e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wakacje z maluszkiem  (Przeczytany 108908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline baska98 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: Wakacje z maluszkiem
26 czerwca 2013, 20:55
jakie ośrodki i lokalizacje polecacie nad naszym polskim morzem?
chyba wybierzemy się we wrześniu żeby Majka nałapała się jodu...

Offline sarmaxarica Kobieta

• maniak
27 czerwca 2013, 00:10
Dzięki Gagatko. :)
Napisz mi jeszcze,czy całą podróż Łucja (kiedy nie spacerowała ;))spędziła na Twoich kolanach czy wykupiłaś jej "siedzenie" albo siedziała/spała w wózku?

Ja nie mam parasolki tylko spacerówkę-klamot z kompletu od gondoli.I chciałabym w zasadzie,aby Kuba w niej siedział lub spał,tylko nie wiem,jak zorganizować dla niej miejsce w wagonie.Pierwszy pociąg będę miała z "Przewozów Regionalnych" a tam raczej "luksusów" nie ma,nie zmieścimy się pewnie w przedziale i już widzę nas stojących na korytarzu między drzwiami przez 2 godziny.Czas tu nie jest problemem,bardziej hałas i to,że co kilkanaście minut pociąg staje na stacji,więc ciągły przeciąg......
Kolejny pociąg (lub pociągi) to TLK,które często oszukuje i mimo umieszczenia w rozpisce info.o wagonie bezprzedziałowym,w rzeczywistości go nie doczepia.Planuje właśnie takim jechać,bo z tego co pamiętam jest w nim miejsce dla osób niepełnosprawnych - pomyślałam o wykupieniu takiej miejscówki,aby móc postawić koło siebie wózek z Kubą.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
27 czerwca 2013, 10:29
Mnie się wydaje, że są specjalne przedziały dla matek z dziecmi przynajmniej w TLK, należy do społki IC

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/916268,pkp-intercity-wprowadzilo-przedzial-dla-matki-z-dzieckiem-oznaczenia,id,t.html?cookie=1

"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

• maniak
27 czerwca 2013, 17:12
Dzięki Anusia,nie miałam pojęcia o takich udogodnieniach. :) Będę musiała zgłębić temat.

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
28 czerwca 2013, 16:50
Dzięki Gagatko. :)
Napisz mi jeszcze,czy całą podróż Łucja (kiedy nie spacerowała ;))spędziła na Twoich kolanach czy wykupiłaś jej "siedzenie" albo siedziała/spała w wózku?
Nie ma sprawy :) Łucja część podróży spała w wózku (zamieniłam się na tydzień z koleżanką - ona mi dała parasolkę, a ja jej mój Tako od gondoli), a na resztę na swoim siedzeniu.
Przedziały dla matek z dziećmi - ciekawe jak w rzeczywistości to wygląda, pomysł fajny.

Offline Kasia-Wrocław Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 16.06.2007
28 czerwca 2013, 22:26
sarmaxarica, we Wrocławiu mogę Ci pomóc z przesiadką! :)

• maniak
29 czerwca 2013, 15:23
Gagatko a wykupywałaś dla Małej miejscówkę czy po prostu miałaś szczęście i nikt koło Was nie siedział?Teraz wszędzie są miejscówki....

Kasiu dziękuję za propozycję.Bardzo mi miło. :) A daleko masz do wrocławskiego dworca?
Jak będę miała już wybrany plan podróży,będę wiedziała na czym stoję i jak czasowo to będzie wyglądać,dam znać. :)

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
1 lipca 2013, 09:56
Tak, miałam miejscówkę.

Offline baska98 Kobieta

• Chuck Norris
1 lipca 2013, 14:53
Gabi możesz dać namiary gdzie Wy byliście nas morzem? czy była gdzieś w pobliży stołówka, jadłodajnia?

