e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wesele w Ostromecku  (Przeczytany 42694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline palina55 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 4.09.2010
Wesele w Ostromecku
15 kwietnia 2009, 18:05
Czy ktoś z was miał lub będzie miał w Restauracji dawniej Leśnej a dziś Ostromeckiej wesele. Możecie powiedzieć coś na jej tema?

Offline madzianaj Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 01.08.2009
Odp: Wesele w Ostromecku
20 czerwca 2009, 14:23
Hej, ja będę miała tam wesele 1 sierpnia  ;D, w środku i z zewnątrz budynek jest odnowiony.
Sala może nie jest zbyt duża ale my robimy wesele na 50 osób więc nam w zupełności wystarczy :), jest też wyjście do ogródka gdzie są stoły i ławki z parasolami.
Ludzie z obsługi są bardzo mili, ze wszystkim można się z nimi dogadać, jestem naprawdę zadowolona :) w środę idę wybrać menu  ;D

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 3 lipca 2010
21 czerwca 2009, 20:23
Hej, ja też planuję wesele w Ostromecku, ale dopiero w lipcu za rok :) Będę wdzięczna za wszelkie opinie i rady dotyczące tego miejsca.  Planujemy zaprosić aż 80 osób.  Kierownik zapewnia, że się zmieszczą  ;) Trochę martwi mnie fakt, że nie podpisuje się tam umowy a jedynie "formularz zaliczki".  Boję się, że cena za osobę może przez rok bardzo wzrosnąć i będziemy mieli problem :P

• nowicjusz
21 czerwca 2009, 23:21
My też nie podpisywaliśmy żadnej umowy, tylko ustaliliśmy cenę za osobę i wpłaciliśmy zaliczkę :)
Nie wiem z kim omawialiście szczegóły odnośnie Waszego wesela ale wydaję mi się, że moglibyście zapytać czy istnieje możliwość spisania takiej umowy, gdyż macie obawy, że cena mogłaby ulec większej zmianie !
Tak jak pisałam wcześnie jestem bardzo zadowolona ze współpracy z tą restauracją, jeszcze do niedawna mieszkałam w Fordonie, ale obecnie mieszkam z PM kawałeczek za Ostromeckiem więc jak tylko mam jakieś pytania odnośnie wesela to odwiedzam restaurację bo i tak mijam ją codziennie w drodze do pracy :D
Nasze wesele już za miesiąc więc chętnie Ci opowiem jak się wszystko udało :)
pozdrawiam

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
22 czerwca 2009, 00:52
Cytat: madzianaj link=topic=15780. msg947744#msg947744 date=1245619280
Nie wiem z kim omawialiście szczegóły odnośnie Waszego wesela ale wydaję mi się, że moglibyście zapytać czy istnieje możliwość spisania takiej umowy, gdyż macie obawy, że cena mogłaby ulec większej zmianie
Rozmawialiśmy głównie z p.  Mariuszem - na pewno wiesz o kogo chodzi ;) Oczywiście pytaliśmy o możliwość spisania umowy, ale usłyszeliśmy, że u nich się tego nie praktykuje :P Wiesz pewnie, że ten pałacyk jest własnością miasta, nic dziwnego, że panują tam inne zasady niż w prywatnych lokalach.  Mam jednak nadzieję, że nie będzie żadnych problemów.  Życzę udanego wesela i czekam z niecierpliwością na relację ;) Mam nadzieję, że będziemy zadowolone z dokonanego wyboru :) Pozdrawiam!

• nowicjusz
23 czerwca 2009, 11:25
Kochana ale numer, chyba się nie dogadałyśmy  ;D ja będę miała wesele w Restauracji Ostromeckiej a nie w pałacyku : :D

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
23 czerwca 2009, 11:59
 ;D No tak, jakoś mi to umknęło. . .  A gdzie dokładnie jest ta restauracja?

