e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wesele w Ostromecku  (Przeczytany 43165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kinia87 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 08.09.2012
Odp: Wesele w Ostromecku
21 września 2010, 16:13
no dla mnie cmentarz jednak nie dodaje uroku w tym wypadku ;) ale jak nie jest to dla Ciebie zaden problem, to fajnie :)  zazdroszcze Ci nawet, bo gdyby nie ten mankament to zapewne tez tam bralabym slub... no ale rozne sa gusta i preferencje ;)
u mnie jednak finalnie padlo na bazylike :) fakt jest duza, ale piekna, otoczenia takiego jak bazylika nie ma zaden kosciol, no i parking duzy, przestronny, goscie nie beda musieli pedalowac na pieszo z mostowej do fary na przyklad, bo watpie ze przy farze wszyscy by sie pomiescili... patrzylam na to troche ekonomicznie. Zreszta wizualnie u mnie tez wygrala bazylika. Nie podoba mi sie wnetrze fary, kazda sciana prawie w innym kolorze... ja wiem, ze styl stylem, ale u mnie odpada ;) ale jak mowie oczywiscie kwestia gustu i ewentualnych osobistych preferencji ;)
co do nieuprzejmej obslugi w farze, zgodze sie z tym, poniewaz bylismy z moim narzeczonym i w farze i w bazylice, chcac zaczerpnac kilku informacji o ogolnej organizacji slubu itd... w farze bylo bardzo nieprzyjemnie, opryskliwie, odpowiedzi "z łaski" udzielane. Zero podejscia do czlowieka. Masakra, nie wyborazam sobie jak tam sie dogadac na konkrety:/

Offline kinia87 Kobieta

• forumowicz
21 września 2010, 16:16
sorry, za maly offtop, ale mialam powiadomic:D Nemi, Żaba, mamy już załatwionego Zwierzaka na wesele :) bylismy ostatnio w Eljazzie, zaprosil nas na swoj wystep, bylam w ciezkim szoku juz po pierwszym utworze... nagrania na youtube czy ich stronie nie oddaja tego, jak rewelacyjny ma glos i jak wymiata na tej gitarze... normalnie ubostwiam tego czlowieka!!!!! cudo cudo cudo:D juz sie nie moge doczekac, kiedy zagraja na moim weselu :)))))))) dzieki kochane za namiary :)

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 3 lipca 2010
21 września 2010, 16:28
Kinia, super, będziecie mieli na weselu najlepszy zespół w naszym województwie ;) Gratuluję!!! ;D

Offline zaba Kobieta

• maniak
  • data ślubu: lipiec 2011
21 września 2010, 17:41
hehe widze, ze mozemy juz maly fanklub zwierzakowy stworzyc;D...musze sie wybrac do tpa i eljazzu bo sie uz za nim stesknilam;p...

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
21 września 2010, 20:51
W sumie można by to połączyć z jakimś forumowym spotkaniem... Bo już tyle gadamy ze sobą tu na forum, że wypadałoby się poznać osobiście ;D

Offline Malachite Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 10.06.2011
1 października 2010, 11:41
Nam cmentarz dookoła kościoła bardzo odpowiada, jak wcześniej pisałam poza swoim urokiem może też dlatego, że mamy pochowanego synka i lubię odwiedzać go na cmentarzu.  Myślę, że będę trochę czuć jakby był przy nas. 
Kinia, tak jak pisałaś, różne są gusta i preferencje ;-) Najważniejsze, że Wam Bazylika się podoba, to podstawa.

Dziewczyny, wpłacałyście już zaliczkę na ślub w 2011r? Otrzymałam właśnie wczoraj maila, że z powodu dużego zainteresowania czerwcowymi terminami, mamy wpłacić ją w ciągu tygodnia.  Dostałam też menu na przyszły rok i w przybliżeniu ta opcja która jest teraz za 195 zł będzie za 220 zł, a wersja z menu za 195 to jakieś ubóstwo, które w ogóle nie wchodzi w grę.  Musimy porozmawiać z dyrekcją w sprawie cen noclegu, bo podobno przy rezerwacji całego hotelu można negocjować warunki (to będzie decydujący czynnik).