Offline tete Kobieta

• "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2.06.2007
25 lipca 2013, 23:03
Basia ale nad morzem to gdzie? ;D ;D ;D bo wiesz,wg większości i Sz-n jest "nad morzem" ;)
nie drogo,czysto,piękne podwórko z hustawkami i grillami,dostepność kuchni bądź aneksu-a ze i tak samochodem pewnie bedziecie ;)-to rzut "beretem" wszędzie;
http://www.pokojenaniwki.pomorze.pl/index.php
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline baska98 Kobieta

• Chuck Norris
26 lipca 2013, 10:26
mogłoby by być :)
a orientujesz się czy jest gdzieś w okolicy jakaś dość tania jadłodajnia, stołówka? bo gotować na wakacjach nie zamierzam...
ja chciałabym coś w okolicach Gdyni, Gdańska, Sopotu. Biorę pod uwagę Hel, a głownie Jastarnię.

Offline ameliafr Kobieta

• nowicjusz
5 sierpnia 2013, 22:22
Na wakacje z nieco większym maluszkiem możecie bez problemu wybrać się niemal w każde miejsce w Europie.  Po warunkiem oczywiście, że zamierzacie wybrać się tam samolotem.  My w tamtym roku byliśmy u rodziny i znajomych w Londynie.  Nasz maluch bez problemowo zniósł podróż, a na miejscu mieliśmy czas i dla rodziny, dla samych siebie i nawet udało nam się parę rzeczy zobaczyć w Londynie.  Rezerwując bilety musicie uważać, żeby niepotrzebnie nie przepłać za podróż.  Osobiście mogę Wam polecić serwis www.......zabronione regulamin poczytaj . html, bo z niego korzystałam i jestem zadowolona.
« Ostatnia zmiana: 5 sierpnia 2013, 22:24 wysłana przez liliann »

Offline Agnieszka_B Kobieta

• Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
20 stycznia 2014, 08:27
Hej,

W marcu (raczej druga polowa) lub na poczatku kwietnia planujemy zrobic sobie tygodniowe wakacje . Warunki, ktore wakacje musza spelnic :)
- w miare cieplo (min. 20 stopni)
- stosunkowo niedrogo
- mozna tam jechac z 2,5 latkiem bez wiekszych obaw
- nie chcemy tylko lezec na plazy, wolimy cos zobaczyc

Jakie kierunek polecacie ? Jakie biuro polecacie ?

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
20 stycznia 2014, 08:40
W marcu, ciepło i tanio to Turcja lub Tunezja. A biuro to lotos travel ze szczecina z wylotem z Berlina.

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
3 kwietnia 2014, 08:25
Hejo, mam pytanko - gdzie w samolocie ląduje walizka dziecka typu trunki lub walizka do ciągnięcia z kółkami ? W podręcznym czy idzie razem z wielkimi walizami?

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
3 kwietnia 2014, 08:45
Zależy jakie masz wymiary. Nie ważne czy to torbziecka czy nie. Jak się miesci w wymiarach podrecznego bierzesz na pokład, jak nie do luku.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
3 kwietnia 2014, 09:08
Tyle to ja wiem :) Ma ktoś doświadczenie z trunki? Gdzie to pakują? Bo chcę kupić dziecku na urodziny przed wyjazdem i trochę szkoda, jak pójdzie do luku. Dziecku może być ciężko oddać prezent i jego zawartość.

Offline kasia_1979 Kobieta

• zapaleniec
3 kwietnia 2014, 10:38
Japcio zalezy jakimi liniami bedziesz lecieć. Jak Ryanair to mozesz wziac na poklad za darmo a wizzair nalicza sobie jakas kwote ok.10 funtow bo to juz jest duzy podreczny ale tez mozesz wziac na poklad
Sorki za jeden post za drugim w Ryanair jeszcze tylko 90 pierwszych osob moze wziac bagaz na poklad reszta laduje w luku

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
3 kwietnia 2014, 10:55
Będziemy lecieć czarterem. Może po prostu zapytam w biurze podróży.

Gabiś

• Gość
3 kwietnia 2014, 11:48
Japcio ląduje  w samolocie jako podręczny. Dziecko jesl ima swoje miejsce w samolocie to ma prawo do bagazu dużego i podręcznego oczywiście o ile spełnia wymiary podręcznego.