• nowicjusz
23 czerwca 2009, 12:12
Pałac jest po lewej stronie a jak pojedziesz jeszcze kawałek dalej główną drogą to po prawej stronie jest restauracja, na przeciwko sklepu  ;)

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
23 czerwca 2009, 12:27
No tak, w sumie nie znam za dobrze tych okolic ;) W każdym razie, gdyby ktoś z forumowiczów miał za sobą albo planował wesele w Zespole Pałacowo-Parkowym (chyba tak to się nazywa) w Ostromecku, to proszę o kontakt :)

Offline Madlinka Kobieta

• nowicjusz
17 lipca 2009, 00:38
byłam w pałacyku na slubie kuzynki w zeszlym roku w sierpniu.  bardzo fajne miejsce, szczegolnie pod tym wzgledem ze po jedzonku zawsze mozna wybrac sie na spacerek i poogladac widoczki.  para mloda po obiadku kiedy wszyscy goscie spacerowali wybrala sie z fotografem na sesje, wiec z tym nie ma problemu.  fajne bylo tez to ze na schodach za palacykiem mozna zrobic swietne zdjecie wszystkich gosci razem.
Dalej co do organizacji bo to Cie pewnie najbardziej interesuje bylo super.  jedzonko pyszne, wszystko na czas, nikt glodny nie wyszedl.  dla dzieci pametam ze byly specjalnie robione klopsiki:)ale menu wybieracie sami co ile i jak. . . generalnie sala pieknie wystrojona, ale nie ukrywam przeznaczona jest na mniej niz 50 osob, wiecej gosci musi byc rozsadzona na dwoch salach (no chyba ze zwiekszaja miejsca przy stolikach ale tego nie wiem), tam sa chyba 4 sale, 1-glowna,tam sa stoly, 2-stoly z herbatka, kawka, ciastami itd. ,3-podobna, chyba tam siedzial zespol i fotograf, 4 -do zabawy.  generalnie powiem tak bardzo elegancka impreza.

Offline Madlinka Kobieta

• nowicjusz
17 lipca 2009, 00:42
i jeszcze jedno para mloda ma do dyspozycji pomieszczenia w których moze sie przebierac, zostawic rzeczy. . . wielkie pomieszczenie, cos w stylu winnicy.   

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
17 lipca 2009, 07:28
My mieliśmy mieć w ostromecku w pałacyku, ale cena nas odstraszyła i brak gwarancji jej stałości :/ A miejsce piękne, to fakt!

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
17 lipca 2009, 14:24
Dzięki Madlinka za wyczerpującą opinię :) Byłam tam kilka dni temu i jetem coraz bardziej zadowolona z podjętej decyzji, zwłaszcza po tym jak dowiedziałam się, że para młoda dostaje gratis pokój w ich hotelu :D Goście niestety będą rozsadzeni na dwóch salach, ale myślę, że nie będzie tak źle - na większej posadzimy rodzinę, na mniejszej znajomych, albo zrobimy podział dorośli / młodzież ;)
Carollaa, cena nie jest taka tragiczna, najtańsze menu kosztuje obecnie 170 zl za osobę, w tym masz już ciasta oraz napoje ciepłe i zimne bez ograniczeń. W innych miejscach, które sprawdzałam, menu było niby tańsze, ale później okazywało się, że trzeba dokupić ciasto i inne rzeczy, w efekcie wychodziło tak samo albo nawet drożej.

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
18 lipca 2009, 08:29
Widzisz Nemezis, ja byłam w sierpniu 2008 i od pani kierownik usłyszałam, że cena minimalna na tamten moment to 200zl bez napojów, ciast, tortu i szampana i prawdopodobnie wzrośnie o 20 zł na 2009 rok. Więc jeśli informuje mnie o tym kierowniczka, to uznaję, że ona ma głos decydujący. Dobrze, że w ostromecku nie wpali jeszcze na pomysł osobnej opłaty za wynajem pałacyknu, jak jest np w lubostroniu ;) Najwyraźniej zmnienili menu skoro tak piszesz, a jesli Tobie sie udało taniej, to super :)