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
1 października 2010, 15:27
wersja z menu za 195 to jakieś ubóstwo, które w ogóle nie wchodzi w grę.

O przepraszam bardzo, ja miałam to menu na swoim weselu i wcale nie uważam, żeby to było "ubóstwo" :P Goście bardzo chwalili ilość i jakość jedzenia, poza tym naprawdę dużo zostało, mieliśmy obiady na tydzień, nasze rodziny też ;) Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to brak owoców (zamówiliśmy je dodatkowo) i napojów gazowanych. W tym droższym menu wcale nie ma więcej jedzenia, tylko inne - podobno lepsze (choć nie sądzę, żeby wszyscy goście byli zachwyceni kremem z krewetek podanym jako pierwsze danie zamiast normalnej zupy) :P

Offline Malachite Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 10.06.2011
1 października 2010, 16:03
Nemezis, na 2011 rok jest inne menu i inne ceny.  My też chcieliśmy to za 195 zł (bardzo nam się podobało), tylko w przyszłym roku ten zestaw (w każdym bądź razie bardzo podobny) kosztować będzie 220 zł.  Dostaliśmy 4 propozycje cenowe, za 195, 220, 245 i 265 zł.  W zestawie za 195 zł nie ma nawet żadnego ciasta.

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
1 października 2010, 17:39
O kurczę, o tym nie wiedziałam... A wiesz, że w 2009 roku to samo menu, które miałam, kosztowało 170 zł? Widzę, że Ostromecko twardo podnosi ceny o 25 zł na rok :-\ Jak tak dalej pójdzie, to już w 2012 r. cena najdroższego menu przekroczy 300 zł od osoby :o

Offline Grarem Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: wrzesień 2010
3 października 2010, 18:43
My zmodyfikowaliśmy menu podstawowe, czyli to za 195 zł. wyszło nam na osobę 220 zł. plus wiejski stół opcja za 2.000 zł. , nie mogliśmy mieć własnego alkoholu, poza winem i piwem w beczce, ale to nam nie przeszkadzało, wybraliśmy gatunek wódki - Finlandię- określiliśmy przewidywalną ilość butelek, a i tak płaciliśmy tylko za otwartą butelkę to nam bardzo odpowiadało. Jeżeli chodzi o samą imprezę jesteśmy bardzo zadowoleni pomimo małych zgrzytów przed. Goście również, nie zabrakło atrakcji , a fajerwerki okazały sie strzałem w dziesiątkę.
Orkiestra zrobiła szoł - przeszła najśmielsze oczekiwania, a goście bawili się do białego rana. Jedzenia bardzo dużo i bardzo smaczne. Powiem szczerze, warto było przejść to wszystko, cała oprawa i klimat Pałacu nadał całej uroczystości wyjątkowy charakter.

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
3 października 2010, 20:16
No to super, że jesteście zadowoleni ;D Gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia! :-*

Offline zaba Kobieta

• maniak
3 października 2010, 22:57
ja wlasnie dzis nad ranem wrocilam z wesela w ostromecku i powiem tyle, palacyk sam w sobie piekny ale jak dla mnie ogromnym minusem sa te male sale, no i oczywiscie oddalony parkiet, zeby sie na niego dostac musialam pedzic przez trzy mniejsze sale i na dodatek nie bylo slychac kiedy orkiestra zaczyna grac! mimo najszczerszych checi pary mlodej zabawa byla srednia, chos zespol mieli calkiem do rzeczy ;)...

