Autor Wątek: Tort?  (Przeczytany 238328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #450 dnia: 24 Stycznia 2015, 20:00 »
Fakt, wszystko załatwia się na Grunwaldzkiej, ale zamawiasz pi razy oko na kg, a nie na ilość osób, tzn radzi Ci Pani, czy dwa czy trzy piętra najlepiej i w jakim przedziale to się mieści. Te co leżą jedno na drugim to torty angielskie ;) fajne, ale trudniejsze w krojeniu.


Offline mgielka86
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1625
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.09.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #451 dnia: 24 Stycznia 2015, 21:07 »
Kara-90 licz 10 dkg na osobę. Niech Ci powie ile ten na 75 i 90 osób waży.

Offline maślanka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2015
Odp: Tort?
« Odpowiedź #452 dnia: 25 Stycznia 2015, 12:30 »
AlicjaEwa truflowy z sowy jedliśmy ze 2 tyg temu. Przepyszny, ale tak słodki, że nikt nie  był w stanie zjeść całego kawałka.

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #453 dnia: 25 Stycznia 2015, 12:43 »
Truflowy według mnie też jest za słodki. Ja polecam ciasteczkowy "cookies". U nas zrobił furorę. Jest dość słodki, ale przełożony bodajże czarną porzeczką, co przełamuje słodki smak. Ale u nas większość gości była z sortu "jak tort to tort, a nie jakieś biszkopty ze śmietaną". Mimo, że było lato, to dość ciężki tort zszedł cały. Na poprawinach można było dorwać pojedyncze kawałki ;)

Offline mgielka86
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1625
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.09.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #454 dnia: 25 Stycznia 2015, 15:18 »
Z kremowych z Sowy przepyszny jest Sacher :)

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: Tort?
« Odpowiedź #455 dnia: 26 Stycznia 2015, 08:48 »
truflowy i tak może pójść tylko na dolną warstwę, bo jest za ciężki. u nas truflowy byl jako prezent od sowy, bo nawalili ;)

a tak to mieliśmy cookies i cytrynę. zeszło na pniu wszystko.

Offline agnieszka91
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.09.2015r.
Odp: Tort?
« Odpowiedź #456 dnia: 26 Stycznia 2015, 11:28 »

[/quote]

dobry wybór ;) nasz tort ze staropolskiej ;) :

[/quote]

doksik86 śliczny ten tort :) Tylko właśnie powiedzcie mi, bo mam dylemat. Lepiej wziąć taki na stelażu czy taki w stylu angielskim? Chodzi mi o tą masę cukrową. Czy to nie jest za słodkie? Fakt, ślicznie wygląda, ale chciałabym żeby był też bardzo dobry ;) w marcu mamy urodziny to będziemy zamawiać od nich różne torty, ale zżera mnie ciekawość jak to było w Waszych przypadkach, tzn. tych co mięli w stylu angielskim. Gościom smakował? Nie żałowałyście, że wybrałyście z tą masą cukrową? :)

domi90 z tego co się dowiedziałam to 850zł wzwyż ...

Kara-90 Ja właśnie byłam na Grunwaldzkiej i informacje o których się dowiedziałam to tak:
Tort na stelażach dla 50-60 osób (bo tyle u nas będzie mniej więcej) ok.300zł
Tort w stylu angielskim na 50 osób ok.500zł, na 70 osób ok.700zł, takie dwie propozycje otrzymałam... jeżeli chodzi o jakieś dodatkowe ozdoby w stylu tej co mają na swojej stronie co PM stoi przy L-ce to ok.100zł
Jeżeli chodzi o ciasto to liczy się 2 kawałki na osobę (dla mnie trochę mało). Z jednej blachy wyjdzie 30-32 porcje, to trzeba sobie policzyć ile tych blach.
Mam nadzieję, że nic nie pomieszałam z cenami ;) ale tam na miejscu wszystkiego się dowiesz. To jest na Grunwaldzkiej jak się jedzie w stronę Osowej Góry po lewej stronie kawałek za tą Biedronką co jest za rondem na czyżkówku ;)

Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #457 dnia: 26 Stycznia 2015, 11:31 »
Agnieszka, ten nasz tez był z masą cukrową.  Na kawałek tortu niewiele jej przypada, wiec za słodkie to toto nie jest. U nas wygrała jedynie kwestia krojenia i estetyki, bo angielski po rozkrojeniu wygląda gorzej niż taki na stelażu ;-) mniej apetycznie i trudniej się kroi ;-)