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
23 lipca 2009, 20:44
Hmm, nie rozmawiałam z kierowniczką ale z menedżerem, który zajmuje się tylko organizacją wesel, wydaje mi się więc, że to on jest osobą najbardziej w tej kwestii zorientowaną ;) Dostałam od niego mailem trzy wersje menu: za 170, 200 i 240 zł od osoby. Wszystkie potrawy są wymienione, łącznie z ciastem i napojami. Mam nadzieję, że nas nie oszukają i nie zmienią drastycznie warunków w ostaniej chwili ::)

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
23 lipca 2009, 21:58
Zwróć uwagę na zapis o ewentualnej zmianie kosztów. Ale może są tu osoby, które mialy wesele w ostromecku i napiszą, czy zmieniają się koszta czy nie. To chyba jednak rzadki preceder...
A kto tam jest zorientowany to juz sama nie wiem, był jeden pan, ale powiedzial, ze mamy gadac z szefowa. Ważne, że masz wybór cenowy :)

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
24 lipca 2009, 16:26
Jak będą chcieli podnieść ceny, to zagrożę, że obsmaruję ich na wszystkich forach internetowych i stracą klientów ;)

Offline zosia442 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 08-2010
29 lipca 2009, 11:47
-Pałacyk-
Ja jakieś 2 miesiące zarezerwowałam termin na 7 sierpnia 2009r i oczywiscie zadowolona wpłąciłam zaliczkę a teraz dowiaduje się od ludzi którzy byli na weselu tam, że delikatnie mówiąc nie należało do najbardziej udanych.  Jedynym problem tkwi w 3 salach, Panna i Pan Młody biegali co chwile po salach sprawdzajac jak goście się bawią bo wszystkich nie widać siedźać, z tańczeniem było podobnie tańce na osobnej sali a ludzie jak nie widzą że inni tańczą to sami też nie idą:( nagle po wpłącie słysze same minusy:( może ktoś był tam na super weselu i opowie:)
Pozdrawiam

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
3 sierpnia 2009, 11:35
Nigdy nie uda sie zadowolic 100% gosci, ale dla wielu osob osobna sala do tanczenia to zaleta. Po pierwsze, przy stolach jest ciszej i mozna swobodnie rozmawiac, po drugie, wiele osob chetniej tanczy, kiedy nikt sie na nich nie gapi ;) Oczywiscie, jesli ktos zamiast tanczyc woli siedziec przy stole i gapic sie na innych, to moze byc niezadowolony,wszystko zalezy wiec od nastawienia. Zreszta wydaje mi sie, ze to jak goscie sie bawia zalezy glownie od nich samych, jak chca i potrafia sie dobrze bawic, to beda to robic w kazdych warunkach, nawet w dziesieciu salach ;)

Offline zosia442 Kobieta

• użytkownik
14 sierpnia 2009, 16:50
Podniosłaś mnie troche na duchu:)
A co do podnoszenia cen - jeśli to zrobią to Obie ich ostro obsmarujemy więc nawet niech nie próbują!

Pozdrawiam:)

Offline kinia87 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 08.09.2012
22 września 2009, 16:39
witam Was wszystkich serdecznie jako świeżynka na forum ;))))))
ale wracając do meritum;) również rozważamy z narzeczonym opcję Pałacyku w Ostromecku. . .  właściwie jesteśmy już zdecydowani, jednak czy ktoś może powiedzieć jak to wygląda ze spisaniem umowy? faktycznie nie ma gwarancji stałości ceny? czy moze sie rowniez wypowiedziec ktos, kto był tam na slubie, lub sam miał ślub w tym miejscu? niestety dziś słyszałam negatywne opinie jeśli chodzi o zdjęcia z wnętrz Pałacu.  Podobno wychodza nieciekawe. . .  "podobno" ile ludzi tyle plotek. . .  zdjec nie widzialam, a chcialabym zobaczyc, by faktycnie ocenic. . .  czy ktos dysponuje takowymi? pozdrawiam wszystkich:)