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
4 października 2010, 00:52
Zaba, podejrzewam, że parkiet był urządzony na tej mniejszej sali (złotej) a goście siedzieli na największej... U nas było odwrotnie - stoły na 2 mniejszych salach a na największej tańce. Zespół był tak ustawiony, że miał widok przez foyer na te mniejsze sale, więc doskonale było widać (i słychać) kiedy grają ;) Moim zdaniem takie rozwiązanie jest lepsze a jednak mało osób się na nie decyduje, może z obawy że parkiet na tak dużej sali będzie wydawał się pusty? ??? U nas nie było tego problemu a goście bawili się super (a przynajmniej tak twierdzili), o czym pisałam już wcześniej ;)

Sama byłam niedawno na weselu, gdzie parkiet i sala ze stołami były ze sobą połączone i mnie się to średnio podobało, bo siedząc przy stole nie mogłam swobodnie pogadać z sąsiadami, musiałam przekrzykiwać muzykę :-\ Tańczyło się też średnio, bo parkiet był tak mały, że momentami zwyczajnie się nie mieściliśmy :P

Wydaje mi się jednak, że miejsce nie ma wielkiego wpływu na to, czy zabawa będzie udana czy nie... Wszystko tak naprawdę zależy od ludzi - jak chcą się bawić, to będą się bawić nawet na pięciu salach a jak nie chcą, to nie będą, mimo że zespół będzie grał tuż obok :razz:

Offline zaba Kobieta

• maniak
4 października 2010, 16:02
nie mam pojecia jak te sale sie nazywaja ale pamietam, ze byl tam fortepian;p...musze przyznac Ci racje, jesli goscia chca sie bawic to beda, jesli nie bardzo to nawet najlepsze warunki ich do tego nie naklonia...ale i tak nadal uwazam, ze lepiej gosciom nie robic biegu z przeszkodami...fakt moze i takie rozwiazanie (tzn sale polaczone) nie sprzyja spokojnej konwersacji ale ja tam idac na wesele mam zamiar sie bawic;D...

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
4 października 2010, 17:42
Niby racja, ale jeśli np. spotkasz kuzynki, których nie widziałaś od kilku lat, to na pewno będziesz chciała choć trochę z nimi pogadać ;) Rozmowy też są elementem dobrej zabawy a na większości wesel, takich gdzie są łączone sale, żeby spokojnie porozmawiać trzeba wyjść na zewnątrz (i większość gości to robi) :P Prawda jest taka, że każde rozwiązanie ma swoje "zady i walety" i że nigdy nie uda się zadowolić wszystkich... ::) Ty wybrałaś na wesele Myślęcinek - też piękne miejsce, ale też można się tam przyczepić do paru rzeczy :razz: Nie twierdzę, że Ostromecko jest lepsze - jest inne (pod niektórymi względami lepsze, pod innymi gorsze). Oba miejsca są ciekawe, ale żadne nie jest idealne - nie istnieje coś takiego jak idealne miejsce na wesele ;)

Offline zaba Kobieta

• maniak
4 października 2010, 17:56
hmmm...powiem szczerze, ze po takich poszukiwaniach przedweselnych to sama moglabym stworzyc wlasnie takie idealne miejsce na wesele;p...tylko szkoda, ze nikt o takim nie pomyslal...tym  bardziej, ze faktycznie w okolicy nie ma idealnego miejsca na wieksze wesele, jest wiele urokliwych ale na kilkadziesiat osob...no i niestety kazdy musi cos dla siebie wybrac sposrod tych kilku;)...myslecinek mysle, ze nawet ma wiecej minusow niz ostromecko - tyle, ze moim zdaniem mniejszych;p tak jak piszesz nie da sie wszystkich zadowolic, z reszta bardzo dobrze, ze kazdy ma inny gust - inaczej zabijalybysmy sie szukajac terminu tej dla wszystkich idealnej sali a inne by splajtowaly ;)...