Offline mgielka86
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1625
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.09.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #458 dnia: 26 Stycznia 2015, 11:42 »
Ale przecież tort kroją kelnerzy, więc na trudność w krojeniu nie zwracałabym uwagi :) Oni na pewno sobie z tym poradzą :) Co do estetyki to dla mnie jest to porównywalne, tort najfajniej wygląda w całości, później już liczy się tylko smak  ;D

Offline Agata 1988

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2015
Odp: Tort?
« Odpowiedź #459 dnia: 26 Stycznia 2015, 13:04 »
Nie będę oryginalna ale też polecam sowa według mnie bezkonkurencyjna jak zawsz,  sami też się zdecydowaliśmy na tort i ciasto od sowy :)

Offline agnieszka91
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.09.2015r.
Odp: Tort?
« Odpowiedź #460 dnia: 26 Stycznia 2015, 14:58 »
Dzięki za odpowiedź :) spróbujemy w marcu taki z tą masą zobaczymy co i jak, ale raczej zdecydujemy się na to, bo o wiele ładniej wygląda :)

Właśnie co do krojenia to chyba my się męczymy tylko z pierwszym kawałkiem ;) później już obsługa kroi.

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #461 dnia: 26 Stycznia 2015, 21:40 »
My mieliśmy angielski, bo zawsze nam się podobał, jest taki elegancki. Takie kremowe to ma się na każdej uroczystości, a w takiej masie kojarzą mi się z wyjątkowymi świętami. Masa nie wpływa znacząco na smak, jak komuś nie podejdzie to może zostawić, bo to łatwo odchodzi od ciasta. Co do krojenia - nawet o tym nie pomyślałam wcześniej, dali nóż to pokroiliśmy pierwszy kawałek i nie było z tym żadnego problemu. Resztą zajęli się kelnerzy. Co do wyglądu po krojeniu to też nie zauważyłam, żeby taki tort gorzej się prezentował. Tort ma wyglądać tylko na początku, później nikt nie zwraca na to uwagi :)

Offline Iza i Marcin

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • data ślubu: 14.06.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #462 dnia: 3 Lutego 2015, 22:09 »
My mieliśmy tort od Pani :"Torty Tiny"

bardzo dobry tort - goście do dziś wspominają jego smak, no i przecudowne wykonanie.

Jedyną trudnością był transport we własnym zakresie, jednak spokojnie daliśmy sobie radę :)


Offline domi90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.2015
Odp: Tort?
« Odpowiedź #463 dnia: 3 Lutego 2015, 22:25 »
a ile płaciliscie i na ile osób Wasz tort? :)

Offline Netka24
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11/07/2015
Odp: Tort?
« Odpowiedź #464 dnia: 9 Lutego 2015, 12:58 »
My raczej zamowimy tort od Pani z Tortolandu, robi je naturalne i np z bitej smietany wiec byl strasznie lekki nie za slodki, robi tez degustacje czasami wiec mozecie sprobowac

Offline magna

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 967
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27 czerwiec 2015
Odp: Tort?
« Odpowiedź #465 dnia: 29 Czerwca 2015, 21:37 »
Mieliśmy tort z AWANGARDY RZEMIEŚLNICZEJ. Nie dość, że był piękny i dokładne taki, jak sobie wymarzyliśmy, to jeszcze goście podchodzili do nas i mówili, że był pyszny (wybraliśmy ciasteczkowy) :)

Offline agnieszka91
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.09.2015r.
Odp: Tort?
« Odpowiedź #466 dnia: 20 Lipca 2015, 13:22 »
Ja zastanawiam się jeszcze nad Sową... Szczerze, tak jak pisałam wcześniej, w marcu na urodziny pozamawialiśmy sobie torty ze Staropolskiej i były suche :/ i teraz nie wiem co zrobić. W Rzemieślniczej Awangardzie Pani zaproponowała albo na 40 osób, albo na 80, niestety nie robią na 60 :(
Gdzie zamawia się torty od Sowy? Tam przy Starym Rynku? Mają jakiegoś doradcę ślubnego? Jest możliwość degustacji? No i jak to wygląda cenowo tak mniej więcej? ;)

Offline iwonaaa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.06.2015
Odp: Tort?
« Odpowiedź #467 dnia: 20 Lipca 2015, 14:15 »
Tort zamawia się przy ul. Schulza tam na Błoniu :) niestety degustacji nie ma, na spotkaniu ustalasz ilość porcji i smak, stelaż i wzór z katalogu :) ja miałam królewski na 70 osób i kosztował 500zł (śmietanowe torty są lżejsze niż kremowe, stąd taka cena) i był pyszny :)

