Autor Wątek: Wakacje z maluszkiem  (Przeczytany 284942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #270 dnia: 5 Stycznia 2012, 13:34 »
Narty - moja Tosia staneła jak miałas 3 lata i 3 miesiące. Teraz ma 4,5r i śmiga z lodowca z nami jak stara ;)

Wczasy - dla mnie wyjazd na wczasy z dzieckiem to najgorsza kara więc nie pomogę, a już szczególnie pchanie się w obce miejsca typu Egipt/Tunezja. To juz lepiej pojechać do Berlina do Tropical Island.

Offline Lovisa

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1889
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #271 dnia: 5 Stycznia 2012, 13:36 »
Ja np nie polecam Teneryfy... jechac raz, zwiedzic i tyle.... Majorka za to super :)



Offline agnieśka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Płeć: Kobieta
  • Twoje łzy miażdżą mi serce
  • data ślubu: 19.08.2006
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #272 dnia: 5 Stycznia 2012, 13:47 »
Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić Chorwację. Byłam tam już 4 razy, ale nigdy z biurem podróży. Sami wszystko z mężem planujemy i szukamy potrzebnych informacji.
Jeżeli chodzi o ceny, to w ubiegłym roku byliśmy poza sezonem i koszt dwutygodniowego urlopu (paliwo, opłaty drogowe, noclegi, wycieczki do Dubrownika, Mostaru i Splitu + zwiedzanie okolicy, trochę zapasów z Polski, reszta jedzenia kupowana na miejscu, obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne,które zawsze wykupujemy) oscylował koło 4,5 tys. 2 lata temu byliśmy w sezonie i za te same pieniądze spędziliśmy 10 dni, ale prawie nigdzie nie jeździliśmy. 3 lata temu byliśmy 7 dni i  całkowity koszt naszego urlopu zamknął się kwotą 2.600 zł.
Wszędzie tam, gdzie byliśmy, były plaże kamieniste, ale w Chorwacji są także plaże piaszczyste. Takie plaże są np. na wyspie Rab, która ma opinię przyjaznej dla rodzin z dziećmi. Plaża kamienista może nie być uciążliwa, jest na to sposób. Ubiera się po prostu buty gumowe, a leży na karimacie. Moja mała uwielbiała te plaże, bo mogła malować kamienie farbami i mazakami, rzucała je do wody, a gumowe buty umożliwiały jej poruszanie się po plaży.
W trakcie wakacji z małą udało nam się zwiedzić bardzo wiele miejsc, trzeba tylko rozsądnie zaplanować zwiedzanie i czasem z czegoś zrezygnować. 2 lata temu mała wybrała się z nami na wycieczkę statkiem na 2 wyspy i zniosła to lepiej niż my  ;D. Także urlop z dzieckiem nie wyklucza zwiedzania.
Chętnie podzielę się swoimi zdjęciami, jakby ktoś miał jakieś pytanie, to chętnie odpowiem. Parę fotek wkleiłam w wątku 'Wakacje z maluszkiem".

Offline Lemmy
  • No one but you, I love like a fool, you're my dream come true!
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6707
  • Karolina i Patysia
  • data ślubu: 30 czerwca 2007
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #273 dnia: 5 Stycznia 2012, 13:49 »
Macie doświadczenia z Rainbow Tour? Bo własnie patrzę, że mają tańsze wycieczki. Sporo tańsze niż TUI czy Grecos Holiday

Nie jechałam z nimi, ale pracowałam przy kampanii reklamowej Figloklubów w zeszłym roku i tak od podszewki sensownie wyglądają. Tzn. nie jest na pewno to firma krzak. Inwestują, trzymają poziom, a jeśli nie to poziom wzrasta, rozwijają się. Myślę, że spokojnie możesz wybrać Rainbows.

Sorki Aga, że nie dokończyłam Ci odpisywać, mam młyn totalny z telefonami i pracą.

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #274 dnia: 5 Stycznia 2012, 15:03 »
Ja polecam szukać wycieczek z wylotem z Niemiec - najlepiej na tej stronie: http://www.holidaycheck.de

Wyjazdy z Niemiec są o 3/4 tańsze niż z Polski... Dla porównania - hotel 5 gwiazdkowy z Berlina mogę mieć za 260 euro, a ten sam z Polski za ok 2000 od osoby  ::)

Jak dobrze pójdzie to za ok 1,5 miesiąca będziemy się byczyć tu: http://www.holidaycheck.de/hotel-Urlaubsbilder_Hotel+Q+Premium+Resort-ch_ub-hid_418205.html  ;D ;D ;D