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
4 października 2010, 20:47
A mnie się wydaje, że takiego idealnego miejsca nie da się stworzyć, bo to co się podoba jednemu, niekoniecznie będzie odpowiadać drugiemu. Tak jak Ty piszesz, że wolisz sale łączone a ja wolę, jak stoły są trochę odizolowane od parkietu ;) Jedni chcą mieć wesele w centrum miasta, bo łatwiej dojechać spod kościoła a inni wolą miejsce poza miastem, otoczone zielenią. Jedni preferują proste, nowoczesne sale, inni wolą wystrój dworski albo etniczny... Każdy z nas ma inne wyobrażenie idealnego miejsca na wesele i chyba każdy wybiera taki lokal, który najbardziej odpowiada jego idealnej wizji - dla mnie takim miejscem było Ostromecko :) A że później wyszły różne kwiatki w postaci niespodziewanych podwyżek cen czy niesłowności menedżerów, to już inna sprawa... :P

Offline Grarem Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: wrzesień 2010
6 października 2010, 17:44
Dziewczyny, kazdy ma jakąś wizję jeżeli chodzi o salę, nam od samego poczatku podział na dwie sale podobał się srednio.Dostaliśmy propozycję aby cala impreza odbyła się na jednej sali balowej, ale ta opcja nam sie nie podobała z uwagi iz sala ta wydała nam sie w porównaniu do innych sal bardzo skromna. Zostaliśmy przy pierwotnej propozycji i mysle że była to dobra decyzja. Sala złota była przeznaczona na konsumpcje, sala zielona na częśc rozrywkową obok sali zielonej mniejsza sala przeznaczona była dla orkiestry oraz fotografa i kamerzysty, w sali pistacjowej był wiejski stół oraz bar kawowy. Może i małe sale są minusem przy większej ilości gości, Nasze wesele nie bylo duże na 50 osób, a więc miejsca wystarczyło, a przy okragłych stołach udało sie zachowac przestrzeń i nikt nikomu nie przeszkadzał. Napewno wybór lokalu należy skonfrontowac z planowana ilością gości oraz przewidzianymi dla nich atrakcjami.

Offline kinia87 Kobieta

• forumowicz
17 listopada 2010, 15:52
Dziewczyny, wpłacałyście już zaliczkę na ślub w 2011r? Otrzymałam właśnie wczoraj maila, że z powodu dużego zainteresowania czerwcowymi terminami, mamy wpłacić ją w ciągu tygodnia.  Dostałam też menu na przyszły rok i w przybliżeniu ta opcja która jest teraz za 195 zł będzie za 220 zł, a wersja z menu za 195 to jakieś ubóstwo, które w ogóle nie wchodzi w grę.  Musimy porozmawiać z dyrekcją w sprawie cen noclegu, bo podobno przy rezerwacji całego hotelu można negocjować warunki (to będzie decydujący czynnik).

troche mnie tu nie bylo...ech obowiazki ;)

Kochana, ja wplacalam zaliczke na 2012 we wrzesniu... bo mi powiedzieli, ze termin co prawda zarezerwowany, ale nie biora odpowiedzialnosci za to, jak ktos bedzie chcial ten termin rowniez i wplaci kase przede mna  ::)
Dlatego wolalam miec to z glowy....

Mnie tez troche przeraza to przejscie przez sale.. moj piekny sie upiera, zebysmy siedzieli na duzej sali, ale widzac po tym, co pisala Nemezis skutecznie wybije mu to z glowy  :D

Offline silena Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: czerwiec 2010
17 listopada 2010, 17:59
My siedzieliśmy na dużej i również sobie chwalę. W mojej rodzinie nie wchodziło w grę, aby rozsadzić gości w różnych salach. Mniejsza sala w zupełności wystarcza do tańczenia ( u mnie było 70 osób).

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
18 listopada 2010, 13:29
Mniejsza sala w zupełności wystarcza do tańczenia.