Offline agnieszka91
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.09.2015r.
Odp: Tort?
« Odpowiedź #468 dnia: 20 Lipca 2015, 14:40 »
Tort zamawia się przy ul. Schulza tam na Błoniu :) niestety degustacji nie ma, na spotkaniu ustalasz ilość porcji i smak, stelaż i wzór z katalogu :) ja miałam królewski na 70 osób i kosztował 500zł (śmietanowe torty są lżejsze niż kremowe, stąd taka cena) i był pyszny :)

Dziękuję! :) muszę się tam przejechać :)

Offline joaszo
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.04.2016
Odp: Tort?
« Odpowiedź #469 dnia: 1 Sierpnia 2015, 20:41 »
Tort zamawia się przy ul. Schulza tam na Błoniu :) niestety degustacji nie ma, na spotkaniu ustalasz ilość porcji i smak, stelaż i wzór z katalogu :) ja miałam królewski na 70 osób i kosztował 500zł (śmietanowe torty są lżejsze niż kremowe, stąd taka cena) i był pyszny :)


z tego co mi wiadomo to można się umówić na degustację tortu ;)

Offline Milka89
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.07.2015
Odp: Tort?
« Odpowiedź #470 dnia: 2 Sierpnia 2015, 17:42 »
Hej Dziewczyny, Ja miałam nietypowo tort od "Chmielewskich" i mi bardzo smakował był porzeczkowy z taką chrupiącą czekoladową warstwą na dole. Był zupełnie inny, ale moim zdaniem naprawdę bardzo smaczny :)

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #471 dnia: 2 Sierpnia 2015, 22:58 »
Mi akurat torty od Chmielewskich w ogóle nie pasują. Za to drożdżówki, pączki a przede wszystkim serowe świderki mają pyszne.

Offline agnieszka91
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.09.2015r.
Odp: Tort?
« Odpowiedź #472 dnia: 2 Sierpnia 2015, 22:59 »
Kiedyś Chmielewski miał lepsze ciasta... ale to kwestia gustu..
We wtorek jadę do Sowy, muszę się zorientować co i jak :)

Offline dorcia308090
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #473 dnia: 4 Sierpnia 2015, 13:06 »
Też jestem ciekawa jak wygląda spotkanie w sprawie tortu, muszę się wybrać w przyszłym tygodniu.  Do sowy na ks.  Schulza trzeba się wcześniej umówić czy można po prostu podjechać?

Offline iwonaaa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.06.2015
Odp: Tort?
« Odpowiedź #474 dnia: 4 Sierpnia 2015, 19:00 »
nie trzeba sie umawiać :) wystarczy, że przyjedziesz i powiesz przy kasie, ze w sprawie zamówienia ślubnego, to ktoraś z pań do Ciebie przyjdzie z katalogiem :) tylko proponuję, abyś nie jechala tam w "godzinach szczytu" :)

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #475 dnia: 4 Sierpnia 2015, 19:28 »
Ja natomiast odradzam jechania po południu, bo mają przebrany asortyment i może nie być smaku, który Was interesuje, rano powinni mieć więcej. My w celu posmakowania interesujących nas smaków byliśmy łącznie w trzech punktach. A katalogi mają w każdej cukierni, dlatego jeśli nie chcecie od razu zamawiać to nie musicie się tam fatygować.

Offline dorcia308090
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #476 dnia: 5 Sierpnia 2015, 15:19 »
a jeśli któraś z Was zamówiła już tort od sowy to zdradzicie na jaki padło smak? :) słyszałam, że cookies cieszy się dużą popularnością

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #477 dnia: 5 Sierpnia 2015, 21:44 »
Dolne piętro cookies (słodki, ale wszystkim smakuje ;D), górne piętro hiszpański. Weszłam z ciekawości na ich stronęi widzę, że rozszerzyli ofertę i niektóre propozycje zmodyfikowali. Naszego modelu nie ma, za to jest inny bardzo podobny (choć zmiana moim zdaniem wyszła trochę na gorsze). Jest w czym wybierać, a torty mają piękne i smaczne.

Offline alfaholiczka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #478 dnia: 5 Sierpnia 2015, 22:58 »
Ja próbowałam tego torta i jest rewelacyjny!!!!!!!! Jest taki bardziej słodki, ale ja na przykład lubię takie :] :] rzecz gustu ale moim zdaniem tort to nie ciasto więc MUSI być bardziej słodki :] 

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: Tort?
« Odpowiedź #479 dnia: 5 Sierpnia 2015, 23:31 »
Bo to słodycz przełamana kwaskowatą nutą (porzeczka czy coś), u nas zszedł prawie cały tort, po poprawinach zostały 3 kawałki! Truflowy to hardkor, ale są tacy co się nim zajadają, ja jednego kawałka nie mogę na raz wepchnąć, bo mnie mdli ;) Zatem jak się okazuje cookies to słodziakowy lajcik ;)