki są zawsze  ;D

Offline dmonik44 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19.06.2010
6 maja 2016, 10:07
Odświeżam wątek!
Każda rada cenna! co zabrać z dzieckiem lecąc za granicę?
Apteczkę widzę. Jakie filtry i jakiej firmy?
Zielona jestem....Japcio! pomóż! ty latasz z dziewczynami?
Co może się przydać?
W sensie jakieś buty do wody? itp!
Natalka 4.11.2012

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
6 maja 2016, 10:30
Wszystko zalezy gdzie lecisz.
Filtry na pewno, apteczka na pewno  (leki p/gorączkowe, na biegunke, na uczulenie),  jak najmniej ciuchów;), klapki...

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
7 maja 2016, 10:20
k!
Każda rada cenna! co zabrać z dzieckiem lecąc za granicę?

Przede wszystkim dużo cierpliwości ;)

Czyżbyś zdecydowała się na Grecję? Fajnie!

Do samolotu na pewno coś, co zajmie dziecko - np. kolorowanki, tablet, przytulanka, coś do przegryzienia..... co, kto lubi :)

Ciuchów mało - fakt :) Można przeprać i raz dwa wyschną. Okryć na głowę można wziąć więcej, bo często lądują w wodzie :) Przynajmniej u nas :)

My zawsze bierzemy coś do zabawy w basenie (pływaczki, koło, itp.) i na plaży (łopatka, wiaderko, itp.) - na miejscu są drogie.

Hmmm, to chyba najważniejsze rzeczy....  :-\  oczywiście oprócz apteczki filtrów, o których było już wyżej.

Offline Megumi Kobieta

• użytkownik
17 maja 2016, 09:42
Najchętniej zabrałabym moje dziecko w góry, chociaż sama uwielbiam morze. Ale w górach dla dzieci jest więcej atrakcji.