Chyba że masz zespół z perkusją, która zajmie połowę sali ;)

Offline silena Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: czerwiec 2010
18 listopada 2010, 20:03
Miałam 5-osobowy zespół z perkusją- jakoś sobie poradzili :)

Offline michasia Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 30.05.2009
8 lutego 2011, 10:41
dziewczyny, jesli myslicie o organizacji wesela w Ostromecku, polecam srwis groupona, bo dziś jest bon o wartości 1000zł za 99zł, na organizację wesele lub innej imprezy w restauracji Ostromecko.
http://www.groupon.pl/deals/bydgoszcz?nlp=&CID=PL_CRM_96_0_0_0&utm_source=Deal_general_newsletter&utm_medium=All_Cities&utm_content=Initial_Version&utm_campaign=Varies

dla chących wybrac ta restauracje chyba warto.

Offline zaba Kobieta

• maniak
8 lutego 2011, 14:32
tylko zwroccie uwage, ze to jest restauracja ostromecka, a nie w tym palacyku ;)...

Offline kinia87 Kobieta

• forumowicz
8 lutego 2011, 15:35
no wlasnie...
Zaba jak tam przygotowania? :)

Offline Monia84 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 15.09.2012
4 stycznia 2012, 21:11
Witam wszystkie Panie  :) czytając te wątki to dużo tu się pisze o weselu w Pałacyku, a czy jest tu ktoś, kto robił bądź planuje zrobić wesele w restauracji "Ostromecka" ? Ja mam już podpisaną umowę na 15. 09. 2012 i chciałabym dowiedziec się więcej na temat tej resaturacji.  P. S.  Jak na razie wszystko wygląda pozytywnie, bez problemu można dogadać się z właścicielem i ustalić wszystkie szczegóły.  Pozdrawiam <świeżynka>

Offline camelleonka

• nowicjusz
  • data ślubu: 06.07.2013
30 lipca 2012, 23:24
zapadła w temacie cisza. . .  kinia87 czeka na swój termin :) jeszcze miesiąc :D swoją drogą podziwiamy Was za tak duże wyprzedzenie :P my właśnie szukamy lokalu na koniec października :) 2012

czy ktoś między czasie miał wesele w Pałacyku w Ostromecku ?? czy ustalanie szczegółów nadal jest takie czaso i nerwochłonne??

pozdrawiamy

Kamila i Paweł

Offline ula84 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 22.06.2013
18 sierpnia 2012, 21:29
Witam,

odświeżam temat , również zastanawiam się nad weselem w Pałacyku Ostromecko i mam kilka pytań do osób które mają za sobą wesele w tym miejscu lub znają opinie z pierwszej ręki.

Czy można wnosić alkohol?
Jak jedzenie i obsługa?
Jakieś inne ciekawe spostrzeżenia za lub przeciw tej Karczmie?
Co z tymi utrudnieniami przy podpisywaniu umowy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Uula

Offline kinia87 Kobieta

• forumowicz
19 sierpnia 2012, 18:31
ja niebawem (08.09) będę miała wesele w Pałacyku w Ostromecku. Po pierwsze należy rozdzielić Restaurację Ostromecko czy Ostromecką od Pałacu, mówiąc o karczmie masz chyba na myśli restaurację ostromecko, która nie jest w Pałacu.