Offline chlebosia

  • Mąż i żona to jedna dusza w dwóch ciałach...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2664
  • Płeć: Kobieta
  • SZCZĘŚLIWI JAK NIGDY
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #275 dnia: 5 Stycznia 2012, 17:20 »
Ja byłam w Bułgarii w podróży poślubnej i było cudownie.Polecam w 100%. Nie wiem Maju na jakie Hotele patrzyłaś ,ale ja na swój złego słowa nie powiem.Był naprawdę bardzo fajny. Fakt,że 3 lata temu Bułgaria nie była taka modna i za 10 dni pobytu i all inclusive  za dwie osoby płaciliśmy 3,5 tyś,a teraz to z 5-6 jak patrzyłam. Ale na pewno kiedyś tam wrócę.
Teraz w grę wchodzi Chorwacja alb
o Grecja



Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #276 dnia: 5 Stycznia 2012, 17:48 »
My z dzieckiem bylismy w Grecji, Kreta we czerwcu. Za cala trojke w opcji all, w hotelu 4*** placilismy 5300 PLN. Na miesjcu widaliśmy ok., 2000 PLN.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline martusia83

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1222
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #277 dnia: 5 Stycznia 2012, 18:37 »
Co do małych dzieci i narty to gdzieś słyszałam opinię jakiegoś lekarza, że nie powinno się takich maluszków już na narty brać dlatego, że jest to bardzo duże obciążenie dla stawów i z tego co pamiętam to jego zdaniem najzdrowiej byłoby gdyby dziecko już przestało rosnąć lub przynajmniej zaczekać gdzieś do wieku ok 10lat, na pewno nie 3 czy 4. No ale ja jeszcze nie jestem na tym etapie więc jak na razie się nie dowiaduje dokładnie jak i co ale jak już Wiktor będzie starszy to będę bradziej wyjaśniać sprawę.

Za Egipt w 2008 płaciłam za first liste 5200zł za 2 tyg, w allu z jedną wycieczką. Do Egiptu nie wybrałam bym się z małym dzieckiem bo po pierwsze gorąco, możliwość przyplątania się "zemsty faraona" a po trzecie na pewno nie na 2 tyg. Później byliśmy w 2009, 2010 w Chorwacji. Chorwacja jest piękna i teraz też planujemy tam jechać, tam można jeździć w kółko i za każdym razem w inne miejsce i mieć totalnie inne wakacje. Pierwszy raz byliśmy z Biura podróży za 2700zł za 12dni, jazda autokarem z wyżywieniem HB - czerwiec (całość wyszła nas 3tyś.). Drugi raz byliśmy własnym samochodem w Basca Voda (Riwiera Makarska) 2 tyg. wyszły nas 3,5tys. Jedzenie mielismy z Polski i stołowaliśmy się trochę na miejscu plus zwiedzieliśmy Dubrovnik, Omis, Makarską i Park Narodowy KRK.
Za pierwszym razem byliśmy z 1,5 rocznym dzieckiem i zamiast plaży była przy hotelu platfroma betonowa i nie stanowiło to żadnego problemu. Teraz sami mamy zamiar wybrać się do Chorwacji z Wiktorem, który też będzie miał póltprej roku i jakoś nie szukam szczególnie miejsca z piaszczystą plażą, kupię mu butki i damy radę. Była też w biurze podróży ale chyba idzie taniej znaleść coś w ciemno na miejscu niż przez biuro. Dość tanio wyszły w tamtym roku moją koleżankę wakacje w Grecji w czerwcu, autokarem z biura podróży na 10dni za 800 czy 900zł z wyżywieniem no tylko hotel to nie jakiś super bo chyba 2 czy 3 gwiazdkowy.
Aha w Chorwacji nam poleciła pani z biura podróży Tęcza apartamenty w miesjcowości Seline podobno łagodne wejśćie do wody, plaża z małym żwirkiem i daleko od brzegu płytko.



Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #278 dnia: 5 Stycznia 2012, 19:29 »
Ryba właśnie ciebie miałam pytać, dzięki za odp  ;)

Gabiś
  • Gość
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #279 dnia: 5 Stycznia 2012, 19:51 »
Co do małych dzieci i narty to gdzieś słyszałam opinię jakiegoś lekarza, że nie powinno się takich maluszków już na narty brać dlatego, że jest to bardzo duże obciążenie dla stawów i z tego co pamiętam to jego zdaniem najzdrowiej byłoby gdyby dziecko już przestało rosnąć lub przynajmniej zaczekać gdzieś do wieku ok 10lat, na pewno nie 3 czy 4.
dla mnie bzdura totalna ! Mając 10 lat to ja już śmigałam we Włoszech na nartach... i to całkeim niźle. Moja siostra miała 2,8 lat jak pierwszy raz założyła narty - było to po konsultacji z lekarzem. Kazde dziecko jest inne ... a obciążenie stawów jest nie tylko na naratch ale też przy innych sportach wiec idąc tym tokiem rozumowania to możnaby zakazać dziecku do 10rż uprawiania wększości sportów. Moim zdaniem 3 lata to faktycznie wcześnie i warto podpytac pediatry ale 4-5 latek na pewno może już założyć naty. Chociaż MArtusia ja tez gdzieś słyszałam tą opinię lekarza...