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
23 września 2009, 13:10
Witamy!
To jak wychodzą zdjęcia zależy chyba od zdolności fotografa ;) Mam kilka fotek wnętrz, które sama zrobiłam (zwykłą cyfrówką, więc nic ciekawego ;)). Tak jak już pisałam, umowy nie spisywaliśmy, nie było niestety takiej możliwości. Aha, i już wiem dlaczego w 2008 roku były wyższe ceny niż w 2009 - wtedy korzystali z usług jakiejś firmy cateringowej a w tym roku otworzyli własną kuchnię, dlatego jest trochę taniej :)

Offline zosia442 Kobieta

• użytkownik
5 października 2009, 14:06
Nemezis mam pytanie, gdzie odbędzie się Twoja ceremonia ślubna? Mi bardzo marzył się kościółek w ostromecku i stamtąd pieszo na wesele parkiem ale niestety jak nareszcie udało mi się wejsć do Kosioła bardzo się rozczarowałam:( w dodatku w środku jest mniejszy niż myślałam i niestety nie zmieszcze wszystkich gości nie licząc reszty.
Pozdrawiam:)

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
7 października 2009, 20:28
Nemezis mam pytanie, gdzie odbędzie się Twoja ceremonia ślubna?
W Bazylice :) Kościółek w Ostromecku oglądałam, ale też mnie rozczarował - maleńki i dość obskurny a co najgorsze - otoczony przez cmentarz :P Jakoś mi te groby nie pasowały do scenerii ślubnej ;)

Offline zosia442 Kobieta

• użytkownik
8 października 2009, 15:27
No to mamy dokładnie te same spostrzeżenia na temat tego Kościółka.  Mój narzeczony chce w Bazylice ale dla mnie jest za duży (u jednych to plus u innych minus) ale myśle również o Kapliczce "u Duchaczy" przy Makro.
jak ten czas leci, suknie mam:) fotografa rewelacyjnego ale duży problem  z DJ bądź orkiestrą:( serdecznie pozdrawiam:)

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
8 października 2009, 21:59
Oj, jak chcesz w Bazylice to rezerwuj jak najszybciej, tam ludzie się zapisują z ponad rocznym wyprzedzeniem :-\ Ja wybrałam ten kościół ze względów praktycznych - będę miała blisko z domu ;) Co do muzyki, nie mogę niestety nic polecić, bo mój zespół na co dzień nie gra na weselach, tylko dla znajomych robią czasem wyjątek ;) Pozdrawiam również :)

Offline zosia442 Kobieta

• użytkownik
30 października 2009, 12:13
Nemezis zauważyłaś, że na stronie ostromecka zmienił się cennik menu i najtańsze obecnie kosztuje 195zł?! mam nadzieje, ze uda się cos zdziałać...

Offline silena Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: czerwiec 2010
30 października 2009, 12:18
a w dodatku jest to to samo menu co wcześniej było za 170 :/ ja już podpisałam umowę i nie mam niestety gwarancji ceny- nie dało się, mimo że w "słownych" negocjacjach mieliśmy zapewnioną stałość ceny.  Teraz mamy + 10%.  Powód?- zmiany kadrowe.

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
30 października 2009, 18:46
Kurde...  >:( Chociaż w sumie spodziewałam się tego, uprzedzali, że w przyszłym roku może być drożej. Zaczynam się zastanawiać, czy w tej sytuacji nie zredukować liczby gości, bo zmieniać miejsca już nie chcę. Mam tylko nadzieję, że nie podniosą cen jeszcze bardziej w przyszłym roku. Poza tym czegoś nie rozumiem... Silena, piszesz że podpisałaś z nimi umowę a nam powiedzieli, że u nich się umów nie podpisuje... Zosia, Ty też podpisałaś jakąś umowę? Słuchajcie, może zgadamy się jakoś i wybierzemy się tam razem? W grupie siła ;) Chociaż szczerze mówiąc wątpię, żeby coś udało się wynegocjować...

Offline silena Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: czerwiec 2010
30 października 2009, 20:15
Podpisałam, bo się na to uparłam.  Też nie chcieli się zgodzić na początku, ale nie mogłabym spać z umową "na twarz" ;)