Jeśli chodzi o Pałac, jak na razie żadnych problemów, polecam panią Darię, jeśli chodzi o ustalanie wszelkich szczegółów, sympatyczna, zawsze chętnie doradzi, my nie doświadczyliśmy z mężem żadnych negatywów (raz się kartka z ustaleniami zgubiła, ale zaraz zostało wszystko nadrobione).
W kwestii alkoholu, zależy na jakie menu się zdecydujesz, przy najtańszym cały alkohol musi być chyba z Ostromecka (no chyba, że się dogadacie). U nas udało się wypracować mały kompromis - wódka od nich, wina i szampan po naszej stronie. Z tym, że z tego co kojarzę, to wódka zawsze jest od nich i płacisz za tyle, ile zejdzie. Mamy menu za 220zł, ale robiliśmy mieszaninę niezłą + swoje propozycje dań, więc to też jest ekstra, że nie musi być sztywno jedno drugie czy trzecie. Możesz stworzyć całkowicie swoje menu, oni to wyceniają. Mamy też zwiększoną porcję ciasta (miały być 3 rodzaje, mamy 4), mamy też 2 zupy - goście będą mieli do wyboru ;) polecam ustawienie przy okrągłych stolikach - wyglądają przepięknie. My mamy wesele na złotej sali, z której jest bezpośrednio wyjście na taras. Siedzimy przy wyjściu na taras przy dużym stole prostokątnym (Wraz z 10 innymi osobami) a wokół nas stoliki okrągłe. Byliśmy ostatnio zobaczyć to ustawienie, bo akurat był ślub i mieli przyszykowane - rewelacja. Dużym plusem (jak dla nas bynajmniej) jest to, że siedzimy na jednej sali, a na drugiej (2 kroki) jest sala do tańca. Przede wszystkim można normalnie porozmawiać przy stolikach a nie się wydzierać, kontakt z gośćmi to też jest ważna część wesela... i uwierzcie, że nie ma problemu z tym, że jest to na osobnych salach, bo są one praktycznie przy sobie, dobry zespół załatwi "problem", którego w moim odczuciu jednak i tak nie ma ;) Pałac dysponuje stolikami okrągłymi 6,8 i 10 osobowymi. Ustawienie takie jak nasze to max 50 osób (u nas jest 47), więcej nie wejdzie, trzeba się swobodnie poruszać między stolikami, więc nie ma co pchać takiego ustawienia na siłę. W przypadku większej ilości osób proponuję tą salę do tańca jako do siedzenia (nie pamiętam jak się ona nazywała, ale chyba zielona), tam się zmieści dużo osób, ale wtedy problem jest z zespołem, bo akustyka na tej dużej sali jest najlepsza właśnie ;) można też rozdzielić gości na 2 sale mniejsze, ale szczerze mówiąc, ja bym na to nei poszła, wolę mieć wszystkich gości na oku ;)

Jeśli chcecie mieć fajerwerki, puszczane lampiony lub cokolwiek co się wiąże z ogniem, należy powiadomić gminę i uzyskać zgodę. Oni podstawiają w razie czego straż pożarną na miejsce ;) ale nie ma problemów z uzyskaniem takiej zgody.

My wybraliśmy Pałac, bo kojarzy się on nam z elegancją, takim nieco innym spojrzeniem na wesele. No i oczywiście ma wokół przepiękny teren, więc wychodząc na taras nie widzimy tramwajów etc, tylko piękne ogrody. Do zdjęć rewelacja ;) Ale wracając do tej :elegancji: ... Nie będziemy mieć też zespołu weselnego typowo, tylko zespół coverowy, nie grający biesiadnie.. jak ostatnio byliśmy, to odbywało się wesele w stylu biesiadnym i powiem szczerze - serpentyny, baloniki, majteczki w kropeczki kompletnie do tej aranżacji nie pasowały... oczywiście to kwestia gustu, ale takie moje osobiste zdanie ;) no nie zgrało mi to kompletnie...

NA chwilę obecną (A zostały 3 tyg. do naszego wesela) wszystko oceniamy pozytywnie, zero nerwów i stresu. Dzień przed weselem przywozimy wina, dekoracje, etykietki na stoły, plan sali, oni wszystkim się zajmą, wszystko porozkładają, tak samo jeśli chodzi o dekorację z kwiatów, którą mamy zamówioną z firmy zewnętrznej (swoją drogą polecam serdecznie pracownię florystyczną mikado), firma dowiezie im dekoracje dnia poprzedniego, oni wszystko ustawiają. Czyli nie trzeba specjalnie jeździć w dzień ślubu, ewentualnie gdyby ktoś się bardzo bał, można wysłać kogoś z rodzinki na zwiady, czy wszystko gra ;)

Offline ula84 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 22.06.2013
19 sierpnia 2012, 21:20
Dziękuję bardzo!

Mi właśnie chodziło o pałacyk.  Jak już będziecie po proszę napisz jak się wszystko udało i życzę powodzenia!