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #280 dnia: 6 Stycznia 2012, 00:03 »
Na całym świecie maluszki śmigają na nartach od ok 2,5 roku, w Austii czy Włoszech szkółki przyjmują już takie właśnie 2,5latki i szkolą bez problemu, Gdyby było to niezgodne ze zdrowiem dziecka nikt by na to nie pozwalał. 3 latek uczy się najszybciej i najłatwiej. Z każdym rokiem jest trudniej bo dziecko ma więcej do powiedzenia i trudniej je namówić do wielu rzeczy.
Ja polecam właśnie zacząc z takim 3,5 - 4 latkiem.

Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #281 dnia: 6 Stycznia 2012, 08:47 »
Dokładnie tak jak piszesz Rybka we Francji 2,5 latki już sobie śmigają. Liwia ma teraz 2,2 lata i myślę że zaczniemy jednak od przyszłego roku w tym roku jeszcze sanki

Offline suprynka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #282 dnia: 6 Stycznia 2012, 23:46 »
Ja też polecam Chorwację z całego serca. Jak mała miała 1,5 roku to byliśmy nad Balatonem na Węgrzech i też było fajnie. Tylko jednak ja wolę morze niż jezioro, więc to już zależy od upodobań. My z małą jeździmy odkąd skończyła... 6 tygodni, także i my i ona jesteśmy już przyzwyczajeni do wojaży. Wydaje mi się że każdy kraj jest fajny dla dziecka, a wszystko zależy od tego, żeby wybrać fajne i atrakcyjne miejsce. Teraz jak byliśmy we wrześniu w Chorwacji, to wybierałam miejsce gdzie będzie super basen dla dzieci. I to się sprawdziło. Były też place zabaw, więc wieczorkiem była to fajna alternatywa.
W Polsce tez wybieramy miejsca na takich samych zasadach.
Także mi się wydaje, że tak do ok drugiego roku życia, można wybierać jeszcze "pod siebie", bo dziecku wystarczy kawałek plaży, ręcznika, wody w baseniku. No, a potem zaczyna dostrzegać i korzystać z atrakcji otoczenia, więc należy wybierać pod jego upodobania.
A i my póki co jeździliśmy samochodem. Najdłuższa trasa to 1400 km w dwa dni. Jednak dla Zuzy globtroterki to żaden problem ;), ma dvd w aucie, przy autostradach są place zabaw także super.
A za rok zaczynamy przygodę z nartami :).

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #283 dnia: 7 Stycznia 2012, 13:08 »
Ja już też zastanawiam się nad wakacjami, po długich rozmowach przekonałam męża na wyjazd za granicę ;D
Tylko mamy ograniczony budżet, ale coś się znajdzie. Myślimy nad Bułgarią, samolotem oczywiście, TUI ma fajne oferty ale czekamy na nasze 13-tki i wtedy coś zarezerwujemy na czerwiec ;) Póki co na tydzień, bo to pierwszy wyjazd małej za granicę.

Może coś polecicie?

ooppoonnkkaa zobacz na TUI tam dzieci mają zniżkę i za tydzień wychodzi ok 3,5-4 tys. w zależności od hotelu czy jedzenia.

Kurczę gdyby nie wesele, podwójne chrzciny (ja i mąż chrzestnymi bliźniaków) oraz komunia mojego chrześniaka to by i Tajlandia była hehehe tyle kasy pójdzie...ale cóż :)


Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #284 dnia: 7 Stycznia 2012, 13:39 »
Na Majorce nie ma co robić? Przez 14 dni 1 dzień byłam na plaży (tak to wieczorem lub popołudniu), a pozostałe 13 dni to wycieczki po górach, pięknych miasteczkach, parkach, safari i in. Wystarczy rozejrzeć się poza hotel. Spotkałam Polaka, który nie wiedział, że w miasteczku obok jest delfinarium...
Nie ma co robić na Maderze, Porto Santo, Lanzarote, Ibizie, Capri. Mało dla dzieci atrakcji jest na Elbie (piękna wyspa, ale zostawiam na emeryturę). Majorka jak najbardziej rodzinna.
Z tego co wiem, przyjaciele byli wspólnie z 3 osób bez prawa jazdy, więc nie mogli za bardzo wypożyczyć samochodu. To co mogli zwiedzić, objechać komunikacją biorąc pod uwagę córeczkę to zrobili... ale i tak chwalili sobie tą wyspę bardzo.