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
8 kwietnia 2014, 09:27
No właśnie, Ola może mieć wielką walizę, bo ma swoje miejsce w samolocie :) Może w końcu nie będziemy mieli problemów z pakowaniem :) Chociaż kiedyś pakowały się 2 osoby, a teraz 4.

Offline baska98 Kobieta

• Chuck Norris
9 kwietnia 2014, 07:39
trunki wymiarami łapie się jako bagaż podręczny w Ryanair ale już w wizzar nie. Myślę, ze jak lecicie czarterem to weźmiecie bagaż do samolotu.

Offline maggi-80 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19-06-2010
11 czerwca 2014, 23:03
Zastanawiam się nad Egiptem w sierpniu. Obawiam się trochę czy dla 2,5 latka nie będzie za ciepło. Była może któraś w Egipcie z maluchem?

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
12 czerwca 2014, 07:12
Magda, ja byłam w Egipcie w lipcu, ale bez dzieci. I było baaaaaaardzo gorąco. W życiu nie byłam tak opalona (albo raczej spalona) jak wtedy. Nie pojechałabym z maluchem.
Poza tym, bałabym się, że nałyka się wody w morzu czy pod prysznicem. A wiadomo, że woda w kranie jest zanieczyszczona bakteriami i nawet do mycia zębów stosuje się butelkową.
Więc jeśli Egipt z dzieckiem to tylko ze starszym i bardziej świadomym i raczej w innych "chłodniejszych" miesiącach.

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
12 czerwca 2014, 08:21
Ja byłam w sierpniu ( w ciąży) i tez z dzieckiem bym nie pojechała w tym miesiącu. Maj-wrzesień jest tam najgoręcej. Poleciałabym w innym terminie.

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
21 czerwca 2014, 08:23
A jak wyglada temperatura w GRecji teraz ew. Lipiec ?? Chcemy z NAdia skoczyc i tak sie zastanawiamy

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
21 czerwca 2014, 10:28
Justyś, zapytaj naszą Anulkę :) jest już w Grecji

Offline anulka 80 Kobieta

• Chuck Norris
21 czerwca 2014, 15:07
A jak wyglada temperatura w GRecji teraz ew. Lipiec ?? Chcemy z NAdia skoczyc i tak sie zastanawiamy
Justyś, teraz jest w sam raz, aż nie typowo na koniec czerwca... ciepło na tyle, że można się kąpać (nawet my zmarzlaki), ale jeszcze nie za gorąco... klimy jeszcze nie używamy w domu.  Tak chyba ok. 30, może 32 jest... tylko te nasze 32 nad morzem to nie to samo co w PL w mieście, więc jest w sam raz. Nawet wiatr jest czasem i to spory... i fale  :) Pod koniec przyszłego tygodnia ma być coraz cieplej...W lipcu PRZEWAŻNIE jest od 35-38 w cieniu. Bywają dni rekordowe (ze 2-3 w lipcu i 2-3 w sierpniu) z temp. 42 w cieniu  :P
Tylko ja pisze jak jest u nas (wyspa Aegina, niedaleko Aten), a to jeszcze zależy od wysokości geograficznej.

Offline anulka 80 Kobieta

• Chuck Norris
21 czerwca 2014, 15:12
za szybko wysłałam.... jeśli chcecie jechać na przełomie lipca i sierpnia - to to jest taki high season również temperaturowy... to wtedy może lepiej gdzieś wyżej (Korfu, albo Halkidiki) i tam będzie spoko  ;) Natomiast we wrześniu już tam może być niepewna pogoda i wtedy lepiej do nas, albo niżej  ;)
Swoją drogą dzieciaki często lepiej znoszą upały niż dorośli  :D

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
21 czerwca 2014, 21:24
W srode lecimy na Krete :-)ja poszlam do fryzjera a maz po wycieczke , wiec bedzie co bedzie ;-)