Ja z kolei za Chorwacją nie oszalałam... byłam co prawda 7 lat temu i jedynie wyspę PAG i RAAB uważam za bardzo "przyjazne" turystom. Zrobiliśmy sobie także objazdówkę po większych miastach i to już trochę mnie zawiodło... szczególni miejsca przez ktore przejeżdżaliśmy były jeszcze mocno nadgryzione wojną, a sam Dubrovnik na przykład cholernie brudny...

Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #285 dnia: 7 Stycznia 2012, 21:13 »
a mnie się bardzo chorwacja podoba ale raczej ze względu na widoki
ja to chciałabym wrócić do grecji ...............
http://www.pasja.eu/pasjachl/index.htm
zobaczcie jaki fajny pensjonat

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline suprynka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #286 dnia: 8 Stycznia 2012, 10:09 »
Jagódka, sympatyczne miejsce. I jak tu nie podróżować z dziećmi :). Ja tego nie rozumiem...

Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #287 dnia: 8 Stycznia 2012, 10:46 »
wiesz ja wiem jak to jest podróżować bez dziecka
CUDOWNIE!!!
kocham moje dzieci ale........ostatni weekend w zakopcu sama z mężem będę pamietac do konca życia

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #288 dnia: 8 Stycznia 2012, 12:43 »
jagodka pokazałam mężowi pensjonat i co... już nie chce jechać do Bułgarii tylko tam hehehe ;)


Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #289 dnia: 8 Stycznia 2012, 14:19 »
bardzo fajny pensjonat!

Offline ooppoonnkkaa

  • Traktuj ludzi tak jak byś sam chciał być traktowany...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6769
  • Płeć: Kobieta
  • Jeszcze 3 lata :)
  • data ślubu: 29.07.2006
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #290 dnia: 8 Stycznia 2012, 16:45 »
Ja już też zastanawiam się nad wakacjami, po długich rozmowach przekonałam męża na wyjazd za granicę ;D
Tylko mamy ograniczony budżet, ale coś się znajdzie. Myślimy nad Bułgarią, samolotem oczywiście, TUI ma fajne oferty ale czekamy na nasze 13-tki i wtedy coś zarezerwujemy na czerwiec ;) Póki co na tydzień, bo to pierwszy wyjazd małej za granicę.

Może coś polecicie?

ooppoonnkkaa zobacz na TUI tam dzieci mają zniżkę i za tydzień wychodzi ok 3,5-4 tys. w zależności od hotelu czy jedzenia.


Za osobę????? Matko :(


Centymetry nadchodźcie!!!

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #291 dnia: 8 Stycznia 2012, 17:38 »
Nie... za 2 osoby plus dziecko za 7 dni.


Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #292 dnia: 8 Stycznia 2012, 18:56 »
za apart cena wynosi 300,-
dla naszej rodziny z moją mamą

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #293 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:09 »
kochane czy może orientujecie sie co to za miejsce?
moj M kiedys tam byl ale juz nie pamieta a strasznie nam sie podoba
gdzies w okolicach Bydgoszczy i torunia chyba




a juz znalazłam  ;D
osada Karbówko

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #294 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:15 »
szybka jesteś  ;D
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline suprynka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #295 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:57 »
My sami najeździliśmy się przez 5 lat :), a teraz jakoś chyba dziwnie byłoby samemu, zwłaszcza, że często zabieramy dziadków, więc oni nas odciążają ;).
Ja polecam jeszcze Interhome, tylko że to z reguły same apartamenty bez wyżywienia.

Offline ooppoonnkkaa

  • Traktuj ludzi tak jak byś sam chciał być traktowany...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6769
  • Płeć: Kobieta
  • Jeszcze 3 lata :)
  • data ślubu: 29.07.2006
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #296 dnia: 9 Stycznia 2012, 19:04 »
Nie... za 2 osoby plus dziecko za 7 dni.

Gdzie? Ja dziś dzwoniłam i mi wyliczyli na 6900!!! Zwariuje ::)


Centymetry nadchodźcie!!!

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #297 dnia: 9 Stycznia 2012, 19:26 »
oponko wysyłam na priv ;)


Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #298 dnia: 9 Stycznia 2012, 21:54 »
Aguś my na maj wykupiliśmy Grecję (Kos) z all za 4000zł za nas dwoje + 290zł za Majkę... z TUI...

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wakacje z maluszkiem
« Odpowiedź #299 dnia: 9 Stycznia 2012, 22:29 »
Oponka, zalezy kiedy chcesz leciec ale jak nie arabowo to Grecja jest teraz tansza i Bułgaria (ale tam trzeba w sezonie).
Na KOS w maju to moze jeszcze być zimno tzn. woda w morzu nie bedzie za ciepła, wiatry są dosyc silne wiec odczuwalna temp. jest niższa.

Ja byłam w czerwcu i było ciepło ale nie gorąco (no 2 dni były mega gorące, 1 z lekkim cieplym deszem i 2 z wiatrem mega).
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"